[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 011
11 834
113
Csak érdekesség miatt.
2. Alaszka volt, az biztos, meg Hawaii-val próbálkoztak egyszer, de az hamvába halt.
Illetve nem rég olvastam, hogy egy kereskedelmi lerakatot is csináltak valahol, a mai USA nyugati parton. Más volt, vagy próbálkoztak még valahol?
Mondjuk a mai értelemben vett gyarmatnak nem számít, de Szibéria "hódítása" is valahol egy gyarmati rendszerben történt, legalábbis én igy emlékszem.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fort_Ross,_California
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: theo and jani22

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 658
113
A lengyelek örömmel segítenek fegyverrel az orosz támadás feltartóztatásában.

Amerika újabb 500 millió dolláros fegyvercsomag törvénytervezetét készíti elő az Ukrajna megsegítésére.

És az oroszok jót röhögnek ezeken a szarokon, tekintve, hogy ez így nekik továbbra is win-win.
  • Ha az ukránok támadnak, a RuAF porrá égeti őket, mert semmiféle potens légvédelmet nem kapnak, sem harci repülőgépeket. Totális légifölény esetén egyoldalú mészárlás van.
  • Közben a nyugat meg egyre jobban belefolyik az ukrajna nevezetű szartelepbe, öntik nekik a pénzt valami ellen, amire az oroszoknak eszük ágában sincs belekezdeni. Minek kéne nekik?
A gond az, hogy ahogy Kína ellen Tajvanból az USA egy katlant akar csinálni, hogy ott vérezzen el a kínai hadsereg, úgy Ukrajnából is ugyanezt próbálja megcsinálni Oo. ellen. A baj ott van, hogy egyik sem megy bele a játékba, mert teljesen nyilvánvaló a védekező stratégia lényege (belesüllyeszteni egy Afganisztán szerű mocsárban mindkettőt).

Szóval anyázás marad, háború meg nem lesz, mert az erősebbnek nem érdeke letámadni a gyengébbet, azok meg nem olyan hülyék, hogy külső nyomásra támadjanak (pontosabban Tajvan esetébeen kiáltsa ki függetlenségét).
Szóval nyugalom békesség.

BTW felettébb aktív lettél, van munka látom rendesen, hogy felment a feszültség! Jól fizet most? :D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 341
24 612
113
Szerintem meg az usanka szarik ezekre amit felsoroltál. Az csak a duma. Valójában semmi mást nem akar csak ami a föld alatt van meg a szibériai erdőket.
Nincs ebben semmi bonyolult. Persze mind amerikai cégek kezében.
Meg még pl. a helyben lévő humán erőforrás és a jelenlegi OO ne gátolja az általa elképzelt terjeszkedésben.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
352
2 102
93
Ukrajna a jelenlegi formájában életképtelen, szét fog esni, csak idő kérdése. A nyugati lélegeztető gép nagyon sokba fog nekik kerülni a végén. A Mi érdekünk messze nem azonos a NATO, illetve az angolszász érdekekkel. Nekünk most az oroszok fogják kikaparni a gesztenyét, ha jól csináljuk, nem pedig a gittegylet EU, meg a nyugati "szövetségeseink".
Az oroszok gyakorlatoznak.
Amit a gesztenyéről mondtál teljesen egyetértek, nekünk csak az Oroszok kaparhatják ki.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Ahoz már nem kell profi haderő.

És az oroszok jót röhögnek ezeken a szarokon, tekintve, hogy ez így nekik továbbra is win-win.
  • Ha az ukránok támadnak, a RuAF porrá égeti őket, mert semmiféle potens légvédelmet nem kapnak, sem harci repülőgépeket. Totális légifölény esetén egyoldalú mészárlás van.
  • Közben a nyugat meg egyre jobban belefolyik az ukrajna nevezetű szartelepbe, öntik nekik a pénzt valami ellen, amire az oroszoknak eszük ágában sincs belekezdeni. Minek kéne nekik?
A gond az, hogy ahogy Kína ellen Tajvanból az USA egy katlant akar csinálni, hogy ott vérezzen el a kínai hadsereg, úgy Ukrajnából is ugyanezt próbálja megcsinálni Oo. ellen. A baj ott van, hogy egyik sem megy bele a játékba, mert teljesen nyilvánvaló a védekező stratégia lényege (belesüllyeszteni egy Afganisztán szerű mocsárban mindkettőt).

