[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 568
113
Valami tényleg zajlik már a háttérben... A befektetők átsúlyoznak!
A tőzsdék esnek, az energiahordozók erősödnek. A rubel is esik egy ideje. Lehet, hogy kezd beárazódni valami csúnya.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
A Totya már régen megmondta, hogy "balhé lesz". A Biden adminisztrációnak egy év kellett, hogy kialakítsa a mostani helyzetet. A HH. alatt az ICBM rakétáknak nagyon sok idő kellett az indításhoz való előkészületre, jelenleg ennek a töredéke. Nem az autós kártya adatok a lényegesek a fejlesztéseknél, hanem amit nem lehet számosítani. Az USA rakéta védelmi rendszer lokátor állomásainak zöme nem a honi területen van, mint az oroszoké, sokkal érzékenyebbek bármilyen támadásokra. A hajókra telepített rakéta elhárító rendszer a saját, hajóra telepített felderítő eszközeivel nagyon korlátozottan képes a lehetőségeit kihasználni. Az emberi viselkedés alapvetően sajnos képes arra, hogy a hatalom mániájának következtében teljesen lenullázza az emberi civilizációt. Az emberiség a fejlettségének a rabja lett, nem tudja kezelni megfelelően.
Ki tudja, hányszor kezdtük már el újra, hiszen a mostani civilizáció mennyi idős is lehet?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Van még 70 körüli mobil indítójuk is, meg sok siló, ezek nem elsö csapás mérök, de megállítják a világon , a dollár alapú kereskedelmet,pár 100 évre.



Egy gyors guglizás, 311 rakétát vallanak be amik silókban vannak, ezeket sokféleképpen lehet konfigurálni, olyan 1200 fejet lehet ezekkel célbajuttatni,mobil icbm indítóból 70 körülire emlékszem, nem találtam Konkrét számot, azok 6 fejjel számolva is 400,de lehet boven még nem icbm mobil cuccuk is, akár 1000 is, bár azok, gondolom rövidebb hatótávúak, nem érik el a kontinentális usa teruletét.
Szóval meleg pite ez, második csapásra is.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Van még 70 körüli mobil indítójuk is, meg sok siló, ezek nem elsö csapás mérök, de megállítják a világon , a dollár alapú kereskedelmet,pár 100 évre.
Igen, az USÁ-nak fontosak az SSBN-ek, amiből 14 Ohio-val rendelkeznek (ez a jövőben az új Columbia osztállyal [a Tridentek maradnak] 12-re fog csökkenni, olvastam, hogy állítólag ment is a "sírás rívás" a fegyveres körökben, hogy hogyan fogják ellátni így a 'szuperhatalmi' feladatok...), egyenként 24 Trident D5 rakétával (egyenként maximum 14 robbanófejjel). AZ ICBM náluk 'másodlagos', és 2005 óta csak egy típus, a Minuteman III van rendszerben, igaz, abból van nekik 530 db. A Minutemanek megbízhatóak, de már (kissé?) elavultnak számítanak, 1970 óta vannak rendszerben. Az oroszokkal kötött kétoldalú megállapodások következtében ráadásul az amcsik (silós) ICBM-jeiket nem használhatják MIRV-vel, vagyis nem lehet rápakolni több önállóan célra irányítható 'robbanófejet' (a M.III-ra amúgy is csak max. 3 robbanófej lenne telepíthető, régi típus már, ha jól tudom, a világ első MIRV technológiájú ICBM-e). Ezzel szemben Oroszország SSBN típusai ugyan egyenként "csak" 16 rakétával (Szineva max. 10 rf, Lajner max. 12 rf, Bulava max. 10 rf), rendelkeznek, viszont minőségileg egyértelműen jobb az ICBM arzenáljuk (az SLBM-jeik sem rosszak azért), és részben silós, részben mobil "parkjuk" van. 140 Jarsz (egyenként max. 4 rf), 78 Topol-M vagy Sickle B (1 rf), 36 Topol v. Sickle (1 rf), 46 Voevoda v. Satan (max. 10 rf[?]) és ismeretlen (néhány db?) UR-100N Stiletto (már Avangarddal felszerelve). Ha minden igaz, mindent elmondtam. :D Ahogy látható, a két ország hadászati nukleáris és ICBM-SLBM potenciálja eléggé kiegyenlített. :)
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
A Totya már régen megmondta, hogy "balhé lesz". A Biden adminisztrációnak egy év kellett, hogy kialakítsa a mostani helyzetet. A HH. alatt az ICBM rakétáknak nagyon sok idő kellett az indításhoz való előkészületre, jelenleg ennek a töredéke. Nem az autós kártya adatok a lényegesek a fejlesztéseknél, hanem amit nem lehet számosítani. Az USA rakéta védelmi rendszer lokátor állomásainak zöme nem a honi területen van, mint az oroszoké, sokkal érzékenyebbek bármilyen támadásokra. A hajókra telepített rakéta elhárító rendszer a saját, hajóra telepített felderítő eszközeivel nagyon korlátozottan képes a lehetőségeit kihasználni. Az emberi viselkedés alapvetően sajnos képes arra, hogy a hatalom mániájának következtében teljesen lenullázza az emberi civilizációt. Az emberiség a fejlettségének a rabja lett, nem tudja kezelni megfelelően.
Ki tudja, hányszor kezdtük már el újra, hiszen a mostani civilizáció mennyi idős is lehet?
Senki nem akar elhamvadni.

