[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
Azt hinnénk, a világon annyi tudás, ismeret vált elérhetővé az elmúlt évszázadokban, hogy lehetetlen, hogy alapvető matematikai összefüggéseket (dekagramm fogalma), megkerülhetetlen biológiai ismereteket, vagy alapvető fizikai tényeket ne ismerjenek az emberek. Valahogy egy társaságban műveltnek számít az a személy, aki Byrontól idéz, és nem probléma, ha értetlenül áll az általános iskolások matekfeladatai felett. Ez igazából még nem is lenne probléma, ha az utóbbi években nem estünk volna át a ló túloldalára, és egy harsány, Coelho idézeteket bömbölő színésztanonc társaság nem kacagott volna fel a tényen, miszerint az egyiküknek fogalma sem volt arról, hogy a házinyúl is haszonállatnak minősül. Lawrence M. Krauss, az MIT és fizikus professzora akkor szembesült ezzel a problémával, amikor a Yale-en egy sokkal összetettebb feladat ( az USA összes WC-jében 24 óra alatt összesen lehúzott víz űrtartalmát kellett megsaccolni) kapcsán már ott hibázott a hallgatók 35%-a, amikor az Egyesült Államok lakosságát 10 millió alá becsülte. Szerencsére ehhez képest eltörpültek azok a tippek, amik már milliárdos nagyságrendekkel kalkuláltak, bár nem tudom, milyen területen adnak diplomát olyan hallgatónak, aki ezt leírta.

A professzor kiemelte, ezek a diákok nem buták, csak meglepően gyenge a számfogalmuk.


- fogalmaz a tudós. Rámutatott, hogy a téma nem új keletű: az elmúlt évtizedekben annyi, magát műveltnek gondoló (részben talán valóban művelt) közszereplő nyilatkozta teljes magabiztossággal, hogy az ő agya nem a matematikához van programozva, és nem is köteles alapjaival sem megismerkedni, hogy amikor ezek az emberek példaképpé váltak, a későbbi generáció először feljogosítva érezte magát a természettudományok elutasítására, majd pár év múlva, hogy legitimálja tudatlanságát, divattá alakította.


Yale Egyetem b+++++++!!!!!!!!!!
Mindenhol ez van és ez nem most kezdődött. Annak idején mikor másodéves joghallgató voltam (kb. 21 évvel ezelőtt), nyáron segítettem felvételiztetni, írásbeli történelem vizsgán voltam felügyelő. A jelentkezők jelentős hányada olyan triviális kérdésre nem tudott válaszolni, hogy hogy hívták a hét vezért. Sőt! Ezt annak idején a Magyar Állam és Jogtörténet professzorom mesélte, hogy első éves joghallgató képtelen volt időrendben elhelyezni Kossuth Lajost, és behelyezte a 20. századba. A probléma az, hogy a mai társadalom egyre jobban szakbarbárokat nevel ki. Amit az egyetemen megtanultál azt - azt sem teljesen és nem föltétlenül jól - tudod, de azon kívül kb. semmit. Az utolsó ex barátnőm 33 évesen nem tudta elhelyezni, hogy Brazília hol található, vagy fingja nem volt arról, hogy mi is az a Roswell incidens. Pedig egyetemet végzett nő.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Nekem több munkatársam is volt akinek fogalma sem volt arról, hogy hol van Franciaország, egy másik pedig nem tudta, hogy Anglia benne van-e az EU-ban (még évekkel a kilépés előtt). Azt tudta, hogy az Egyesült Királyság tagja az EU-nak (mert szó szerint bemagolta egy rövid jogi szövegből ami kellett a munkánkhoz), de az egyik ügyfelünk "ravaszul" tette fel neki kérdést, és megkérdezett engem (a kolléga), hogy akkor most Anglia tagja-e az EU-nak, nem-e Franciaországnak a tagja? Egy másik éles elméjű (akit azóta vagy 3x toltak feljebb a ranglétrán) megkérdezte az önkormányzati választások napja után, hogy most dől el akkor az, hogy kik irányítják a országot?

