Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 419
113
Ma Magyaroszágon igen nehéz megkerülni Orbánt, tekintve hogy gyakorlatilag mindenben ő dönt, egyszemélyben.
Minden országban a legfelső vezetés dönt!
Németországban szerinted mehet olyan vakcina-policy, amivel Angela Merkel nem ért egyet? Vagy Franciaországban olyan, amelyre Emmanuel Macron nem ad zöld jelzést? Ne viccoljunk már...
(Hagyjuk már a belpolt!)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Igazából mindig is megvolt a véleményem a magyar vállalkozók többségéről. (Bejelentünk minimálra a többit megódjuk okosba kaccsint kaccsint és társai)
De ez már túlmegy minden határon. Ezek után az összeset aki hőzöng, aki titokban kinyitott, aki trükközik elküldeni a fekete delfinbe. Vagy építeni az észak kóreai testvéri népköztársaságot a két ország viszonyának javítása céljára. A kamu sportorvosikat kiállító orvosokkal együtt.
Egyszerűen hihetetlen. A sunnyogók, a trükközők az isten ebben az istenverte országban.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Nekem azt kell mérlegelnem, minek van nagyobb veszélye rám nézve:
1) hogy a pár hónap késlekedés alatt elkapom a covidot súlyos tünetekkel,
2) ellenőrizetlen kínai/ruszki vakcinát kapok.
Az 1) pontnak nagyon kicsi a valószínűsége, inkább várok a nyugati szerre.

És ezzel ki is fejezted, hogy csak magadra gondolsz, a többi embert, honfitársaidat magas ívből...
Az meg sem fordul a fejedben, hogy tünetmentesen is fertőzhetsz, és kinyírsz másokat, vagy hogy lehet épp benned mutálódik majd?
A ruszki és kínai vakcina meg csak annyira ellenőrizetlen, hogy x ország hatósága nézte át, és pár millió emberen lett élőben kipróbálva...

Nem teljesen értem, hogy mi ez a nagy magyar hatóság nem ellenőrizte gerjedés. Ha valamit a szerb vagy a orosz hatóság nyilvánít megfeleltnek, akkor az csak a szerb és orosz emberek számára biztonságos? A vakcina meglátja milyen útlevelem van, és nálam mellékhatásokat fog okozni, míg a szerb, orosz emberekben jól viselkedik? Én azt gondolom, hogy a világ országainak túlnyomó többségében szakmai döntőbizottság értékeli a vakcinákat, megbízhatunk bennük, a saját állampolgárait senki nem akarja kinyírni. (Ahogy amúgy a vakcinagyártóknak is nagyon nem érdeke egy rossz termék mellesleg.)

Amúgy külföldön hogy mertek vásárolni bármi élelmiszert? Nem ellenőrizte a magyar NÉBIH, jujujujj, mi lesz?!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
És ezzel ki is fejezted, hogy csak magadra gondolsz, a többi embert, honfitársaidat magas ívből...
Az meg sem fordul a fejedben, hogy tünetmentesen is fertőzhetsz, és kinyírsz másokat, vagy hogy lehet épp benned mutálódik majd?
A ruszki és kínai vakcina meg csak annyira ellenőrizetlen, hogy x ország hatósága nézte át, és pár millió emberen lett élőben kipróbálva...

Nem teljesen értem, hogy mi ez a nagy magyar hatóság nem ellenőrizte gerjedés. Ha valamit a szerb vagy a orosz hatóság nyilvánít megfeleltnek, akkor az csak a szerb és orosz emberek számára biztonságos? A vakcina meglátja milyen útlevelem van, és nálam mellékhatásokat fog okozni, míg a szerb, orosz emberekben jól viselkedik? Én azt gondolom, hogy a világ országainak túlnyomó többségében szakmai döntőbizottság értékeli a vakcinákat, megbízhatunk bennük, a saját állampolgárait senki nem akarja kinyírni. (Ahogy amúgy a vakcinagyártóknak is nagyon nem érdeke egy rossz termék mellesleg.)

