Ukrajna (bel és külpolitika, gazdaság, minden ami nem kapcsolódik közvetlenül a konfliktushoz)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 082
113
Az már rég volt, mostanra mennyi maradt? A cigányokat hova számolták? Egyáltalán megszámolták őket? Mert 15000-nél biztosan többen vannak.

Ha magyar állampolgárság, Nato és EU tagság és magyar fizetés meg nyugdíj a tét, akkor 1,5 millió magyar lesz ott hirtelen (lásd a kőkemény ukrán jobb szektoros terroristát a magyar útlevéllel)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and antigonosz

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ha magyar állampolgárság, Nato és EU tagság és magyar fizetés meg nyugdíj a tét, akkor 1,5 millió magyar lesz ott hirtelen (lásd a kőkemény ukrán jobb szektoros terroristát a magyar útlevéllel)
Abban nem vagyok biztos, hogy ott nem volt a magyar titkosszlog keze a dologban, mert allitolag egyik nagymamaja magyar. Persze meg akkor is lehet stockholm- szindromas, vagy csak sima ukran naci. Amugy kokemenynek nem mondanam, nem olt meg meg senkit.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez a magyar szeparatizmus nyílt támogatása pontosan miben nyilvánul meg? Tudtommal nincs egyetlen politikai vagy félkatonai szervezet ami ezt tűzte volna a zászlajára, főleg nincs magyar szervezet ilyen, csak ukrán ultranacionalisták. Szerintem mindössze annyi történik, hogy a rendelkezésünkre álló diplomáciai eszközökkel próbáljuk elérni hogy ne tiltsák be a magyar nyelvet Kárpátalján. Se több, se kevesebb. Illetve most már úgy tűnik, hogy ezt is feladtuk, és meghajoltunk a közös transzatlanti-ukrán-grúz akarat előtt. :(
https://forum.htka.hu/threads/a-mag...fejlesztési-irányai.499/page-1618#post-463068
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 082
113
A ruszinok száma bizonytalan Kárpátalján, mert mind a szovjet, mind az ukrán vezetés következetesen ukránnak nevezi őket (mert mivel magyaráznák Kárpátalja megszállását, mint hogy nem azzal, hogy ott ukránok élnek ). 1941-ben a ruszinok száma 575 ezer volt, az első szovjet népszámláláskor 1959-ben a ruszin nemzet nem szerepelt csak az ukrán akkor 686 ezer volt ukrán ( egyszerűen átírták a ruszint ukránra).
Szerintem a számuk olyan 80% lehet (az ukránok közül)

Itt egy jó elemzés Kárpátalja etnikai változásairól :

http://www.mtafki.hu/konyvtar/kiadv/etnika/ethnicMAP/003_session_h.html
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
A ruszinok száma bizonytalan Kárpátalján, mert mind a szovjet, mind az ukrán vezetés következetesen ukránnak nevezi őket (mert mivel magyaráznák Kárpátalja megszállását, mint hogy nem azzal, hogy ott ukránok élnek ). 1941-ben a ruszinok száma 575 ezer volt, az első szovjet népszámláláskor 1959-ben a ruszin nemzet nem szerepelt csak az ukrán akkor 686 ezer volt ukrán ( egyszerűen átírták a ruszint ukránra).
Szerintem a számuk olyan 80% lehet (az ukránok közül)

Itt egy jó elemzés Kárpátalja etnikai változásairól :

http://www.mtafki.hu/konyvtar/kiadv/etnika/ethnicMAP/003_session_h.html
Köszönöm, pont egy ilyen etnikai elemzést kerestem.:)
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2018/06/25/ukrajna-es-a-nato-magyarorszag-meg-keresztbe-tehet/
"Szijjártó Péter nem adott egyértelmű választ arra a kérdésre, hogy országa kész-e támogatni Ukrajna tagjelöltségi státuszát a közelgő NATO-csúcson.
A magyar diplomácia vezetője az Ukrajinszka Pravdának adott interjújában azt mondta, hogy mindez további brüsszeli tárgyalásoktól függ, s attól, hogy miként folytatódnak a kijevi oktatási tárca és a kárpátaljai magyarság képviselői közötti tárgyalások..."
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
http://karpathir.com/2018/06/25/ukrajna-es-a-nato-magyarorszag-meg-keresztbe-tehet/
"Szijjártó Péter nem adott egyértelmű választ arra a kérdésre, hogy országa kész-e támogatni Ukrajna tagjelöltségi státuszát a közelgő NATO-csúcson.
A magyar diplomácia vezetője az Ukrajinszka Pravdának adott interjújában azt mondta, hogy mindez további brüsszeli tárgyalásoktól függ, s attól, hogy miként folytatódnak a kijevi oktatási tárca és a kárpátaljai magyarság képviselői közötti tárgyalások..."

