• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 244
67 206
113
A szakemberek azt vetik Izrael szemére, hogy rakétákkal és gránátokkal löveti a Gázai övezet sűrűn lakott térségeit. Ezek a civilekkel szemben elkövetett válogatás nélküli és túlzó támadások "feltehetően sértik a fegyveres konfliktusokra vonatkozó szabályokat, és háborús bűncselekményt testesítenek meg" - olvasható a szakértői jelentésben. A palesztin fegyveres csoportok hasonló módon, "szándékosan és kíméletlenül" lövik rakétákkal Izrael lakott területeit. Ez esetben is háborús bűncselekmény állhat fenn - közölték az önkényes kivégzések, tüntetések, terrorellenes műveletek nyomon követésére szakosodott, valamint oktatással és a palesztin térségek helyzetével foglalkozó szakemberek.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/228654/
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 244
67 206
113
Botrány a libanoni külügyminiszter szavai miatt: az Arab-öböl menti országok hozták az Iszlám Államot a térségbe - állította Szaúd-Arábiában, Kuvaitban és az Egyesült Arab Emírségekben is bekérették kedden a libanoni nagyköveteket Charbel Vahba libanoni külügyminiszter kijelentései miatt.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/228657/
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Az USA meg a másik oldalnak az áldott nép adóját, hogy megint szétlőhessék. :D

Ennyi erővel mi hasznosabban is fel tudnánk használni 15 km-nyi alagutat. Mondjuk a 6-os metrónak.
Adják nekünk az alagútra valót. Az USA meg szintén adja nekünk a rakétákat, bombákat, kibővítjük a Balatont :)
Nekem aztán ugyanmindegy, hogy botokkal és kövekkel adagolják egymást vagy high-tech cuccokkal (mondjuk az alagút nem high-tech).
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 945
30 757
113
A törökök úgyis szemet vetettek a régióra már. Nekik ez jól jön. Libanon épp útban van, de egy nekik megfelelő eszkalálódó konfliktus átjárhatóvá teheti a törökök számára. Az oroszoknak ez jó is lehet, mert akkor nem kavarnak a Kaukázusban. Még Szíriából támogathatják is a törököket.
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1
T

Törölt tag 2361

Guest
tudod van egy olyan terulet amit ugy hivnak haborus ovezet.

es ott egyik normalis orszag sem engedne be az ujsagirokat hogy maszkaljonak osszevissza es csinaljonak amit akarnak.

lattom kicsit izrael ellenes vagy, mert minden posztod ellenuk van, de az amcsi is, ruszki is meg a tobbi is kibaszna az ujsagirokat a budos picsaba ha elkezdenenek le fel maszkalni olyan helyeken ahol harc folyik. a kinaiak meg gondolom meg rendeznenek nekik szalast a helyi bortonben is.

az ujsagirok is mostmar kezdik kiverni a biztositekot sokszor, mert o ujsagiro wazze, es neki mindent szabad.
elmennek a haborus zonaba, rizikoljak a fejuket 2 jo kepert meg egy lovoldozos videoert, mert az sok penzt er jebote, aztan meg hallgasuk a rinnyat hogy evente meghal 50-100 ujsagiro a konflikusos zonakban.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Simán abbahagyom, ha a többség úgy gondolja, hogy nincs ezekben semmi érdemi infó.
KÉRDEZD MEG ŐKET!
Postoljad őket nyugodtan, ne foglalkozz vele mit mond. Mondom ezt én akinek volt egy kis kardcsörtetése veled. :eek::D Azt nem kértem hogy kedvelj de nem is fogom soha kérni. Kicsit kezeld higgadtabban amivel nem értesz egyet. Azzal sincs bajom hogy sok dologban más a véleményünk. Na de azért én sem ma kezdtem a világpolitikával és a közel-kelettel foglalkozást ahogy te, csak itt nem voltam tag így ide nem postoltam régen. :)