Szóval anyázás marad, háború meg nem lesz, mert az erősebbnek nem érdeke letámadni a gyengébbet, azok meg nem olyan hülyék, hogy külső nyomásra támadjanak (pontosabban Tajvan esetébeen kiáltsa ki függetlenségét).
Szóval nyugalom békesség.

BTW felettébb aktív lettél, van munka látom rendesen, hogy felment a feszültség! Jól fizet most? :D

egyet is értenék veled ha...
Ha nem nyomnák a fegyvereket Ukrajnába, de ezerrel. (Lejár nemsoká az NLAW szavideje? Van azon még +1 év ráhagyás, vagy több, mennek a STINGEREK, lőszer számolatlanul + kiképzők.) Miért? A nyugat miért nem kaját, gázt, energiát szállít ilyen mennyiségben? Tudom szállít. Pont annyit hogy ne dőljön be Ukrajna. És még évek múlva is így teszi. Lehet várni hogy az Ukrán gazdaság beomlik, de nem fog, nem engedik.
Nem most 2022 év elején probléma lerohanni Ukrajnát, majd az lesz 1-1,5 év múlva. Nyilván akkor is győzne, de a fizetett ár nem mindegy. Az USA úgy van vele, ha most támad az is jó, mennek a szankciók + az EU meg zakkan, ha meg később az még jobb több orosz veszteség, magasabb ár, az EU akkor is veszít. Addig úgyis egyre erőseben fogják szankciózni az oroszokat. Ha van rajta sapka azért ha nincs azért.
Putyin lépéskényszerbe van. Soha nem fogják megnyitni a NS2-t. (Tényleg benne van a pakliban hogy Orbán alternatív útvonalat keres a németeknek.) Az én véleményem szerint ez egy ringharc. Az USA úgy érzi, hogy a bevitt ütése megrogyaszthatta az oroszokat, ezért most elkezdi sorozni, eddig az oroszok hátráltak. Vagy tovább hátrálnak és egyre nagyobb ütéseket kapnak (egyre több és nagyobb szankciókat), vagy belemennek egy közelharcba és elkezdenek ők is kiosztani néhány ütést. Ha most nem áll bele a küzdelembe akkor meg fog rogyni, és Ukrajnát viszi a NATO. Kell neki hogy bekerítse Oroszországot, és ne legyen pufferzóna.
Az orosz követelések egy része tényleg teljesíthetetlenek. Akkor miért tették? Mert kell egy indok? Nem tudom. De szerintem Putyin nagy hibája lenne, ha most nem húzná be az ukrán területek 2/3-át. (2014-ben szerintem nagyot hibázott amikor nem engedte hogy Harkov csatlakozzon a Luhanszk-Donyeck pároshoz, na azzal kiütötte volna az ukrán ipart (és hát Mariupolt is elengedte.)
A nyugat nem akar adni az oroszoknak semmit, és ezt az oroszok is tudják. Mind a két fél erőből tárgyal, és az oroszoknak van több veszteni valójuk. Igazából már vesztettek. A következő lépéseiktől függ hogy hosszútávon mekkorát.
Én -mint fotel alsegéd helyettes honvéd- így a nap végén már nem túl józan eszemmel úgy gondolom, ha minden bábu felkerült az asztalra, akkor megindulnak az oroszok. Hogy mi hiányzik? Lehet, a partra szállító hajók, lehet az olimpiai megnyitó (mint a grúzok 2008-ban), nem tudom.
Remélem hogy amit írtam csak buta billentyű koptatás, és március elején jót vigyorogtok rajta, hogy milyen baromságot írtam most.
De következő egy hónap húzós lesz.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 161
60 896
113
1. Tudtommal a szovjetunió jogutódja oroszország - Orosz Föderáció (csak hogy ne tudj tovább kötekedni)
2. Gyenge a képzelőerőd.
3. Ezt a maszlagot a fórum többségével ellentétben én nem veszem be.
A jogutód nem feltétlen örökli a hatalmi státuszt.
