Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Nem vagyok kettyós, de úgy néz ki az eredmény ismert. Most tették közzé.
Ja, csak te mindennemű kontextus nélkül "értelmezed" a benne szereplő adatokat.
Vagyis a ma közzétett számadatok még hajmeresztőbbek, hiszen a koronavírus mortalitása alacsonyabb, ezek a számok meg közzé lettek téve, s akárhogy csűröm-csavarom ez biza 0.02%! S csak a mindkét oltást kapottakra vetítve!
Nem tudjuk, hogy milyen korú, állapotú emberek haltak meg. Gyanítom, hogy nem a 70 év alatti korosztály képviselte magát nagy számban...
Bizonyos dolgok látszanak így is...
Mondom, ha az első oltást követően hoszpitalizáltak között is volt 250+ haláleset, akkor mi is folyik itt?
A és B verzió, fentebb írtam!
Tudsz jobb magyarázatot? /Mondom, a szokásos, nem oksági összefüggést mutató halálozást gondolom kiszedték ebből már./
Hajmeresztő! :(

~ 0.02% a mortalitás az 1.400.703 teljesen vakcinázottból. Ezt kellene arányítani a vakcinázatlan populáció mortalitási arányához, s akkor megállapíthatnánk a kapott előny mértékét!
26.801/771454*100 = 3,47%-os a koronavírus okozta mortalitás a normál lakosságot tekintve. Ha a vakcinázottak esetén a mortalitás 0,0194%-os, akkor kijelenthetjük, hogy a halálozás 179-ed részére csökkent. Szerintem ez elég szép eredmény.
..
Ha hasonló táblázat létezik az első oltást kapottakról, akkor a különbség döbbenetesen kicsi, ahhoz képest, hogy mi az elvárás egy vakcinától! Legalább is, ami a mortalitást illeti! Ugyanis annak gyakorlatilag elő sem szabadna fordulnia, hiszen azért oltakozunk, hogy ezt elkerüljük, nemde?
..
Ahogy nézem az adatokat, sikerül elkerülni.
Végezz csak el egy kalkulációt!
..
Hatalmas baklövés volt ezt közzétenni, mivel csak két lehetséges magyarázat van:
a) szakmailag rosszul és mérhetetlenül felelőtlenül lett végrehajtva az oltási program
b) a vakcinák nem olyan hatékonyak, mint állították
..
Egyik hajmeresztőbb szcenárió, mint a másik. Csak halkan mondom!
A legjobb lenne, ha semmit se mondanál...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
A 16. héten országosan jelentős mértékű csökkenés figyelhető meg a szennyvíz koronavírus örökítőanyag koncentrációjában. Területi eltérések továbbra is tapasztalhatóak, emelkedés azonban már csak Debrecenben figyelhető meg.
COVID_SZENNYV%C3%8DZ_16._h%C3%A9t.jpg
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Persze és pont azért szopatjuk a gazdaságot és az embereket, hogy jóóóó sok korlátozást bevezessünk... miért is?
Fel kell tenni a kérdést, hogy ki szop? Te és az emberek nagy része lehet, hogy szoptok, de a 0,1% az most sem szop. Sőt, sikeresen lecsökkentették a középosztályt, és sikerült redukálni az emberek jogait. Elérték azt is, hogy az emberek normálisnak tekintsék a diszkriminációt, amit majd a jövőben ki lehet terjeszteni szépen... igen szép eredményeket értek el, akárhogy is nézem.
1. Ha nem élik túl, mindegy mi történt az elmúlt két évben, kb. mindenkinek reszeltek (kivéve a slepp).
2. Mozi és védettség lényege=zárt tér, ablak nélkül, mint egy raktárban. Ha hordozod, megszopatod az összeset aki bent ül.
3. Ha csalnának az adatokkal, mint Alkeszék a 2006os választás előtt, akkor meg abba kötnének bele a degeneráltak.
4. Járvány van. El fogod te is kapni, ha még nem, és ha pont egy olyan mutánst fogsz ki, mint mondjuk a brit, akár bele is halhatsz.
1. Akkor nekünk biztosan reszeltek, mert épeszű ember nem fog olyanokra szavazni, akik másodrendű állampolgárrá tették.
2. Na, ne. Légyszíves, egyszer menj el Budapestre, és nézd meg, hogy néz ki a reggeli metró.
3. Most is csalnak, csak felfele.(Wilson kolléga más véleményen van)
4. Ez kétségtelen, előbb-utóbb mindenki találkozik a vírussal.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 386
8 591
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 739
113
Fel kell tenni a kérdést, hogy ki szop? Te és az emberek nagy része lehet, hogy szoptok, de a 0,1% az most sem szop. Sőt, sikeresen lecsökkentették a középosztályt, és sikerült redukálni az emberek jogait. Elérték azt is, hogy az emberek normálisnak tekintsék a diszkriminációt, amit majd a jövőben ki lehet terjeszteni szépen... igen szép eredményeket értek el, akárhogy is nézem.

