[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Te egy igazi liberális lehetsz. Nem érzed Mo. hazádnak, mert még a példádban is negatívan tünteted fel.:confused:
oké. felmondtad a mantrát, másik oldal meg mást,... Csak egy kérdés: tudod definiálni a liberális politológiai fogalmát, google kereső nélkül? Mert akkor kicsit pontosítanál, ugyanis a liberális politikának
Lehet, hogy meg van vágva, de én nem hiszem, hogy be fogja tudni bizonyítani a csalás tényét.

Az ODNI jelentése heteken (napokon?) belül nyilvános lesz!
..
Ez a hangfelvétel is, és az összegereblyézett áruló republikánus politikusok plusz a volt pentagonos potentátok erőlködése számomra együttesen azt üzeni, hogy kapkod és kapar a dípsztét! Valami nem úgy alakul a szempontjukból, ahogy kellene...
..
Mennyien lesznek szerdán Washington D.C.-ben?
500 ezer+?
1 millió+?
Vagy még többen?
ed7bd0757b36cdc6ff1fda9fce645b4c.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 391
113
te itt annyi marhasagot megosztottal (csak amiuta vege a valasztasoknak azt nezzem) hogy szamolni sem tudom mar.
es ami meg rosszabb, ezektol 99.9% idovel meg lett cafolva.

es mi vagyunk a trollok?

Tudod, hogy tartja a mondás; 'Akinek nem inge, ne vegye magára!'
..
Arról én egyáltalán nem tehetek, hogy annyira bele vagy bolondulva a Demekbe, hogy minden információt kizársz a valóságodból és marhaságnak minősítesz, ami rájuk vetne rossz fényt! De, hogy ezek után még fel is háborodsz!??
https://enkidugilgamesh.files.wordpress.com/2018/09/ca8e3-eyes_blind_mind_en.jpg
..
Egyébként már csak az az egy tény is a választások megismétlését kellene, hogy maga után vonja, ahogyan a levélszavazatokat betolták a többi közé!
By the way! ;)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 517
18 161
113
Tudod te is, hogy ezt a választást nem Biden nyerte meg, hanem Trump vesztette el. Nagyon jelentős különbség.

Na, kérlek ismertesd a nagy összeesküvést!
...Jobban belegondolva - inkább ne fáradj. :D
Igen és te is tudod, hogy a Nap a Földhöz képest minimum 147 098 074 km távolságra van. Hogy jött ez ide ahhoz amit leírtam?! Nem Biden győzelmét vitattam, te jó ég.....
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Tudod, hogy tartja a mondás; 'Akinek nem inge, ne vegye magára!'
..
Arról én egyáltalán nem tehetek, hogy annyira bele vagy bolondulva a Demekbe, hogy minden információt kizársz a valóságodból és marhaságnak minősítesz, ami rájuk vetne rossz fényt! De, hogy ezek után még fel is háborodsz!??
https://enkidugilgamesh.files.wordpress.com/2018/09/ca8e3-eyes_blind_mind_en.jpg
..
Egyébként már csak az az egy tény is a választások megismétlését kellene, hogy maga után vonja, ahogyan a levélszavazatokat betolták a többi közé!
By the way! ;)
en vagyok bolondulva a demekbe?
nezz mar vissza fel oldalt hogy miket irtam roluk...

milyen valosag? ej,,,egy newsmax es fox news ami november ota hozza le a hulyebbtol hulyebb teoriakat (te is osztottal beloluk itt) a vegen megcafolta sajat magat mert ha nem, ment volna birosagra hazudozas miatt (csak peldanak https://www.newsmax.com/us/smartmat...tems-software-election/2020/12/19/id/1002355/), mi a tokom ez? hatralunk mert tudjuk hogy hazudunk es fizetni fogunk 100% ???

miert kellet volna a levelszavazatokat kitolni a tobbitol? mert a tramp mondja? ugyan az a tramp aki elobb evekig levelben szavazot?
demokracia van wazzeee, az aki szavaz eloben, es aki szavaz levelel ugyan olyan jogokkal bir.