A Szovjetúnió, mint egykori szuperhatalom jogutódja, az Orosz Föderáció már csak politikai nagyhatalom, kb középhatalmi gazdasági realitással.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
egyet is értenék veled ha...
Ha nem nyomnák a fegyvereket Ukrajnába, de ezerrel. (Lejár nemsoká az NLAW szavideje? Van azon még +1 év ráhagyás, vagy több, mennek a STINGEREK, lőszer számolatlanul + kiképzők.) Miért? A nyugat miért nem kaját, gázt, energiát szállít ilyen mennyiségben? Tudom szállít. Pont annyit hogy ne dőljön be Ukrajna. És még évek múlva is így teszi. Lehet várni hogy az Ukrán gazdaság beomlik, de nem fog, nem engedik.
Nem most 2022 év elején probléma lerohanni Ukrajnát, majd az lesz 1-1,5 év múlva. Nyilván akkor is győzne, de a fizetett ár nem mindegy. Az USA úgy van vele, ha most támad az is jó, mennek a szankciók + az EU meg zakkan, ha meg később az még jobb több orosz veszteség, magasabb ár, az EU akkor is veszít. Addig úgyis egyre erőseben fogják szankciózni az oroszokat. Ha van rajta sapka azért ha nincs azért.
Putyin lépéskényszerbe van. Soha nem fogják megnyitni a NS2-t. (Tényleg benne van a pakliban hogy Orbán alternatív útvonalat keres a németeknek.) Az én véleményem szerint ez egy ringharc. Az USA úgy érzi, hogy a bevitt ütése megrogyaszthatta az oroszokat, ezért most elkezdi sorozni, eddig az oroszok hátráltak. Vagy tovább hátrálnak és egyre nagyobb ütéseket kapnak (egyre több és nagyobb szankciókat), vagy belemennek egy közelharcba és elkezdenek ők is kiosztani néhány ütést. Ha most nem áll bele a küzdelembe akkor meg fog rogyni, és Ukrajnát viszi a NATO. Kell neki hogy bekerítse Oroszországot, és ne legyen pufferzóna.
Az orosz követelések egy része tényleg teljesíthetetlenek. Akkor miért tették? Mert kell egy indok? Nem tudom. De szerintem Putyin nagy hibája lenne, ha most nem húzná be az ukrán területek 2/3-át. (2014-ben szerintem nagyot hibázott amikor nem engedte hogy Harkov csatlakozzon a Luhanszk-Donyeck pároshoz, na azzal kiütötte volna az ukrán ipart (és hát Mariupolt is elengedte.)
A nyugat nem akar adni az oroszoknak semmit, és ezt az oroszok is tudják. Mind a két fél erőből tárgyal, és az oroszoknak van több veszteni valójuk. Igazából már vesztettek. A következő lépéseiktől függ hogy hosszútávon mekkorát.
Én -mint fotel alsegéd helyettes honvéd- így a nap végén már nem túl józan eszemmel úgy gondolom, ha minden bábu felkerült az asztalra, akkor megindulnak az oroszok. Hogy mi hiányzik? Lehet, a partra szállító hajók, lehet az olimpiai megnyitó (mint a grúzok 2008-ban), nem tudom.
Remélem hogy amit írtam csak buta billentyű koptatás, és március elején jót vigyorogtok rajta, hogy milyen baromságot írtam most.
De következő egy hónap húzós lesz.
Sajnos jól látod. Már három éve is írtam erről, hogy bármit lép az orosz, az csak az usának jó, Oo. csak veszíthet, igaz nem egyforma mértékben.
Ha támad, akkor kap egy nagy rakás szarkupacot ukrajna formájában, plusz egy csomó súlyos szankciót, ami tovább amortizálja.
Ha nem támad, akkor maradnak ill. bővülnek a szankciók, plusz a nyugat betelepül katonailag, azaz felvonul és ha eljön az idő, támadni fog. Persze levegőből. 2-3 éven belül akár több száz F-35-ös is lesz az orosz határ közelében.

