Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Csináltak új felületet, és már online lehet időpontot kapni? Nocsak, akkor végre csináltak valamit azért.
Azok, akik korábban regeltek, azok között ma 70 ezer (?) SMS-t küldtek szét.
Megadod az adatokat és te választasz időpontot a szabad slotok közül. De 17-e előtt nem volt időpont.
De ez csak kínai vakcinára van.
Gondolom mert sokaknak nem kell.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 252
33 186
113
Azok, akik korábban regeltek, azok között ma 70 ezer (?) SMS-t küldtek szét.
Megadod az adatokat és te választasz időpontot a szabad slotok közül. De 17-e előtt nem volt időpont.
De ez csak kínai vakcinára van.
Gondolom mert sokaknak nem kell.

Na igen, a DK kampányolása megtette a hatását. Mindegy, remélem le tudják vezényelni gubanc nélkül...
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: BJani and fip7

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Én december közepén regisztráltam, még mindig nem hívott a háziorvos és sms-t sem kaptam, cserébe sok, nálam jóval fiatalabb kapott már, ismerősök közül is mindenki beoltva, kivéve egy valakit rajtam kívül, meg azokat, akik mostanság voltak betegek.
Van orvos ismerősöd, aki kórházban dolgozik?
Úgy tudom, hogy több helyen is listát vezetnek ott, ahol oltást osztanak (direkt nem oltópontot írtam, mert nem vagyok biztos a helyes terminológiában) azokról, akiket érdekelhet nap végén megmaradt adag. Információim szerint ez sokkal biztosabb, mint oltópontoknál próbálkozni nap végén csak úgy.
detto.
 
M

molnibalage

Guest
Na igen, a DK kampányolása megtette a hatását. Mindegy, remélem le tudják vezényelni gubanc nélkül...
Szerintem nem kéne arra fogni. Az emberek vagy simán hülyék vagy tájékozatlanok.*
De ki ne találd már, hogy csak azért van 4,5 millió regisztrált.
Sajnos ennyi szellemi rövidnadrág van. Pártszimpátiától függetlenül.
Mert ezt még pártszimpátiára se nagyon lehet fogni, hogy ennyire alacsony a hajlandóság.

De ebből így a büdös életben nem lesz nyájimmunitás.

*(Én sem tudtam, hogy a Sino technológiájának hol vannak a határai.)
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Jah nemsokára a main topic a vakcina-rezisztencia és az oltásellenes nyafogás lesz, mert már mindenki be lesz oltva aki önként akarta. Egyébként nem értem mihez fogunk kezdeni azzal a 4 millió sinopharmmal ami még jön, mert nincs ennyi oltásra regisztrált. Szerintük ennyi látens van aki nem regisztrál de mégis szeretné? (2 oltásra 2 millió ember, mert ugyebár még ennyi sinopharm jön, plusz jönnek mellette még a többi gyártótól is, nem véletlenül lebegtették meg a fejpénzt a kínaira, amit hivatalosan cáfoltak, de ettől még ott van a kiküldött levélben)
Majd harmadik dózisnak beadják a maradékot, ha kiderülne, hogy szükséges. :)
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and enzo

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 391
113
  • Tetszik
Reactions: merleg

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 121
10 411
113
Na igen, a DK kampányolása megtette a hatását. Mindegy, remélem le tudják vezényelni gubanc nélkül...
Dehogy a Dk kampánya.
A baráti körömben többen nem akarnak olyan oltást, amit az EU gyógyszerügyi hatósága nem fogad el. Hívták őket, nem kérik.
Ne ma DK találta ki hogy esetleg kell a kínai oltásból harmadik is. Apám kínai oltást kapta, jelentem még nem sárgult be, ő 67 éves, remélem megvédi.
(Olyan embert aki DK szavazó/rajongó/szerető/szimpatizáns lenne egyetlen egyet sem ismerek, nem is értem kik a szavazóik, kik hisznek nekik.)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Dehogy a Dk kampánya.
A baráti körömben többen nem akarnak olyan oltást, amit az EU gyógyszerügyi hatósága nem fogad el. Hívták őket, nem kérik.
Ne ma DK találta ki hogy esetleg kell a kínai oltásból harmadik is. Apám kínai oltást kapta, jelentem még nem sárgult be, ő 67 éves, remélem megvédi.
(Olyan embert aki DK szavazó/rajongó/szerető/szimpatizáns lenne egyetlen egyet sem ismerek, nem is értem kik a szavazóik, kik hisznek nekik.)
Önmagamtól, ha választani lehet én se kérném. Nem a DK mond ilyen, és olyan híreket róla. Mindehez még alacsonyabb hatásfok is társul. Na most ismerve a saját kórtörténetemet, tudva, hogy a tüdőm a gyenge pont, látszólag krónikus betegség nélkül egyszerűen nem szívesen kockáztatnék vele. Ahogy amúgy a J&Jvel és az AZval sem.

Ettől függetlenül a semminél végtelenszer jobb, így ha felajálják elfogadom. Mert még ha nálam nem is hat, 10ből 7- 8 embernél igen, és így eltűnhet a vírus. Aztán jövőre max valami másikból szerzek harmadik dózist ha mégse működne.

