[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 642
113
Most hirtelen nem ugrik be, melyik magyar repülőgépgyárakkal írt alá együttműködési szándéknyilatkozatot az Elbit
Az AV-nak integrálnak 2021-ben, L-39 NG repülőgépekhez Elbit Systems Targo II sisakkijelző rendszert. Igaz, ezek szenegáli gépek.
Persze segítséggel vagyok okostódi.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Romaero, Avioane Craiova és az Elbit System együttműködnek, hogy drónokat gyártsanak Romániában a hadseregnek
Biztos vót má de szerintem nagyon fontos, hogy román barátainknak lesz egy csomó nagyon ütős drónjuk

Megint egy ottani gyártás.
Van egy olyan érzésem, hogy románok direkt happolnak el előlünk, gyártással együtt.

Kezdem azt hini, hogy amit kormány kijelentett a Z26-al kapcsolatban, az csak egy nagy blöff. Még hogy a térség meghatározó hadereje lesz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 408
120 710
113
Megint egy ottani gyártás.
Van egy olyan érzésem, hogy románok direkt happolnak el előlünk, gyártással együtt.

Kezdem azt hini, hogy amit kormány kijelentett a Z26-al kapcsolatban, az csak egy nagy blöff. Még hogy a térség meghatározó hadereje lesz.
Hát szerintem nézd vissza az utóbbi 10 évben a románok hány gyártási együttműködést és hazai gyártást jelentettek be és azt is hogy ebből mennyi valósult meg.

  • Airbus gyár
  • Agilis harcjárműgyártás
  • Modernizált AK gyártás
  • Beretta ARX gyártás
etc. etc.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 642
113
Megint egy ottani gyártás.
Van egy olyan érzésem, hogy románok direkt happolnak el előlünk, gyártással együtt.

Kezdem azt hini, hogy amit kormány kijelentett a Z26-al kapcsolatban, az csak egy nagy blöff. Még hogy a térség meghatározó hadereje lesz.
Nyugodság van! Aki a románokkal bizniszel általában szarul jár.
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
348
904
93
Romaero, Avioane Craiova és az Elbit System együttműködnek, hogy drónokat gyártsanak Romániában a hadseregnektani
Biztos vót má de szerintem nagyon fontos, hogy román barátainknak lesz egy csomó nagyon ütős drónjuk
Ha jól tudom a románok a Hermes 450 fogják gyártani! Mi meg a Hermes 900 dronok után érdeklődünk
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
444
1 467
93
Piranha 5 már romániába készül, nem?
Nem, ami most a csapatokhoz megérkezett, azokat svájcban rakták össze. A románok max a festést csinálták. A többit fogják tudtommal csak ők összerakni.

S ne feledkezzünk meg azért arról, hogyha már "egyesek" nálunk a Lynx-gyárat összeszerelő üzemnek titulálják hangosan, akkor azért itt sem beszélhetünk (majd) többről ( a jelenben pont semmiről )
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Piranha 5 már romániába készül, nem?
Szerintem csak fog.
A svájciak (ami Heiligenkreutz) :rolleyes: is tavaly jöttek meg, komoly csúszással, de lehet hogy már elkezdték..., bár csodálkoznék.

Az elsô 36-os flottának 20 I. Félév volt a határideje. Utána indul a bukaresti gyártás, ami egy 19 decemberi Maszolos cikk szeint csiszolást, festést meg ilyesmiket jelent....
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 215
27 736
113

jobban átolvasva, félreértés. a cikk a járművek Romániai maintenance-jéről szól, s a manusz ezzel kapcsolatban mondta: Deja e nevoie de mentenanta ??? Pai montajul nu se face la noi??
Marius Epure

Úgylátszik elhamarkodtam a kárörömködést. bocsánat:D

Nem, ami most a csapatokhoz megérkezett, azokat svájcban rakták össze. A románok max a festést csinálták. A többit fogják tudtommal csak ők összerakni.

S ne feledkezzünk meg azért arról, hogyha már "egyesek" nálunk a Lynx-gyárat összeszerelő üzemnek titulálják hangosan, akkor azért itt sem beszélhetünk (majd) többről ( a jelenben pont semmiről )

Szerintem csak fog.
A svájciak (ami Heiligenkreutz) :rolleyes: is tavaly jöttek meg, komoly csúszással, de lehet hogy már elkezdték..., bár csodálkoznék.

Az elsô 36-os flottának 20 I. Félév volt a határideje. Utána indul a bukaresti gyártás, ami egy 19 decemberi Maszolos cikk szeint csiszolást, festést meg ilyesmiket jelent....
Ezzel kevertem össze ezek szerint.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 480
24 080
113
Piranha 5 már romániába készül, nem?
2019 óta ott készül, elméletileg. A valóság meg az, hogy eddig azok vannak amik 2020 októberében érkeztek (jókora késéssel) hozzájuk, mind a 36db amit a videók és a neten fellelhető infók szerint csak készen bevittek a bukaresti gyárba meg ünnepélyesen az éjszaka folyamán kivittek.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 886
35 640
113
Ha jól tudom a románok a Hermes 450 fogják gyártani! Mi meg a Hermes 900 dronok után érdeklődünk
"A dokumentum szerint a három vállalat együttműködik a technológiai transzferért azzal a céllal, hogy Romániában gyártsák az Elbit Systems drónjait a UAS taktikai platformokat , valamint a Skylark I-LEX, Hermes 450 és különböző konfigurációit a Hermes 900 -nak'.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
2h5m0f5.jpg