Vagyis Oo., bár mennyire is akarja, nem tudja elkerülni a háborút.
Kisebbik rossz, ha most támad.
Azonban ha most lép, két lehetősége van:
1. Csak Ukrajnának megy neki (mindegy milyen mértékben). Ezzel csak bajt okoz magának, ugyanis - amellett, hogy egy csődtömeget vesz a nyakába, aminek rendebe tételéhez nincs meg az anyagi háttere - a most még Oo. szimpatizáló volt SzU tagállamok megrettenek, így pedig könnyen Oo. ellen lehet hangolni őket. Akár arra is rá veheti őket a nyugatnak, hogy beengedjék az USA-t katonailag. Akkor pedig délről is be lehet keríteni Oo.-ot. Arra már nem lesz ereje, hogy az isztánokat is megleckéztesse katonailag. És ha mégis megpróbálkozna, akkor az összes környező ország ellene fordul, amiből könnyen kialakulhat egy körkörös "Afganisztán". Ezzel vége lenne az orosz játéknak. Vagyis ez nem járható út.
2. Teljes frontot nyit a NATO keleti szárnya ellen, azzal a jól látható szándékkal, hogy totális háborúra is kész, semmi sem számít alapon. Ebbe beleértve a nyugat/USA atom általi elpusztítását és vállalva önmaga megsemmisülését is (ennek nyomatékositására, a támadás napján az össze atomrakétát készenlétbe helyezné, a lakosságot erre az időre lerendelné az óvóhelyekre, akit meg nem lehet, széttelepítené előzetesen). Látván ezt a nyugat, nagy valószínűséggel elengedné a keleti tagok egy részét. Kurva nagy arcvesztés mellett! Igaz, hogy Oo. is nagyon nagy veszteségekkel járna, de a NATO megroppanna és megszűnne, és a nyugat elveszítené a szavahihetőségét. Ezt követően nyugodtan lehetne szankciózgatni, már ha lenne akivel. Mert Európa teljesen felbolydulna, a gazdasági, energetikai, pénzügyi és társadalmi válságok sora robbanna ki. A minimum az lenne, hogy egyre másra buknának az USA barát bábkormányok. Persze az USA-nak is lenne teendője, mert ha nem akarja, hogy kidobják Európából, meg kellene oldania ezen válságok enyhítését valami módon. Iszonyatosan lekötné a kapacitásait, bár milyen korlátlanok is azok.
És ekkor jönne el Kína ideje.
És ha még a kis koreai köpcös is lépne egyet délre, na hát az lenne a cseresznye a szartortán, amit az USA magának készített.
Én az orosz helyébe 19-re lapot húznék. Főleg úgy hogy látom, hogy per pillanat a nyugat sem egységes (finoman szólva). Ha vár, ez a vissza nem térő előny is elveszhet. Pl. leváltják OV-t és az egyéb ellenkezőket (Ho.) valami módon. Sajnos az USA a fejébe vette, hogy most és mindenkorra, a pár év múlva esedékes nagy oroszellenes támadás előtt, lerendezi a külön utas országokat, hogy stabil hátországot biztosítson (ezért lesz nehéz a tavasszal a jobboldal győzelme). Na de ez már más téma.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Tiria

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 077
24 942
113
Technikailag mit is írtam rosszul? A relé-nek mi a magyar megfelelője? Mi is történt? Én veled sem vitatkozom....
Mindent. Hátha még ezzel sem vagy tisztában, akkor nagyon sajnálom. Ráadásul még neked áll fentebb.
A relé állomás egy gyenge áramú, híradástechnikai átjátszó állomás, vagy maga a relé egy kapcsoló berendezés. A transzformátor egy váltakozó feszültségű átalakító berendezés.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 346
46 143
113
Mindent. Hátha még ezzel sem vagy tisztában, akkor nagyon sajnálom. Ráadásul még neked áll fentebb.
A relé állomás egy gyenge áramú, híradástechnikai átjátszó állomás, vagy maga a relé egy kapcsoló berendezés. A transzformátor egy váltakozó feszültségű átalakító berendezés.
Nem a kérdésre válaszoltál! Hagy kérdezzem már meg, egy "váltakozó feszültségű átalakító berendezés", hogyan képes biztonsági okokból lekapcsolni? :oops:
Tudjuk már, hogy mi a "relé" szó magyar jelentése?
 
W

Wilson

Guest
Szergej Lavrov: Oroszország nem fog háborút indítani! De nem zárom ki, hogy valaki ellenségeskedést akar provokálni....