Tele vagyunk fogalmatlan hülyékkel, akik a legalapvetőbb lexikális tudással sem rendelkeznek, én azon csodálkozom, hogy nem halnak meg útközben hazafelé valami buta faszság miatt. Hogyan marad életben aki ennyire buta? És ez még csak a butaság, amit lehetne (próbálni) ellensúlyozni a tudás növelésével, de sajnos a legtöbb ember nem csak buta, de olyan alacsony IQ-val rendelkezik, hogy a tudás felhalmozása sem segíti túlzottan az életben.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Ezért nagyon fontos, hogy a tudás magolása legyen az oktatás alapja. Azok a diákok, akikkel nem magoltatnak vagy tizenöt én át folyamatosan tudást legföljebb hülyék lehetnek. Akinek van esze az fogja tudni használni a tudást, akinek nincs, az is legalább művelt lesz, ellentétben a divatos kreatív gondolkodásra neveléssel, amitől mindenki egyformán csak hülye lesz!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 372
113
Ezért nagyon fontos, hogy a tudás magolása legyen az oktatás alapja. Azok a diákok, akikkel nem magoltatnak vagy tizenöt én át folyamatosan tudást legföljebb hülyék lehetnek. Akinek van esze az fogja tudni használni a tudást, akinek nincs, az is legalább művelt lesz, ellentétben a divatos kreatív gondolkodásra neveléssel, amitől mindenki egyformán csak hülye lesz!

Na igen, csak ez nem korszerű, a haladók szerint a magoltatást (ahogy a "poroszos" nevelést és a "frontális előadást" el kell felejteni. Magolni minek, mikor ott van mindenki zsebében az okostelefon és hasonló érvekkel szoktak jönni.
Sajna a fenti példák a magyarbálinték által népszerűsített oktatási elvek eredményei is (persze igazságtalan csak rájuk fogni). Azt felejtik el, hogy a többség túlságosan buta és/vagy érdektelen ahhoz, hogy megtanuljon bármit, amit nem "magoltattak be" vele, hisz nem látja ezeket az ismereteket hasznosnak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Mindenhol ez van és ez nem most kezdődött. Annak idején mikor másodéves joghallgató voltam (kb. 21 évvel ezelőtt), nyáron segítettem felvételiztetni, írásbeli történelem vizsgán voltam felügyelő. A jelentkezők jelentős hányada olyan triviális kérdésre nem tudott válaszolni, hogy hogy hívták a hét vezért. Sőt! Ezt annak idején a Magyar Állam és Jogtörténet professzorom mesélte, hogy első éves joghallgató képtelen volt időrendben elhelyezni Kossuth Lajost, és behelyezte a 20. századba. A probléma az, hogy a mai társadalom egyre jobban szakbarbárokat nevel ki. Amit az egyetemen megtanultál azt - azt sem teljesen és nem föltétlenül jól - tudod, de azon kívül kb. semmit. Az utolsó ex barátnőm 33 évesen nem tudta elhelyezni, hogy Brazília hol található, vagy fingja nem volt arról, hogy mi is az a Roswell incidens. Pedig egyetemet végzett nő.

Nekem több munkatársam is volt akinek fogalma sem volt arról, hogy hol van Franciaország, egy másik pedig nem tudta, hogy Anglia benne van-e az EU-ban (még évekkel a kilépés előtt). Azt tudta, hogy az Egyesült Királyság tagja az EU-nak (mert szó szerint bemagolta egy rövid jogi szövegből ami kellett a munkánkhoz), de az egyik ügyfelünk "ravaszul" tette fel neki kérdést, és megkérdezett engem (a kolléga), hogy akkor most Anglia tagja-e az EU-nak, nem-e Franciaországnak a tagja? Egy másik éles elméjű (akit azóta vagy 3x toltak feljebb a ranglétrán) megkérdezte az önkormányzati választások napja után, hogy most dől el akkor az, hogy kik irányítják a országot?