De gyanítom a többség így nem gondolja végig
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 121
10 411
113
Önmagamtól, ha választani lehet én se kérném. Nem a DK mond ilyen, és olyan híreket róla. Mindehez még alacsonyabb hatásfok is társul. Na most ismerve a saját kórtörténetemet, tudva, hogy a tüdőm a gyenge pont, látszólag krónikus betegség nélkül egyszerűen nem szívesen kockáztatnék vele. Ahogy amúgy a J&Jvel és az AZval sem.

Ettől függetlenül a semminél végtelenszer jobb, így ha felajálják elfogadom. Mert még ha nálam nem is hat, 10ből 7- 8 embernél igen, és így eltűnhet a vírus. Aztán jövőre max valami másikból szerzek harmadik dózist ha mégse működne.

De gyanítom a többség így nem gondolja végig
Pont ugyanezt a gondolatmenetet követve én is beadattam az AZ-t. Asztmám van, mondjuk jól kontrollált.
Arra számítottam hogy másnap kileszek, ki is terültem. Arra viszont nem számítottam hogy négy nappal később mellkasi fájdalommal a küldenek az ügyeletről tovább a Szent Imre sürgősségire mert szar az EKG-m. Szerencsére a várakozás alatt meggyógyultam, így hazazavartak mert ott már jó volt az EKG-m meg a vérvételek eredménye.
(kedvencem a bácsi volt aki kijött a vizsgálóból és leült közénk, akkurátusan levette a maszkot, zsebre vágta, majd elkezdett telefonálni, amiket a fuldokló köhögésekkel szakított meg: -Szia Mama! Úgy tűnik mégis Covidos vagyok, a második gyorsteszt pozitív lett, most vették le a Pc-izét, mindjárt átvisznek a Covid osztályra, nem, nem most nem ott vagyok!- a sok járni alig tudó ember mint a rugó pattant fel, azt hiszem ez a leggyorsabb gyógymód.)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 391
113
Íme a vakcinácizmus első részletei! :mad: :(
---
"
Arról, hogy mire lesz igénybe vehető a védettségi igazolvány, eddig az alábbiakat lehet tudni:
  • Gulyás Gergely szerint a (jelenleg 22 és 5 óra között érvényes) kijárási tilalom alól mentesülhetnek azok, akik védettségi igazolvánnyal rendelkeznek, a kérdés csak az volt még a múlt héten, mikor hozzák meg ezt a döntést,
  • Orbán Viktor április 9-ei rádiónyilatkozata szerint „abban reménykedem, hogy április 19-én elérjük a 3,5 milliót és a következő lépéseket meg lehet tenni. Most az iskolákkal próbálkozunk először. Én úgy látom, hogy május elején a 4 milliót el fogjuk érni, közel leszünk ahhoz, hogy mindenki, aki regisztrált, megkaphassa az oltást, és akkor a védettségi igazolvánnyal szerintem már lehet koncertre menni, moziba menni, szállodába menni.”
  • a Magyar Hírlap értesülése szerint 4 millió beoltottnál a szállodák, fürdők, mozik, színházak és kulturális rendezvények is újraindulhatnak, ezeket 18 kor felett hatályos védettségi igazolvánnyal lehet majd látogatni (a gyermekeknek nem lesz szükségük az igazolványra),
  • szintén a Magyar Hírlap szerint 4 millió beoltottnál a teraszok után kinyithatnak az éttermek zárt terei is, de ezekhez nem kell védettségi igazolvány, a fogyasztás idején kívül viszont szükséges lesz maszkot hordani."
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 602
11 234
113
Íme a vakcinácizmus első részletei! :mad: :(
---
"
Arról, hogy mire lesz igénybe vehető a védettségi igazolvány, eddig az alábbiakat lehet tudni:
  • Gulyás Gergely szerint a (jelenleg 22 és 5 óra között érvényes) kijárási tilalom alól mentesülhetnek azok, akik védettségi igazolvánnyal rendelkeznek, a kérdés csak az volt még a múlt héten, mikor hozzák meg ezt a döntést,
  • Orbán Viktor április 9-ei rádiónyilatkozata szerint „abban reménykedem, hogy április 19-én elérjük a 3,5 milliót és a következő lépéseket meg lehet tenni. Most az iskolákkal próbálkozunk először. Én úgy látom, hogy május elején a 4 milliót el fogjuk érni, közel leszünk ahhoz, hogy mindenki, aki regisztrált, megkaphassa az oltást, és akkor a védettségi igazolvánnyal szerintem már lehet koncertre menni, moziba menni, szállodába menni.”
  • a Magyar Hírlap értesülése szerint 4 millió beoltottnál a szállodák, fürdők, mozik, színházak és kulturális rendezvények is újraindulhatnak, ezeket 18 kor felett hatályos védettségi igazolvánnyal lehet majd látogatni (a gyermekeknek nem lesz szükségük az igazolványra),
  • szintén a Magyar Hírlap szerint 4 millió beoltottnál a teraszok után kinyithatnak az éttermek zárt terei is, de ezekhez nem kell védettségi igazolvány, a fogyasztás idején kívül viszont szükséges lesz maszkot hordani."
Oltasd be magad és mentesülsz a korlátozások alól. Nem értem a problémát, mivel van választási lehetőséged: vagy beoltatod magad, vagy lemondasz bizonyos dolgok látogatásáról. Szerintem fair üzlet.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 058
9 025
113
Nah, kaptam SMS-t, hogy az új felületen regeljek.
Megtettem. Jövő hét kedden 17:30-ra megyek, a Kínait fogok kapni, Sinopharm.
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...