Amúgy külföldön hogy mertek vásárolni bármi élelmiszert? Nem ellenőrizte a magyar NÉBIH, jujujujj, mi lesz?!
Btw az oroszt ellenőrizték, és tesztelték. Csak a kínai van így átengedve
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and nyugger

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Nézz fel facebook-ra, minden második hirdetés dk vagy momentum. Most már, hogy az orosz vakcina a német rendelés miatt eu konform lett beleálltak a kínaiba, szinte 1:1 ugyanazt a szöveget tolva amit itt egyesek.

Valahogy nem lep meg a dolog sajnos.

Ha afelől közelítem a dolgot, hogy azzal lehet Magyarországnak jelenleg a legtöbb kárt okozni, ha elhúzódik a vakcinázás minél jobban, ill. ha minél inkább elhiteltelenítjük a vakcinákat és a hatóságokat, akkor elég szomorú, hogy ebbe magát magyarnak nevező pártok beleállnak. Nem akarok itt belpolbűnözni, meg hazaárulózni, de az ő politikai haszonszerzésükön kívül van ennek bármi pozitív hozadéka pl. az ország számára? Nyissátok fel a szemem, és tanítsatok, mert én nem látok ebben semmi jót...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
És ezzel ki is fejezted, hogy csak magadra gondolsz, a többi embert, honfitársaidat magas ívből...
Az meg sem fordul a fejedben, hogy tünetmentesen is fertőzhetsz, és kinyírsz másokat, vagy hogy lehet épp benned mutálódik majd?
A ruszki és kínai vakcina meg csak annyira ellenőrizetlen, hogy x ország hatósága nézte át, és pár millió emberen lett élőben kipróbálva...

Nem teljesen értem, hogy mi ez a nagy magyar hatóság nem ellenőrizte gerjedés. Ha valamit a szerb vagy a orosz hatóság nyilvánít megfeleltnek, akkor az csak a szerb és orosz emberek számára biztonságos? A vakcina meglátja milyen útlevelem van, és nálam mellékhatásokat fog okozni, míg a szerb, orosz emberekben jól viselkedik? Én azt gondolom, hogy a világ országainak túlnyomó többségében szakmai döntőbizottság értékeli a vakcinákat, megbízhatunk bennük, a saját állampolgárait senki nem akarja kinyírni. (Ahogy amúgy a vakcinagyártóknak is nagyon nem érdeke egy rossz termék mellesleg.)

Amúgy külföldön hogy mertek vásárolni bármi élelmiszert? Nem ellenőrizte a magyar NÉBIH, jujujujj, mi lesz?!
"a világ országainak túlnyomó többségében szakmai döntőbizottság értékeli a vakcinákat, megbízhatunk bennük, a saját állampolgárait senki nem akarja kinyírni"
Ezzel az erővel minden gyógyszert, járművet, diplomát elfogadhatnánk gondolkodás nélkül, hiszen MEGBÍZHATUNK benne, hogy valahol valaki a világban szakmai szempontok alapján vizsgálta és jónak minősítette. Nem amiatt bízok az itteni vizsgálatokban mert magyar (ez a legkevésbé sem érdekel), hanem mert egy olyan zárt rendszer részeit képezik a vizsgálatok, amit folyamatosan nyomon követnek, ellenőriznek, a dokumentációjuk elérhető, és azonnal kiderül, ha valahol hiba van (vagy netán szándékosság). Ebben annyi ember és szervezet működik közre, ami gyakorlatilag lehetetlenné teszi illetéktelenek beavatkozását. Ha ennek részei a szerb, orosz, hottentotta laborok, akkor felőlem jöhet onnan is vakcina. De ahol valami elbaszott szuverenitásra hivatkozva nem teszik lehetővé tőlük független szervezetek ellenőrzését, addig onnan származó szerrel nem oltanék be százmillió embert.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Nézz fel facebook-ra, minden második hirdetés dk vagy momentum. Most már, hogy az orosz vakcina a német rendelés miatt eu konform lett beleálltak a kínaiba, szinte 1:1 ugyanazt a szöveget tolva amit itt egyesek.
Én mondjuk ezzel tökre egyetértek:

A Momentum azt kéri a kormánytól, hogy:
  • Tolják ki a kijárási korlátozás kezdetét este 10 órára.
  • Ezzel együtt tegyék lehetővé az üzletek nyitvatartását este 9-ig.
  • Nyissák meg a szabadtéri vendéglátóhelyeket és teraszokat – 50%-os kapacitással.
  • Nyissák meg a mozikat és színházakat – csökkentett kapacitással.
  • Engedélyezzék a belföldi turizmust, vagyis nyissák meg a hoteleket, szállodákat, szálláshelyeket, csökkentett kapacitással.
  • A beoltottak pedig kapják meg az oltási kártyát, és mentesítsék őket az összes korlátozás alól!

