[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Engem azért érdekelne, - és ezt szerintem már korábban is jeleztem a fórumon - hogy ezek az emberek miért nincsenek még vád alá helyezve az államrend/alkotmány elleni szervezkedésük miatt?




Erre gondolok pl:

De pl. a föderalistákat más miatt is elő lehet venni:

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Érdekes dolog a jogászkodás


Amúgy ebben teljesen igaza van. 2010-bensimán csinálhattak volna a Jobbik és talán az LMP támogatásával egy szélesebb konszenzuson nyugvó alaptörvényt, de ők mindent maguknak akartak.

Ezért ha buknak, az egész rendszerük velük bukik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
.
Érdekes dolog a jogászkodás

Nem tudom, nem vagyok alkotmányjogász.

Amit tudok.

1. 2010ben teljes konszenzus volt, ha a Fidesz 2/3-addal győz, akkor alkotmányozhat. Erről szólt a második forduló.

2. Győzött, alkotmányozott.

Most utánaolvastam, ezt a 4/5-öd rendelkezést még Hornék vállalták magukra önkorlátozásképpen 95-ben. A 94-98-as ciklusra vonatkozott. 4 év után visszakerült az MSZP a hatalomba, a Nyugat megnyugtatására szolgált, ők már nem a komcsi állampárt, hanem demokraták.

Vmi jogi bizonytalanság volt e körül, mennyire volt szabályosa hatályon kívül helyezés, ezért a Fidesz az Alkotmányozása előtt még egyszer hatályon kívül helyezte biztos, ami biztis alapon, de ezt akkor az ellenzék nem kifogásolta.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113



Ez tök jó.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Amúgy ebben teljesen igaza van. 2010-bensimán csinálhattak volna a Jobbik és talán az LMP támogatásával egy szélesebb konszenzuson nyugvó alaptörvényt, de ők mindent maguknak akartak.

Ezért ha buknak, az egész rendszerük velük bukik.
Sem simán, sem sehogy. Nézd meg az LMP akkori prominens tagjairol mi derült ki az idők folyamán! Melyik idegen hatalomhoz húz a szívük? Mást se csináltak volna mint, szabotálták volna az új alaptörvényt. A Jobbik meg dettó.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Khm... 2010 ben 100-110 ft volt a krumpli kilója. Egy hónapja 80-ért vettem. Ki a franc hiszi el, h munka mellett van még éhező? Nem kétlem, h vannak olyanok, akik mégis...csak ott bejön a pia-cigi-nyerőgép hármas, meg munka helyetti tevékenység. Ismerek egyedül álló szülőt. Nincs kitömve pénzzel, szüleit is ápolja, és mégis megvan a kaja, nem fáznak és tiszta ruhába járnak. Soha nem vinnyog a fizu miatt, de az is igaz, h nem is egy lumpen alak. Az életben utóbbin múlik a legtöbb. Éllel írtál ezért csak annyit írok; a prolihergelést hagyd meg jakabéknak, mert 5-13%-os forintárfolyam ingadozástól még nem halunk éhen (2009 ben a 230-as euró 317 re ugrott, mégis itt vagyunk). Amúgy mire alapozod az elértéktelenedést? Élelmiszer árak nem nőttek, energiahordozók nagyrészt nem (vagy világpiaci).
Nem vitatkozom, felesleges! Majd jövőre mondanak véleményt a választópolgárok!
 
  • Vicces
Reactions: vata and jimkirk

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Én nem mennék ilyen messze. Egy jogi polgarháború reálisabb. Én úgy gondolom, ezek többsége csak szlogen, néphülyítés. Ha ezt az EU végignézné, tényleg nem lenne különb a Szovjetuniónál. De én annál többre tartom.




Jogos, azt se hagyták szó nélkül, amikor fletóék hamisított költségvetési adatokat adtak ki, meg adtak az EU-nak, mert pont választási év volt, nehogy befolyásolja az eredményt, hogy csödbe vitték az országot....
:(
Vérbal csurhe lett az EU.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Khm... 2010 ben 100-110 ft volt a krumpli kilója. Egy hónapja 80-ért vettem. Ki a franc hiszi el, h munka mellett van még éhező? Nem kétlem, h vannak olyanok, akik mégis...csak ott bejön a pia-cigi-nyerőgép hármas, meg munka helyetti tevékenység. Ismerek egyedül álló szülőt. Nincs kitömve pénzzel, szüleit is ápolja, és mégis megvan a kaja, nem fáznak és tiszta ruhába járnak. Soha nem vinnyog a fizu miatt, de az is igaz, h nem is egy lumpen alak. Az életben utóbbin múlik a legtöbb. Éllel írtál ezért csak annyit írok; a prolihergelést hagyd meg jakabéknak, mert 5-13%-os forintárfolyam ingadozástól még nem halunk éhen (2009 ben a 230-as euró 317 re ugrott, mégis itt vagyunk). Amúgy mire alapozod az elértéktelenedést? Élelmiszer árak nem nőttek, energiahordozók nagyrészt nem (vagy világpiaci).
Azért van itt árnövekedés...
KSH alapján 2009-ben 110 forint, tavaly 255Ft volt az átlagára egy kilónak.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 834
113
Én nem mennék ilyen messze. Egy jogi polgarháború reálisabb. Én úgy gondolom, ezek többsége csak szlogen, néphülyítés. Ha ezt az EU végignézné, tényleg nem lenne különb a Szovjetuniónál. De én annál többre tartom.