Cserébe adódik egy rakat fájó pont ami nem nukleáris, de egy komoly összecsapáskor kihasználhatják. Az a lényeg, hogy az Orosz Föderáció területét egy puskalövés se érje, minden más kb. szabad préda.
Egy ukrajnai invázió esetén ahol be lehet avatkozni:
  • ugye nyilván Ukrajna, halogató harcban komoly veszteségeket okoznak önmagukban az ukránok is, de nincsenek egyedül
  • egy kiadós provokáció után a lengyelek valószínűleg nagyobb erőlködés nélkül szétvernék a fehéroroszokat, készítenek egy 100km mély pufferzónát (Suwalki-rés mint koncepció innentől megszűnik)
  • a Dnyeszter-mentét papíron az ukránok és a moldávok, gyakorlatilag ukrán-román közös műveletben megtámadják, az amerikai segítség helyben van a románoknál. Olyan gyorsan kell kivitelezniük, hogy az oroszok számára mint műveleti cél értelmét veszítse.
  • Magyarországot válaszút elé állítják, és Budapest az oroszok ellen foglal állást (késsel a nyakán...)
  • Szíriában a Hmeimim-et és környékét támadás alá veszik a "helyiekkel"*
  • Venezuelában és a többi szürkezónás helyen az orosz tanácsadók és zsoldosok alatt befűtenek, Afrikában a megsemmisítésüket sem zárnám ki*
  • Kazahsztán 2.0 + szervezett ellenállás


*leterhelik az orosz elemző-döntéshozó szintet

De amúgy szerintem ezzel a helyzettel nem igazán nyernének a nagyok, nem lesz semmi. Kivéve ha lebeszélték előre Ukrajna felosztását, aminek voltak jelei 2015 körül is.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Egy gyors guglizás, 311 rakétát vallanak be amik silókban vannak, ezeket sokféleképpen lehet konfigurálni, olyan 1200 fejet lehet ezekkel célbajuttatni,mobil icbm indítóból 70 körülire emlékszem, nem találtam Konkrét számot, azok 6 fejjel számolva is 400,de lehet boven még nem icbm mobil cuccuk is, akár 1000 is, bár azok, gondolom rövidebb hatótávúak, nem érik el a kontinentális usa teruletét.
Szóval meleg pite ez, második csapásra is.