 
  • Vicces
Reactions: Leonidas and zeal
T

Törölt tag 1711

Guest
"a világ országainak túlnyomó többségében szakmai döntőbizottság értékeli a vakcinákat, megbízhatunk bennük, a saját állampolgárait senki nem akarja kinyírni"
Ezzel az erővel minden gyógyszert, járművet, diplomát elfogadhatnánk gondolkodás nélkül, hiszen MEGBÍZHATUNK benne, hogy valahol valaki a világban szakmai szempontok alapján vizsgálta és jónak minősítette.

Rengeteg ilyen van.
Leghírhedtebb a Boeing 737-MAX esete, amerikai FAA aláírta, hogy megbízható, fasza, az EU-ban meg ezt elfogadták, mint tényt. Aztán elkezdtek lepotyogni.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 776
28 784
113
Nézz fel facebook-ra, minden második hirdetés dk vagy momentum. Most már, hogy az orosz vakcina a német rendelés miatt eu konform lett beleálltak a kínaiba, szinte 1:1 ugyanazt a szöveget tolva amit itt egyesek.
Na meg annyira hányadék módon, szinte már Szabad Nép szintjén nyomják, hogy egyszerűen nem tudom elhinni ezt bárki beveszi. Aztán rájövök, hogy bizony nem is kevesen, elég csak a kommentek közé benézni. Mondjuk amikor egyik ilyen reklámnál rámentem a "miért jeleníti meg ezt nekem" fülre röhögtem egyet, mivel szerintük én kifejezetten érdeklődök az LMBTQJEBHDBRKDRJ+ iránt :D

A vakcinákhoz visszakanyarodva oroszok már egy ideje mondogatják, hogy bizony geopolitikai és üzleti alapon támadják őket nyugaton és ismét igazat kell adjak nekik. Mondjuk ahogy megváltozott a leányzó fekvése a csökkentett Pfizer/Moderna/Astrazeneca szállítások kapcsán máris nem lett annyira rossz, amit Grísa hoz...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én mondjuk ezzel tökre egyetértek:

A Momentum azt kéri a kormánytól, hogy:
  • Tolják ki a kijárási korlátozás kezdetét este 10 órára.
  • Ezzel együtt tegyék lehetővé az üzletek nyitvatartását este 9-ig.
  • Nyissák meg a szabadtéri vendéglátóhelyeket és teraszokat – 50%-os kapacitással.
  • Nyissák meg a mozikat és színházakat – csökkentett kapacitással.
  • Engedélyezzék a belföldi turizmust, vagyis nyissák meg a hoteleket, szállodákat, szálláshelyeket, csökkentett kapacitással.
  • A beoltottak pedig kapják meg az oltási kártyát, és mentesítsék őket az összes korlátozás alól!



Ne kamuzzál, kerek perec így kezdődött a hirdetésetek, semmi köze ahhoz amit linkeltél:

"Orbán Viktor elrendelte a kínai vakcina beadatását..."
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Na meg annyira hányadék módon, szinte már Szabad Nép szintjén nyomják, hogy egyszerűen nem tudom elhinni ezt bárki beveszi. Aztán rájövök, hogy bizony nem is kevesen, elég csak a kommentek közé benézni. Mondjuk amikor egyik ilyen reklámnál rámentem a "miért jeleníti meg ezt nekem" fülre röhögtem egyet, mivel szerintük én kifejezetten érdeklődök az LMBTQJEBHDBRKDRJ+ iránt :D

A hozzászólók nagy része elküldi őket a pichába, de azokat törlik.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Én mondjuk ezzel tökre egyetértek:

