• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 703
93
Mivel Kubinka csak szombatig tart, elviekben vasárnap még beeshetnek Moszkvából. Akár leszállással is, úgy, hogy délelőtt átjönnek és délután repülnek.
De ennyi erővel jöhetnek szombat délután is hiszen két óra a diffi. Ott befejezik négykor, eljönnek és megérkeznek itteni idő szerint négyre. Lenyomják menetből a showt, másnap meg felszállásból.
Sajnos az átjutás sem biztos, hogy ennyire egyszerű. 2013-ban az ukránok felett jöttek, ami most nem lehetséges, a beloruszok felett meg legalábbis kétséges. Valószínűleg a lengyelek sem biztos, hogy repesztenének örömükben, ha orosz harci gépeket kellene átengedniük a légterükön.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Sajnos az átjutás sem biztos, hogy ennyire egyszerű. 2013-ban az ukránok felett jöttek, ami most nem lehetséges, a beloruszok felett meg legalábbis kétséges. Valószínűleg a lengyelek sem biztos, hogy repesztenének örömükben, ha orosz harci gépeket kellene átengedniük a légterükön.
Mondjuk ezek már a hiszti kategória. Mit fognak tenni azok a harci gépek? Mindegyik atommal megrakva indul légibemutatóra? Ó jajj, véletlen dobtak nukit az erőműveitekre a pilótáink, nem volt tervezett akció, védekezik a gonosz orosz? :D Vagy mi is jár ilyenkor a fejekben?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113
Egy baráti családdal mentünk volna, a vonatkozó időszakban már nem tudtam szállást foglalni Kecskeméten. Marad a gépjárműves megközelítés, illetve dinamikus elszakadás.
Sátor... A 44-estől délre „Nyúorlinszig” (Nyárlőrinc) tele van erdővel és a lőtéri kutyát nem érdekli, ha megalszol egy-két éjszakát ott.
Kiscsikó koromban még így nyomtuk 2003-ban. :D
2010-ben meg kényelmesen négy óra volt Pestről bicóval legördülni. :)

más: még a horvátokat meg kellett volna azért zsarolni,hogy ők is hozzanak 21-est, meg a bolgárokat is, ha van még aktív gépük..
 

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 703
93
Mondjuk ezek már a hiszti kategória. Mit fognak tenni azok a harci gépek? Mindegyik atommal megrakva indul légibemutatóra? Ó jajj, véletlen dobtak nukit az erőműveitekre a pilótáink, nem volt tervezett akció, védekezik a gonosz orosz? :D Vagy mi is jár ilyenkor a fejekben?
Ez nem hiszti, ez diplomácia. Ezen a szinten ilyen jellegű kérdéseket simán elutasítanak, indoklás nélkül.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Itt a program


Sajnos az oroszok nem jönnek (politikai okai lehetnek, azon felül hogy nem érnek rá).
Az külön érdekes hogy az USA megint távol marad (sohasem voltunk a kedvenceik, talán utoljára ‘92-ben Taszáron), pedig megnéznék F-15,F-18,F-35, F-22 dinamikus repülést és B-1,B-2 áthúzást, az ukránok távolmaradása érthető, a szlovákok nincs mivel jöjjenek. A Typhoon-nak külön örülök (bár az igazság szerint a földi vasak kosz jobban érdekelnek). De azért a RAF hozhatna F-35-öst :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
Itt a program


Sajnos az oroszok nem jönnek (politikai okai lehetnek, azon felül hogy nem érnek rá).
Az külön érdekes hogy az USA megint távol marad (sohasem voltunk a kedvenceik, talán utoljára ‘92-ben Taszáron), pedig megnéznék F-15,F-18,F-35, F-22 dinamikus repülést és B-1,B-2 áthúzást, az ukránok távolmaradása érthető, a szlovákok nincs mivel jöjjenek. A Typhoon-nak külön örülök (bár az igazság szerint a földi vasak kosz jobban érdekelnek). De azért a RAF hozhatna F-35-öst :rolleyes:
USAF F-22 és F-35A demó UK-nél kívül volt valaha Európában...?
USN Hornet is mikor demózott bárhol?
Itthon az utolsó jenki demó, amire emlékszem 2003 Kecsó, F-15, ami csak Moszkva miatt járt erre és repült olyat, hogy befosatós volt.