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter nagyinterjút adott négy orosz rádióállomásnak: "Komszomolszkaja Pravda", "Szputnyik", "Jehova Moszkva" és "Moszkvai beszélgetések".

Közzétesszük a Szergej Lavrovval készült interjú legfontosabb kijelentéseit

Az orosz külügyminiszter számos kérdésre válaszolt a nemzetközi napirenddel kapcsolatban, és elmondta:

- hogyan látja hazánk a Nyugat válaszát Oroszország biztonsági garanciákra vonatkozó javaslataira, és mit hajlandó tenni érdekei védelmében;

- hogy fennáll-e a veszélye annak, hogy megszakítjuk a kapcsolatainkat az Egyesült Államokkal;

- fennáll-e a háború kirobbanásának veszélye Donbászban;

- miért nincs értelme találkozni Zelenszkij ukrán elnökkel;

- hogyan lehet megvédeni a Fehéroroszországban fogva tartott orosz állampolgárokat;

- a Nyugat fondorlatos játéka a "Navalnij-ügyben".

Közreadjuk Szergej Lavrov interjújának legfontosabb kijelentéseit.

A NYUGAT ÁRNYÉKOT VET A KÉRDÉSRE
Margarita Simonyan (Szputnyik):

- Oroszország javaslatokat küldött az amerikaiaknak az európai biztonsági garanciákról. Nem vagyunk elégedettek az amerikai válasszal. Világossá tettük, hogy készek vagyunk a legkeményebb eszközökkel is megvédeni érdekeinket. Hogy érted, hogy háború lesz?

Szergej Lavrov:

- Ha az Orosz Föderációtól függ, nem lesz háború. Nem akarunk háborúkat. De azt sem hagyjuk, hogy érdekeinket figyelmen kívül hagyják. Az Egyesült Államoktól és a NATO-tól olyan válaszokat kaptunk, amelyek sok tekintetben nyugati típusú árnyékot vetnek ránk. Vannak racionális szemcsék a másodlagos kérdésekben. De a legfontosabb számunkra az, hogy megragadjuk azokat a koncepcionális alapokat, amelyekre az európai biztonság épül.

2010-ben Asztanában, majd ezt megelőzően 1999-ben Isztambulban az EBESZ-országok elnökei és miniszterelnökei aláírtak egy kötelezettségvállalási csomagot, amely a biztonság oszthatatlanságának egymással összefüggő elveit tartalmazza. A Nyugat egyetlen elvet húzott ki ebből a csomagból: hogy minden országnak joga van megválasztani katonai szövetségeit. Ennek a jognak azonban az a feltétele, hogy az egyes országok ne erősítsék meg saját biztonságukat mások biztonságának rovására. A Nyugat, amikor azt hangoztatja, hogy a NATO nyitott ajtók politikája szent és sérthetetlen, szándékosan elkerüli, hogy a kötelezettségvállalás e második részére utaljon.

Hivatalos kérést küldök minden EBESZ-kollégámnak, hogy magyarázzák el, hogyan fogják végrehajtani az országaik által a legmagasabb szinten aláírt kötelezettségvállalásokat.

A KEMÉNY SZANKCIÓK A KAPCSOLATOK MEGSZAKADÁSÁT JELENTIK
Roman Babayan (Moszkvai beszélgetések):

- Ha az USA továbbra is ugyanígy viselkedik, ez a kapcsolatok megromlásához vezethet?

Szergej Lavrov:

- Most egy tárcaközi tanulmány készül az USA-tól és a NATO-tól kapott válaszokról. Meg kell említenem, hogy a NATO-tól nekünk küldött dokumentum hátterében az amerikai válasz szinte a diplomáciai illendőség mintaképe. A NATO válasza annyira ideologikus, annyira az észak-atlanti szövetség kizárólagosságát sugallja, hogy egy kicsit szégyelltem magam azok miatt, akik ezt írták.

Ami a szankciókkal való fenyegetést illeti, az amerikaiaknak egyenesen azt mondták: a Nyugat által ellenőrzött pénzügyi és gazdasági rendszerektől való teljes elzárásunk a kapcsolatok megszakításával lenne egyenértékű. És azt hiszem, ezt meg is értik.