A Momentum azt kéri a kormánytól, hogy:
  • Tolják ki a kijárási korlátozás kezdetét este 10 órára.
  • Ezzel együtt tegyék lehetővé az üzletek nyitvatartását este 9-ig.
  • Nyissák meg a szabadtéri vendéglátóhelyeket és teraszokat – 50%-os kapacitással.
  • Nyissák meg a mozikat és színházakat – csökkentett kapacitással.
  • Engedélyezzék a belföldi turizmust, vagyis nyissák meg a hoteleket, szállodákat, szálláshelyeket, csökkentett kapacitással.
  • A beoltottak pedig kapják meg az oltási kártyát, és mentesítsék őket az összes korlátozás alól!

Most hoztam linket, hogy drága népünk így is magasról szar a szabályokra, ha bármi könnyítés lenne mégjobban megtenné.
Komolyan, itt csak azért nem lett harmadik hullám, mert a második se ment le a remek megódjukokosba mentalitás miatt...
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Ne kamuzzál, kerek perec így kezdődött a hirdetésetek, semmi köze ahhoz amit linkeltél:

"Orbán Viktor elrendelte a kínai vakcina beadatását..."
Én azt a hírt linkeltem, amit írtam, nem más hirdetést.
Mi a véleményed az általam linkelt Momentum által javasolt pontokról?
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Most hoztam linket, hogy drága népünk így is magasról szar a szabályokra, ha bármi könnyítés lenne mégjobban megtenné.
Komolyan, itt csak azért nem lett harmadik hullám, mert a második se ment le a remek megódjukokosba mentalitás miatt...
Sokat segít a szabályok betartásában, ha a szabályok betarthatóak...
Egy ilyen enyhítéssel jelentősen csökkenne a feszültség, az ésszerű korlátozásokat sokkal többen elfogadják.
Ez olyan mint a közlekedés. A jobbratartást meg a vasúti tilos jelzést az emberek döntő többsége elfogadja, mert ésszerű korlátozás, míg a kint felejtett 30-as táblát mindenki leszarja
 
  • Tetszik
Reactions: bel

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ezzel az erővel minden gyógyszert, járművet, diplomát elfogadhatnánk gondolkodás nélkül, hiszen MEGBÍZHATUNK benne, hogy valahol valaki a világban szakmai szempontok alapján vizsgálta és jónak minősítette.

Nézd, békeidőben még nagyjából igazat is adnék neked. De most nem erről van szó, most 20 percenként meghal egy ember!
A gazdaságban napi 10 milliárdos kár keletkezik (ez percenként 7 misi).
Most nem érünk annyira rá ezzel tökölődni! Sok ország bevizsgálta a vakcinát, jónak találtatott, jöhet!

Pont a momentumos barátaid által (is) úgy várt lazításokat az hozhatná minél korábbra, ha jó hamar, és sokat olthatnánk. Ha csak az EU-ra várunk, akkor ez pont nem így lesz!
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Nézd, békeidőben még nagyjából igazat is adnék neked. De most nem erről van szó, most 20 percenként meghal egy ember!
A gazdaságban napi 10 milliárdos kár keletkezik (ez percenként 7 misi).
Most nem érünk annyira rá ezzel tökölődni! Sok ország bevizsgálta a vakcinát, jónak találtatott, jöhet!

Pont a momentumos barátaid által (is) úgy várt lazításokat az hozhatná minél korábbra, ha jó hamar, és sokat olthatnánk. Ha csak az EU-ra várunk, akkor ez pont nem így lesz!
Aztán ha meg valami nem stimmel az oltással, akkor nyakig ülünk a szarban. Orosz/kínai oltás sincs még, és nem is lesz hetekig, hónapokig. Már hónapok óta vizsgálhatná az EMA, lassan meg is lenne az eredmény. Az oroszok be sem adták az anyagot vizsgálatra (illetve csak nemrég). Ha beadták volna, már rég lenne róla döntés. Miért nem adták be, miért vártak az utolsó pillanatig? Hogy a sürgősségre hivatkozva el lehessen kerülni a viszgálatokat?