https://www.armscontrol.org/sites/d...eets/ACA_BarChart_WarheadInventories_1121.png
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ha lesz is valami Ukrajnában a nyitánnyal szerintem addig várnak az Oroszok hogy a Balti-tengerről most útnak indított partraszállító hajók elérjék a Fekete-tengert.
https://www.thedrive.com/the-war-zo...s-that-ukraine-may-be-their-final-destination
(három, a Balti Flotta állományába tartozó Ropucha osztályú partraszállító hajót - Korolev, Minsk, és Kaliningrad - indítottak el tegnap amiknek kell még legalább egy hét hogy elérjék a Fekete-tengert)
Újabb 3 partraszállító hajó indult útnak a Balti-tengeről a Fekete-tengerre.
2 Ropucha osztályú - az Olenegorskiy Gornyak és a Georgiy Pobedonosets - és 1 Ivan Gren osztályú hajó, a Pyotr Morgunov
https://www.thedrive.com/the-war-zo...sea-amid-growing-fears-of-invasion-of-ukraine


ha minden igaz akkor legalább 4 partraszállító hajó már most is a Fekete-tengeren van.
ha befut az úton lévő 6 hajó akkor, azokkal kiegészülve 10 hajó már képes több kb. 3000 katonát és kb. 100 harckocsit partra tenni egyszerre, ami már elég pofás kis csapat...
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Nem tudom volt-e már.
FF_dH2wXoAIceq4
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Nem tudom volt-e már.
FF_dH2wXoAIceq4
Hát, vannak fenntartásaim ezzel a térképpel... Egy esetleges invázió esetén több mint valószínű, hogy az oroszok a Dnyeperig nyomulnának csak, tovább nem mennének. Ennek számos oka van, többek között földrajzi és etnikai is... Meglepne, ha Putyinnak az lenne a koncepciója, ami a térképen van. Egyébként szerintem nem lesz háború, de ez majd a következő hetekben kiderül.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Hát, vannak fenntartásaim ezzel a térképpel... Egy esetleges invázió esetén több mint valószínű, hogy az oroszok a Dnyeperig nyomulnának csak, tovább nem mennének. Ennek számos oka van, többek között földrajzi és etnikai is... Meglepne, ha Putyinnak az lenne a koncepciója, ami a térképen van. Egyébként szerintem nem lesz háború, de ez majd a következő hetekben kiderül.
Csak mint érdekesség tettem be, szerintem sem lesz háború.
Mostanában, olyan ismerőseim, akiknek a szomszédos országok fővárosai is nehézséget okoznak, közéletben meg, talán Jakab Péter nevét már nem is ismerik dumálnak erről.
Több ilyen emberrel is találkoztam januárban, aki szent hittel állítja nekem, hogy Putyin megtámadja Ukrajnát és ebben a háborúban mind meghalunk, mert Orbán, Putyinnal megy a háborúba. (ilyen NATO, nem NATO, meg hasonló összefüggések mindegy)
Sőt, legutóbb volt nálam egy házibuli szerű dolog, 8-an voltunk, ebből van 3 ember, aki általában semmit nem tud a világról, erre elkezdtek ilyen camptrail-hez hasonló orosz háborúról beszélni, majdnem lefordultam a székről.

Szóval ezt valószínűleg facebook, vagy hasonló, algoritmusaik nyomják maximumra, ha meg igy van akkor nyugati hecc az egész.
Persze lehet, hogy tévedek és épp kongatják a vészharangot.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 783
26 901
113
Csak mint érdekesség tettem be, szerintem sem lesz háború.
Mostanában, olyan ismerőseim, akiknek a szomszédos országok fővárosai is nehézséget okoznak, közéletben meg, talán Jakab Péter nevét már nem is ismerik dumálnak erről.
Több ilyen emberrel is találkoztam januárban, aki szent hittel állítja nekem, hogy Putyin megtámadja Ukrajnát és ebben a háborúban mind meghalunk, mert Orbán, Putyinnal megy a háborúba. (ilyen NATO, nem NATO, meg hasonló összefüggések mindegy)
Sőt, legutóbb volt nálam egy házibuli szerű dolog, 8-an voltunk, ebből van 3 ember, aki általában semmit nem tud a világról, erre elkezdtek ilyen camptrail-hez hasonló orosz háborúról beszélni, majdnem lefordultam a székről.

