[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Oktatás, tömegközlekedés szintén a padlón (kivéve főváros Vitézy szemlélete miatt), nem mintha az "elmúltnyolcév" alatt olyan jó lett volna.

Amúgy, ha olyan szar a helyzet nyugaton, mint állítják, akkor miért mennek ki folyamatosan az emberek?
A kulcsszót te is tudod,pénz,megélhetés.Továbbá a fiataloknál közrejátszik a trendiség is meg sokszor a szülői biztatás is. Nem egy olyan fiatalt ismertem aki viszonylag jól fizető itthoni állást feladta és kilépet. Érdekes módon pár hónap elteltéve szép lassan csordogáltak vissza. Sokuk kint jött rá hogy ott se fenekéig a tejfel az élet. Hiába na mindenki nem lehet szerencsés. A tapasztalatom hogy pénz kérdésben a vízválasztó neto 250 ezer körül van. Ennél a pénznél már igencsak elgondolkodnak hogy megéri e lépni. Legalábbis itt keleten.
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
A kulcsszót te is tudod,pénz,megélhetés.Továbbá a fiataloknál közrejátszik a trendiség is meg sokszor a szülői biztatás is. Nem egy olyan fiatalt ismertem aki viszonylag jól fizető itthoni állást feladta és kilépet. Érdekes módon pár hónap elteltéve szép lassan csordogáltak vissza. Sokuk kint jött rá hogy ott se fenekéig a tejfel az élet. Hiába na mindenki nem lehet szerencsés. A tapasztalatom hogy pénz kérdésben a vízválasztó neto 250 ezer körül van. Ennél a pénznél már igencsak elgondolkodnak hogy megéri e lépni. Legalábbis itt keleten.

Ez költői kérdés lett volna. A véleményemet már kifejtettem régebben.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Akkor mi? A nyelvtan alapvető követelményeinek sem tesz eleget ez a mondat...


Ez meg szimplán technikai képtelenség...
8dd0953cbb0eefbc24f9ff2a9a222c33.gif
OK! Vettem az adást és ígérem fogok válaszolni. Tudod, kicsit lassú vagyok, hiába van meg a PAV 1 2 3, csak most fogok megtanulni biciklizni. Országos irodalmi verseny győzteseként most korrepetálnak fogalmazásból és próbálják megértetni velem az OHM törvényét...
Azt ígérték, ha megértem, feljuthatok a te szintedre!
 
M

molnibalage

Guest
OK! Vettem az adást és ígérem fogok válaszolni. Tudod, kicsit lassú vagyok, hiába van meg a PAV 1 2 3, csak most fogok megtanulni biciklizni. Országos irodalmi verseny győzteseként most korrepetálnak fogalmazásból és próbálják megértetni velem az OHM törvényét...
Azt ígérték, ha megértem, feljuthatok a te szintedre!
Befejezhetnéd már a trollkodással egybekötött antekdotázgatás, picit irritáló és unalmas. A számok tiszták.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 923
113
http://pestisracok.hu/ujhelyi-szokasosnal-nagyobbat-hazudott-az-orban-levelrol/


"Tisztelt határon túli román, szlovák, szerb és ukrán testvéreink!

Nemrégiben levelet kaptatok a diktátortól, akinek köszönhetően most magyar állampolgárságotok van. Ne hallgassatok rá, mert a napjai meg vannak számlálva. Még a választást sem éri meg, mert addig legalább annyiszor megbuktatjuk, mint ahányszor megtettük ezt 2010-től napjainkig. Amennyiben éltek szavazati jogotokkal (amelynek fölösleges terhétől azonnal megszabadítunk benneteket, mihelyst visszakerülünk a hatalomba), feltétlenül ránk szavazzatok, mert ti annyi mindent köszönhettek nekünk. 2004-ben a mi 23 millió román migránssal (ebből másfél ti voltatok, kedves erdélyi román testvéreink) fenyegető kampányuknak köszönhetően megúsztátok, hogy ennek a „k… országnak” (a hazánkat jellemző kifejezés akkori miniszterelnökünk őszödi beszédéből származik) az állampolgárai lehessetek.

Emlékeztek, milyen jó kis plakátot fogalmaztunk akkor? „Ne fizessünk állásunkkal az olcsó határon túli munkavállalók miatt! Ne fizessünk álmainkkal, mert nehezedik a lakáshelyzet! A kettős állampolgárság a határon túliak számára nem megoldás, viszont az országnak és nekünk jelentős teher! December 5-én szavazzunk nemmel!” Mi ugyanis előrelátók voltunk, és tudtuk, hogy kell a hely a szegény szír meg afgán meg afrikai menekülteknek. Nekünk köszönhetitek az Európai Unióhoz való csatlakozásotokat is. Gondoljatok bele, ha 2007-ben mi a vétójogunkkal fenyegetőzve kényszerítettük volna Bukarestet, hogy autonómiát adjon az erdélyieknek, akkor lehet, hogy a románok inkább be sem léptek volna az unióba. Gondoljuk, megértitek, hogy nem kockáztathattunk, inkább engedtük őket feltételek nélkül besétálni. Nekünk köszönhetitek, hogy a lehető legminimálisabbra csökkent a nektek nyújtott magyar állami támogatás, így neveltünk életrevalóságra benneteket. Nekünk köszönhetitek az általatok hőn imádott államférfiúkat is, Horn Gyulát, Medgyessy Pétert, Gyurcsány Ferencet és Bajnai Gordont, akik a tenyerükön hordoztak benneteket és akiknek méltó utódja lesz a következő magyar miniszterelnök, Botka László személyében. Szavazzatok hát miránk, hogy együtt építhessük a szocializmust.

Tisztelettel: az MSZP vezetősége, vagy valaki, akinek van pofája a határon túli magyarokat az MSZP nevében megszólítani 2004. december 5. után."

:)
 
M

molnibalage

Guest
Miért technikai képtelenség? Ahogy a kép is mutatja, ezekre a kötelekre eszméletlen sok bomba/rakéta fölfér. Szerintem ez több is, mint 7 tonna!

:D:D:D
Számoljad már ki a legnehezebb konfigot az ég szerelmére. Az általános iskola matekmatika ennyire megugorhatatlan tudomány...? 8xFAB-500 a plafon. Ez 4 tonna, közelében nincs a 7 tonnának. Emellé jön a 2xR-60, ami adapterrel nincs 2x120 kg tudtommal. A bombazárakkal és a CL pod alatt bármivel sincs ez nemhogy 7, de 5 tonna közelében is alig, de az adatper meg nem fegyver, sehol nem számolják fegyver tömegbe bele, külön van...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Számoljad már ki a legnehezebb konfigot az ég szerelmére. Az általános iskola matekmatika ennyire megugorhatatlan tudomány...? 8xFAB-500 a plafon. Ez 4 tonna, közelében nincs a 7 tonnának. Emellé jön a 2xR-60, ami adapterrel nincs 2x120 kg tudtommal. A bombazárakkal és a CL pod alatt bármivel sincs ez nemhogy 7, de 5 tonna közelében is alig, de az adatper meg nem fegyver, sehol nem számolják fegyver tömegbe bele, külön van...
Nem ez volt a lenyeg, ezert erted felre. Azt irta, hogy meghalni megy, ezert a 7 tonna fuggesztmeny jelen esetben minden extra tomeget jelent, meg az uzemanyagot is. Ugy pont 7 tonna a plusz suly.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
R

rejsz felügyelő

Guest
a 80-90 ropis fizukat milyen melóra fizetik,mákszámolás?

Betanított munkára. Raktáros, hűtőházi munkás, gyártósori összeszerelő/meós, gépkezelő, targoncás stb. Fémipari szakmunkásként voltam már pár helyen(a végzettségem technikusi) és 200k körül csak ott kerestek ahol orrba-szájba túlóráztak vagy másodállásuk volt. Heves- és Pest megye valamint Budapest. Természetesen minimálbéres bejelentés, szarba nézés stb. Asszem' ezt nem kell magyaráznom.

Én szabolcsi vagyok még sincs meló mifelénk 80-90 alatt....

Egy volt kolégám felesége Hatvanban keres 49k-t havonta, 8 órás gyártósori munka. Nem ez az általános de az általad említett délvidéki bért itt is lehet találni. Az általános valóban 80k körüli, magyarul szánalmas.
Ha haza akarsz jönni mindenképp nézz vmi komolyabb iskolát.
 
D

danielblack

Guest
Betanított munkára. Raktáros, hűtőházi munkás, gyártósori összeszerelő/meós, gépkezelő, targoncás stb. Fémipari szakmunkásként voltam már pár helyen(a végzettségem technikusi) és 200k körül csak ott kerestek ahol orrba-szájba túlóráztak vagy másodállásuk volt. Heves- és Pest megye valamint Budapest. Természetesen minimálbéres bejelentés, szarba nézés stb. Asszem' ezt nem kell magyaráznom.



Egy volt kolégám felesége Hatvanban keres 49k-t havonta, 8 órás gyártósori munka. Nem ez az általános de az általad említett délvidéki bért itt is lehet találni. Az általános valóban 80k körüli, magyarul szánalmas.
Ha haza akarsz jönni mindenképp nézz vmi komolyabb iskolát.
De az már minimálbér alatti összeg nem? Akkor feketén foglalkoztatott?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
Heves megyében találsz hasonló sori/betanított melót 50-60 ezres fizetéssel. Azért innen nyugatabbra 1-2 megyével meg lehet keresni ebben a munkakörben csodálatos 80-120 ezret, műszakszámtól függően.

Minimálbér 127500 Ft. Nettója, ha nincs semmilyen kedvezmény: 84788 Ft. Garantált bérminimum 161000 Ft. Nettója, ha nincs semmilyen kedvezmény: 107065 Ft. Ennyit az 50-60 ezres fizetés legendájáról. Jogszerűen, 8 órás foglalkoztatással nem lehet ennyire keveset fizetni (közmunkásokat kivéve).

2017 májusban a bruttó átlagkereset 296063 Ft (+12,9 % az előző év azonos időszakához képest), közfoglalkoztatottak nélkül 310314 Ft (+11,6 % az előző év azonos időszakához képest) volt, a nettó átlagkereset pedig családi kedvezmény nélkül 196822 Ft (+12,9 % az előző év azonos időszakához képest), közfoglalkoztatottak nélkül 206358 Ft (+11,6 % az előző év azonos időszakához képest) volt.
2017 január-májusban a bruttó átlagkereset 288933 Ft (+12,1 % az előző év azonos időszakához képest), közfoglalkoztatottak nélkül 302955 Ft (+11,4 % az előző év azonos időszakához képest) volt, a nettó átlagkereset pedig családi kedvezmény nélkül 192140 Ft (+12,1 % az előző év azonos időszakához képest), közfoglalkoztatottak nélkül 201465 Ft (+11,4 % az előző év azonos időszakához képest) volt.

Ha kikeressük a legrosszabbul fizető ágazatot, az a Humán-egészségügyi, szociális ellátás 180614 Ft-os bruttó átlagbérrel. Ezen belül is a szociális munkások keresték a legkevesebbet, 131572 Ft-ot, de ennek az az oka, hogy ők jellemzően nem 8 órában vannak foglalkoztatva. Ha a betanított/képesítés nélküli munkásokban bővelkedő ágazatokat keressük, akkor a vendéglátásban 1901477 Ft, az építőiparban 224391 Ft, a mezőgazdaságban 226727 Ft, a kereskedelemben 271370 Ft a májusi bruttó átlagbér. A legrosszabbul fizető feldolgozóipari alágazat a textília, ruházat, bőr és bőrtermék gyártása, ahol a bruttó átlagfizetés 197654 Ft.

Megyénkénti statisztikát nézve 2017. I. negyedévben a legrosszabbul Szabolcsban lehetett keresni havi bruttó 197218 Ft-tal (kedvezmények nélküli nettó 131150 Ft). Az általad említett heves megyében 260151 Ft volt a bruttó átlagkereset az I. negyedévben, aminek a kedvezmények nélküli nettója 175000 Ft

A szakképzettség nélküli közmunkások bruttó bére jogszabály szerint 81530 Ft. Ha munkavezetők, illetve szakképzettek, akkor ez felmehet 117245 Ft-ig. A ténylegesen kifizetett közfoglalkoztatotti átlagbér (ideértve a részmunkaidősöket is) májusban 82031 Ft volt. A szakképzetlen közmunkás kedvezmények nélküli nettó bére 54217 Ft.

Kár bedobni ilyen 50-60 ezres bérről szóló legendát, mert ez csak mese habbal. Jogszabály szerint csak közmunkásnak lehet ennyit fizetni és csak nettóban és csak akkor, ha szakképzetlen. "Normális" munkavállalónak, közalkalmazottnak, köztisztviselőnek jelentősen magasabb bért kötelező adni. A tényadatok pedig elég jól mutatják, hogy mennyivel többet adnak. A közmunkások nélküli átlagbér még nettóban is 200 ezer fölött van.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Mellettük a szerelők és műszerészek 110-130 között keresnek, attól függ mennyi ideje vannak ott.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
Betanított munkára. Raktáros, hűtőházi munkás, gyártósori összeszerelő/meós, gépkezelő, targoncás stb. Fémipari szakmunkásként voltam már pár helyen(a végzettségem technikusi) és 200k körül csak ott kerestek ahol orrba-szájba túlóráztak vagy másodállásuk volt. Heves- és Pest megye valamint Budapest. Természetesen minimálbéres bejelentés, szarba nézés stb. Asszem' ezt nem kell magyaráznom..

De. Bizony ezt nem ártana elmagyaráznod, mert a minimálbér nettója mindenféle kedvezmény nélkül is majdnem 85 ezer. Te meg "minimálbéres bejelentést" írsz, ami azt jelenti, hogy mellette még zsebbe fizetnek. Hogy is jön ki nálad az az 50-60 ezres fizetés?

Egy volt kolégám felesége Hatvanban keres 49k-t havonta, 8 órás gyártósori munka. Nem ez az általános de az általad említett délvidéki bért itt is lehet találni. Az általános valóban 80k körüli, magyarul szánalmas.
Ha haza akarsz jönni mindenképp nézz vmi komolyabb iskolát.

Egy ilyen bérrel azonnal megbukna munkáltató, ha tényleg 8 órás munkáért fizeti. Tehát rendkívül valószínű, hogy csak valami gyermekmesét adott be neked a kollégád. Még 6 órás munkáért sem lehet ennyire keveset fizetni. Könyörgöm: még a közmunkásoknak is több a nettója. Ilyen meséket nem kellene elhinni és terjeszteni.

Más eset, ha valaki zsebbe kapja a fizetését és bejelentik 4 órás részmunkaidősnek minimális bérért. De ezt a Btk-ban úgy hívják, hogy költségvetési csalás és a hivatalosan kifizetett nettó nem a valós keresményt takarja.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
3 tömbbel mellettem lakik az illető, nem hazudozásból írtam az összeget.

Nekem esküdözhet bárki, hogy 2x2=11. Hogy ő nem hazudik. Hogy tényleg ezt mondták/tanították neki.
Nem hiszem el. Neked is ezt javaslom a képtelen állításokkal kapcsolatban! Nem hidd el és főleg ne terjeszd!
 
R

rejsz felügyelő

Guest
4 órára van bejelentve, ennyit kap de nem ennyi dolgozik hanem többet. általában 6-8, magyar tulajú vállalkozás. Ha gondolod hidd legendának.

De. Bizony ezt nem ártana elmagyaráznod, mert a minimálbér nettója mindenféle kedvezmény nélkül is majdnem 85 ezer. Te meg "minimálbéres bejelentést" írsz, ami azt jelenti, hogy mellette még zsebbe fizetnek. Hogy is jön ki nálad az az 50-60 ezres fizetés?

A minimálbéres bejelentés része már szakmunkára vonatkozott. Eddig csak multinál voltam bejelentve normálisan, állami cégnél munkaerő kölcsönző(lol) cégen keresztül és maszeknál is szakmunkás minimálbérre.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
4 órára van bejelentve, ennyit kap de nem ennyi dolgozik hanem többet. általában 6-8, magyar tulajú vállalkozás. Ha gondolod hidd legendának.



A minimálbéres bejelentés része már szakmunkára vonatkozott. Eddig csak multinál voltam bejelentve normálisan, állami cégnél munkaerő kölcsönző(lol) cégen keresztül és maszeknál is szakmunkás minimálbérre.

Tehát akkor mégis csak kiderül, hogy nem 8 óra, hanem 4.
Meg hogy ennyire csak "bejelentve" ban. Mert ténylegesen nem 49 ezret kap, az biztos, hiszen ennél többet kaphatna az önkormányzattól sepregetésért is.
Ezt hívják költségvetési csalásnak és sorra buknak meg vele a munkaerő kölcsönző cégek. Erről ennyit.
Te meg bedobtad úgy, mintha ez lenne az magyar összehasonlítási alap a szerb bérekhez képest.
 
  • Tetszik
Reactions: eadx and fip7
R

rejsz felügyelő

Guest
Tehát akkor mégis csak kiderül, hogy nem 8 óra, hanem 4.
Meg hogy ennyire csak "bejelentve" ban. Mert ténylegesen nem 49 ezret kap, az biztos, hiszen ennél többet kaphatna az önkormányzattól sepregetésért is.
Ezt hívják költségvetési csalásnak és sorra buknak meg vele a munkaerő kölcsönző cégek. Erről ennyit.
Te meg bedobtad úgy, mintha ez lenne az magyar összehasonlítási alap a szerb bérekhez képest.

Azt írtam hasonló kategória itthon is van. Utána írtam hogy felénk is (Heves megye) 80-90 az átlag betanított munkára. Olvass kicsit vissza.
 
Status
Not open for further replies.