Ha a RAF úgy repül majd Kecsón, ahogy 2018-bn Ostravában. Az valami brutális volt.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and szuvorov

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
USAF F-22 és F-35A demó UK-nél kívül volt valaha Európában...?
USN Hornet is mikor demózott bárhol?
Itthon az utolsó jenki demó, amire emlékszem 2003 Kecsó, F-15, ami csak Moszkva miatt járt erre és repült olyat, hogy befosatós volt.

Ha a RAF úgy repül majd Kecsón, ahogy 2018-bn Ostravában. Az valami brutális volt.
USA Hornet utoljára (és alighanem először) még valamikor talán ‘97-ben repült Kecskeméten, amikor azon versenyeztek a nagy gyártók hogy mi legyen a Míg-29 váltó típusa. Akkor az F-16,F-18, Mirage 2000 és a Gripen versenyzett.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 078
113
A vitézeknek most Szu-35-ük van?
Most mindenük is van. Kb huszonöt éven át csak az az egy századnyi Szu-27P/UB volt nekik, amiből hol hat, hol öt, hol négy repült csak.
Most van aktívan nyolc Szu-30SzM és nyolc Szu-35Sz, de néha még a Szu-27-esek is repülnek. Bár ez utóbbiak már csak műsoron kívül.
A Szu-30-asokal és 35-ösökkel vegyesen szoktak repülni, bár tavaly már inkább az volt a jellemző, hogy az újabban ismét hatos formáció csak a 35-ösökből volt összeállítva.
Ha jönnek, akkor szerintem a legvalószínűbb, hogy vegyes Szu-30SzM / 35Sz kötelékkel fognak jönni. Aztán majd kiderül.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113
Itt a program tervezet:
A Yörük-nek pedig még mindig semmi nyoma... 2,5 évvel a bejelentés után. o_O
 
M

molnibalage

Guest
Egy rövid összegzés, vélemény a kecskeméti repülőnap programja és weboldala kapcsán:
Meglepetések a 2021-es Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutató kapcsán - JOGALAPPAL
Nincs egyetlen F-15/F-16/F-18/F-22/F-35 variáns sem a dinamikus programban és ez a véleményem szerint valóban példa nélküli
Jót röhögtem...
Barlangban tetszik élni vagy csak felesleges szenzációhajhászás? Ez a trend lassan 20 éve.
UK-n kívül alig repül amerikai harcászati gép bármit. 2012 óta járok Ostravába és soha nem repültek a jenkik. Nemhogy vadászgépet, de még heliket sem, ha jól emlékszem.
Itthon 2003 óta nem repült jenki vadászgép.
 

jogalappal

Well-Known Member
2016. február 28.
89
459
53
Jót röhögtem...
Barlangban tetszik élni vagy csak felesleges szenzációhajhászás? Ez a trend lassan 20 éve.
UK-n kívül alig repül amerikai harcászati gép bármit. 2012 óta járok Ostravába és soha nem repültek a jenkik. Nemhogy vadászgépet, de még heliket sem, ha jól emlékszem.
Itthon 2003 óta nem repült jenki vadászgép.
Szerintem kimaradhatott akkor az alábbi bekezdés az olvasás során:
"szembeötlő a legnagyobb NATO szövetségesünk, az Amerikai Egyesült Államok távolmaradása a dinamikus programoktól, de ez valójában többször is megtörtént már korábban . Én inkább úgy fognám meg ezt a kérdést, hogy az már valóban szokatlan, hogy egyetlen amerikai típus sem repül, semmilyen színekben."
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem kimaradhatott akkor az alábbi bekezdés az olvasás során:
"szembeötlő a legnagyobb NATO szövetségesünk, az Amerikai Egyesült Államok távolmaradása a dinamikus programoktól, de ez valójában többször is megtörtént már korábban . Én inkább úgy fognám meg ezt a kérdést, hogy az már valóban szokatlan, hogy egyetlen amerikai típus sem repül, semmilyen színekben."
Szokatlan? :eek:

2003 óta kint voltam legalább 3 kecsói napon, 2007, 2010 és 2013.
Semmiféle amerikai vadászgép nem repült egyiken sem.
Harci helire sem emlékszem.