Ugyan nem nagy merítés, de: nálunk apám (78), anyám (68), öcsém (38) kapott kínait még március legelején. Egyik körben sem volt egyiküknél sem mellékhatás.

Én is kaptam ma dél környékén SMS-t a jövő heti Sinopharm etapra. Hétfőn reggel megyek. (Még a legelején reggelt mindegyikünk.)

Egyik jóbarátom múlt héten kapta az első Szputnyikot. Reggel oltották, estére jól odaverte: minden izma fájt, 38 fok körüli láz. Másnap is érezte még, aztán elmúlt gyorsan. Mondta is, hogy így legalább biztos benne, hogy nem vizet kapott :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 608
56 408
113
Szerintem az, hogy mi bajod van az oltástól az nagyon ember függő!
Mamám kínait kapott, kettőt is már. Semmi baja nem volt.
Apám Astrát, kicsit levert volt. Neki is meg volt már a kettő.
Anyum oroszt, semmi baja nem volt, csak kicsi piros folt volt a szúrás helyén.
Én és sógorom Astrát kaptunk, az elsőnél járunk. Nekem kb. 30 percig volt lázam hajnalban, utána tök jól voltam.
Sógorom 2 napig volt 40 fokos lázas. Ugyan aznap kaptuk ugyan ott, az eredmény mégis eltér.
Ez sajnos egy ilyen biznisz :)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 741
3 908
113
Nah, kaptam SMS-t, hogy az új felületen regeljek.
Megtettem. Jövő hét kedden 17:30-ra megyek, a Kínait fogok kapni, Sinopharm.
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...
Már minden höbörgő taknyost előttem fognak leoltani, hiába regisztráltam még az elején! :hadonaszos:
 
M

molnibalage

Guest
Mondtam már, hogy én leszek az utolsó :p
Ide most úgy betennék egy mémet.
Meg is teszem.

there-can-be-only-one.jpg
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 363
8 399
113
Pénteken megkaptam a félelmetes opel astrat. Estig semmit nem éreztem, 11:15 kor megindult, olyan hidegrázás tört rám, nem bírtam a távkapcsoló után nyúlni hogy kikapcsoljam, rá másflórára abbahagyott, jött a láz, delirium :D eszement éjszakám volt. reggel irtózatos fejfájás dezorientáltság. Akkor már szedtem be bogyókat, paracetamol, aspirin, fájdalomcsillapító. Szájpadlásom ma kezd helyre jönni felhólyagzott gondolom a láztól. Vasárnap még némi hasmenés is elővett... Szóval nem épp egyszerű volt. Már majdnem félek a második adagtól... :D
Ami mellesleg majd csak Július 6 kor lesz elvileg... 41 évesen.. odavágott!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Íme a vakcinácizmus első részletei! :mad: :(
---
"
Arról, hogy mire lesz igénybe vehető a védettségi igazolvány, eddig az alábbiakat lehet tudni:
  • Gulyás Gergely szerint a (jelenleg 22 és 5 óra között érvényes) kijárási tilalom alól mentesülhetnek azok, akik védettségi igazolvánnyal rendelkeznek, a kérdés csak az volt még a múlt héten, mikor hozzák meg ezt a döntést,
  • Orbán Viktor április 9-ei rádiónyilatkozata szerint „abban reménykedem, hogy április 19-én elérjük a 3,5 milliót és a következő lépéseket meg lehet tenni. Most az iskolákkal próbálkozunk először. Én úgy látom, hogy május elején a 4 milliót el fogjuk érni, közel leszünk ahhoz, hogy mindenki, aki regisztrált, megkaphassa az oltást, és akkor a védettségi igazolvánnyal szerintem már lehet koncertre menni, moziba menni, szállodába menni.”
  • a Magyar Hírlap értesülése szerint 4 millió beoltottnál a szállodák, fürdők, mozik, színházak és kulturális rendezvények is újraindulhatnak, ezeket 18 kor felett hatályos védettségi igazolvánnyal lehet majd látogatni (a gyermekeknek nem lesz szükségük az igazolványra),
  • szintén a Magyar Hírlap szerint 4 millió beoltottnál a teraszok után kinyithatnak az éttermek zárt terei is, de ezekhez nem kell védettségi igazolvány, a fogyasztás idején kívül viszont szükséges lesz maszkot hordani."
Ez inkább a social credit system-re hasonlít:
 
  • Dühítő
Reactions: milagro