Olvasom az ukrán hírportálokat és azok viszont totális győzelemként értékelik a beregszászi megbeszélést. Sajnos pont egy turista csoportot gardíroztam, ezért csak K. Debreceni Misi (Tisza TV tudóstója) kollégámmal történt beszélgetésemből szemezgetnék, akivel a Koronavárosok Találkozóján, Visken ültünk le egy becherovkára. Szóval a Mihály tesó azt mondta, az ukrán oldalon jelentősen enyhült a retorika. Erőteljesen visszavettek a "kiajani" hozzáállásból. Szijjártó vette a lapot és dobott nekik egy csontot, mi szerint Magyarország nem fog akadályokat gördíteni a NATO-Ukrajna egyeztetések elé, de mindaddig nem szavazza meg Ukrajna NATO tagságát míg jogi garanciák nem születnek a kárpátaljai magyarok jogainak "bebetonozásáról". Szóval kompromisszumok irányába ment el a dolog, bár azt mind jól tudjuk, hogy jó kompromisszumok a diplomáciában nem szoktak születni. Ilyen esetekben mindkét fél elteszi sértettségét egy későbbi időpontra és alkalomadtán fizet meg.
Szerintem (és a kolléga szerint is, márpedig nem a becher beszélt belőlünk) ennek a találkozónak kétféle megközelítése lehet. Egyrészt Trampli barátunk a Nagy Vízen túlról "odahatott", hogy a magyar kormány vegyen vissza Ukrajna szívatásából és ezzel egyidejűleg Klimkinnek is megmondták, hogy barátibb hangot üssön meg. A második lehetőség, hogy a magyar külügy időhúzásra játszik – az oktatási törvény bevezetésének időpontját ugye ki lehetett tolni a az ukrán választások utáni időre – ami viszont szerintem alapból elhibádzott. Az tény ugyan, hogy a Poros-kormány bukni fog, de jelenleg a legnépszerűbb pont Gázos Juliska, aki ha lehet még vadabb nacionalista mint a jó Valcman király. Mi több a Julcsa néne kimondottan szeret kokettálni az ukrán szélsőjobbal, mert más már nem áll vele szóba. Ha bejönnek a számításai akkor komoly bajok jönnek Kárpátalján, mert ez a szőke K-betű roppant aljas, a hatalom megszerzése érdekében mindenre kész populista némber.
Más. Mivel a Porosenkó Blokk buktája borítékolható vajon mi lesz Brenzó barátunkkal? Kinek az uszályába fog vajon a választásokon kapaszkodni és kinek adja el a kárpátaljai magyarok szavazatait? Vajon lesz-e annyi gerinc a hájfeje alatt, hogy azt mondja:NEM. Ha ez megtörténik kötéllel a nyakamban, mezítláb zarándokolok el hozzá a KMKSZ tisztújító gyűlésére! Ha viszont megint megrágja a szíjat és a Szózat ütemeire kezdi el nyalogatni valamelyik ukrán párt alsó fertályát, Istenemre nyilvánosan hozzávágok egy habostortát. Nekem 30 nap elzárást megér egy ilyen eksön, bár jobban örülnék neki ha ellentéteinket egyszer egy harmatos mezőn a Clair Vilmos-féle szabályok szerint lehetne rendezni!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Mivel a Porosenkó Blokk buktája borítékolható vajon mi lesz Brenzó barátunkkal? Kinek az uszályába fog vajon a választásokon kapaszkodni és kinek adja el a kárpátaljai magyarok szavazatait? Vajon lesz-e annyi gerinc a hájfeje alatt, hogy azt mondja:NEM. Ha ez megtörténik kötéllel a nyakamban, mezítláb zarándokolok el hozzá a KMKSZ tisztújító gyűlésére! Ha viszont megint megrágja a szíjat és a Szózat ütemeire kezdi el nyalogatni valamelyik ukrán párt alsó fertályát, Istenemre nyilvánosan hozzávágok egy habostortát. Nekem 30 nap elzárást megér egy ilyen eksön, bár jobban örülnék neki ha ellentéteinket egyszer egy harmatos mezőn a Clair Vilmos-féle szabályok szerint lehetne rendezni!
Nem ertem miert csodalkozol, hogy nem akar fejjel a falnak menni. Miert akarod, hogy martir legyen? (Vele kapcsolatban mas opciot meg soha nem emlitettel.)
Szerintem foloslegesen aldozna fel magat az altalad javasolt kulonfele akciokkal. Kinek es miert lenne az jo?
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Azért mer az általa képviselt magyarságszervezet a "pomarenzsevaja revoljucija" (narancsos forradalom) óta következetesen beáll valami magyargyűlölő párt sleppjébe. Tessék utánaolvasni hogy hájpolta a KMKSZ és Kovi Miki (bukott ellenem sajtópert) a narancsos Juscsenkót és Juliskát akiktől az első pofont kapta a kárpátaljai magyarság. Milyen csillogó szemmel álltak ki a KMKSZ funkcionáriusai a Majdan mellett, mondván, hogy demokrácia ( ukrán értelmezése: de mozs krászti - hol lehet lopni) meg Ejurópa. Én akkor is megmondtam, hogy ez jóra nem vezet. Mindegy, megszoktam, hogy Kárpátalján a józan hangok a Kasszandrák sorsára ítéltettek.
