A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
  • Tetszik
Reactions: wolfram and Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 698
32 375
113
Na meg a vegen kiderul hogy eggyet se vagtak szet... Pedig itt idorol idore feljott hogy a betonon vagtak szet oket igy szegyen ugy szegyen aztan a vegen kiderul hogy csak szimplan kivontak oket.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113

A remény... Na az mindig utoljára. :D De viccet félre, én kíváncsi vagyok, Benkőnek mit sikerül elérnie. Remélem nem azt, hogy a honvédelmi nevelés égisze alatt a bocskai kötelező része lesz az esetleg bevezetendő középiskolai egyenruhának... :D (Off itt, de mostanában milyen bakancsban nyomulsz? Megvan még az Adidasod?)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
A remény... Na az mindig utoljára. :D De viccet félre, én kíváncsi vagyok, Benkőnek mit sikerül elérnie. Remélem nem azt, hogy a honvédelmi nevelés égisze alatt a bocskai kötelező része lesz az esetleg bevezetendő középiskolai egyenruhának... :D (Off itt, de mostanában milyen bakancsban nyomulsz? Megvan még az Adidasod?)

Az már tönkre ment.Lowa Zephyr GTX-em van a cégesek mellett.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Az már tönkre ment.Lowa Zephyr GTX-em van a cégesek mellett.


A Blackhawkoddal összevetve jobb és tartósabb volt? Nekem még kvázi gyári állapotú (a BH), de persze ehhez hozzátartozik, hogy az eltelt 3 év alatt volt rajtam vagy húsz alkalommal...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Bánná a halál, ha a légierőé lenne a prioritás és lenne még egy századnyi Gripen, meg nem kb most kezdenének levegő-föld rakétázni, de ahhoz képest hogy övék a prió, és semmi nincs azért az elég szégyen, illetve jól meg is mutatja, milyen szinten vannak akkor a béka feneke alatt a szárazföldiek technikával és egyéb felszereléssel ellátva.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
A Blackhawkoddal összevetve jobb és tartósabb volt? Nekem még kvázi gyári állapotú (a BH), de persze ehhez hozzátartozik, hogy az eltelt 3 év alatt volt rajtam vagy húsz alkalommal...

3 évnél tovább nekem nem húzza egy bakancs.A BH ezer éve nincs meg.Ez hasított bőr szóval nem kell ápolni annyit meg csak fél magas szárú szóval könnyenb.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
3 évnél tovább nekem nem húzza egy bakancs.A BH ezer éve nincs meg.Ez hasított bőr szóval nem kell ápolni annyit meg csak fél magas szárú szóval könnyenb.


Hát nekem, ilyen intenzitás mellett, akár az idők végezetéig is. :D Na de, az érdekelt volna, hogy mivel anno, miután megvetted, nagyon ajánlottad az Adidast (a vízállóság kivételével, amit mondtál is, hogy abban gyengusz), az érdekelt volna, így pár évnyi használat elteltével, hogy most mi a véleményed BH-Adidas viszonyban.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Kicsit mást téma, meg oké, hogy muszáj majmolni az Egyesült Államokat de szerintetek van értelme ilyen "drillezésnek"?
Parádékon stb talán van helye, de szerintem nem így. 15M helyett minimum díszelgő, minimum helyesen viselt bocskai, SZKSZ helyett meg a jó öreg Mannlicher, még akkor néznének is ki valahogy, meg azzal a nemzetiszínű (ragasztó?)szalaggal a karabélyon... nagyon nevetséges így a megjelenésük szerintem.
20.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: honved and kaktusz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Kicsit mást téma, meg oké, hogy muszáj majmolni az Egyesült Államokat de szerintetek van értelme ilyen "drillezésnek"?
Parádékon stb talán van helye, de szerintem nem így. 15M helyett minimum díszelgő, minimum helyesen viselt bocskai, SZKSZ helyett meg a jó öreg Mannlicher, még akkor néznének is ki valahogy, meg azzal a nemzetiszínű (ragasztó?)szalaggal a karabélyon... nagyon nevetséges így a megjelenésük szerintem.
20.jpg
Nem lennék meglepődve ha a boci hamarosan visszatérne mint általános ruházat. A 15 M meg megmarad misszióba, nyárra vagy egyéb alkalmakra.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Nem lennék meglepődve ha a boci hamarosan visszatérne mint általános ruházat. A 15 M meg megmarad misszióba, nyárra vagy egyéb alkalmakra.
Nincs boci anyag már. A végét ellvarták a modernizált szabásúra és slussz ha jól tudom. Új anyagot már csak a huncamos mintával érdemes rendelni, viszont abból még nem tűnt fel a mezei, nem lángálló kivitel.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nincs boci anyag már. A végét ellvarták a modernizált szabásúra és slussz ha jól tudom. Új anyagot már csak a huncamos mintával érdemes rendelni, viszont abból még nem tűnt fel a mezei, nem lángálló kivitel.
Oké, hogy ez nem combat gear blog, de ne keverjük már állandóan a huncamot a 15M-mel. Huncamot csak a különlegesek viselnek, az meg a Gurkha mintája (utána lehet keresni mennyivel a 15M előtt volt már az), és azért huncam, mert az MC picit átdolgozott, szerintem meg jócskán elcseszett változata. A 15M meg bár "multi-minta" össze sem lehet téveszteni az MC-vel és azok klónjaival.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Hát nekem, ilyen intenzitás mellett, akár az idők végezetéig is. :D Na de, az érdekelt volna, hogy mivel anno, miután megvetted, nagyon ajánlottad az Adidast (a vízállóság kivételével, amit mondtál is, hogy abban gyengusz), az érdekelt volna, így pár évnyi használat elteltével, hogy most mi a véleményed BH-Adidas viszonyban.
Az adidas jobb szerintem.Könnyebb sokkal.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Oké, hogy ez nem combat gear blog, de ne keverjük már állandóan a huncamot a 15M-mel. Huncamot csak a különlegesek viselnek, az meg a Gurkha mintája (utána lehet keresni mennyivel a 15M előtt volt már az), és azért huncam, mert az MC picit átdolgozott, szerintem meg jócskán elcseszett változata. A 15M meg bár "multi-minta" össze sem lehet téveszteni az MC-vel és azok klónjaival.
Át fog hagyományozódni a huncam név, nem csak én hívom már íy a 15m-et, a CGn is nevezik annak.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Az adidas jobb szerintem.Könnyebb sokkal.
Hát ez ránézésre is látszik. Viszont nem igazán univerzális, már ha csak a vízállóságot nézzük. Télen a latyakban elég gáz lehet... És a BH sem igazán nehéz szerintem. Pláne a surranó után (pár évig hordtam azt is, de az egy fos terepen, csúszik a talpa, de nagyon, viszont ha megfelelően van kezelve, akkor otthonra nem rossz melósbakancsnak). :D Na mindegy, köszi azért. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Hát ez ránézésre is látszik. Viszont nem igazán univerzális, már ha csak a vízállóságot nézzük. Télen a latyakban elég gáz lehet... És a BH sem igazán nehéz szerintem. Pláne a surranó után (pár évig hordtam azt is, de az egy fos terepen, csúszik a talpa, de nagyon, viszont ha megfelelően van kezelve, akkor otthonra nem rossz melósbakancsnak). :D Na mindegy, köszi azért. :)

A fekete Adidas is könnyebb és az gtx.