Szóval ne csinálj ebből nagy gondot, postolj amit akarsz. Szerintem... :)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 213
20 273
113
lattom kicsit izrael ellenes vagy, mert minden posztod ellenuk van
A palesztin rakéta találatok megmutatása vagy az arab autós merényletek idehozása ezt jelzi?
Én magamat egyik oldalinak se tartom, de kívülről látszhat ez másként is, nem baj.
A tényeket igyekszem idehozni, hogy több legyen az ismeret, a tudás, és kevesebb a hit.
Az meg azért nem lep meg, hogy ugyanazt a hírt akár teljesen ellentétesen is tudják értelmezni.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 213
20 273
113
Postoljad őket nyugodtan, ne foglalkozz vele mit mond. Mondom ezt én akinek volt egy kis kardcsörtetése veled. :eek::D Azt nem kértem hogy kedvelj de nem is fogom soha kérni. Kicsit kezeld higgadtabban amivel nem értesz egyet. Azzal sincs bajom hogy sok dologban más a véleményünk. Na de azért én sem ma kezdtem a világpolitikával és a közel-kelettel foglalkozást ahogy te, csak itt nem voltam tag így ide nem postoltam régen. :)

Szóval ne csinálj ebből nagy gondot, postolj amit akarsz. Szerintem... :)
OK, nincsenek aggályaim.
Csak amit kamm it előad, az erősen emlékeztet a : úgy döntöttem ...tünk stílusra. Ő megmondja, a többiek meg kit érdekelnek?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
OK, nincsenek aggályaim.
Csak amit kamm it előad, az erősen emlékeztet a : úgy döntöttem ...tünk stílusra. Ő megmondja, a többiek meg kit érdekelnek?
Kam az ilyen, egyszerűen nem kell tudomásul venni az ilyen irányú posztjait. Mások is így állnak hozzá ha még nem tűnt volna fel. Én nem azt mondom hogy ne válaszolj neki röviden ha kóstolgat, de ne vedd túl komolyan. Itt mindenki ismeri nagyjából a többiek hozzáállását a különböző államokhoz, sokféle van. Ez mindig így lesz. Én is megkritizálok mindenkit ha kell. Izraelt, a Palesztinokat, a Hamaszt, Libanont, Irakot, Iránt, Szaudit, Katart, Szíriát, Törökországi stb. , de az amik az EU a britek oroszok kína stb. "a nagy kutyák" sem kivételek a számomra. Aki "sáros" a megítélésem szerint annak beszólok ha kell.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 945
30 757
113
Az elrettentés sikertelensége esetén nem zárható ki a leszámolás a Gázai övezetet vezető Hamász palesztin mozgalommal - jelentette ki Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerdán egy nagyköveteknek tartott tájékoztatón.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/228680/
Indul a buli, az orosz, török téteket ismerjük. Amcsit is, Eu kérdéses. Szíria, Törökország, Irán, Egyiptom lapjai is kézben.
Palesztína a "kis vak", Izrael a "nagy vak". Ki fogadja el még a "nagy vakot"? Szaud-Arábia, Líbia, Irak, Afganisztán, Indonézia, Szudán. Stb? Na és Kína?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
A szakemberek azt vetik Izrael szemére, hogy rakétákkal és gránátokkal löveti a Gázai övezet sűrűn lakott térségeit. Ezek a civilekkel szemben elkövetett válogatás nélküli és túlzó támadások "feltehetően sértik a fegyveres konfliktusokra vonatkozó szabályokat, és háborús bűncselekményt testesítenek meg" - olvasható a szakértői jelentésben. A palesztin fegyveres csoportok hasonló módon, "szándékosan és kíméletlenül" lövik rakétákkal Izrael lakott területeit. Ez esetben is háborús bűncselekmény állhat fenn - közölték az önkényes kivégzések, tüntetések, terrorellenes műveletek nyomon követésére szakosodott, valamint oktatással és a palesztin térségek helyzetével foglalkozó szakemberek.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/228654/
A szakemberek jobb lenne ha hallgatnának. Ha Izrael békésen közeledne a tetves bandához, ezt azonnal gyengeségként értékelnék és ennek megfelelően válaszolnának. Az arabokkal csak kemény kézzel lehet "tárgyalni". A szakértök jobban tennék, ha békén hagynák Izraelt. Ők jobban tudják mit kell tenni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 570
113
A szakemberek jobb lenne ha hallgatnának. Ha Izrael békésen közeledne a tetves bandához, ezt azonnal gyengeségként értékelnék és ennek megfelelően válaszolnának. Az arabokkal csak kemény kézzel lehet "tárgyalni". A szakértök jobban tennék, ha békén hagynák Izraelt. Ők jobban tudják mit kell tenni.
Azért ne csinálj mártírt belőlük, nem véletlenűl utálják őket, nagyon nagyon megdolgoztak érte a folyamatos területrablással, más országok megtámadásával és az állandó szarkeverésükkel.