Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
1.385.500 fertőzött (+15.526)
2.673 kórházban (+28)
202 lélegeztetőgépen (-6)
158.424 aktív eset (+10.851)
1.186.319 gyógyult (+4.604)
40.757 elhunyt (+71)
6.325.143 kapott oltást (+2.238)
3.437.335 kapott harmadik oltást (+6.890)
9.612.654 mintavétel (+40.505)
34.810 hatósági házi karanténban (-3.842)
2e8bbaeb5e48e1f673d4a5674835def2.png
1.401.457 fertőzött (+15.957)
2.674 kórházban (+1)
201 lélegeztetőgépen (-1)
167.425 aktív eset (+9.001)
1.193.210 gyógyult (+6.891)
40.822 elhunyt (+65)
6.329.185 kapott oltást (+4.042)
3.457.497 kapott harmadik oltást (+20.162)
9.661.929 mintavétel (+49.275)
42.534 hatósági házi karanténban (+7.724)
43f3faff9cddadbfbac41d6f8e3e2df3.png
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
A mai napon az új fertőzöttek 7 napos mozgóátlaga olyan magasra emelkedett, ahol a járvány 2020-as kitörése óta sosem volt eddig.

A járványadatok alapján a következő napokban még emelkedhet a járványgörbe (amit akkor lehet kimutatni, ha az ország bírja tesztkapacitással), hiszen a főbb trendek romlanak.

Egy nap alatt 15 957 új fertőzöttet igazoltak, elhunyt 65 beteg. 2674 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 201-en vannak lélegeztetőgépen.

Korábban az InfoRádiónak Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere azt mondta, hogy az ötödik hullám csúcsán 13 ezer is lehet a napi fertőzések és 8-9 ezer a kórházban ápoltak száma. Szerinte akár 200 fő is lehet a napi halálozások száma.

 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: fishbed and bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 329
113
691743 fertőzött (+1890)
12007 kórházban (+201)
1440 lélegeztetőgépen (-11)
251077 aktív eset (+1236)
418568 gyógyult (+484)
22098 elhunyt (+170)
2432313 (922886) kapott oltást (+69474, +9874)
4783383 mintavétel (+11194)
44172 hatósági házi karanténban (-5880)
0bd593889a3e11609fa0a26d3b4b9a98.png

ez egy 2021 04 06. ai random kiválasztoott nap érdemes összehasonlítani a számokat.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Napi musk baromságunkat ad meg nékünk ó jó urunk...
Ami tegnap sci-fi volt, hamarosan valóság lesz...
Gyerekként vártam az ilyet nagyon, de felnőtt fejjel átgondolva elég meredek :)
Mondjuk én valószínűleg már nem érem meg, hogy ez általánosan elterjedt dolog legyen, de 80 feletti élkorban lehet, hogy majd jelentkezem tesztelésre, amikor már úgyis mindegy, egy kis izgalom csak használ :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Ami tegnap sci-fi volt, hamarosan valóság lesz...
Gyerekként vártam az ilyet nagyon, de felnőtt fejjel átgondolva elég meredek :)
Mondjuk én valószínűleg már nem érem meg, hogy ez általánosan elterjedt dolog legyen, de 80 feletti élkorban lehet, hogy majd jelentkezem tesztelésre, amikor már úgyis mindegy, egy kis izgalom csak használ :)
Hát igen.


„Ami ma még mesének hangzik, holnapra valósággá válhat. Ez a történet a holnapután legendája. Ekkor már nem léteznek nemzetállamok. Csak az emberiség és a világűrbe kihelyezett kolóniák léteznek. Az emberek meghódították a távoli csillagokat. A tengerfenék is állandó lakhelyükké vált. Az űrhajók ma még elképzelhetetlen sebességgel szelik át a Tejútrendszert. Az Orion egy a sok űrhajó közül. Parányi része a mindent átfogó biztonsági rendszernek, ami a világűrből érkező támadásoktól védelmezi a Földet. Kísérjük el az Oriont és legénységét a végtelenség szélére vezető őrjárataikon.”
 
W

Wilson

Guest
Hát igen.


„Ami ma még mesének hangzik, holnapra valósággá válhat. Ez a történet a holnapután legendája. Ekkor már nem léteznek nemzetállamok. Csak az emberiség és a világűrbe kihelyezett kolóniák léteznek. Az emberek meghódították a távoli csillagokat. A tengerfenék is állandó lakhelyükké vált. Az űrhajók ma még elképzelhetetlen sebességgel szelik át a Tejútrendszert. Az Orion egy a sok űrhajó közül. Parányi része a mindent átfogó biztonsági rendszernek, ami a világűrből érkező támadásoktól védelmezi a Földet. Kísérjük el az Oriont és legénységét a végtelenség szélére vezető őrjárataikon.”
Csak aztán nehogy megtámadjanak minket a varangyok.....:)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 783
26 899
113
Osztrákok írták délelőtt, h 28 000 körüli új fertőzöttjük van, azóta sincs pontos adat, kórházi esetekről utoljára 19én jelentettek normálisan.

