Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Iskolába az iskolások járnak.
Boltba pedig mindenki.
Iskolában nem kell végigfogdosni mindent,
ezt magyarázd el a bevásárló a nők javának.
A nagy hipermarketekben pedig pont leszarják a létszámot, engem speciel senki nem állított meg eddig sehol, viszont a pénztáraknál a sarkamra lépnek.
Plusz az iskolában nincs készpénz és aprópénz csere sem.
Aztán ha azt akarod nekem bemagyarázni, hogy ami húsvét előtt volt a bevásárlóközpontokban az übereli egy iskolai hétköznap... hát... most írjam le mekkora hülyeség amit írtál?
Mert az.
Nem mondtam, hogy nem kell az iskolában is figyelni, vigyázni.
Le is írtam, hogy kell.
De egy hipermarket sokkal neccesebb.
Már csak az emberek létszáma és a mindenféle korosztálya miatt is.
Iskolába betegen nem mész.
A boltba azért elszöksz.
Ha te nem is, de nem mindenki ilyen becsületes.

Ezért a véleményem marad ami volt.

A kinyilatkoztatásaidtól pedig kímélj meg lécci, lécci!
oké, nem az eszedért szeretünk ezt , értjük....
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
te komplett barom vagy. halnak meg az emberek a családban és ismerősök közt(nem FB ffs) és röhörészel mert nem az állam bácsi mondta neked s ezért nem is lehet igaz...na nem véletlen tettelek ignore-ra. neked az 1+1 az nem 2, hanem az amit fontos bácsi mond a tévében meg FB-n

Miért lenne barom? Csak egy tévhitet cáfolt nem a te családtagjaid ismerőseid tragikus halálát figurázta ki.Nekem is halt meg szívrohamban ismerősöm az oltás beadása után 2 nappal még sem harsogom tele a fórumot barmozok le másokat mert nekem megygyőződésem (amúgy nem), hogy biztos az oltás miatt volt.Sajnos a te általad említett tragikus haláleseteknél számos más ok is kiválthatta pl az agyvérzést.
 
W

Wilson

Guest
Iskolába az iskolások járnak.
Boltba pedig mindenki.
Iskolában nem kell végigfogdosni mindent,
ezt magyarázd el a bevásárló a nők javának.
A nagy hipermarketekben pedig pont leszarják a létszámot, engem speciel senki nem állított meg eddig sehol, viszont a pénztáraknál a sarkamra lépnek.
Plusz az iskolában nincs készpénz és aprópénz csere sem.
Aztán ha azt akarod nekem bemagyarázni, hogy ami húsvét előtt volt a bevásárlóközpontokban az übereli egy iskolai hétköznap... hát... most írjam le mekkora hülyeség amit írtál?
Mert az.
Nem mondtam, hogy nem kell az iskolában is figyelni, vigyázni.
Le is írtam, hogy kell.
De egy hipermarket sokkal neccesebb.
Már csak az emberek létszáma és a mindenféle korosztálya miatt is.
Iskolába betegen nem mész.
A boltba azért elszöksz.
Ha te nem is, de nem mindenki ilyen becsületes.

Ezért a véleményem marad ami volt.

A kinyilatkoztatásaidtól pedig kímélj meg lécci, lécci!

Épp korábban lett linkelve, hogy a vírus a levegőben terjed a korábbi félelmek, hogy a tárgyak illetve azok felületei is "terjeszthetik" a vírust alaptalanok voltak.Tehát ez egy levegőben terjedő vírus,ezekután szerinted hol nagyobb a fertőzésveszély egy zsúfolt osztályteremben ahol nincs távolságtartás nincs maszkviselés és a gyerekek és a tanárok napi több alkalommal össze vannak zárva 40 percekre és ahol a tanárok a munkájukból kifolyólag egy nap több osztályba is átvihetik a vírust.Vagy egy boltban ahol kötelező a maszkviselés és csak bizonyos számú vásárlót engednek be?.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Épp korábban lett linkelve, hogy a vírus a levegőben terjed a korábbi félelmek, hogy a tárgyak illetve azok felületei is "terjeszthetik" a vírust alaptalanok voltak.Tehát ez egy levegőben terjedő vírus,ezekután szerinted hol nagyobb a fertőzésveszély egy zsúfolt osztályteremben ahol nincs távolságtartás nincs maszkviselés és a gyerekek és a tanárok napi több alkalommal össze vannak zárva 40 percekre és ahol a tanárok a munkájukból kifolyólag egy nap több osztályba is átvihetik a vírust.Vagy egy boltban ahol kötelező a maszkviselés és csak bizonyos számú vásárlót engednek be?.
A statisztikák szerint a tanárok körében NEM nagyobb a fertőzöttek aránya, mint más munkakörben dolgozók között.
 