Különben meg akkor lesz belőle mártír – az én értelmezésemben mártír volt pl. Romzsa Tódor görögkatolikus püspök aki az NKVD-től szenvedett mártíromságot, két merénylet, egy "baleset" és egy méreginjekció kelet a likvidálásához – mikor belőlem római pápa! Ott vagyok szinte minden megnyilvánulásánál és populista demagóg dumája alapján már régen elő kellet volna vegye az SZBU. Nem tesznek ilyet mert Brenzó (és beszédei) az a szelep amivel le lehet vezetni a felesleges gőzt a magyaroknál-ruszinoknál. Ha én olyan dolgokat írnék le a lapomban amit ő egy nagygyűlésen mond, már ülnék. Tetszik-nemtetszik a KMKSZ teljes vezérkara (vezérkar alatt döntési pozícióban lévő és a kondérhoz közel álló embereket értek) kollaboráns. Nézz végig a választmányi tanácson. Huszonöt éve ugyanazok a pofák, hájas seggek, sörpocakok, tokák Jó igazad van Kovács Miklóst levette a Viktor mert a Mikibácsi elmebaja már neki is kezdett kényelmetlen lenni. Hol van a II. Rákóczi Ferenc Főiskolán két évtizede futószalagon gyártott szociológus-politológus generáció? Hol vannak az Ungvári Nemzeti Egyetemen végzett magyarszakos diákok? Hol van a csillogó szemű fiatal nemzedék? Nem igaz hogy 25 év alatt nem voltak tehetséges, felkarolásra érdemes fiatalok akik talán reálisabban látnák a valóságot mint ezek a poszt-szovjet funkcionáriusok. Voltak, csak féltették tőlük a koncot amit minden módon védeni kell!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Olvasom az ukrán hírportálokat és azok viszont totális győzelemként értékelik a beregszászi megbeszélést. Sajnos pont egy turista csoportot gardíroztam, ezért csak K. Debreceni Misi (Tisza TV tudóstója) kollégámmal történt beszélgetésemből szemezgetnék, akivel a Koronavárosok Találkozóján, Visken ültünk le egy becherovkára. Szóval a Mihály tesó azt mondta, az ukrán oldalon jelentősen enyhült a retorika. Erőteljesen visszavettek a "kiajani" hozzáállásból. Szijjártó vette a lapot és dobott nekik egy csontot, mi szerint Magyarország nem fog akadályokat gördíteni a NATO-Ukrajna egyeztetések elé, de mindaddig nem szavazza meg Ukrajna NATO tagságát míg jogi garanciák nem születnek a kárpátaljai magyarok jogainak "bebetonozásáról". Szóval kompromisszumok irányába ment el a dolog, bár azt mind jól tudjuk, hogy jó kompromisszumok a diplomáciában nem szoktak születni. Ilyen esetekben mindkét fél elteszi sértettségét egy későbbi időpontra és alkalomadtán fizet meg.
Szerintem (és a kolléga szerint is, márpedig nem a becher beszélt belőlünk) ennek a találkozónak kétféle megközelítése lehet. Egyrészt Trampli barátunk a Nagy Vízen túlról "odahatott", hogy a magyar kormány vegyen vissza Ukrajna szívatásából és ezzel egyidejűleg Klimkinnek is megmondták, hogy barátibb hangot üssön meg. A második lehetőség, hogy a magyar külügy időhúzásra játszik – az oktatási törvény bevezetésének időpontját ugye ki lehetett tolni a az ukrán választások utáni időre – ami viszont szerintem alapból elhibádzott. Az tény ugyan, hogy a Poros-kormány bukni fog, de jelenleg a legnépszerűbb pont Gázos Juliska, aki ha lehet még vadabb nacionalista mint a jó Valcman király. Mi több a Julcsa néne kimondottan szeret kokettálni az ukrán szélsőjobbal, mert más már nem áll vele szóba. Ha bejönnek a számításai akkor komoly bajok jönnek Kárpátalján, mert ez a szőke K-betű roppant aljas, a hatalom megszerzése érdekében mindenre kész populista némber.
Más. Mivel a Porosenkó Blokk buktája borítékolható vajon mi lesz Brenzó barátunkkal? Kinek az uszályába fog vajon a választásokon kapaszkodni és kinek adja el a kárpátaljai magyarok szavazatait? Vajon lesz-e annyi gerinc a hájfeje alatt, hogy azt mondja:NEM. Ha ez megtörténik kötéllel a nyakamban, mezítláb zarándokolok el hozzá a KMKSZ tisztújító gyűlésére! Ha viszont megint megrágja a szíjat és a Szózat ütemeire kezdi el nyalogatni valamelyik ukrán párt alsó fertályát, Istenemre nyilvánosan hozzávágok egy habostortát. Nekem 30 nap elzárást megér egy ilyen eksön, bár jobban örülnék neki ha ellentéteinket egyszer egy harmatos mezőn a Clair Vilmos-féle szabályok szerint lehetne rendezni!
Egyertelmu, hogy ha lesz megeegyezes akkor az ugy lesz megcsinalva, hogy mindket fel gyozelmet jelenthessen be otthon, ezen ne csodalkozz. Egy pelda: a torveny marad ahogy van, de az ukranok nem akadalyozzak meg, hogy maganiskolakban meg max idegen nyelvkent tanitsak az ukrant es a magyar allam annyi iskolat tart fenn amennyit nem szegyel, mivel mar igy is joreszt magyar penzbol uzemlenek Karpataljan az iskolak... es ki az a hulye szulo aki allami iskolaba adja a gyereket, ha teheti maganba is, ugy hogy egy EUs allam fizeti? Ami raadasul olyan bizonyitvanyt ad amit EU-s orszagok elismernek? Es ez csak egy pelda.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nem ertem miert csodalkozol, hogy nem akar fejjel a falnak menni. Miert akarod, hogy martir legyen? (Vele kapcsolatban mas opciot meg soha nem emlitettel.)
Szerintem foloslegesen aldozna fel magat az altalad javasolt kulonfele akciokkal. Kinek es miert lenne az jo?
Pontosan, okosan kell csinalni, nem fejjel a falnak.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
https://www.hirado.hu/kulfold/kulpo...elitelte-a-lembergi-pogromot-az-europa-tanacs

