[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Ha igaz a 350 millio dollar es a cuccnak 5-10 millio kozott van az ara akkor abbil nem lesz haborut fordito mennyiseg.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Ha igaz a 350 millio dollar es a cuccnak 5-10 millio kozott van az ara akkor abbil nem lesz haborut fordito mennyiseg.


210 rakéta és 35 CLU, 47 milliós értékben, ennyit emlegetnek. Önmagában persze még jóval több sem döntené el a háborút. De talán már ennyi is eléggé motiváló ahhoz, hogy az ukrik elszánják magukat egy komolyabb támadásra.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
210 rakéta és 35 CLU, 47 milliós értékben, ennyit emlegetnek. Önmagában persze még jóval több sem döntené el a háborút. De talán már ennyi is eléggé motiváló ahhoz, hogy az ukrik elszánják magukat egy komolyabb támadásra.

Na kívácsni leszek hova ér el előbb. A frontra, vagy a szakik kezébe
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Milyen fej volt az rpg-n? Nem kumulativ? Az mennyire hatékony kint a mezőn egy repesz, vagy termobarikushoz képest? Vagy ebből van sok?
De, Kum.
Ez 1 DRG az ellenseges vonalak mogott. Tul sok mindent nem vihetsz. De ha viszel magaddal RPG t akkor kum.ot veszel hozza. Mert az jo minden pancelozott es nem pancelozott jarmu ellen. A tobbire meg ott a MasterCard;)
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
352
2 101
93
Az EBESZ a leghitelesebb információforrás ami mind a két oldal tevékenységéről beszámol tényszerűen részletesen. Míg a propaganda mindkét oldalon állandóan csak azt az unalmas hazugságot fújja, hogy a másik fél lövöldöz, mi nem csinálunk semmit. Az EBESZ ezzel szemben beszámol róla mit csinál mindkét fél.

Múlt héten például közösen hoztak össze 6500 tűzszünet sértést. Nem csak az egyik vagy csak a másik, ahogy a propaganda fújja, hanem együtt. Máshol ezeket a tényeket nem hallod, ha csak a propagandát hallgatod még azt hihetnéd ott csak egy fél lövöldöz.