W

Wilson

Guest
A statisztikák szerint a tanárok körében NEM nagyobb a fertőzöttek aránya, mint más munkakörben dolgozók között.
És ezek a statisztikák min alapulnak?Mert bizony nem egy tanár ismerősöm nem teszteltette magát mert egy pozitív teszt automatikus táppénzt és ezzel együtt kevesebb fizetést jelentett.
 
  • Szomorú
Reactions: bel

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 540
8 859
113
Épp korábban lett linkelve, hogy a vírus a levegőben terjed a korábbi félelmek, hogy a tárgyak illetve azok felületei is "terjeszthetik" a vírust alaptalanok voltak.Tehát ez egy levegőben terjedő vírus,ezekután szerinted hol nagyobb a fertőzésveszély egy zsúfolt osztályteremben ahol nincs távolságtartás nincs maszkviselés és a gyerekek és a tanárok napi több alkalommal össze vannak zárva 40 percekre és ahol a tanárok a munkájukból kifolyólag egy nap több osztályba is átvihetik a vírust.Vagy egy boltban ahol kötelező a maszkviselés és csak bizonyos számú vásárlót engednek be?.
Szerintem járjatok Mókaficek! ;-)
Tessék itt van két link, neked megy ez a 10.000 karakteres szerkesztés, kopizd már be amit kell!
De segítek, mert a végén még valami halálozási statisztikát raknál be te kis huncut. ;-)


Hogyan terjed az új koronavírus?

A vírus leginkább cseppfertőzéssel terjed: köhögéssel, tüsszentéssel, kilégzéssel kerül a környezetbe, majd a közelben tartózkodó másik emberre. Fertőzött felületek és tárgyak megérintésével a vírus a kézre kerülhet, az arc, a száj, az orr érintésével bejuthat a szervezetbe. Egyelőre nem ismert, hogy pontosan mennyi ideig marad fertőzőképes a vírus a felületeken, annyi azonban bizonyos, hogy az egyszerű fertőtlenítőszerek elpusztítják.


Megelőzés​

Fontos tudni, hogy a koronavírus (az influenzához hasonlóan) cseppfertőzéssel terjed

A koronavírus ugyanúgy terjed, mint az influenza, cseppfertőzéssel
, vagyis az orrból vagy szájból származó apró cseppeken keresztül terjed emberről emberre. A vírus tehát köhögéssel, tüsszentéssel, kilégzéssel kerül a környezetbe. Ezért is fontos a maszk viselése, a több mint 1,5 méteres védőtávolság és az alapvető higiéniai szabályok betartása, mert azzal megfertőződhet valaki, hogy a cseppekkel szennyezett tárgyakhoz vagy felületekhez ér, majd a szeméhez, orrához vagy szájához nyúl.


 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 4082

Guest
És ezek a statisztikák min alapulnak?Mert bizony nem egy tanár ismerősöm nem teszteltette magát mert egy pozitív teszt automatikus táppénzt és ezzel együtt kevesebb fizetést jelentett.
Akkor meg mit sír a szája az oltásért? Mellékesen ezzel a tanár ismerősöd ékesen bizonyította, hogy alkalmatlan segéd utcaseprőnél felelőségteljesebb beosztásra.