Szóval ezt valószínűleg facebook, vagy hasonló, algoritmusaik nyomják maximumra, ha meg igy van akkor nyugati hecc az egész.
Persze lehet, hogy tévedek és épp kongatják a vészharangot.
Nem tudom, fészbúkon találkoztál-e már a Nyugati Pályán hirdetéseivel? Ők nagyon nyomják az oroszellenes szöveget, az oroszok csődbe mennek, de azért háborúznak. Na, akkor tiltottak le, amikor leírtam, h amúgy teljes egészében a budapesti USA nagykövetség finanszírozza. Még jó, h nincs befolyásolási kísérlet.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Az mindig jo jel ha a tozsde bearazza a vesztes felet. Bizom benne Putyin iden mar felall a szekbol egeszsegugyi okokra hivatkozva.
Valami tényleg zajlik már a háttérben... A befektetők átsúlyoznak!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Nem tudom, fészbúkon találkoztál-e már a Nyugati Pályán hirdetéseivel? Ők nagyon nyomják az oroszellenes szöveget, az oroszok csődbe mennek, de azért háborúznak. Na, akkor tiltottak le, amikor leírtam, h amúgy teljes egészében a budapesti USA nagykövetség finanszírozza. Még jó, h nincs befolyásolási kísérlet.
Nem kell Fb, torold magad.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
Nem tudom volt-e már.
FF_dH2wXoAIceq4
Ez esetben kapnánk magunk mellé egy kisebb, de annál nagyobb frusztrációval és bizonyítási vággyal rendelkező Ukrajnát, ami még mindig erős haderővel rendelkezne valószínűleg, hisz gyanítom, hogy halogató harcban mentenék a menthetőt ahelyett, hogy az állásaikban maradva az utolsó emberig védekeznének keletebbre az oroszokkal szemben. Ez a kisebb Ukrajna minden bizonnyal felvételt nyerhetne a NATO-ba, és telepumpálnák fegyverrel is.
 
W

Wilson

Guest
Az Egyesült Királyság légierejének hét C-17-es járata 1 260 NLAW-t szállít Ukrajnába megsemmisítés céljából......


10 raklap egyenként 18 NLAW-val egy C-17-es repülőgépen - összesen 180 NLAW egy szállítmányban.

A britek eddig összesen 1260 NLAW-t szállítottak le hét repülés során.

97f9d8b8e8e490d1db057f63d0ffad2d8b5478b0.jpg

dc2f17521871eb79c0fe89b865b5aedccf11819f-1536x864.jpg


Az NLAW-ket a brit hadsereg készleteiből szállítják. Az NLAW (Next Generation Light Anti- Tank Weapon) rendszert a svéd Saab AB csoport (Saab Bofors Dynamics divízió) és a brit Thales Air Defence (korábban Short Brothers) közösen fejlesztette ki a brit védelmi minisztérium megbízásából és finanszírozásával, és a brit hadsereg 20 000 rendszert rendelt meg.

802b7807510ee6e45ae70e199185c311d6ce03f7.jpg


Az NLAW 20 éves szavatossági idővel rendelkezik, és a brit hadsereg által vásárolt NLAW-k első tételét most kell megsemmisíteni.

802b7807510ee6e45ae70e199185c311d6ce03f7.jpg


Az NLAW egy kézi működtetésű, nagy kaliberű, eldobható páncéltörő gránátvető, amely az inerciális irányítóegységnek köszönhetően 600 méteres hatótávolsággal rendelkezik.

A Trijicon TA41 NLAW 2,5x20 céltávcső a tüzelés előtt három másodperccel követi a cél szögsebességét, amelyet a rakéta inerciális irányítóegysége megjegyez, majd repülés közben korrekciókat hajt végre. Az összesen 12,4 kg tömegű rakétagránát 115 mm-es hajtómű átmérővel és 150 mm-es kaliberű, nagy teljesítményű tandem töltetű robbanófejjel rendelkezik, képes a repülési vonal mentén és felülről is célokat támadni.

Colonelcassad
 
Status
Not open for further replies.