Erdekesek a hirek a Lvóv-i (Lemberg) naci tamadasokrol "Karpataljai magyar ciganyok" ellen. Csak a magyar nyelvu hirekben vannak ezek az emberek magyarkent jelolve, semmi ilyen utalast nem talaltam sem angolul sem lengyelul. Itt van pl. a magyar hirekben hivatkozott amcsi nagykovet, o is Lembergi romakrol ir, sehol egy szo magyar ciganyokrol vagy Karpataljarol:
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and antigonosz

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
914
2 270
93
https://www.hirado.hu/kulfold/kulpo...elitelte-a-lembergi-pogromot-az-europa-tanacs

Erdekesek a hirek a Lvóv-i (Lemberg) naci tamadasokrol "Karpataljai magyar ciganyok" ellen. Csak a magyar nyelvu hirekben vannak ezek az emberek magyarkent jelolve, semmi ilyen utalast nem talaltam sem angolul sem lengyelul. Itt van pl. a magyar hirekben hivatkozott amcsi nagykovet, o is Lembergi romakrol ir, sehol egy szo magyar ciganyokrol vagy Karpataljarol:

Egyszerű hazai médiafogás, hogy jobban felkapjuk rá a fejünket. Holott "nem magyar" cigányok esetében is ugyanúgy elítélendő a progrom. Persze lehet a külfödiek nem eléggé tájékozottak...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Egyszerű hazai médiafogás, hogy jobban felkapjuk rá a fejünket. Holott "nem magyar" cigányok esetében is ugyanúgy elítélendő a progrom. Persze lehet a külfödiek nem eléggé tájékozottak...
Nekem most ugy tunik, hogy a magyar nyelvu media a "tuljol" tajekozott. Meg az ukran nacik sem irnak magyarokrol vagy Karpataljarol, pedig toluk logikus lenne. Persze ukranul nem tudok, csak google translate, de azert azt is megprobaltam.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ugyanis az ukrán kormány láthatóan nem hajlandó a megegyezésre, s mindenáron keresztül akarja vinni a homogén ukrán nemzetállam eszméjét."
Mi sem könnyebb ennél: ahol Ukrajnában kisebbségek élnek, ott a demokrácia és az önrendelkezés alapján népszavazást kell tartani hogy Ukrajnához vagy más országhoz akar-e tartozni a népesség, aztán végrehajtani a népszavazás eredményét!! :D
A maradék-Ukrajnban így boldogok lehetnek, ezzel szerintem elég homogén ukrán népességű ország lehet belőlük.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and svajcibeka
Status
Not open for further replies.