De amúgy igen a tesztekre alapul, mert hahó, máshol is táppénz, és máshol is kevesebb fizetés jár a pozitív tesztért. És sajnos máshol is megy ezzel a sunnyogás.
Nálunk a fél diósdi telephelyet, és kvázi a teljes irodát ütötte ki valaki, aki bejárt covidosan, mert nem akart kevesebb fizut.

És amúgy egy ponton túl nem tudod a pozitív covidot titkolni, akkor kiborul a bili. A tanárok között a táppénzre kerülők se voltak látványosan többen mint más szakterületeken.

Szóval örülök, hogy megint hőst akarunk belőlük faragni, de ha mindenáron hősöket keresel az nem a járvány első jele óta home officért hisztiző, nagy százalékban lábat lógató tanárok világa.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 000
7 148
113
Biztosan vannak olyanok, akiknél komolyabb komplikációt okoz az oltás (mondjuk 100.000-ből 1), de amíg a vírustól meg 100-ból 1-nél van komoly komplikáció, addig nem nagyon van kérdés.
Egy golyó van csak a tárba, nyugodtan húzd meg a ravaszt mert amíg nem nálad dördül el addig nincsen semmi baj..csak az a baj, hogy minden eddigi rendesen le tesztel oltáshoz képest kicsit túl sűrűn sül el.
Amíg a gyerekeket békén hagyják és nem teszik kötelezővé mindenkinek, addig felőlem mindenki azt csinál amit akar.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg
T

Törölt tag 2361

Guest

elmebetegek.... a regisztráció a szervezést is megkönnyíti, legyen az most akármennyire szar.. valamilyen módon jelezni kell, hogy ki akar és ki nem oltást, különben mindenki egyszerre beesik az utcáról? vagy egyenként hívogatjuk az orvost, biztosan megkönnyítjük a háziorvos munkáját, lol.. az ellenzéknél tényleg nincs egyetlen kibaszott politikus 80-as iq fölött..
Szerbiaban azt csinaljak mar egy 2 hete...mindent kitalalanak csak menjenek az emberek az oltasra.
Van vakcina szarasig mivel hoztak egy csomot de sokan nem akarjak oltatni magukat. Sot meg a vakcina turizmus is elindult, akarnak jonni a torokok, holandok ide az oltasra, lattam utazasi iroda ajanlatot..700 ojro az ut, szalas es a vakcina, holandia 1000eu...vmi politikus mar megint bimiszelni akar ezen.

Egyszeru, felhivod oket, masnap mesz. Sokkal egyszerubb mint a netten baszkodni. utana meg 2 honapot varni es gondolkodni h mi lesz. En 2 honapot vartam a regisztracio utan. A tesom meg felhivta oket tegnap, ma menek oltasra.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem járjatok Mókaficek! ;-)
Tessék itt van két link, neked megy ez a 10.000 karakteres szerkesztés, kopizd már be amit kell!
De segítek, mert a végén még valami halálozási statisztikát raknál be te kis huncut. ;-)


Hogyan terjed az új koronavírus?

A vírus leginkább cseppfertőzéssel terjed: köhögéssel, tüsszentéssel, kilégzéssel kerül a környezetbe, majd a közelben tartózkodó másik emberre. Fertőzött felületek és tárgyak megérintésével a vírus a kézre kerülhet, az arc, a száj, az orr érintésével bejuthat a szervezetbe. Egyelőre nem ismert, hogy pontosan mennyi ideig marad fertőzőképes a vírus a felületeken, annyi azonban bizonyos, hogy az egyszerű fertőtlenítőszerek elpusztítják.


Megelőzés​

Fontos tudni, hogy a koronavírus (az influenzához hasonlóan) cseppfertőzéssel terjed

A koronavírus ugyanúgy terjed, mint az influenza, cseppfertőzéssel
, vagyis az orrból vagy szájból származó apró cseppeken keresztül terjed emberről emberre. A vírus tehát köhögéssel, tüsszentéssel, kilégzéssel kerül a környezetbe. Ezért is fontos a maszk viselése, a több mint 1,5 méteres védőtávolság és az alapvető higiéniai szabályok betartása, mert azzal megfertőződhet valaki, hogy a cseppekkel szennyezett tárgyakhoz vagy felületekhez ér, majd a szeméhez, orrához vagy szájához nyúl.