1. Akkor nekünk biztosan reszeltek, mert épeszű ember nem fog olyanokra szavazni, akik másodrendű állampolgárrá tették.
2. Na, ne. Légyszíves, egyszer menj el Budapestre, és nézd meg, hogy néz ki a reggeli metró.
3. Most is csalnak, csak felfele.(Wilson kolléga más véleményen van)
4. Ez kétségtelen, előbb-utóbb mindenki találkozik a vírussal.
1. Egyszerűek vagytok. Senki sem tett másodrendűvé, csak oltásellenes vagy. Te bajod.
2. Ahogy minden nagyvárosban.
3. Tudom, hogy nehéz megérteni, hogy így döntöttek egy éve, amikor még NEM VOLT ennyi áldozat, és ezt követik.
4. Úgy cseszed el az életed, ahogy akarod.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Év elején, még a harmadik hullám előtt, lett volna értelme egy ésszerű nyitásnak. Ezt többen is javasolták. A Mi Hazánknak és a Momentumnak értelemszerűen nincs közük egymáshoz. Politikailag a Mi Hazánk egyedül a Fidesznek hoz hasznot.

És mire fel nyitottak volna?
2-3 héttel később már jöttek a 150-200 halott/napos statisztikák!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Fel kell tenni a kérdést, hogy ki szop? Te és az emberek nagy része lehet, hogy szoptok, de a 0,1% az most sem szop. Sőt, sikeresen lecsökkentették a középosztályt, és sikerült redukálni az emberek jogait. Elérték azt is, hogy az emberek normálisnak tekintsék a diszkriminációt, amit majd a jövőben ki lehet terjeszteni szépen... igen szép eredményeket értek el, akárhogy is nézem.
Engem személyesen nem igazán érintenek a korlátozások, egész jól megvagyok a bezárt intézmények nélkül is. Nincs szó diszkriminációról, sem arról, hogy másodrendű állampolgárokká teszik a lakosságot. Csupán az a szomorú helyzet, hogy hullik a nép a vírustól, ami nem egy jó dolog. Ezt vagy úgy előzöd meg, hogy bezársz mindenkit az otthonába vagy úgy, hogy beoltod őket. Válassz...

Tudod, egyetlen dolgot nem értek az oltásellenesekben. Áruld el nekem, hogy te mégis mitől várod a járvány végét? Mivel nem akarod beoltatni magad, nem akarod bezárni a fél országot...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
1. Egyszerűek vagytok. Senki sem tett másodrendűvé, csak oltásellenes vagy. Te bajod.
2. Ahogy minden nagyvárosban.
3. Tudom, hogy nehéz megérteni, hogy így döntöttek egy éve, amikor még NEM VOLT ennyi áldozat, és ezt követik.
4. Úgy cseszed el az életed, ahogy akarod.
Engem személyesen nem igazán érintenek a korlátozások, egész jól megvagyok a bezárt intézmények nélkül is. Nincs szó diszkriminációról, sem arról, hogy másodrendű állampolgárokká teszik a lakosságot. Csupán az a szomorú helyzet, hogy hullik a nép a vírustól, ami nem egy jó dolog. Ezt vagy úgy előzöd meg, hogy bezársz mindenkit az otthonába vagy úgy, hogy beoltod őket. Válassz...