Most pedig a német precizitásnak is annyi:
https://www.krone.at/2608689
A Robert Koch Intézet közölte, csak becsült adatokkal tud szolgálni, a laborok túlterheltek.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Erre vki? Meg nem keresem, de vki átesett rajta és írt róla, hogy megviselte a gyomrát. Persze az is lehet, hogy még a delta volt.
Engem ma teszteltek. Pozitív vagyok.
Azt nem írták/mondták, hogy melyik verzió, de gondolom az OMIKRON, mert igen gyorsan terjed.
Kapar a torkom, volt egy kis hőemelkedésem, más nem. De ahogy az oltásokra, úgy a betegségre sem egyformán reagál az emberek szervezete.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
Engem ma teszteltek. Pozitív vagyok.
Azt nem írták/mondták, hogy melyik verzió, de gondolom az OMIKRON, mert igen gyorsan terjed.
Kapar a torkom, volt egy kis hőemelkedésem, más nem. De ahogy az oltásokra, úgy a betegségre sem egyformán reagál az emberek szervezete.
Ez így igaz. Én remélem már megyek kifelé belőle enyhe torokfájás, ritkuló szakadozó köhögés, meg enyhe fejfájás, hányinger, étvágytalanság, nálam szombaton kezdődött. Páromnál kedden neki az itthoni és a hivatalos gyorsteszt is negatív lett, kedden volt egy kis hátfájás azóta erős nátha, azt hittük nála ennyi volt, erre tegnap estétől jött a száraz köhögés és azóta lázas, feje szétrobban, hányinger, étvágya semmi és nem bír fent lenni...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Ez így igaz. Én remélem már megyek kifelé belőle enyhe torokfájás, ritkuló szakadozó köhögés, meg enyhe fejfájás, hányinger, étvágytalanság, nálam szombaton kezdődött. Páromnál kedden neki az itthoni és a hivatalos gyorsteszt is negatív lett, kedden volt egy kis hátfájás azóta erős nátha, azt hittük nála ennyi volt, erre tegnap estétől jött a száraz köhögés és azóta lázas, feje szétrobban, hányinger, étvágya semmi és nem bír fent lenni...
Lehet hogy közben ő is pozitív lett?
Jobbulást kívánok nektek!
Velem egyidőben lettek a kollégámnak hasonló panaszai, mint nekem. Neki tegnap negatív lett a tesztje, viszont azóta fokozódtak a panaszai. Arra gyanakszik, hogy lehet hogy már ő is pozitív lenne, ha újra tesztelnék.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and Ramzana

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Azokra a rendelkezésekre gondolsz amik 'vedeni' hivatottak, hogy oltatlanul bemehetsz dolgozni egy étterembe, zihálhatsz, krákoghatsz, fogdoshatod az összes mindent ami aztán kikerül a vendégtérbe, de te nem ülhetsz aztán ki ugyanoda ahová ezeket küldted mert az az oltottak privilégiuma?

Szóval a medence belehugyozós és nem belehugyozós oldalának tűnik ez a csodaosztrák tevekenység.

A minden egyéb ehhez kapcsolódó gondolat mellett.
Kedves Pogány! Készséggel elismerem, hogy innen a Centauri primeról az egész földi járványkezelés erőteljes viccnek látszik. Azonban covid diktatúrának hívni valamit, ami legalább próbálkozik a járványkezeléssel meglehetősen rossz vicc.
Ami azt illeti, a jelenlegi magyar helyzetet hívnám inkább covid diktatúrának.
A napokban tárgyaltam, pár magyar céggel quantium 40 eladással kapcsolatban, az új nemzeti ugrókapu konszern számára, és csak oltásigazolással, végig maszkban mehettem be. Közben a kocsmákban, éttermekben azt csinálok amit akarok. A kormány semmi érdemi lépést nem tesz, mégis a tömegközlekedésen szívhatsz a maszkkal, a munkahelyedről kirúghatnak, és úgy általában a legtöbb helyen csak szívatás az, amit itt járványkezelésnek mondanak. Szóval nem azt állítva, hogy osztrákiában értelmesek az intézkedések, azt viszont állítva, hogy magyariában nem, maradok tisztelettel
C.p.
Erre vki? Meg nem keresem, de vki átesett rajta és írt róla, hogy megviselte a gyomrát. Persze az is lehet, hogy még a delta volt.
Igen, rámehet. Már az eredeti wuhani variáns is, ami akkor is aggasztó volt, mert ez MERS és nem SARS jellemző.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Kedves Pogány! Készséggel elismerem, hogy innen a Centauri primeról az egész földi járványkezelés erőteljes viccnek látszik. Azonban covid diktatúrának hívni valamit, ami legalább próbálkozik a járványkezeléssel meglehetősen rossz vicc.
Ami azt illeti, a jelenlegi magyar helyzetet hívnám inkább covid diktatúrának.
A napokban tárgyaltam, pár magyar céggel quantium 40 eladással kapcsolatban, az új nemzeti ugrókapu konszern számára, és csak oltásigazolással, végig maszkban mehettem be. Közben a kocsmákban, éttermekben azt csinálok amit akarok. A kormány semmi érdemi lépést nem tesz, mégis a tömegközlekedésen szívhatsz a maszkkal, a munkahelyedről kirúghatnak, és úgy általában a legtöbb helyen csak szívatás az, amit itt járványkezelésnek mondanak. Szóval nem azt állítva, hogy osztrákiában értelmesek az intézkedések, azt viszont állítva, hogy magyariában nem, maradok tisztelettel
C.p.

Igen, rámehet. Már az eredeti wuhani variáns is, ami akkor is aggasztó volt, mert ez MERS és nem SARS jellemző.
Mindenhol az. Covid diktatúra.