Csak szólok,hogy van nicknevem is remélem vagy annyira intelligens,hogy felfogd,hogy miért is találták ki,ahogy azt is,hogy az ízléstelen alpári kiszólásaidat is redukáld nullára velem kapcsolatban, én megadom neked a tiszteletet cserébe elvárom, hogy te is megad nekem,hidd el intelligens emberek között ez nem egy irreális elvárás.

Tisztában vagyok azzal,hogy neked amit a kormányoldal közöl az szentírás, de talán vethetnék egy pillantást erre a linkre hátha sikerül parányi mértékben gyarapítanom illetve naprakésszé tenni a magam szerény eszközeivel az ismereteidet.


https://qubit.hu/2021/04/08/felesle...t-a-covid-19-tulnyomoreszt-a-levegoben-terjed
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Egy golyó van csak a tárba, nyugodtan húzd meg a ravaszt mert amíg nem nálad dördül el addig nincsen semmi baj..csak az a baj hogy minden eddigi rendesen le tesztel oltáshoz képest kicsit túl sűrűn sül el.
Amíg a gyerekeket békén hagyják és nem teszik kötelezővé mindenkinek addig felőlem mindenki azt csinál amit akar.
Ez úgy hülyeség ahogy van. Annyi igazság van benne, hogy az oltás kis eséllyel bekövetkező mellékhatását mindenképp te viseled, míg a covid nagy eséllyel megjelenő komplikációit szerencsével elkerülheted.

De: egyéb oltásokhoz képest sem gyakoriak a covid vakcinák mellékhatásai.
Kevesen tudják pl.: de a szabin cseppek kb 50 gyerekbénulásos esetet okozott a használata 50 évében Magyarországon. Igaz a bevezetése előtt meg évi 2-5000 megbetegedés történt.
Az influenza oltások gyakori mellékhatása a több napos magas láz, amibe ha gyengébb a szervezeted akár bele is halhatsz, bár ez extrém ritka. Mégis beadatod.
Stb stb stb
Alap tétel a biológiában/farmakológiában: aminek nincs mellékhatása hatása sincsen.
 
W

Wilson

Guest
Akkor meg mit sír a szája az oltásért? Mellékesen ezzel a tanár ismerősöd ékesen bizonyította, hogy alkalmatlan segéd utcaseprőnél felelőségteljesebb beosztásra.

De amúgy igen a tesztekre alapul, mert hahó, máshol is táppénz, és máshol is kevesebb fizetés jár a pozitív tesztért. És sajnos máshol is megy ezzel a sunnyogás.
Nálunk a fél diósdi telephelyet, és kvázi a teljes irodát ütötte ki valaki, aki bejárt covidosan, mert nem akart kevesebb fizut.

És amúgy egy ponton túl nem tudod a pozitív covidot titkolni, akkor kiborul a bili. A tanárok között a táppénzre kerülők se voltak látványosan többen mint más szakterületeken.