Tudod, egyetlen dolgot nem értek az oltásellenesekben. Áruld el nekem, hogy te mégis mitől várod a járvány végét? Mivel nem akarod beoltatni magad, nem akarod bezárni a fél országot...
Ez az oltásellenes lett a hivatalos verdikt? Mi van a baloldalival, az miért maradt le? Attól még, mert valaki nem szeretne részt venni egy emberkísérletben, attól még nem feltétlenül lesz oltásellenes. Az meg hogy nem tetszik a diszkrimináció? Persze, hogy nem, mert tudom hogy ez innentől az életünk szerves része lesz. Nem csak most, nem csak egy évig, nem csak kettőig, hanem nagyon sokáig.A csicska lét pedig nincs ínyemre, akármelyik kormány is tesz azzá. Eljátszottam a gondolattal, hogy ha vajon egy Gyurcsány Ferenc vezette kormányunk lenne, vajon akkor is így védenéd a védhetetlent? Mindketten tudjuk, hogy nem.
"Áruld el nekem, hogy te mégis mitől várod a járvány végét? "
A nyártól. Nyáron vége lesz, ősszel illetve télen visszajön. Egyébként meg baromi sokat írtam erről a múltban, hogy én mit hogyan csinálnék.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Azért azt miért nem mondják , hogy bíza az intubációs lélegeztetés még egy egészséges tüdőt is megvisel nemhogy egy gyulladásban lévőt ? Azt miért nem mondja , hogy igazából az intubációtól kapott egyéb fertőzés a ludas ! Azt miért nem mondja , hogy csak a pórnép kerül ilyen gyilkos szerkezetre ? Az elit ebben a helyzetben intravénás lélegeztetést kap mint Boris Johnson !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Ez az oltásellenes lett a hivatalos verdikt? Mi van a baloldalival, az miért maradt le? Attól még, mert valaki nem szeretne részt venni egy emberkísérletben, attól még nem feltétlenül lesz oltásellenes. Az meg hogy nem tetszik a diszkrimináció? Persze, hogy nem, mert tudom hogy ez innentől az életünk szerves része lesz. Nem csak most, nem csak egy évig, nem csak kettőig, hanem nagyon sokáig.A csicska lét pedig nincs ínyemre, akármelyik kormány is tesz azzá. Eljátszottam a gondolattal, hogy ha vajon egy Gyurcsány Ferenc vezette kormányunk lenne, vajon akkor is így védenéd a védhetetlent? Mindketten tudjuk, hogy nem.
Ezt nagyon benézted, én mindkét oldaltól hányok. :( Minden újonnan bevezetett gyógyszer, vakcina valahol egy "kísérlet", ezt hívják fázis IV-nek...
"Áruld el nekem, hogy te mégis mitől várod a járvány végét? "
A nyártól. Nyáron vége lesz, ősszel illetve télen visszajön. Egyébként meg baromi sokat írtam erről a múltban, hogy én mit hogyan csinálnék.
Csak azt nem veszed figyelembe, hogy tavaly a szigorú zárnak és az emberek félelmének tudhatod be azt, hogy a járvány a nyárra szinte eltűnt. Idén pedig reményeink szerint a korábbi lezárásoknak és az egyre pörgő oltási kampánynak lesz köszönhető a járvány lecsengése. (Persze ebbe egy izgi mutáns csúnyán belerondíthat...)
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Ezt nagyon benézted, én mindkét oldaltól hányok. :( Minden újonnan bevezetett gyógyszer, vakcina valahol egy "kísérlet", ezt hívják fázis IV-nek...

Csak azt nem veszed figyelembe, hogy tavaly a szigorú zárnak és az emberek félelmének tudhatod be azt, hogy a járvány a nyárra szinte eltűnt. Idén pedig reményeink szerint a korábbi lezárásoknak és az egyre pörgő oltási kampánynak lesz köszönhető a járvány lecsengése. (Persze ebbe egy izgi mutáns csúnyán belerondíthat...)
Nem is neked szólt az a rész, hanem Jürgennek.
Többször is kiálltam a szezonalitás mellett, most is ezt teszem. Az idő majd megmondja, de tartok tőle, hogy majd amikor télen elkezdődik a szezon, akkor majd azt fogjátok mondani, hogy az oltásnak most ment ki a hatása...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 290
113
Nem vagyok kettyós, de úgy néz ki az eredmény ismert. Most tették közzé.

Vagyis a ma közzétett számadatok még hajmeresztőbbek, hiszen a koronavírus mortalitása alacsonyabb, ezek a számok meg közzé lettek téve, s akárhogy csűröm-csavarom ez biza 0.02%! S csak a mindkét oltást kapottakra vetítve!

Bizonyos dolgok látszanak így is...
Mondom, ha az első oltást követően hoszpitalizáltak között is volt 250+ haláleset, akkor mi is folyik itt?
A és B verzió, fentebb írtam!
Tudsz jobb magyarázatot? /Mondom, a szokásos, nem oksági összefüggést mutató halálozást gondolom kiszedték ebből már./
Hajmeresztő! :(
A hajmeresztő a hülyeséged.

