Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 572
9 033
113
Nézd engem aztán igazán nem lehet megvádolni azzal,hogy a Fideszfan klub tagja vagyok,de azt minden további nélkül elismerem,hogy azzal,hogy O.V nagy mennyiségben szerzett be keleti vakcinákat (egyedüli EU-s országként) sok magyar állampolgár életét mentette meg és egy ilyen súlyos járványhelyzetben szerintem csak ez számít.Azzal a kijelentéseddel,hogy a jelenlegi helyzetben nem vagyunk kivételezettek nem értek egyet,csak nézd meg mi történt ma emberek tízezrei utasították vissza a kínai vakcinát mert nem kaptak Pfizert, Indiához pedig minden további nélkül hasonlíthatjuk magunkat ezen a téren,mivel India a világ legnagyobb vakcina termelő országa,ennek ellenére nézd meg hol tartanak,egészen a közelmúltig inkább exportálta az Indiában előállított vakcinákat ahelyett,hogy a teljes vakcina termelő kapacitását a saját lakosságának a minél gyorsabb átoltásának szolgálatába állította volna.A bizalmatlansággal kapcsolatban szerintem részben igazad van,de ez semmit nem von le a "keleti" vakcinák hatékonyságából.

Az oltottság mértéke még alacsony ahhoz, hogy jelentősen befolyásolja a járványgörbét, ezért a gyakorlatban nem sok életet mentett meg az a plusz keleti vakcina, mint amivel Mo rendelkezik. Szerepe később lesz. Mivel az oltások hatása épp a harmadik görbe után jelenik meg igazán, így a fertőzöttek és a halottak száma szinte kizárólag a megelőző intézkedésektől függ. És abban nagyon rosszul teljesít Mo. A harmadik hullámot - valószínűleg szándékosan - elengedte Orbán. Ezért van Mo-on olyan kiemelkedően magas halálozás. Meg a szándékosan elhanyagolt egészségügy miatt, ami nagyrészt szintén Orbán érdeme.

A keleti vakcinák beszerzésével az is komoly gond, hogy kockázatokat rejt magában és ezt a kockázatot Orbán vállalta be egyedül. Ehhez nem volt joga. Meg kellett volna kérdeznie a többi politikai erőt és a szakembereket is. Nem csak az számít, hogy milyen döntés születik, hanem hogy ki hozza meg. Ha mondjuk a szüleid választottak volna helyetted középiskolát, akkor hiába lett volna az hozzád illő középiskola, marhára nem örültél volna neki.

A keleti vakcináknál sosem merült fel, hogy az oroszok vagy a kínaiak ne tudnának jó vakcinát csinálni. Hanem az, hogy ezt nem a megfelelő átláthatósággal és minőségbiztosítással teszik. Ha te lennél egy gyógyszerészeti hatóság vezetője és neked kéne dönteni, hogy engedélyezel-e egy gyógyszert, amit több millióan fognak használni, akkor te sem igyekeznél engedélyezni, ha nincs hozzá megfelelő dokumentáció és téged kérnek számon ha gond van. Nyugaton azért is van bizalom a kormányokban és az egészségügyi rendszerben, mert tudják, hogy mindent megtesznek hogy biztonságos megoldásokat találjanak a problémákra. Ezért se rohantak engedélyezni csak úgy őket, mégha tisztában is voltak vele, hogy valószínűleg használhatóak a vakcinák. Ha nem tartanak be bizonyos szabályokat, akkor idővel romlik a társadalmi bizalom és úgy járnak mint Magyarország a keleti vakcinákkal.
 
W

Wilson

Guest
Z
Az oltottság mértéke még alacsony ahhoz, hogy jelentősen befolyásolja a járványgörbét, ezért a gyakorlatban nem sok életet mentett meg az a plusz keleti vakcina, mint amivel Mo rendelkezik. Szerepe később lesz. Mivel az oltások hatása épp a harmadik görbe után jelenik meg igazán, így a fertőzöttek és a halottak száma szinte kizárólag a megelőző intézkedésektől függ. És abban nagyon rosszul teljesít Mo. A harmadik hullámot - valószínűleg szándékosan - elengedte Orbán. Ezért van Mo-on olyan kiemelkedően magas halálozás. Meg a szándékosan elhanyagolt egészségügy miatt, ami nagyrészt szintén Orbán érdeme.