amugy, ezek a rep szenatoroknak akik most cirkuszolnak a elektori szavazatokkal...es az egesz szavazast csalasnak minositik...nekik hogy van pofajuk okoskodni amikor egy reszuk ugyan azon a szavazason lett kivalasztva?
akor jo volt a szavazas? vagy mi a tokom? egy papiron volt a elnoki es a tobbi szavazas is....


ps.
floridaba jo trampnak a levelszavazas (ott o nyert a levelszavazatokkal) ????

en szarok e demekre meg a tobbire is, de amikor valaki ugy hazudik mint trampek, az kiveri nalam a biztositekot.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Igen és te is tudod, hogy a Nap a Földhöz képest minimum 147 098 074 km távolságra van. Hogy jött ez ide ahhoz amit leírtam?! Nem Biden győzelmét vitattam, te jó ég.....
Úgy jön ide, hogy nem a féllábbal a sírban lévő Bident akarta az amerikai nép választani, hanem akárkit aki nem Trump. Ha eléjük raktak volna egy Obama 2.0-át, akkor az lett volna az elnök. Ezt szerintem a demokraták is megérezték, mikor Bident szedték elő a fiókból. Miért jönnének valami fiatal arccal, mikor előhúzhatják a legkiszámíthatóbb, régi establishment dem bagázshoz hű embert is, és az is meg fogja nyerni a választást?
Kihúztak volna egy uszadékfát a Potomacból, filccel rajzoltak volna rá egy pofát és az is nyert volna.

Amúgy az, hogy ilyen gerontokratákat raknak oda lehet simán csak a politika eredménye. Úgy néz ki, hogy ma már csak az kerülhet fel odáig aki elég ideje tűzközelben van.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 690
55 817
113
Cleaver kèpviselö a kèpviselöház vasârnapi megnyitó ünnepség utâni imât genderezve azzal zárta, hogy „amen and a woman“ :)
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 391
113
en vagyok bolondulva a demekbe?
nezz mar vissza fel oldalt hogy miket irtam roluk...

milyen valosag? ej,,,egy newsmax es fox news ami november ota hozza le a hulyebbtol hulyebb teoriakat (te is osztottal beloluk itt) a vegen megcafolta sajat magat mert ha nem, ment volna birosagra hazudozas miatt (csak peldanak https://www.newsmax.com/us/smartmat...tems-software-election/2020/12/19/id/1002355/), mi a tokom ez? hatralunk mert tudjuk hogy hazudunk es fizetni fogunk 100% ???

miert kellet volna a levelszavazatokat kitolni a tobbitol? mert a tramp mondja? ugyan az a tramp aki elobb evekig levelben szavazot?
demokracia van wazzeee, az aki szavaz eloben, es aki szavaz levelel ugyan olyan jogokkal bir.

amugy, ezek a rep szenatoroknak akik most cirkuszolnak a elektori szavazatokkal...es az egesz szavazast csalasnak minositik...nekik hogy van pofajuk okoskodni amikor egy reszuk ugyan azon a szavazason lett kivalasztva?
akor jo volt a szavazas? vagy mi a tokom? egy papiron volt a elnoki es a tobbi szavazas is....


ps.
floridaba jo trampnak a levelszavazas (ott o nyert a levelszavazatokkal) ????

en szarok e demekre meg a tobbire is, de amikor valaki ugy hazudik mint trampek, az kiveri nalam a biztositekot.