Vigyázz ne hogy imába foglald az EBESZ nevét, nem annyira tiszta mint ahogy magyarázod. Emlékszem 2014-ben mindenhova beengedték őket mindkét oldalon, azt 2015 elején változott a szakik a fontosabb objektumokba már nem engedték be őket voltak is vádaskodások a szakik gyanították hogy az Ukránok sok mindent megtudtak tőlük.
(Fontosabb ukrán objektumokból nem tiltották ki őket, nem is akartak oda menni.)
Azt jött 2015 május regisztráltál a fórumba, rá egy hónapra benyújtotta lemondását Heidi Tagliavini, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) elnökének ukrajnai különmegbízottja. Előfordulhat hogy ö még gerinces volt? Azóta több mint két év eltelt s nem tudom a szakik oldalán hogy érték el a közutálatot.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
210 rakéta és 35 CLU, 47 milliós értékben, ennyit emlegetnek. Önmagában persze még jóval több sem döntené el a háborút. De talán már ennyi is eléggé motiváló ahhoz, hogy az ukrik elszánják magukat egy komolyabb támadásra.
Nem sok, de nem is adnak minden 1seg kezebe ilyen fegyvereket. Van nehany kiemelt ezred. Azok a nackok akiket te is emlitettel + a donbassz. Meg 2-3 rendes katonai. Mint az 52 es deszantosok. oket 16 tol folyamatosan kepzik a NATO erok.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2018/01/21/konyorgom-ki-fogja-megallitani-oket/
"Kijevben jelentős eredménynek állítják be a héten elfogadott donbászi reintegrációs törvényt. Érdemes alaposabban a dolgok mögé nézni, mert a szóban forgó jogszabály lehet, hogy ukrán szempontból hazafias, de józan ésszel gondolkodva nem sok jóval kecsegtet. Rosszal már sokkal inkább…
Legelőbb is vegyük újra a leglényegesebb pontjait. A Donyec-medence felkelők által uralt részeinek Ukrajnába történő visszaintegrálásáról szóló törvény agresszor államnak minősíti Oroszországot, a két kelet-ukrajnai népköztársaságot pedig ideiglenesen megszállt területeknek tekinti, s az ottani vezetést Moszkva adminisztrációinak bélyegzi. Nem kis abszurd, hogy a kijevi parlament nemzetközi hatóságnak képzeli magát, amikor azt állítja, Oroszország tevékenysége ellenkezik a nemzetközi normákkal, így bármely, a megszállt területekkel kapcsolatban hozott jogi határozata semmisnek tekintendő. A dokumentum alapján az államfő bármikor parancsba adhatja az ukrán fegyveres alakulatoknak, hogy erővel szerezze vissza a szóban forgó területeket. A jogszabály kimondja, hogy minden anyagi és erkölcsi kárért, amelyet Ukrajna a megszállás miatt szenvedett el, Oroszországot terheli a felelősség.
Egészen hihetetlen megszövegezésű, egyoldalú törvényt fogadott el Ukrajna...
...De nem is ez a legérdekesebb, vagy inkább a legveszedelmesebb.
Itt az a lényeg, hogy Kijev törvénybe foglalta a konfliktus katonai rendezésének a tervét, s ezzel párhuzamosan kizárta a tárgyalásos rendezés esélyét.
Hiszen a kelet-ukrajnai népköztársaságokat nem tekinti tárgyalópartnernek, s Moszkvának sem ajánl semmit, csak ultimátumot szab: mihamarabb szolgáltassák vissza a szóban forgó területeket.
A moszkvai diplomácia jelezte, az új kijevi törvényt úgy tekintik, hogy azzal Ukrajna végleg kilépett a minszki egyezmény folyamatából, de a normandiai négyek tárgyalásai is okafogyottá váltak..."
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Milyen fej volt az rpg-n? Nem kumulativ? Az mennyire hatékony kint a mezőn egy repesz, vagy termobarikushoz képest? Vagy ebből van sok?
Kumulativ és nem sokat ha fedezéket ér akkor van némi repeszhatása de mezőn szerintem nagyon korlátozott a hatásfoka.Viszont azt hiszem de lehet tévedek jobb a ballisztikai tulajdonsága messzebbre pontosabban lehet vele mint a buci repeszessel.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Kumulativ és nem sokat ha fedezéket ér akkor van némi repeszhatása de mezőn szerintem nagyon korlátozott a hatásfoka.Viszont azt hiszem de lehet tévedek jobb a ballisztikai tulajdonsága messzebbre pontosabban lehet vele mint a buci repeszessel.
Kárpátalja már adott egy logikus választ.
Ez egy kompromisszum.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az EBESZ 19.-én és 20.-án csökkenő tendenciát regisztrált 240 és 195 tűzszünet sértéssel, ezek többségét a víztisztító üzemnél és Szvitlodarszknál. Megvizsgálták az olenivkai buszos incidenst is és úgy tűnik álhír volt a haláleset, mert két sérültet találtak akiket a kórházban is meglátogattak. DNR-ben egy részeg militáns rátámadt a megfigyelőkre akik elhajtottak.
http://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine/367476
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
OFF:

megjott az elso kep az ukran gyors reagalasu javelin egysegrol :D

sotamuuli.jpg


ON:
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
akkor én kérek elnézést :cool:
Az
akkor én kérek elnézést :cool:
Bocs, de tényleg ekkora paraszt vagyok!
Nagyjából én is azt gondoltam a dologról, amit te írsz. Pont ezért kérdeztem miért ezt a fejet használják.
Élőben még nem láttam, de úgy emlékszem a repeszhatású inkább egy cingár kukoricára emlékeztet és a thermobarikus néz ki krumplinak.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
1.Mi az a DRG?
2.Kb 1500000000000 oka lehet,hogy csak 1 tár volt nála.
3.Miért nem vegyesen visznek magukkal gránátot az RPG-hez?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 967
113
Az EBESZ 19.-én és 20.-án csökkenő tendenciát regisztrált 240 és 195 tűzszünet sértéssel, ezek többségét a víztisztító üzemnél és Szvitlodarszknál. Megvizsgálták az olenivkai buszos incidenst is és úgy tűnik álhír volt a haláleset, mert két sérültet találtak akiket a kórházban is meglátogattak. DNR-ben egy részeg militáns rátámadt a megfigyelőkre akik elhajtottak.
http://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine/367476
Megszondaztak? Vagy csak leesett a cukorszintje...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Az

Bocs, de tényleg ekkora paraszt vagyok!
Nagyjából én is azt gondoltam a dologról, amit te írsz. Pont ezért kérdeztem miért ezt a fejet használják.
Élőben még nem láttam, de úgy emlékszem a repeszhatású inkább egy cingár kukoricára emlékeztet és a thermobarikus néz ki krumplinak.
Elnézést kell kérjek mindenkitől. Most szóltak a fülemre, h a fejek repeszekkel is meglehettek pakolva.
Még 1x elnézést. :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and gioo