A keleti vakcinák beszerzésével az is komoly gond, hogy kockázatokat rejt magában és ezt a kockázatot Orbán vállalta be egyedül. Ehhez nem volt joga. Meg kellett volna kérdeznie a többi politikai erőt és a szakembereket is. Nem csak az számít, hogy milyen döntés születik, hanem hogy ki hozza meg. Ha mondjuk a szüleid választottak volna helyetted középiskolát, akkor hiába lett volna az hozzád illő középiskola, marhára nem örültél volna neki.

A keleti vakcináknál sosem merült fel, hogy az oroszok vagy a kínaiak ne tudnának jó vakcinát csinálni. Hanem az, hogy ezt nem a megfelelő átláthatósággal és minőségbiztosítással teszik. Ha te lennél egy gyógyszerészeti hatóság vezetője és neked kéne dönteni, hogy engedélyezel-e egy gyógyszert, amit több millióan fognak használni, akkor te sem igyekeznél engedélyezni, ha nincs hozzá megfelelő dokumentáció és téged kérnek számon ha gond van. Nyugaton azért is van bizalom a kormányokban és az egészségügyi rendszerben, mert tudják, hogy mindent megtesznek hogy biztonságos megoldásokat találjanak a problémákra. Ezért se rohantak engedélyezni csak úgy őket, mégha tisztában is voltak vele, hogy valószínűleg használhatóak a vakcinák. Ha nem tartanak be bizonyos szabályokat, akkor idővel romlik a társadalmi bizalom és úgy járnak mint Magyarország a keleti vakcinákkal.

Őszinte leszek veled ha én lettem volna O.V helyében én is így döntöttem volna,amit máshogy csináltam volna az a kommunikáció pl nálam semmi szerepe nem lett volna,a Külügyminiszternek a keleti vakcinák engedélyezésének kornyékén.Mivel én úgy gondolom ha csak egy magyar életét is megmenthetjuk ezekkel a plusz "keleti" vakcinákkal egy ilyen súlyos járványhelyzetben,akkor mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a lehető leggyorsabban ezek a vakcinák Magyarországon alkalmazásra kerüljenek.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 529
8 863
113
Az oltottság mértéke még alacsony ahhoz, hogy jelentősen befolyásolja a járványgörbét, ezért a gyakorlatban nem sok életet mentett meg az a plusz keleti vakcina, mint amivel Mo rendelkezik. Szerepe később lesz. Mivel az oltások hatása épp a harmadik görbe után jelenik meg igazán, így a fertőzöttek és a halottak száma szinte kizárólag a megelőző intézkedésektől függ. És abban nagyon rosszul teljesít Mo. A harmadik hullámot - valószínűleg szándékosan - elengedte Orbán. Ezért van Mo-on olyan kiemelkedően magas halálozás. Meg a szándékosan elhanyagolt egészségügy miatt, ami nagyrészt szintén Orbán érdeme.

A keleti vakcinák beszerzésével az is komoly gond, hogy kockázatokat rejt magában és ezt a kockázatot Orbán vállalta be egyedül. Ehhez nem volt joga. Meg kellett volna kérdeznie a többi politikai erőt és a szakembereket is. Nem csak az számít, hogy milyen döntés születik, hanem hogy ki hozza meg. Ha mondjuk a szüleid választottak volna helyetted középiskolát, akkor hiába lett volna az hozzád illő középiskola, marhára nem örültél volna neki.

A keleti vakcináknál sosem merült fel, hogy az oroszok vagy a kínaiak ne tudnának jó vakcinát csinálni. Hanem az, hogy ezt nem a megfelelő átláthatósággal és minőségbiztosítással teszik. Ha te lennél egy gyógyszerészeti hatóság vezetője és neked kéne dönteni, hogy engedélyezel-e egy gyógyszert, amit több millióan fognak használni, akkor te sem igyekeznél engedélyezni, ha nincs hozzá megfelelő dokumentáció és téged kérnek számon ha gond van. Nyugaton azért is van bizalom a kormányokban és az egészségügyi rendszerben, mert tudják, hogy mindent megtesznek hogy biztonságos megoldásokat találjanak a problémákra. Ezért se rohantak engedélyezni csak úgy őket, mégha tisztában is voltak vele, hogy valószínűleg használhatóak a vakcinák. Ha nem tartanak be bizonyos szabályokat, akkor idővel romlik a társadalmi bizalom és úgy járnak mint Magyarország a keleti vakcinákkal.
Minden egyes szavad onnantól kezdve, hogy "Az oltottság mértéke..." egészen odáig, hogy "..a keleti vakcinákkal." tipikus hamis balliberális sablon szöveg. Okoskodásba csomagolt keleti vakcina elleni reklámszöveg.
Aztán pedig megy a sértődés mert árokásóknak vagytok hívva. :confused:
Nektek az égvilágon semmi nem jó és az égvilágon mindenkinél mindent jobban tudtok. Most sűrűn bólogatsz, hogy így van, csak azt nem értem, hogy ezzel a rengeteg ésszel vajon mi a pék f@száért nincs közötök az égvilágon semmihez és anno a vezetésetek alatt vajon mi a pék f@száért voltunk eladósodott csóró csövesek akinek a szájáig ért a szar és vajon mi a pék f@száért nem tudtatok semmi maradandót csinálni?
Mármint a bazi nagy államadósságon kívül.