Tele vagyunk fogalmatlan hülyékkel, akik a legalapvetőbb lexikális tudással sem rendelkeznek, én azon csodálkozom, hogy nem halnak meg útközben hazafelé valami buta faszság miatt. Hogyan marad életben aki ennyire buta? És ez még csak a butaság, amit lehetne (próbálni) ellensúlyozni a tudás növelésével, de sajnos a legtöbb ember nem csak buta, de olyan alacsony IQ-val rendelkezik, hogy a tudás felhalmozása sem segíti túlzottan az életben.
Ezzel szembesülve hagytam fel az eddigi munkámmal. Mármint teljesen kiégtem a fásult undortól, amikor megjelent napról napra fél tucat új ügyfél és egy százalékuk volt normális embernek tekinthető. A többi önmagát és a hasonulókat tekinti normálisnak és ez a katasztrófa. Konkrétan sértette az intelligenciámat(akárkinek akármi is a véleménye róla), hogy én ülök az asztal azon oldalán, ahová ezek süthettek a van pénzem kisugrázásukkal és ők ülnek azon az oldalon, sokszor százmilliókkal dobálózva. Úgy, hogy nyílvánvalóan életképtelen ostoba állat, mégis tele van. A vállalkozói réteg ezeket nagyra értékeli, hiszen valamit tudhat, nem véletlen van százmilliókkal dobálózni lehetősége. Egy réteg velük, ha beismernék, hogy felületes lélektelen hülyék, akkor a sajátjaikról kellene beismerniük, hogy azok, ezért aztán zárnak, ha az ember kifakad erről. :D De végtelenül szomorú összképét mutatja a társadalomnak, ahogy ilyen egyedek határozzák meg az irányát. Mivel javarészt ahhoz is ostobák, hogy lelkiismerettel rendelkezzenek, persze, bármit megtesznek a vagyonért, de észre sem veszik, hogy mennyi kárt, elcseszett életet okoznak. Vagy ha igen, akkor ezzel egymást közt viccelnek és ez még durvább talán. Volt olyan aki kis megcsúszás után 20 000 000 000 Ft-os vagyonnal bírva leült velem szemben, nagyjából másfél perc alatt kimatekoztam neki a szükséges dolgokat, de ő be akarta bizonyítani a kiemelkedettségét velem szemben, így belezavarta magát egy majdnem fél órás kétséégbeesett manőverbe, amiben a hibákat amiket többször egymás után ugyanúgy vétett, rám akarta hárítani, mintha én basznám át, nem ő önmagát, aztán a végén fogcsikorgatva megkapta az általam másfél perc alatt kiadott értékeket. Eközben nekem, hogy ő megkapja a neki a vagyonáért járó kiemelkedett érzést, szarnak kellett éreznem magamat. Nem lettem milliárdos ebből a munkavégzésből, hozzátenném. :) Százával tudnám a gyengébb és erősebb, bénább és hülyébb ostoba állatokról a sztorikat, néha könyvírásra is gondolok ezzel kapcsolatban, mert olyan emberek ezek, akikre egy vajaskenyeret nem lehetne bízni, de az ország felvásárlói. Hányinger.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
Ezzel szembesülve hagytam fel az eddigi munkámmal. Mármint teljesen kiégtem a fásult undortól, amikor megjelent napról napra fél tucat új ügyfél és egy százalékuk volt normális embernek tekinthető. A többi önmagát és a hasonulókat tekinti normálisnak és ez a katasztrófa. Konkrétan sértette az intelligenciámat(akárkinek akármi is a véleménye róla), hogy én ülök az asztal azon oldalán, ahová ezek süthettek a van pénzem kisugrázásukkal és ők ülnek azon az oldalon, sokszor százmilliókkal dobálózva. Úgy, hogy