Az EU áldását adta erre, felőlük mehet. Ukrajna is mintademokrácia szerintük, szóval...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Németeknél egy hét alatt ment fel a konzervek ára ~1 €-val, az 5 zsemlés csomag ,57 cent helyett most 75...
Franciáknál dettó. Az egész EU-ban infláció van,nem is gyenge.(10-15%-ék októberben)
Örülök neki ha úgy gondolják sokan hogy a hazai helyzet kihat ez egész eu-ra.
A kérdést olvastad, amire válaszoltam, és amiből egy dolgot kiragadtál?
A lényeg, hogy a magyar gazdaság sérülékeny, ami elég sok dolognak tudható be! A felsoroltakon kívül annak is, hogy oda sza.ik a kormány, ahonnan eszik!
Szép dolog a függetlenség, de azért van egy határ. Az itt posztoló, magukat jobboldaliként aposztrofáló emberek elfelejtik, hogy nem a kommunista Kínához, Oroszországhoz, hanem az EU-hoz csatlakoztunk, a választópolgárok többségi akaratával, (83%), annak minden pozitív és negatív hozadékával együtt! Olyan naív senki nem lehet, hogy a támogatások felmarkolása után megállítjuk Brüsszelt, és ehhez majd jópofiznak!
Kicsit "segítenek" a kormánynak abban, amivel folyamatosan csalogatják a befektetőket! Például azzal, hogy ütik a forintot, mert lehet. Persze nem közvetlenül a kormányok, hanem befolyásos emberek! Lehet hogy ez is a Soros műve? ;)
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 474
113
Azért van itt árnövekedés...
KSH alapján 2009-ben 110 forint, tavaly 255Ft volt az átlagára egy kilónak.
Piros újburgonya: 179Ft/kg
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 691
93
Engem azért érdekelne, - és ezt szerintem már korábban is jeleztem a fórumon - hogy ezek az emberek miért nincsenek még vád alá helyezve az államrend/alkotmány elleni szervezkedésük miatt?




Erre gondolok pl:

De pl. a föderalistákat más miatt is elő lehet venni:

mert nem erőszakosan gondolják a dolgot.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 834
113
Nem volt kedvem szóról szóra végigolvasni azt a 444 cikket, de ha jól értem a lényeget:

- Miután a jelenlegi "autoriter diktatúra" egy demokratikus választás után önként átadja a hatalmat a "demokratikus" ellenzéknek, azok kibasszák az alapvető demokratikus játékszabályokat a kukába, és erre az ad okot, hogy az előző rendszer, ami önként átadta a hatalmat egy választás elvesztése után, az egy diktatúra, és ezért bizony bármire fel vannak hatalmazva.... hűbmeg.
És erről nyíltan beszélhetnek, ebben a szörnyű elnyomó diktatúrában!!!

Szerintem, ha ezt így meg lehet csinálni, ahogy leírják, akkor teljesen felesleges a választások megnyerésével szarakodni, mivel nyugodtan ki lehet jelenteni ennyi erővel, hogy 1/3 parlamenti szavazattal is lehet 2/3- os törvényeket megszavazni. Nincs ezzel semmi gond, csak a megfelelő karhatalmi támogatás kell :)

Szerintem Dobrevék nem akarják a véletlenre bízni, még a választás napján kihirdetik, hogy győztek, a fidesz megbukott, a pesti utca velük van, elfoglalják a középületeket és a fontosabb intézményeket stb. Valami ilyesmit lengetett be a CEU rektora is.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 834
113
mert nem erőszakosan gondolják a dolgot.

Hát azért az erőszak és nem erőszak közötti határmezsgye egy kicsit vékony itt. Azt feltételezik, hogy a másik oldal erőszak nélkül meghátrál majd? Ha nem, akkor mit csinálnak? Kettős hatalom? Persze kinézem az EU-ból és az USA-ból, hogy elismernének egy általuk kikiáltott "párhuzamos államot", amely legitimnek nevezi magát.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Hát azért az erőszak és nem erőszak közötti határmezsgye egy kicsit vékony itt. Azt feltételezik, hogy a másik oldal erőszak nélkül meghátrál majd? Ha nem, akkor mit csinálnak? Kettős hatalom? Persze kinézem az EU-ból és az USA-ból, hogy elismernének egy általuk kikiáltott "párhuzamos államot", amely legitimnek nevezi magát.




Megnyeri a fidesz az urnáknál, és kész, mindenhol megfigyelok, sima liba.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 917
113
Alkalmatlan srác akcióban a facebookon:


Mit is mondott Tarlós?
"Ne, ne, ne, ne, ne, ezt ne! Arra kérem Önt, hogy maradjunk a tényeknél! Most hagyjuk ezt a, mert ez a védekezés, meg ez a kommunikáció ami most folyik, ez szerkesztő úr addig áll meg a lábán, amíg ez az ügy a facebook és az online terep keretein belül marad. Ahogy onnan kikerül, ez összeomlik."