Mert én akárhogy gondolkodom az égvilágon semmi jut eszembe.
De barátom a google, hmm.. láss csodát, neki se.

Aztán az a tény sem hatja meg a balliberálisokat, hogy tudvalevőleg több magyar származású kutató segítségével elsőnek fejlesztették ki a gyógyszert, akkor valszeg mi itt helyben, mucsajon sem vagyunk tök hülyék mindenhez. De ez nem számít, csak a fényességes nyugaton hihhhetetlen intelligenciával megáldott tudósorvosok által megvizsgált oltóanyag az egyedül üdvözítő, kívánatos és pláne és hiteles csakis az, amire a nyugati Jedi lovagok nem kapkodva! rálihálnak a stemplire és tévedhetetlen biztonsággal megadják az egyetlen igaz engedélyt.

A többi pedig hogy mit, mikor és hogyan kellett volna (mármint hogy van e rajta sapka vagy nincs rajta sapka) az már csak bónusz, szinte ujjgyakorlat a fejlett balliberálisnak, semmivel sem nehezebb mint teret hajlítani időutazás közben vagy épp új múltat írni a nyugatnak.;)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 594
11 219
113

“A „védettségi igazolással való visszaélés elleni fellépésről” szóló kormányrendeletben olvasható, hogy öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki

  • hamis közokiratot vagy magánokiratot készít;
  • közokirat vagy magánokirat tartalmát meghamisítja;
  • hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot vagy magánokiratot felhasznál;
  • Információs rendszerbe adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve bevisz, megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz.

Büntetendő továbbá, ha valaki
  • közokiratot, magánokiratot forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik, vagy
  • bűncselekmény elkövetése céljából ehhez szükséges vagy ezt könnyítő jelszót vagy számítástechnikai programot készít, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik.”
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 572
9 033
113
Én maradok annál, hogy ezek beragadt 2. körös oltások voltak amit vagy beadtak tegnap vagy megy a kukáka.


Lehet nem beragadt oltások voltak, hanem félretettek. Pfizert amúgy is könnyű elsózni az emberek között.

Nagyon furcsa dolgot láthatunk a magyarországi koronavírusos halálozásoknál

Mo-on valószínűleg jópáran az oltási ponton és kórházban kapják el a vírust.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 572
9 033
113
Z

Őszinte leszek veled ha én lettem volna O.V helyében én is így döntöttem volna,amit máshogy csináltam volna az a kommunikáció pl nálam semmi szerepe nem lett volna,a Külügyminiszternek a keleti vakcinák engedélyezésének kornyékén.Mivel én úgy gondolom ha csak egy magyar életét is megmenthetjuk ezekkel a plusz "keleti" vakcinákkal egy ilyen súlyos járványhelyzetben,akkor mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a lehető leggyorsabban ezek a vakcinák Magyarországon alkalmazásra kerüljenek.

Ha ugyanúgy egyedül döntöttél volna az embere felett, akkor bizony te is súlyos hibát követtél volna el, és ugyan úgy innánk a levét. Ha viszont más politikai erőkkel és szakemberekkel való párbeszéd után - mégha utána a javaslatok ellenére is bevállalnád -, akkor viszont más lenne a helyzet.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 446
85 170
113
Szerdán meg 96.001 első körös és 48.755 második körös oltás volt. Összesen 142.756. Ha csak ennyi lett volna tegnap, azzal is simán megvan a 4 millió.
De OV a csütörtöki adat ismeretében péntek kora reggel azt mondta, hogy pénteken, vagy szombaton lesz meg a 4 millió: "Ma és holnap biztosan meglesz a 4 millió, ezért holnap reggel életbe léptetjük a szabályokat"
Két nap alatt pedig akkor is meglett volna a 4 millió, ha két csütörtökivel azonos napot produkálnak, mivel csütörtökön délután már csak 86.450 db első oltás hiányzott hozzá.
Mellesleg az ünnepnap miatt ma alig van olyan szolgáltató, amely elméletileg, a járványügyi enyhítés miatt kinyithatna és ténylegesen ki is nyit. A valódi enyhítés holnaptól és hétfőről következik be, amikorra pedig még több első oltott lesz.
Ennyi a tényszerű adat. De persze a tények a legtöbb embert nem szokták zavarni a szabad véleményalkotásban.