2003 F-15 repült
@Allesmor Obranna tett fel róla videót it.

Nem értem, mi a szokatlan abban, ami 2013-ban is 10 éves dolog volt...

Persze, ha 2005-ben repült, akkor mea cupla, de akkor Zeltwegbe mentem, mert kecsó annyira harmatos volt emlékeim szerint...
 

jogalappal

Well-Known Member
2016. február 28.
89
459
53
Szokatlan? :eek:

2003 óta kint voltam legalább 3 kecsói napon, 2007, 2010 és 2013.
Semmiféle amerikai vadászgép nem repült egyiken sem.
Harci helire sem emlékszem.


2003 F-15 repült
@Allesmor Obranna tett fel róla videót it.

Nem értem, mi a szokatlan abban, ami 2013-ban is 10 éves dolog volt...
Nem tudom ennél jobban leírni, hogy ami állít az valótlan. Nem azt írtam, hogy szokatlan, hogy nem repül amerikai repülőgép, hanem azt, hogy szokatlan, "hogy nincs egyetlen F-15/F-16/F-18/F-22/F-35 variáns sem a dinamikus programban és ez a véleményem szerint valóban példa nélküli." Szerintem olvassa át még egyszer/párszor. Nem kell meggyőznie engem, mert nem állítom, hogy szokatlan, hogy nem repül amerikai F-16-os, hanem azt, hogy semmilyen F-15/F-16/F-18/F-22/F-35 nem repül, belga se, holland se, meg semmilyen sem.

Az idézett mondatból ("Nincs egyetlen F-15/F-16/F-18/F-22/F-35 variáns sem a dinamikus programban és ez a véleményem szerint valóban példa nélküli") az a szó hiányzik, hogy "amerikai", ahhoz, hogy igaza legyen. Ez egy félreértés szerintem, amit még ha félreérhető lenne is így kiragadva, az általam idézett szövegrésszel együtt olvasva már nem lehet az.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113
Jót röhögtem...
Barlangban tetszik élni vagy csak felesleges szenzációhajhászás? Ez a trend lassan 20 éve.
UK-n kívül alig repül amerikai harcászati gép bármit. 2012 óta járok Ostravába és soha nem repültek a jenkik. Nemhogy vadászgépet, de még heliket sem, ha jól emlékszem.
Itthon 2003 óta nem repült jenki vadászgép.
Ami így hirtelen eszembe jut: az elmúlt 10 évben volt F-35 demó Párizsban, láttam F-18 Super Hornet demót a dánoknál, F-15 demót Moszkvában...
2007-ben és 2011-ben európai turnén volt a Thunderbirds. 2006-ban volt a Blue Angels Hollandiában. 2008-ban amerikai C-17-es demózott Kecskeméten és a cseheknél is. 2012-ben B-52 demó volt Ostravában, 2014-ben Osprey...

Ha jól emlékszem, USAF F-15 demo team már vagy 5 éve nincs, csak a Heritage Flight-ban szoktak néha részt venni. Amerikai helikopteres bemutatók még Amerikában sem nagyon vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and nyugger

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 429
113
Kar hogy nem jon az F-35 meg az uj Gripen se o_O

A legfobb latvanyossag a "repulo" napon egy tank lesz... (a hatszaz eves szovjet helikoptereket nem szamolom)
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 975
93
Kar hogy nem jon az F-35 meg az uj Gripen se o_O

A legfobb latvanyossag a "repulo" napon egy tank lesz... (a hatszaz eves szovjet helikoptereket nem szamolom)
Egyenlőre annak örüljünk hogy MiG-21 lesz, az F-35-öt még nézegethetjük pár évtizedig. Ostravába visznek az olaszok, ellenben inkább választanám a máltai Tornado+AMX párost... Hogy a legfőbb látványoság egy tank lesz, azért itt a szaúdi kötelék felsír.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed