Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Szerintem is túl lett tolva ez a dolog a mai "akciónak" sokkal inkább a következő körös lazítások négy millió beoltotthoz kötött feloldásához van köze.

Én maradok annál, hogy ezek beragadt 2. körös oltások voltak amit vagy beadtak tegnap vagy megy a kukáka.

Pár héten belül halomban fog állni az oltás és milliószám osztogathatjuk mert a 3 millió debil országa leszünk akik igazolvánnyal és 1 oltással buliznak majd és nagyon fel lesznek majd háborodva ha mégis megdöglenek.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 572
11 165
113
Ha te mondod, biztos úgy történt...
Most őszintén, ki a halál akarná mindig a vakcina regisztrációs/lekérdezős oldalunkat bedönteni? Nem lehet, hogy inkább csak szimplán alulbecsülték a várható érdeklődést?
Én maradok annál, hogy ezek beragadt 2. körös oltások voltak amit vagy beadtak tegnap vagy megy a kukáka.
Elképzelhető, de ennyi hülye már csak nincs itthon... :(
Én simán el tudom képzelni, hogy a heti szállítmányból lecsípték ezt a 100.000 adagot, amikor már látták, hogy nem lesz meg péntekig a 4 millió beoltott ember és ezzel az akcióval akarták bepótolni a lemaradást.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 572
11 165
113
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...e=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Hát szerintem meg ez a 80 áv felettieket oltsuk de izibe elhibázott dolog. Ha, azok körében akiknél feltételezhetjük, hogy magas az interakciók aránya (munkahely, suli, buli) magas az átoltottság, akkor a 80 év felettieknek sem kell annyira félnie. Ha a 80 év felettieket átoltom totálisan, akkor azzal a járványt nem nagyon fogom meg, viszont az tény, hogy a 80 felettiek fognak életben maradni magasabb számban. Ja mégsem, mert náluk a természetes halandóság így is magas. Az már csak hab a tortán, hogy miért nem nézzük a 90 év felettiek átoltottságát, vagy a 100 felettiekét? Azokat már meg sem akarják menteni? Ez szerintem rossz megközelítés. A másik oldal, ahogy finoman utalnak is rá, de szerintem ott is rosszul az, hogy regisztrálni kell az oltásra, az nem kötelező. Abból lenne csak hatalmas visítás, jönne a TASZ, meg a Helsinki Bizottság, hogy ujjujjuj, itt kérem terror van, meg antidemokrácia, hova tovább diktatúra. A 80 felettiek között meg sokan nem regisztrálnak. Nem csak azért mert nem érik el őket, hanem azért is mert ők nehezen döntenek ilyenekben, és kicsit félnek is magától az oltástól is. Mert a Feri is megmondta, hogy Kínai, meg Orosz és meghalsz. Mert a Feri meg a lelkes fiatalokból álló fényes szellők hej csapata midnenhez IS ért. Már a KISZ meg a PÁRT óta. Ott is, hogy megmondták, hogy Május elsején baj lesz, ha kimennek az emberek egy reaktorbaleset után. Ja nem. Ugyan ezek az emberek ültek az akkori PÁRT pozicióiban? Ja igen.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Most őszintén, ki a halál akarná mindig a vakcina regisztrációs/lekérdezős oldalunkat bedönteni? Nem lehet, hogy inkább csak szimplán alulbecsülték a várható érdeklődést?
Igaz, hogy plusz fél óra sorban állásért már ezen a fórumon is kitört a dzsihád, de ugyan kinek érné meg bedönteni a regisztrációs rendszert? Ahogy én ismerem őket, ki nem hagynának egy ilyen lehetőséget... És még én vagyok naiv. Hagyjuk már!
Én simán el tudom képzelni, hogy a heti szállítmányból lecsípték ezt a 100.000 adagot, amikor már látták, hogy nem lesz meg péntekig a 4 millió beoltott ember és ezzel az akcióval akarták bepótolni a lemaradást.
Mire alapozod ezt a feltevést? Ilyen belemagyarázásokat a Népszavában meg a HVG-ben lehet olvasni. Süt belőle a jóindulat.
 
M

molnibalage

Guest
Nézd engem aztán igazán nem lehet megvádolni azzal,hogy a Fideszfan klub tagja vagyok,de azt minden további nélkül elismerem,hogy azzal,hogy O.V nagy mennyiségben szerzett be keleti vakcinákat (egyedüli EU-s országként) sok magyar állampolgár életét mentette meg és egy ilyen súlyos járványhelyzetben szerintem csak ez számít.Azzal a kijelentéseddel,hogy a jelenlegi helyzetben nem vagyunk kivételezettek nem értek egyet,csak nézd meg mi történt ma emberek tízezrei utasították vissza a kínai vakcinát mert nem kaptak Pfizert, Indiához pedig minden további nélkül hasonlíthatjuk magunkat ezen a téren,mivel India a világ legnagyobb vakcina termelő országa,ennek ellenére nézd meg hol tartanak,egészen a közelmúltig inkább exportálta az Indiában előállított vakcinákat ahelyett,hogy a teljes vakcina termelő kapacitását a saját lakosságának a minél gyorsabb átoltásának szolgálatába állította volna.A bizalmatlansággal kapcsolatban szerintem részben igazad van,de ez semmit nem von le a "keleti" vakcinák hatékonyságából.
Közben mennyit ölt meg azzal, hogy este 7-es boltzár volt és egymás sarkát taposták hónapokig átlagos hétköznap karácsonyi tumultust okozva az élelmiszerboltokban...?

Aztán ezt végre megváltoztatták, nem nem azért mert okosak, hanem a vicces nyitási tervvel. Na, akkor hirtelen fél 7-kor bemenve a boltban, ahol addig 50-60 fős tömeg volt, 4 sor emberekkel tömve, akkor összesen álltak a kasszánál 4-en sorban.

Mert ennyire ostobák ezek a barmok sokszor.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Közben mennyit ölt meg azzal, hogy este 7-es boltzár volt és egymás sarkát taposták hónapokig átlagos hétköznap karácsonyi tumultust okozva az élelmiszerboltokban...?

Aztán ezt végre megváltoztatták, nem nem azért mert okosak, hanem a vicces nyitási tervvel. Na, akkor hirtelen fél 6-kor bemenve a boltban, ahol addig 50-60 fős tömeg volt, 4 sor emberekkel tömve, akkor összesen álltak a kasszánál 4-en sorban.

Mert ennyire ostobák ezek a barmok sokszor.
Te milyen egy igazi ballibbant vagy vazze ! És már az oltásodat is megkaptad ! Pedig "soseleszükbeótva" mantrát toltad végig ! Amúgy áruld már el van olyan dolog a világon (a HTÖ-n kívül) aminek tudsz örülni ?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 645
5 389
113
Igaz, hogy plusz fél óra sorban állásért már ezen a fórumon is kitört a dzsihád, de ugyan kinek érné meg bedönteni a regisztrációs rendszert? Ahogy én ismerem őket, ki nem hagynának egy ilyen lehetőséget... És még én vagyok naiv. Hagyjuk már!

Mire alapozod ezt a feltevést? Ilyen belemagyarázásokat a Népszavában meg a HVG-ben lehet olvasni. Süt belőle a jóindulat.

Látva a tegnapi óriási sorokat, miért hihetetlen, hogy sima terheléstől halt le a rendszer? Ugyan ez szokott történni kb bármilyen nagyobb rendezvény jegyértékesítése elején. De persze mindig libsi, soros, gyíkember támadást kell mindenbe belelátni, az sokkal hihetőbb ... :D
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 572
11 165
113
Igaz, hogy plusz fél óra sorban állásért már ezen a fórumon is kitört a dzsihád, de ugyan kinek érné meg bedönteni a regisztrációs rendszert? Ahogy én ismerem őket, ki nem hagynának egy ilyen lehetőséget... És még én vagyok naiv. Hagyjuk már!
Értem, tehát szerinted az ellenzék tehet erről is. Sejtettem, hogy ez lesz a válaszod.. (Azért nem lehet egyszerű ilyen folytonos "háborúban" élni... :()
Mire alapozod ezt a feltevést? Ilyen belemagyarázásokat a Népszavában meg a HVG-ben lehet olvasni. Süt belőle a jóindulat.
Leginkább arra, hogy sajnos túl nagy az ellenszenv az AZ és Sinopharm oltásokkal szemben itthon, mégis ugye (érthető okokból) ezeket adják most itthon időpontfoglalás alapján. És azok után, hogy már előre közölték: szombatra elérjük a 4 milliót, mindenképpen meg kellett tolni a pénteki számokat. Erre pedig a Pfizer kiváló hívószó volt, ahogy azt a tegnapi híradásokban láthattuk.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Látva a tegnapi óriási sorokat, miért hihetetlen, hogy sima terheléstől halt le a rendszer? Ugyan ez szokott történni kb bármilyen nagyobb rendezvény jegyértékesítése elején. De persze mindig libsi, soros, gyíkember támadást kell mindenbe belelátni, az sokkal hihetőbb ... :D
A tegnapi sor mennyivel haladta meg a tegnapelőttit? Soros, meg gyíkemberek? Nehéz vitatkozni ilyen érvekkel.
Értem, tehát szerinted az ellenzék tehet erről is. Sejtettem, hogy ez lesz a válaszod..
Nem, azok csak ott ülnek ártatlanul és néznek ki a fejükből... Te úgy ismered őket?
Nem fog kiállni a rendőr ales, és kitalálni egy ilyen sztorit, már csak a lebukás esélye miatt sem. Túl sokan dolgoznak egy ilyen rendszeren ahhoz, hogy egy ddos támadást be lehessen kamuzni.
Leginkább arra, hogy sajnos túl nagy az ellenszenv az AZ és Sinopharm oltásokkal szemben itthon. És azok után, hogy már előre közölték: szombatra elérjük a 4 milliót, mindenképpen meg kellett tolni a pénteki számokat. Erre pedig a Pfizer kiváló hívószó volt, ahogy azt a tegnapi híradásokban láthattuk.
Ovi pénteken annyit mondott, hogy aznap vagy szombaton meglehet a 4 millió, ezért szombat reggeltől tovább enyhítenek. Ezt ne magyarázd félre, mintha ezért pörgették volna fel az oltást.

Ja, és meglett a hatása a kampánynak. Gratulálok Ferinek meg mindenkinek aki akarva-akaratlanul is asszisztált hozzá. :oops:
 
W

Wilson

Guest
Közben mennyit ölt meg azzal, hogy este 7-es boltzár volt és egymás sarkát taposták hónapokig átlagos hétköznap karácsonyi tumultust okozva az élelmiszerboltokban...?

Aztán ezt végre megváltoztatták, nem nem azért mert okosak, hanem a vicces nyitási tervvel. Na, akkor hirtelen fél 7-kor bemenve a boltban, ahol addig 50-60 fős tömeg volt, 4 sor emberekkel tömve, akkor összesen álltak a kasszánál 4-en sorban.

Mert ennyire ostobák ezek a barmok sokszor.

Abban egyetértek veled, hogy a 7 órás boltzár egy értelmetlen dolog volt és komolyan veszélyeztette az emberek egészségét de szerintem a komoly gond az volt, hogy ennek a döntésnek a helyességét nem vizsgálták felül , hanem végig ragaszkodtak hozzá, ettől még a "keleti" vakcinák sok ember életét mentették meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
M

molnibalage

Guest
Igaz, hogy plusz fél óra sorban állásért már ezen a fórumon is kitört a dzsihád, de ugyan kinek érné meg bedönteni a regisztrációs rendszert? Ahogy én ismerem őket, ki nem hagynának egy ilyen lehetőséget... És még én vagyok naiv. Hagyjuk már!

Mire alapozod ezt a feltevést? Ilyen belemagyarázásokat a Népszavában meg a HVG-ben lehet olvasni. Süt belőle a jóindulat.
Igen, az vagy. Egyszerűen nem fér bele a világnézetedbe, hogy mekkora béna balfaszok.
Az eredménye látható. Tegnap bőven este 8 után tekertem el a Korányin. A sor a Klinikákig ért vissza...

De hát elég csak az ügyintézésre ránézni. A rendszernek kihívást jelent azt, hogy folyamatos járulékfizetés mellett aktív TAJ száma legyen a barátnőmnek.
A rendszerben látja, hogy befizette a cég is utána, el van könyvelve, a szervek meg egymásra mutogatnak, meg hogy emailban nem fogadnak, csinálja e papíron. Persze még mindig nincs aktív TAJ száma...

Másrész ez az egész COVID csak megmutatta a társadalomban széles szinten jelen levő gőgöt, gyökérséget, nagy pofát és az intelligencia teljes hiányát.
Elmegy csak reg nélkül oltani, a rendszer inkább szétbassza magát, minthogy elküldje őket a halál véreres faszára, oda, ahova kéne.