nyílvánvalóan életképtelen ostoba állat, mégis tele van. A vállalkozói réteg ezeket nagyra értékeli, hiszen valamit tudhat, nem véletlen van százmilliókkal dobálózni lehetősége. Egy réteg velük, ha beismernék, hogy felületes lélektelen hülyék, akkor a sajátjaikról kellene beismerniük, hogy azok, ezért aztán zárnak, ha az ember kifakad erről. :D De végtelenül szomorú összképét mutatja a társadalomnak, ahogy ilyen egyedek határozzák meg az irányát. Mivel javarészt ahhoz is ostobák, hogy lelkiismerettel rendelkezzenek, persze, bármit megtesznek a vagyonért, de észre sem veszik, hogy mennyi kárt, elcseszett életet okoznak. Vagy ha igen, akkor ezzel egymást közt viccelnek és ez még durvább talán. Volt olyan aki kis megcsúszás után 20 000 000 000 Ft-os vagyonnal bírva leült velem szemben, nagyjából másfél perc alatt kimatekoztam neki a szükséges dolgokat, de ő be akarta bizonyítani a kiemelkedettségét velem szemben, így belezavarta magát egy majdnem fél órás kétséégbeesett manőverbe, amiben a hibákat amiket többször egymás után ugyanúgy vétett, rám akarta hárítani, mintha én basznám át, nem ő önmagát, aztán a végén fogcsikorgatva megkapta az általam másfél perc alatt kiadott értékeket. Eközben nekem, hogy ő megkapja a neki a vagyonáért járó kiemelkedett érzést, szarnak kellett éreznem magamat. Nem lettem milliárdos ebből a munkavégzésből, hozzátenném. :) Százával tudnám a gyengébb és erősebb, bénább és hülyébb ostoba állatokról a sztorikat, néha könyvírásra is gondolok ezzel kapcsolatban, mert olyan emberek ezek, akikre egy vajaskenyeret nem lehetne bízni, de az ország felvásárlói. Hányinger.
Van egy nagyon jó barátom, neki egy kertépítő cége van. Tegnap bent voltam az irodájában eldumáltunk úgy kb 2 órát. Mesélt az ügyfeleiről..... Nem akarom részletezni, de ledöbbentem azokon a sztorikon amiket mesélt és egyszerűen nem tudtam rájönni, hogy ennyire buta és ostoba embereknek, hogy a fenébe van ennyi pénzük, és hogy miféle értékrendjük van.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Van egy nagyon jó barátom, neki egy kertépítő cége van. Tegnap bent voltam az irodájában eldumáltunk úgy kb 2 órát. Mesélt az ügyfeleiről..... Nem akarom részletezni, de ledöbbentem azokon a sztorikon amiket mesélt és egyszerűen nem tudtam rájönni, hogy ennyire buta és ostoba embereknek, hogy a fenébe van ennyi pénzük, és hogy miféle értékrendjük van.
A butaságukból fakad az értékrendjük és ez teszi alkalmassá őket a vagyonszerzés ilyen szintjére. Erre jutottam, annyi példával tudtam alátámasztani a fejtegetésemet. Ez az a butaság, amit, ha már az amerika topikban vagyunk, az amerikai kapitalizmus kinevelt és az kinevelte itt nálunk. Mosolyogj, mondj valami értelmes tárgyban egy butus kérdést, amikor elmagyarázza valaki aki érti is a dolgot, akkor annyit fogadj be, amennyivel a következő akalommal már okosnak tűnhetsz, de állítsd le a magyarázatot amikor már elvesztetted a fonalat mert egy hülye szar vagy. Ennyiből állnak és élnek. Csak a megfelelő helyen olykor.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 517
113
Az emberi butaságról pár példa (ha már Off-olunk):