Szóval örülök, hogy megint hőst akarunk belőlük faragni, de ha mindenáron hősöket keresel az nem a járvány első jele óta home officért hisztiző, nagy százalékban lábat lógató tanárok világa.
Én nem akarok hőst faragni belőlük én is felelőtlenségnek tartom,csupán csak jeleztem,hogy azért a statisztikák nem nyújtanak teljeskörűen alapot arra,hogy kizárólag a statisztikák alapján felelősen megtudjuk ítélni a járvány terjedése illetve fertőzés továbbadása kapcsán a tanárok jelentette kockázatot.
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
108
403
63
Hát, kicsit lemaradtam az olvasással... Volt egyéb dolgom, meg hát ugye tegnap oltakoztam is, így aztán komoly oldalszámokat kellett behozzak, hogy naprakész legyek. :) Azért leírom, bár senki nem kérdezte, hogy AstraZeneca oltást kaptam, tegnap 14:10-kor, és este 22:10-kor szinte pontosan 8 órával utána jött a láz. Ilyen lázas rég voltam, hűtőfürdő, vacogás, algopyrin, mindegy volt. Reggel kicsit jobban lettem, de étvágyam nem volt. Aztán újabb alvás, akkor már legalább aludni sikerült, de lázasan megint. Két órája ébredtem, és gyenge vagyok, mint mikor telefonkönyv segítségével kérdezgettek a rend éber őrei... :) Mindenem fáj, ahol csak izületem van, a medencém különösen, de már érzem, hogy több lázroham nem lesz. (Nem is lehet, a nejem most megy a Pfizer-ért, jó lenne, ha nem borulnánk fel egyszerre)
Szóval csak dokumentáció céljából leírtam. Remélem nem lesz rögöm és agyvérzésem és infarktusom és egyéb szarságom, csak simán helyre jövök holnapra. :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Miért hiszel annyira abban, hogy az épeszű felnőttek nem fogják érdemben beoltatni a gyerekeiket, ha már egyszer abban a korosztályban is engedélyeznek vakcinákat? Ha magamat beoltatom, miért ne akarnám a gyerekemet is megvédeni?
Nem vagyok járványügyi szakértő, de ha a közel 2 millió 18 év alattinak már csak a harmadát beoltják, az is kiváló eredmény, hát még ha többet...
Csak kérdem csendben a kölkök 1 hónapja itthon vannak ki sem mozdulnak mégse látszik a járványgörbén rgo ezért nem nagyon vannak hatással a járványra !
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and merleg

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 540
8 859
113
Csak szólok,hogy van nicknevem is remélem vagy annyira intelligens,hogy felfogd,hogy miért is találták ki,ahogy azt is,hogy az ízléstelen alpári kiszólásaidat is redukáld nullára velem kapcsolatban, én megadom neked a tiszteletet cserébe elvárom, hogy te is megad nekem,hidd el intelligens emberek között ez nem egy irreális elvárás.

Tisztában vagyok azzal,hogy neked amit a kormányoldal közöl az szentírás, de talán vethetnék egy pillantást erre a linkre hátha sikerül parányi mértékben gyarapítanom illetve naprakésszé tenni a magam szerény eszközeivel az ismereteidet.


https://qubit.hu/2021/04/08/felesle...t-a-covid-19-tulnyomoreszt-a-levegoben-terjed
Figyelj ide!
Az hogy feszt felrakom rád a bohócsapkát és az álladig húzva alatta megkötöm, abban neked van a legnagyobb szereped.
Most is képes vagy bekopizni egy bulvár portál olyan cikkét aminek egyébként a címében ott van hogy TÚLNYOMÓRÉSZT a levegőben terjed.
És mindezt képes vagy mintegy versus szembe állítani a hivatalos covid oldal információival.

Mindezt szerintem a figyelemhiányos és felületes feltünési viszketegséged okozza.
Aztán ezzel a lendülettel eljutottunk oda, hogy miért is kerül rád az a bizonyos sapi te kis Wili. Jó így? Vagy becézni sem szabad?

(aztán csak halkan jegyzem meg, kérdezem meg, mint a téma nehézsúlyú bajokától, ha ez a Covid csepp formályában a levegőben terjed és mihelyst hozzáért valamihez elpusztul, akkor mégis hogy a búbánatos lóbrokiban terjed? Mert ahogy te fogalmazol a bőrkesztyűn megpusztul, de a bőrömön fertőz. Vagy tényleg csak akkor ha colstokkal kimért másfél méternél közelebről beleköhögnek a nyitott számba? Annyira de annyira jó ilyeneket is megtudni!)

Ezt az intelligenciát ne hajtogasd már feszt, olyan ciki és így olyan farokméregetősdi. Aztán tényleg csak az szokott rá hivatkozni akinek kompenzációs problémái vannak. Ha nem is bekopizásra, de a gugliba csak úgy kíváncsiságképpen üsd már be a szarkazmus, irónia és élc szavakat.

Aztán ezzel a lendülettel a cseppfertőzéses terjedés fogalma részemről kimaxolva.