VÁRJUK AZ ŐSZINTE BESZÉLGETÉST.
Vlagyimir Szungorkin (Komszomolszkaja Pravda):

- Elnök úr, azt hiszem, sok embernek, aki olvasta a dokumentumunkat, az a benyomása, hogy Oroszország már megnyert valamiféle háborút, míg Amerika elvesztette azt. A javaslatok radikalizmusára utalok: 1997-ben a NATO határaira való visszavonulás és így tovább Végül is teljesen nyilvánvaló, hogy az amerikaiak nem fogják elhagyni azokat az országokat, ahol magabiztosan és kényelmesen letelepedtek.

Szergej Lavrov:

- Javaslataink talán nyomasztónak tűnnek, de csak akkor, ha abból indulunk ki, hogy az amerikaiak már mindent elvettek itt körülöttünk, tehát miért is fáradnánk további felhajtással? Őszintén akarunk velük "dolgozni". Idéztem az EBESZ legmagasabb szintjén tett kötelezettségvállalásokat. És most emlékeztetjük őket erre, és gondoskodni fogunk arról, hogy ne bújjanak ki, hanem ismertessék, hogyan értelmezik azt, amit az elnökük aláírt. És ha csak azért írta alá, mert Oroszország soha nem fogja tudni megvalósítani azt, amit ezekben a dokumentumokban ígértek, akkor ezt be kell ismerniük.

Mi a saját területünkön állunk, miközben az amerikaiak az Orosz Föderációban,, a FÁK-ban szétszórták katonai bázisaikat, és nem világos, hogy mit csinálnak Irakban, ahová senki sem hívta őket. Ha meg akarják fontolni a csapatok telepítésének kérdését, akkor van miről beszélni. Fegyveres erőinkkel nem állomásozunk sehol anélkül, hogy a fogadó állam meghívna bennünket.

Az Ukrajna ügyét hisztérikusan felfújó, de-eszkalációt követelő Borrell uniós külügyi vezető és Blinken külügyminiszter most varázsigeként ismételgetik nekünk: nagyon reméljük, hogy Oroszország a diplomácia útját választja. Megfogadom a tanácsot. Mert mi a diplomácia útját választottuk évtizedeken át, miután a Szovjetunió megszűnt. Az általam említett isztambuli és asztanai megállapodások nagyon fontos eredményei ennek a diplomáciának. Ha ők a diplomácia hívei , először tegyétek meg, amiben megállapodtak.

Vlagyimir Szungorkin:

- Ez a negyedik amerikai csapat, amellyel miniszterként együtt dolgozik. Kivel volt kényelmes a munka, kivel volt rosszabb?

Szergej Lavrov:

- Nem akarok személyes értékelésekbe bocsátkozni arról, hogy az ember hogyan dolgozik az új amerikai csapattal. Mindenkivel együtt kell dolgoznod. Ez a mi elvünk.

És nagyjából elmondhatom, hogy minden kollégámmal egyenletes volt a kapcsolatom. Bármikor beszélhetnénk őszintén. Még olyan kérdésekben is, amelyek kormányközi szinten egyre inkább megosztóvá váltak.


Vlagyimir Szungorkin

HOGY NE ADJUNK OKOT A NACIONALISTÁKNAK.
Margarita Simonyan:

- Nemrég mentettük meg Kazahsztánt. Előtte megmentettük a békét Karabahban. Folyamatosan mentjük a "korábbiakat". Mit kapunk cserébe? A "Komszomolszkaja Pravda" csodálatos vizsgálatot végzett: mit írnak Oroszországról, a Szovjetunióról, a cári birodalomról a tankönyvekben éppen ezek a mi volt tanítványaink, köztük azok, akiket megmentünk. Nagyon izgalmas olvasmány.

Szergej Lavrov:

- Van egy probléma, és ezt senki sem titkolja. Ez sok tekintetben azzal függ össze, hogy a Szovjetunióból kivált újonnan függetlenné vált államok, amelyek korábban az Orosz Birodalom részét képezték, először kaptak lehetőséget arra, hogy saját nemzetállamot hozzanak létre. És itt a nemzeti identitás mielőbbi érvényesítésének vágya néha túlzásokkal jár. És ez mindig így van, amikor a nagy birodalmak összeomlanak. A Szovjetunió, az Orosz Birodalom utódja, általában véve szintén birodalmi képződmény volt, bár a brit, a francia és számos más birodalomhoz képest sokkal enyhébb és humánusabb.