Tegnap szerdához képest 22,6%-kal több embert oltottak be. Szóval átlagosan ennyivel voltak voltak hosszabbak a sorok. De ha időben egy kicsit jobban széthúzták, akkor ennyivel sem.
Egyébként az első oltások eddigi rekordjai:
2021.02.27: 114.081
2021.04.30: 109.587
2021.04.06: 104.439
A tegnapi csak a második helyre fér fel.



Volt egy 187.488-as nap április 6.-án. A tegnapi a második helyezett: #28 473





Szívemből szóltál!
Srácok mekibe akartak menni. Ez van. Odamentem, és még mindig szfes szalagok. :D Megkérdeztem, és mondták, hogy le lehet ülni igazolvánnyal. :)
 
W

Wilson

Guest
Ha ugyanúgy egyedül döntöttél volna az embere felett, akkor bizony te is súlyos hibát követtél volna el, és ugyan úgy innánk a levét. Ha viszont más politikai erőkkel és szakemberekkel való párbeszéd után - mégha utána a javaslatok ellenére is bevállalnád -, akkor viszont más lenne a helyzet.

Nézd egy ország vezetőjeként meg kell hozni olyan döntéseket aminek súlyos következményei lehetnek amúgy nem O.V vizsgálta meg személyesen a vakcinákat:).Ő a szakemberek értékelése után döntött.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 269
20 511
113
más politikai erőkkel és szakemberekkel való párbeszéd után
Egész jól hitegeted magad, sikerült a meggyőzés?
A másik oldal mérvadó szakértői sokkal jobbak, nemde?
Mondjuk a DK-s Komáromi Zoltán háziorvos. Amikor az atv-ben a riporter azt mondja, hogy minden oltás jobb a kórházba kerülésnél, akkor rávágja: én ezt vitatom!
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 574
32 079
113
Nézd egy ország vezetőjeként meg kell hozni olyan döntéseket aminek súlyos következményei lehetnek amúgy nem O.V vizsgálta meg személyesen a vakcinákat:).Ő a szakemberek értékelése után döntött.
A gond az,hogy ebben a rendszerben bizony nem a szakember dönt,hanem a főmufti.A szakember csak arra kell,hogy legalizálja a döntést-ha nem teszi,mehet máshova dolgozni....Csakhogy aki kell is máshol,az már rég nincs az állami rendszerben.
Orbán itt kockáztatott,mert nem tudta ellenőrizni az orosz/kinai állitást,hogy a vakcina jó.Viszont azért ez korántsem volt olyan nagy kockázat,mint az az "ellenzék" állitotta.Szerintem is egy simán bevállalható kockázat volt.Orosz vakcina végülis elég jónak tűnik,a kinai meg jobb,mint a semmi.
A gond az új mutánsokkal lesz.Indiai állitólag már rezisztens az oltásokra.....Aztán a védettség (és a hordozás és fertőzés képességéről nem is szolva) kialakulása is időt vesz igénybe,kb másfél hónap.
Szóval az oltási kampányok jók,mégha a szervezéssel erős gondok is vannak.De a nyitás már elsietett.Megelőzi a kordély a szamarat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 446
85 170
113
A gond az,hogy ebben a rendszerben bizony nem a szakember dönt,hanem a főmufti.A szakember csak arra kell,hogy legalizálja a döntést-ha nem teszi,mehet máshova dolgozni....Csakhogy aki kell is máshol,az már rég nincs az állami rendszerben.
Orbán itt kockáztatott,mert nem tudta ellenőrizni az orosz/kinai állitást,hogy a vakcina jó.Viszont azért ez korántsem volt olyan nagy kockázat,mint az az "ellenzék" állitotta.Szerintem is egy simán bevállalható kockázat volt.Orosz vakcina végülis elég jónak tűnik,a kinai meg jobb,mint a semmi.
A gond az új mutánsokkal lesz.Indiai állitólag már rezisztens az oltásokra.....Aztán a védettség (és a hordozás és fertőzés képességéről nem is szolva) kialakulása is időt vesz igénybe,kb másfél hónap.
Szóval az oltási kampányok jók,mégha a szervezéssel erős gondok is vannak.De a nyitás már elsietett.Megelőzi a kordély a szamarat.
Főmufti, mint Ge.i?
 
  • Vicces
Reactions: formosa1