Arra utaltam, és ragadtam ki példának, ahogyan lefolytatták pl. a szavazatösszesítést! Felrúgták ugyanis azt az egyik legmagátólértetődőbb választási alapelvet (is!), hogy minden szavazat egyenlő, s ilyetén végig egyenlőként is kell őket kezelni!
Na hát éppen ez az, aminek pont csak a vitatott államokban nem sikerült valamilyen oknál fogva megfelelni és az alább látható súlyos és számtalan kérdést felvető anomáliát okozták!
Kentucky republikánus szenátora Rand Paul is érdekes szavazatösszesítési anomáliákra hívja fel a figyelmet! Mint írja, Donald Trump győzelmének vereségbe hajlását a csatatér államokban tapasztalt olyan adattömbök beérkezése okozta, amelyek sok furcsaságot mutatnak. Ezek olyan tagállamok adatait jelentik, amelyek november 4-én hajnalban, keleti idő szerint 1:34 és 6:31 között frissültek. "Statisztikai anomália? Csalás?" - teszi fel a kérdést.
..
A szóban forgó furcsaságok a következők:
  • egy frissítés Michiganben, november 4-én, keleti idő szerint 6:31-kor, amely 141.258 szavazatot mutat Joe Bidenre és csupán 5.968 szavazatot Donald Trumpra,
  • a wisconsini frissítés középidő szerint 3:42 perckor volt, ami 143.379 szavazatot mutat Joe Bidenre és csak 25.163 szavazatot Donald Trumpra,
  • Georgiában, keleti idő szerint 1: 34-kor egy frissítés, amely 136.155 szavazatot mutat Joe Bidenre és mindössze 29.115 szavazatot Donald Trumpra,
  • keleti idő szerint 3:50-kor egy újabb michigani frissítés volt, ami 54.497 szavazatot mutatott Joe Bidenre és 4.718 szavazatot Donald Trumpra
..
Főleg és különösen szembetűnő ennek a négy fenti adatfrissítésnek a kilógása és nem illeszkedése a 8.594 megtörtént adatfrissítés sorában! Ezeknek a szavazásfrissítések nem követi az általánosan megfigyelt mintázatot és ezeknek a frissítéseknek a rendellenes viselkedése különösen szélsőséges, kiugró értékeket mutat, amelyek viszont elegendőnek bizonyultak már ahhoz, hogy Donald Trump győzelmét 'vereségbe fordítsák át'.
https://www.newsmax.com/us/statistical-anomaly-election-results-data-dump/2020/11/29/id/999184/
..
https%3A%2F%2Fbucketeer-e05bbc84-baa3-437e-9518-adb32be77984.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F13ff5a5e-a0b0-45c2-bb67-071fb0432b6f_631x369.png

..
Michigan
https%3A%2F%2Fbucketeer-e05bbc84-baa3-437e-9518-adb32be77984.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F3a980650-648e-4a47-b7f5-46402740a24b_888x604.png

..
Wisconsin
https%3A%2F%2Fbucketeer-e05bbc84-baa3-437e-9518-adb32be77984.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2Fe6a58416-80b9-4147-b532-a3cb1b200efe_888x604.png

..
Itt olvasható a teljes elemzés, akit érdekel:
https://votepatternanalysis.substack.com/p/voting-anomalies-2020
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 405
11 168
113
Pár éve - amikor pl. a szíriai videókat láthatóan szakértő szemmel néző - fórumtársak írtak elemző hozzászólásokat, alig vártam esténként, hogy eljussak a biztpol. topikokhoz a napi netes menetrendemben.

Mára eljutott oda a Biztpol., hogy rendre szemellenzős biztos pártszavazók ringjévé süllyedt a terület.

...biztos pártszavazó (az oldal most lényegtelen) rokonommal vitát folytattam a tájékozódásról.
Vázoltam a helyzetet:
A sötétben viszonylag távol két, egymást ócsárló embercsoport áll; érvelők illetve a szimpatizánsaik, egymással szemben. Körülöttük az adott csoport cuccai vannak:
Előttük pofás dekorációs kellékek, mögöttük takargatnivaló lomok, szemét.
Az érvelők kezében zseblámpák vannak, amikkel bőszen világítanak az ellenfél arcába és szemétjére - no meg a saját dekorcuccaikra...
A csoportok szimpatizánsai csak azt bámulják, amit a kedvenc érvelőik bevilágítanak. Hátra nem fordulnak, de ha véletlenül mégis, akkor sem látnak semmit, hiszen számukra félhomály van...vagy a fejükben teljes, s ami szemetet a sajátjaiknál esetleg meg is látnak, azt ignorálják.
Ahogy egyre sötétebb az éjszaka, a láthatóság egyre rosszabb, a vita egyre inkább parttalanabb.

Te kedves rokon hol állsz?
  • A (nem árulom el, mert mindegy) S te?
  • Én oldalt álldogálok/ülök középtájt a nézőtéren.
  • De arról nem volt szó! Olyan nincs! Valamelyik oldalon állni KELL! Mert ha nem itt állsz, az gyakorlatilag a másik oldallal szimpatizálás!:hadonaszos:

Na most szerintetek mit fogott fel a példabeszédből?:rolleyes::confused:

Na; ebben a topikban is ezt érzem...:(

Hogy létezik az, hogy valaki egy párt, vagy eszmeközösség minden megnyilvánulásával, tettével, elkövetésével azonosulni tud!?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 517
18 161
113
Úgy jön ide, hogy nem a féllábbal a sírban lévő Bident akarta az amerikai nép választani, hanem akárkit aki nem Trump. Ha eléjük raktak volna egy Obama 2.0-át, akkor az lett volna az elnök. Ezt szerintem a demokraták is megérezték, mikor Bident szedték elő a fiókból. Miért jönnének valami fiatal arccal, mikor előhúzhatják a legkiszámíthatóbb, régi establishment dem bagázshoz hű embert is, és az is meg fogja nyerni a választást?
Kihúztak volna egy uszadékfát a Potomacból, filccel rajzoltak volna rá egy pofát és az is nyert volna.

Amúgy az, hogy ilyen gerontokratákat raknak oda lehet simán csak a politika eredménye. Úgy néz ki, hogy ma már csak az kerülhet fel odáig aki elég ideje tűzközelben van.
Hát ha egy uszadékfával is nyertek volna akkor pont, hogy jöhetett volna egy fiatal demokrata arc. Van is, lett is volna jelölt a demokrata oldalon, csak persze az túlzottan karakteres lett volna. Mindegy, (szerintem) Biden örülhet ha kitölti a 4 évet és nem lesz idő elött totál szenilis.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Cleaver kèpviselö a kèpviselöház vasârnapi megnyitó ünnepség utâni imât genderezve azzal zárta, hogy „amen and a woman“ :)
Ami sokat elmond a politikai életről, hogy olyanok kerülnek megválasztásra. haki latin Amen-t (Így legyen- ) így félreérti, Na de joga van hozzá, ugyanis a felszólalást nem kötik a liturgiai szabályok, az nem mise a katolikus templomban. Aztán vagy újraválasztják, vagy nem.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Hát ha egy uszadékfával is nyertek volna akkor pont, hogy jöhetett volna egy fiatal demokrata arc. Van is, lett is volna jelölt a demokrata oldalon, csak persze az túlzottan karakteres lett volna. Mindegy, (szerintem) Biden örülhet ha kitölti a 4 évet és nem lesz idő elött totál szenilis.
Nem nyertek volna uszadékfával.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
na. más..



A november 3-i választásokon Georgiában egyetlen szenátorjelölt sem szerezte meg a szavazatok legalább 50 százalékát, ezért kell megismételni a voksolást. A hivatalban lévő két republikánus szenátor, Kelly Loeffler és David Perdue demokrata párti kihívói Raphael Warnock és Jon Ossoff. A FiveThirtyEight nevű elemző oldal a közvélemény-kutatások összesítése alapján Ossoffnak a szavazatok 49,1 százalékát, Perdue-nak 47,4 százalékát jósolja, Warnocknak 49,1 százalékot, Loefflernek pedig 47,2 százalékot, a verseny tehát igen szoros.

Ha a republikánusoknak sikerül akár csak az egyik szenátori helyet ismét elnyerni Georgiában, akkor meg tudják tartani az ellenőrzést a szövetségi törvényhozás felsőháza felett. Ha mindkét helyet a demokrata párti jelölt szerzi meg, akkor mindkét pártnak ugyanannyi, vagyis 50-50 helye lesz a szenátusban, és ebben az esetben a szavazások alkalmával Kamala Harris leendő demokrata párti alelnök szavazata dönt majd.

Választás és közvéleménykutatók... oké, itt már minden hibahatáron belül... -azt meg mégse mondhatják, hogy dobjunk fel egy érmét, fej, vagy írás...

de egy érdekesség: