Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Ezt mond a Reàlnak vagy a Barcelonànak. Vagy csak Neymarnak es Messinek..:)

Pont nem erdekel a versenysport, oldjak meg sajat penzbol.

"Abban az esetben, ha szombat délután focizni támad kedved, valóban."

Errol van szo. A tomegsport mindenkinek jo. Nem jartam meg olyan falusi telepulesen, ahol a gyerekek ne tudtak volna focizni, sehol a vilagon.

ha meg mar tomegsport, akkor legyen edzoterem/tornaterem, ami telen hasznalhato. Roplabdahalo, teremfoci, pingpong. Filleres dolgok. Nem ertelmetlen stadionok.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Gyerekek ne viccelődjetek már!

Inygen konyha van községünkben és a többi környező falukban ingyen étkeztetés gyerekeknek + délutáni iskola kakaó tej joghurt (kinder tejszelet osztás! az én időmben még luxuscikk volt nem hogy most az iskolába ingyen olyat osztani.:confused:
Mátészalkán új korhász heli leszállóval új sűrgősségi etc

Köpköditek Orbánt de nincs ellenzék. Ami volt az meg magától feloldódik mint a pezsgő tabletta egy pohár vízben .
Bödőcs tibike is köpködi orbánputyint meg "őfaszkalapsága " de ha annyira okosnak teszi magát akkor miért nem ő ül ott ?
A japán Hoya otthagyta budapestet és lejött a gyártás ide szabolcsba ahol már 1300 ember dolgzik és tovább bővül .Budapesten meg már csak Ügyintézés megy a Hoya részéről ahol már csak 200 ember dolgozik.


O, en kopkodom Orbant meg az ellenzeket is, mindkettot van miert:D
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
A Reál meg a Barcelona még focit játszik?_???
Évek óta nem nézem, (kurva unalmas, ld még Forma 1)de ugye itt dollártíz(száz)milliók forognak kockán, és engem valahogy nem tud lekötni 90valaháyn perc biztonsági játék, ahol alig esik gól...
 
M

molnibalage

Guest
A Reál meg a Barcelona még focit játszik?_???
Évek óta nem nézem, (kurva unalmas, ld még Forma 1)de ugye itt dollártíz(száz)milliók forognak kockán, és engem valahogy nem tud lekötni 90valaháyn perc biztonsági játék, ahol alig esik gól...
A kettő közül valamelyik most vágott egy 7-est a Szpartaknak asszem. (Én is kb. BL döntőt nézem, de abból is kettőt láttam kb. 10 év alatt) és a EB-VB-t, de kb. ennyi.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem érdekes téma:
Hát nem tudom. Beletekergettem az eleje után...
Az iparban a SIMENS folyamatirányító rendszer fogalom...
Nem csak okostelefon, LCD TV-ből meg ilyen gadgetekből áll a világ... Az, hogy a gyök2 polgár csak ezzel találkozik...
Igen, van már echte kínai fejlesztésű okosteló és ez-az, de a "kínai" termékek elég nagy része az, ahogy Európában lefejlesztik, majd euórpai szürkeállomány + gyártósoron oda települve legyártják.

Ez hol "kínai"? A kíngai MEGLEV vagy minek is csodájára jár mindenki. Ja, hogy echte német az egész?
Szóljon bárki, ha majd oda eljutunk, hogy nem lesz az műszaki tartalom kiírásban, hogy kínai szerelvény és motor beépítése nem lesz élből elvetve... Mert én sokszor láttam már ilyet...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Asszem kiemeli az elején, hogy csak konzumer cuccokról beszél.
Mondjuk nekem a Stadler jutott eszembe, még a qvára piacvédő USA is beengedte a ter,ékeit, igaz helyben kell legyártania :cool:.

Ahogy megnéztem pár videóját tipikus youtube tech channel, wikipediáról összeollózott tudással és hatásvadász videókkal.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 725
3 824
113
És ezt ki mondta? Egyébként javíts ki, ha tévednék, de az autópályák viszonylag kis százaléka megy át BP-n vagy szolgálja az elővárosi közlekedést... Vagy bármilyet... Mégis központi pénzből épülnek.

Most tényleg megint kezdi valaki a bp vs vidéket?. Ok, erről a vidéken élő nem tehet.)
Ne haragudj , hogy csak most válaszolok, 48 óra HTKA-át vontam meg magamtól, mint streszmentes rehabot. Az autópályák 100% százaléka megy át Budapesten, ill. indul onnét és szolgálja az elővárosi közlekedést. És( éssel nem kezdünk mondatot) központi pénzből épülnek!

Nem kezdünk bp vs vidék ellentétet, ám (Egyébknét meg a GDP 40-45%-kát Bp és agglomerációja adja... Az ország kb. 22-23%-a termeli a GDP nagyobb részét) ám az apró nyúanszokról talán talán nibcs is tudomásod mint pl. a mobilszolgáltatók csak bp.-n fizetik be az adót , de vidéken az átjátszó adók körzetében nem .Ez pl. évi csiliárdokban mérhető adókiesést jelent a vidéken.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
2018 szeptemberétől nem lehet mobiltelefonokat használni a francia általános- és középiskolákban. Ezt Jean-Michel Blanquer oktatási miniszter jelentette be vasárnap, valóra váltva Emmanuel Macron elnök egyik választási ígéretét.

A francia általános iskolák osztálytermeiből eddig is ki voltak tiltva a mobilok, de a következő tanítási év elején bevezetendő szabályozás ennél jóval messzebbre megy. A diákok nemcsak órán, hanem az iskolákban sehol sem használhatják a mobiljaikat, se a szünetben, se a menzán.

Blanquer szerint „a gyerekek ma már nem is játszanak a szünetben. Csak a mobiljaikat bámulják, és ez oktatási szempontból problémás.” (Quartz)
 
M

molnibalage

Guest
2018 szeptemberétől nem lehet mobiltelefonokat használni a francia általános- és középiskolákban. Ezt Jean-Michel Blanquer oktatási miniszter jelentette be vasárnap, valóra váltva Emmanuel Macron elnök egyik választási ígéretét.

A francia általános iskolák osztálytermeiből eddig is ki voltak tiltva a mobilok, de a következő tanítási év elején bevezetendő szabályozás ennél jóval messzebbre megy. A diákok nemcsak órán, hanem az iskolákban sehol sem használhatják a mobiljaikat, se a szünetben, se a menzán.

Blanquer szerint „a gyerekek ma már nem is játszanak a szünetben. Csak a mobiljaikat bámulják, és ez oktatási szempontból problémás.” (Quartz)
Elég kretén megközelítése egy problémának szerintem...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 478
113
Elég kretén megközelítése egy problémának szerintem...
Inkább huszárosnak nevezném.
A nagyobbik lányom 12 éves, a kisebbik 7. Naponta járok a suliba velük és amit ott látok az iszonytató. A legkisebbektől kezdve szinte mindenki 45 fokba hajtott nyakcsigolyákkal ül és meredten bámulja a mobilját, a gyerekek egymás mellett ülve (!) nem beszélgetnek, hanem chat-elnek. Amikor a nagylány megkapta az első okostelóját 2 hónap alatt drasztikusan esett a tanulmányi eredménye és társasági szinten elvesztettük a gyereket szinte azonnal. Naponta 2x merítette le csutkára a telefont...
3 hónap után elvettem, talán mostanra kezdenek mutatkozni a jelei, hogy újra fókuszba fog kerülni. Próbából visszaadtam 1 napra, az eredmény: mint az alkoholista, aki hosszú idő után iszik egy pohárral: estére mattrészeg lesz.
Szóval nincs telefon addig amíg meg nem keresi a rávalót és fel nem nő hozzá, addig megy a butafonnal mindenhova. Rendkívül hasznos lenne ha megengedhetném neki hogy használja, de ehelyett az van, hogy óvnom kell tőle mert felfalja mint a többi gyereket. Ahogy tapasztalom a lányom korosztálya a valós tereket nyűgnek, szükséges rossznak, két bejelentkezés, vagy akksitöltés közötti kényszerű állapotnak tekinti.
A suliban ki fogom verni a balhét hamarosan, mert már többször előfordult, hogy az egyes tanulmányi, vagy közösségi információkat facebookon tették közzé.
A pedagógus, aki nem ismeri fel a közösségi médiának a korosztályra gyakorolt káros hatását és kényelmi szempontokból döntően a virtuális közösségi terekre támaszkodik az általános iskolásokkal való kommunikáció során, az nem pedagógus, hanem sarlatán, ékes példája a diplomás agyhalott kategóriának.

Szóval a francia irányzat mint kezdőlépés remek egy olyan folyamatban, ahol a cél a vissza az alapvonalra, ahonnan teljesen más szemlélettel fel lehet építeni a közösség és a virtuális terek hasznos viszonyát, mert jelenleg ez egy beteg, torz és a jövőt tekintve tragikus viszony.
 
T

torsen

Guest
Inkább huszárosnak nevezném.
A nagyobbik lányom 12 éves, a kisebbik 7. Naponta járok a suliba velük és amit ott látok az iszonytató. A legkisebbektől kezdve szinte mindenki 45 fokba hajtott nyakcsigolyákkal ül és meredten bámulja a mobilját, a gyerekek egymás mellett ülve (!) nem beszélgetnek, hanem chat-elnek. Amikor a nagylány megkapta az első okostelóját 2 hónap alatt drasztikusan esett a tanulmányi eredménye és társasági szinten elvesztettük a gyereket szinte azonnal. Naponta 2x merítette le csutkára a telefont...
3 hónap után elvettem, talán mostanra kezdenek mutatkozni a jelei, hogy újra fókuszba fog kerülni. Próbából visszaadtam 1 napra, az eredmény: mint az alkoholista, aki hosszú idő után iszik egy pohárral: estére mattrészeg lesz.
Szóval nincs telefon addig amíg meg nem keresi a rávalót és fel nem nő hozzá, addig megy a butafonnal mindenhova. Rendkívül hasznos lenne ha megengedhetném neki hogy használja, de ehelyett az van, hogy óvnom kell tőle mert felfalja mint a többi gyereket. Ahogy tapasztalom a lányom korosztálya a valós tereket nyűgnek, szükséges rossznak, két bejelentkezés, vagy akksitöltés közötti kényszerű állapotnak tekinti.
A suliban ki fogom verni a balhét hamarosan, mert már többször előfordult, hogy az egyes tanulmányi, vagy közösségi információkat facebookon tették közzé.
A pedagógus, aki nem ismeri fel a közösségi médiának a korosztályra gyakorolt káros hatását és kényelmi szempontokból döntően a virtuális közösségi terekre támaszkodik az általános iskolásokkal való kommunikáció során, az nem pedagógus, hanem sarlatán, ékes példája a diplomás agyhalott kategóriának.

Szóval a francia irányzat mint kezdőlépés remek egy olyan folyamatban, ahol a cél a vissza az alapvonalra, ahonnan teljesen más szemlélettel fel lehet építeni a közösség és a virtuális terek hasznos viszonyát, mert jelenleg ez egy beteg, torz és a jövőt tekintve tragikus viszony.

Van abban igazság amit írsz, de...
Attól, hogy az iskolából kitiltod, megmarad a lehetőség a "45 fokos görnyedésre" a buszon, tereken, parkban, sőt otthon is. Akinek van közületek gyereke, hány tiltja a mobiltelefont otthon?, Ez a fajta tiltás egy őrületes szélmalomharc kezdete. Azoknak a tanároknak , akik betartatják a szabályt az energiáik jelentős része csendőrködésre fog elmenni, és mindig lesznek olyanok akik lusták erre, és ezzel erodálják a szabályt, és hülyét csinálnak a csendőrködő tanárokból. (hozzáteszem a magyar Köznevelési törvény is tilt minden olyan tárgyat a tanteremben, ami zavarja az óra menetét, pl. mobil)

Szerintem az iskolának kellene lenni az első olyan helynek, ahol a mobilt és netet - az okos eszközöket- valóban okos célokra használják és erre megtanítják a srácokat. Meg kellene tanítani a kölyköket keresni a neten, kulcsszavakat találni a kereséshez (iszonyú milyen bambán tudnak állni egy kérdésnél, hogy ezt most hogy találom meg? Főiskolán!!!!), olyan alkalmazások használatával foglalkozni, ami gyorsítja, könnyíti az életét, pl. közlekedésszervezés, távműködtetések, programok, saját appol írása stb. Az a tapasztalatom, hogy a mobil egyenlő zeneforrás, pletykaforrás (facebook, twitter) chat lehetőség, esetleg kamera. Na meg státuszszimbólum. (Ha iPhone-od van érsz valamit !)Ezeknek tényleg nincs helye a tanórán.

Minőségirányításból szoktam mesélni egy példát, egy korábbi korszakból. A gyárcsarnokban a falon van egy nyilvános telefonkészülék.(ki emlékszik még erre?) A főnök megfigyeli, hogy sorokban állnak a melósok, várva a telefonra, hosszú percekre kiesve a munkából. Az egyik döntés: leszereltetni a telefont! Eredmény? Kiszökdösnek a melósok az utcai fülkéhez, és még több munkaidő esik ki. Másik megoldás: több készüléket a falra, így mindenki csak egy rövid-várakozásmentes- időre esik ki a munkából. Úgyérzem, itt is egy ilyenfajta döntésnél vagyunk, mert az a baj, hogy a mobil úgy beépült a fiatalok "szervezetébe", hogy abból már nem lehet kitiltani, csak értelmesen kihasználni ezt dolgo., Nem tiltandó jelenségnek kellene látni, hanem kihasználható lehetőségnek! Ne kérdezd hogyan, nem tudom, de vannak okos emberek, akik kitalálhatnák! Ötlet????