Kolléga nő mondta: "Az a sok űrtúrista nem viszi fel az utcai cipőjével a baktériumokat a nemzetközi űrállomásra?"


Rokonok mondták:
- Kóstold meg ezt a fasírtot, nincs benne semmi hús, de tiszta hús íze van!
Én:
- És miből gondoljátok, hogy nincs benne hús?
válasz:
- Hát rá van írva, hogy HÚSMENTES.
Kérésem:
- Olvassátok már el, hogy mi van ráírva!
Az egész családjuk elolvasta, apa, anya, 3 gyerek mind mondta újra, hogy "HÚSMENTES"!
Mondom, akkor próbáljuk meg újra betűzve: "HÚSMESTER" - alá meg azt írták, hogy 80% sertéshúst tartalmaz.


Másik rokon megkért, hogy vigyem el a fiát a KRESZ vizsgára. Kérdezem, hogy mikorra kell menni? A válasz: holnap 10-re.
Odamegyünk 9:40-re, amikor kijönnek kérdezik, hogy mit szeretnénk?
Mire mi, hogy 10-től vizsgázni.
Mire ők, hogy 9 óra 10-től volt a vizsga.
Felhívom a rokont, erre azt mondja: "Hát azt mondták, hogy menjünk kilenc tízre, de mivel nem szeretünk korán kelni, ezért gondoltam, hogy a tízet választom"


Amikor három éve megszületett a fiam, idős rokon néni rám szólt, hogy:
  • Oda ne ülj!
  • Csókolom, de miért ne üljek oda? (kérdeztem)
  • Mert ott szoptatnak!
  • De hát most nem szoptat ott senki (mondom)
  • De a feleséged ott szoptat és rád ragad a teje (jött a válasz).
  • Ne tessék már ilyet mondani, nálunk tisztaság van, nincs itt sehol tej, ami ragadna.
  • Nem úgy, hanem a feleségednek elmegy a teje, neked meg megjön (már ez megért volna egy komolyabb eszmefuttatást, hogy ez mégis hogyan lenne lehetséges).
  • Ez valami babona? (Kérdezem)
  • Ez nem babona, ez így van!
  • Az elmúlt hetekben sokat ültem ott és mégsem ment el az asszony teje és nem jött meg nekem (próbálkozok).
  • Akkor sem szabad oda ülni!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Azt hinnénk, a világon annyi tudás, ismeret vált elérhetővé az elmúlt évszázadokban, hogy lehetetlen, hogy alapvető matematikai összefüggéseket (dekagramm fogalma), megkerülhetetlen biológiai ismereteket, vagy alapvető fizikai tényeket ne ismerjenek az emberek. Valahogy egy társaságban műveltnek számít az a személy, aki Byrontól idéz, és nem probléma, ha értetlenül áll az általános iskolások matekfeladatai felett. Ez igazából még nem is lenne probléma, ha az utóbbi években nem estünk volna át a ló túloldalára, és egy harsány, Coelho idézeteket bömbölő színésztanonc társaság nem kacagott volna fel a tényen, miszerint az egyiküknek fogalma sem volt arról, hogy a házinyúl is haszonállatnak minősül. Lawrence M. Krauss, az MIT és fizikus professzora akkor szembesült ezzel a problémával, amikor a Yale-en egy sokkal összetettebb feladat ( az USA összes WC-jében 24 óra alatt összesen lehúzott víz űrtartalmát kellett megsaccolni) kapcsán már ott hibázott a hallgatók 35%-a, amikor az Egyesült Államok lakosságát 10 millió alá becsülte. Szerencsére ehhez képest eltörpültek azok a tippek, amik már milliárdos nagyságrendekkel kalkuláltak, bár nem tudom, milyen területen adnak diplomát olyan hallgatónak, aki ezt leírta.

A professzor kiemelte, ezek a diákok nem buták, csak meglepően gyenge a számfogalmuk.


- fogalmaz a tudós. Rámutatott, hogy a téma nem új keletű: az elmúlt évtizedekben annyi, magát műveltnek gondoló (részben talán valóban művelt) közszereplő nyilatkozta teljes magabiztossággal, hogy az ő agya nem a matematikához van programozva, és nem is köteles alapjaival sem megismerkedni, hogy amikor ezek az emberek példaképpé váltak, a későbbi generáció először feljogosítva érezte magát a természettudományok elutasítására, majd pár év múlva, hogy legitimálja tudatlanságát, divattá alakította.


Yale Egyetem b+++++++!!!!!!!!!!

Idézetnél forrást is légyszi!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 007
113
Régebben én is szerettem tesztelni, barátnő meg ismerős kognitív képességeit trükkös kérdésekkel.
Pl. Ugye a Holdnak mindíg ugyanazt az oldalát látjuk, tehát forog-e a hold?
Vagy, hogyan látszik a hold Ausztráliából?
Melyik a nehezebb 1kg vas vagy 1kg toll?
Vagy a klasszikus, amikor 8éves voltam a testvérem fele annyi idősvolt mint én, most, hogy 60éves lettem, hány éves a testvérem?

Aztán jókat nevetünk, de néha belül én meg sírok a válaszokon.
 