A tegnapi sor mennyivel haladta meg a tegnapelőttit? Soros, meg gyíkemberek? Nehéz vitatkozni ilyen érvekkel.
Kedden voltam UGYANOTT a SOTÉ-n az Üllői úton. Fél hatkor 8 előttem oltott ült bent és velem együtt ketten érkeztünk időre és utánunk senki.
Tehát a rendszer bemutatta, hogy megint elbaszott valamit. Vagy azért, mert ennyi ember időre regelt, vagy azt, hogy kibassza azt, aki nem oda való.
Abban egyetértek veled, hogy a 7 órás boltzár egy értelmetlen dolog volt és komolyan veszélyeztette az emberek egészségét de szerintem a komoly gond az volt, hogy ennek a döntésnek a helyességét nem vizsgálták felül , hanem végig ragaszkodtak hozzá, ettől még a "keleti" vakcinák sok ember életét mentették meg.
A rendszer semmiféle kritikát nem tűr el, és ha valami rossz, az biztosan soros vagy a gyíkemberek miatt van. A rendszer tökéletes.Kb. rákosi kibaszott köcsög mátyás idejében volt ez a mentalitás. Döbbenetes ezt látni 2021-ben. És ennek képesek tapsolni sokan.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
779.348 fertőzött (+2.365)
5.937 kórházban (+383)
677 lélegeztetőgépen (+15)
241.429 aktív eset (-4.499)
510.379 gyógyult (+6.682)
27.540 elhunyt (+182)
3.913.550 (1.880.897) kapott oltást (+43.328, +58.242)
5.373.540 mintavétel (+23.748)
32.838 hatósági házi karanténban (+1.705)
5d19eb970c830874b24e13d0d56ddd7f.png
781.299 fertőzött (+1.951)
5.191 kórházban (-746)
621 lélegeztetőgépen (-56)
236.572 aktív eset (-4.857)
517.026 gyógyult (+6.647)
27.701 elhunyt (+161)
4.023.137 (1.948.728) kapott oltást (+109.587, +67.831)
5.394.652 mintavétel (+21.122)
31.885 hatósági házi karanténban (-953)
b340f50bce07c75cb09c5b5daa97f6aa.png
 
W

Wilson

Guest
Igen, az vagy. Egyszerűen nem fér bele a világnézetedbe, hogy mekkora béna balfaszok.
Az eredménye látható. Tegnap bőven este 8 után tekertem el a Korányin. A sor a Klinikákig ért vissza...

De hát elég csak az ügyintézésre ránézni. A rendszernek kihívást jelent azt, hogy folyamatos járulékfizetés mellett aktív TAJ száma legyen a barátnőmnek.
A rendszerben látja, hogy befizette a cég is utána, el van könyvelve, a szervek meg egymásra mutogatnak, meg hogy emailban nem fogadnak, csinálja e papíron. Persze még mindig nincs aktív TAJ száma...

Másrész ez az egész COVID csak megmutatta a társadalomban széles szinten jelen levő gőgöt, gyökérséget, nagy pofát és az intelligencia teljes hiányát.
Elmegy csak reg nélkül oltani, a rendszer inkább szétbassza magát, minthogy elküldje őket a halál véreres faszára, oda, ahova kéne.


Kedden voltam UGYANOTT a SOTÉ-n az Üllői úton. Fél hatkor 8 előttem oltott ült bent és velem együtt ketten érkeztünk időre és utánunk senki.
Tehát a rendszer bemutatta, hogy megint elbaszott valamit. Vagy azért, mert ennyi ember időre regelt, vagy azt, hogy kibassza azt, aki nem oda való.

Egyetérteve veled számomra érthetetlen,hogy máshol, hogy olthattak be "potyautasokat" mivel itt Debrecenben a tegnapi roham idején is az oltópontokon a katonák csak azt engedték be az épületbe aki igazolta, hogy érvényes időpontfoglalással rendelkezik,aki csak random módon bepróbálkozott mehetett haza.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and enzo

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 100
3 055
113
Egyszerűen nem tudodm felfogni,hogy hogy nem annak örülünk,hogy 4 millió ember be van oltva,hanem úton útféle csak fikázás.Teljesen hidegenhagy a politika semmi közöm egyik oldalhoz sem és soha nem is kommentáltam egyik oldalt sem.....Egyszerűen MIÉRT NEM ANNAK ÖRÜLÜNK ,hogy 4 millió beoltva??????????Jó pár ismerőst elveszítve ,jó pár barát szenvedése után én annak örülök,hogy ezek az emberek már sokkal kevésbé vannak veszélyben.Szégyenteljes egyes ember viselkedése...állítom a saját kis életüket alig tudják rendbe tartani...DE itt MO-n MINDEN IS SZAR!!!!!.....Sokkal sokkal pozitívabban URAIM....