Egyszerűen elvégezhető művelet, csak eddig telefonról nem nem tudtam excel táblákból begyűjteni az adatokat.
A bemutatott időszakra vetítve kell megvizsgálni mindkét esetet. Az oltottak mortlitását, és a teljes lakosság koronás mortalitását.
/Igazság szerint nem, de egyszerűsítettem, hogy te is megértsd... o_O/
2020.12.26 és 2021.04.20 között összesen 16.836 áldozata volt a koronavírusnak.
Ezt egy 9,6M-ós lakosságra vetítve 0,1754%-os mortalitást eredményez.
Ugyan ebben az időszakban a duplán oltott személyek között (a közölt táblázat alapján: közelítőleg 1,4M fő) 273 volt az elhunytak száma.
Azaz a mortalitás: 0,0195%
Tulajdonképpen csak egy nagyságrend van a kettő között.:oops:
És akkor a következő faktorokat még nem vettük számításba:
Az oltási stratégia alapján a vakcinációt a hatványozottan veszélyeztetett csoportokon kezdték. (Ezt nehezményezte prof. Dr. Karikó is!)
Az oltások döntő többségét 65 év felettiek, vagy annál fiatalabb krónikus betegek, vagy a fertőzésnek kiugróan kitett csoportok (eü dolgozók, rendőrök, pedagógusok) kapták meg az említett időszakban.
Az első két csoport a halálozások náluk kimagasló értékével míg utóbbiak az átfertőzési aránnyal nyomják meg a mortalitás számait.
A teljes vakcina hatékonyságot ez alapján az időszak alapján mérni súlyosan torzító hatású, mivel a vakcinák hatása csak most kezdi el jelentősen megmutatkozni.
Nem véletlenül szabták a szakemberek a minimális 2,5-3-3,5-4 milliós határokat!
A táblázaton csak annyi szerepel, hogy 2 vakcina beadásán átesettekről szól, holott a második oltás másnapján is történhet simán fertőzés, és ott még kisebb a vakcina hatékonysága. Ezzel együtt egy 80+-os többszörösen krónikus beteg esetén egy alapból enyhébb lefolyású betegség is lehet végzetes.
Az elején a döntött zárójeles részt azért is írtam bele, mert az egyszerűsítésnél azt is figyelembe kell venni, hogy az időszak határainak megadása egy eléggé mesterséges választás.

Szeretném hangsúlyozni, hogy sosem csináltam komolyan statisztikát, de egy hétköznapi józan paraszti ész elég ahhoz, hogy a fentieket belássa az ember.
Ha neked ezzel problémád van, akkor nincs semmi gond, de a hajmeresztő marhaságaidat ne egy nyilvános fórumon terjeszd, mert kimeríti a rémhírterjesztés tényállását.
Csak szólok.... :hadonaszos:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 290
113
Kedves, de én nem kértem "védelmet". Megvédem saját magam a megfelelő életmód gyakorlásával. A kormánynak a saját védelmével kellene foglalkoznia, mert meglepődnék rajta, ha túlélnék a következő választást.
Nem régiben olvastam egy kommentet. Nem tudom szó szerint idézni, de valahogy így szólt: az oltatlan és az oltott együtt mennek a buszon a munkahelyükre. Együtt dolgoznak. Együtt mennek haza megint csak a tömött buszon. Haza érnek, és az oltott elmegy a moziba a plázába. Ahol megint együtt flangál az oltott az oltatlannal. De persze az oltatlanok már nem mehetnek be a moziba, mert...?Ennek semmi értelme. Vagyis de, értelme az van, csak nem ebben a kontextusban, hanem egy egészen másban...
Én már a legelejétől azt mondom, hogy az oltást nem lehet, és nem is szabad kötelezővé tenni.
Ugyanakkor az államnak minden joga megvan arra, hogy korlátozásokat vezessen be a járvány ideje alatt az oltatlanokkal szemben.
Ezt nem a személyi szabadság korlátozására gondoltam, mint a nagytudású @blogen kolléga szokta volt mondani, hanem az egyes szolgáltatások, szórakozási és utazási lehetőségeken való részt vételt korlátozhatják.
De ez a covid előtti időben is így volt.
Aki éppen dohányzik, az nem mehet fel a buszra, vonatra, nem mehet moziba, plázába.
Vagy aki összehugyozza magát a buszon, az kizárható az utazásból.
Hogy nem lehet és kell ennél szigorúbb szabályozás (a gyermekek vakcinálásához hasonlóan) annak a betegség és a vakcinák hatásmechanizmusa az oka.
Ugyanakkor az állam feladata a járvány megfékezése. Tehát teljesen érthető, hogy él az oltatlanok korlátozásával.
Tehát aki nem akar oltatni, az sem lesz bezárva, de hozzá kell szoknia ahhoz az élethez, amit a lezárások alkalmával tapasztalt.