G

Galthran

Guest
ne agyaljatok rajta, megvan honnét volt ismerős :D:D

e00743a0596db99958608854d506faa07c05be69.jpg
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Mindenhol ez van és ez nem most kezdődött. Annak idején mikor másodéves joghallgató voltam (kb. 21 évvel ezelőtt), nyáron segítettem felvételiztetni, írásbeli történelem vizsgán voltam felügyelő. A jelentkezők jelentős hányada olyan triviális kérdésre nem tudott válaszolni, hogy hogy hívták a hét vezért. Sőt! Ezt annak idején a Magyar Állam és Jogtörténet professzorom mesélte, hogy első éves joghallgató képtelen volt időrendben elhelyezni Kossuth Lajost, és behelyezte a 20. századba. A probléma az, hogy a mai társadalom egyre jobban szakbarbárokat nevel ki. Amit az egyetemen megtanultál azt - azt sem teljesen és nem föltétlenül jól - tudod, de azon kívül kb. semmit. Az utolsó ex barátnőm 33 évesen nem tudta elhelyezni, hogy Brazília hol található, vagy fingja nem volt arról, hogy mi is az a Roswell incidens. Pedig egyetemet végzett nő.

amikor nem tanitjak az embert gondolkodni, hanem helyette a minden hulyesegnek a esznelkuli bemagolasa a fontos.

emlekszem 8ik osztalyban, a csaj, legjobb jegyek a suliban, minden csilivili...aztan meg a tanar valahogy furcsan tette fel az egyik kerdest amikor felelt, de akor is lehetett feltetelezni hogy mirol is van szo..es meg az egyik legbutabb is az osztalyba nevetgelt mert tudta a valaszt..

teljes blokad a csajnal..retteget felelmeben.. o ezt wazzeg nemtudja..ez igy ahogy a tanar kerdezte nincs a konyvbe biztos leirva..ugy leblokolt hogy aztan az semmire sem tudta a valaszt, kapot rossz jegyet eloszor az eleteben.

masik dolog hogy mostmar nagyon leeresztettek a mercet a tanarok, nem az a fontos hogy megtanitsd vmire, hanem nezni nehogy megbukjon szegeny, a tesom 14 evvel fiatalabb tollem, amikor lattam hogy ugyan az a tanar tollem kemiabol miket vart el, meg az o generaciojatol..hat eg es fold...


ha az altalanos suliba, nincsenek meg az alapok, es sokszor nincsenek, akor baszhatjuk az egeszet..
 
T

Törölt tag 2361

Guest
ez meg jo...

amikor vot a japan foldrenges es a cunami...egy szerb forumon vagy facebook csoport oldalon (nemtom mar) olvastam hogy az egyik csavo hulyesegnek minositette az egeszt..mert az oceanban viz van es ott nem lehet foldrenges.. a gond az volt hogy nem trolkodot, tenyleg az hitte, amikor probaltak elmagyarazni neki milyen veszekedes lett belole.. tiszta orom volt olvasni a sok kretenseget...

most sem jobb, eleg a facen belebotlani valameik laposfold/virus temaju beszelgetesbe...az atlag emberek 50-60% egyszeruen buta.
nevethetunk mi az amcsikon hogy milyen kretenek, de hiaba, mindenfele megvan az a reteg, a kerdes csak hogy milyen sokan vannak benne, egyik orszagban tobb kreten van, masikban egy picit kevesebb..
 
T

Törölt tag 2361

Guest

Tévedsz. Egy percig sem mondtam, hogy nincs vírus, és az nem veszélyes. Csak annyit állítottam, hogy a létező járványt és hatásait felnagyították. Ki ennek, ki annak a célnak az elérése érdekébe. USA elit pl.a Trump megbuktatására. Egyebekben igazad van.​

400.000 halot?

mi a fenet akar akarki nagyitani rajta?

tramp elszurta amikor a demek kitalaciojanak hivta az egeszet, hulyeseg az egesz...ugy is alt hozza az egesz jarvanyhoz, az elso naptol az utolsoig.

ha a jarvanyt rendeesen lekezelte volna, lenne egy 3-4 kevesebb halott, es nem kretenkedet volna annyit, akor megvalosztottak volna siman. igy meg a sok semleges amcsinal kinyitotta a bicskat es akarkire szavaztak volna csak o ne legyen.

sajat maganak asta ki a godrot.