Olvastam az Ön által említett cikket a Komszomolszkaja Pravdában a tankönyvekről. Az elmúlt években többször is felhívtuk a FÁK-országok vezetésének figyelmét arra, hogy nem kell nacionalistáknak okot adni közös történelmünk kényelmetlen cselekményének "megforgatásával", amely azonban végül is minden, ebben a hatalmas geopolitikai térben élő népet hozzásegített államiságának megteremtéséhez. Bármennyire is igyekeznek az újonnan függetlenné vált államok érvényesülni, el kell kerülnünk a túlzott értékeléseket, amelyek egyértelműen és talán szándékosan az ultraradikálisok és nacionalisták kezére játszanak.

Nagyon szeretnénk elkerülni ezeket a túlkapásokat, és ezt minden eszközzel meg kell tennünk, beleértve az úgynevezett puha hatalmat is, amelyre a jelenleginél lényegesen több forrást kell fordítanunk. Minisztériumunk pedig aktívan dolgozik az állami tevékenység rendszerezésén ezen a területen. Bár még mindig messze vagyunk attól a szinttől, amit a vezető nyugati országok elértek ebben a kérdésben.
 
W

Wilson

Guest
A "KOMSZOMOLSZKAJA" ÚJSÁGÍRÓ SORSÁT KÖVETVE
Alekszej Venediktov (Ekho Moskvy):

- Szergej Viktorovics, hadd beszéljek a kollégáimról. A Komszomolszkaja Pravda fehéroroszországi irodája valóban bezárt, és a vezetője rács mögött van. A Külügyminisztérium mindig megvédi az újságíróinkat, talán a fehérorosz hatóságoknak is fokozniuk kellene az erőfeszítéseket ebben a kérdésben?

Szergej Lavrov:

- Ön helyesen mondja, hogy mindig ki kell állnunk polgáraink jogaiért, és az amerikaiak esetében több mint egy tucatnyi elrabolt emberről van szó. És az újságírókat is védeni kell, ha erre jogos okunk van. Aggodalmunkat fejeztük ki a Komszomolszkaja Pravda hírügynökséggel történtek miatt. Ha jól értem, itt egy konkrét fehérorosz állampolgárról van szó. Ez egy kicsit más történet. Minden olyan ország, amely lehetővé teszi a kettős állampolgárságot, ha a területén történik valami, a saját törvényei szerint jár el.

Sokat tettünk azért, hogy a fehérorosz hatóságokkal megértessük a helyzetet. És most általánosságban azt az álláspontot képviselik - ezzel nem tudok vitatkozni -, hogy készek bármilyen irodát megnyitni, de legyenek olyan munkatársak, akik az Orosz Föderáció állampolgárai. Úgy gondolom, hogy ez a kérés nem kizárt. Bár megismétlem, hogy az újságírók jogait mindenhol tiszteletben kell tartani, beleértve Fehéroroszországot és bármely más FÁK-országot is, kivétel nélkül. És azokban az esetekben, amikor ezeket a jogokat durván megsértik, akkor is fel fogjuk vetni ezeket a kérdéseket.

REÁLIS AZ UNIÓS ÁLLAM?
Vlagyimir Szungorkin:

-
- Szergej Viktorovics, köszönöm szépen a támogatását a "KP" munkatársával, Gennagyij Mozhejkóval kapcsolatos bonyolult fehéroroszországi történetünkhöz, köszönöm Alekszej Venediktovnak, hogy felhozta. Mozheyko már 4 hónapja börtönben van, és még csak ki sem hallgatták. Jeleztem ezt a fehérorosz elnöknél, Aliaksandr Grigorjevics Lukasenkánál, de nem érkezett reakció.

És ez nem csak az újságírókról szól. Az orosz nagykövetség adatai szerint ma 457 orosz állampolgár van rács mögött Fehéroroszországban. A lista most frissült egy újabb személlyel - Victoria Tsvikevich. Őt azért vették őrizetbe, mert szelfit készített az őrjárat hátterében. Folyamatosan az uniós államról beszélünk, hogy szinkronizálnunk kellene a jogszabályokat. Mit tesznek e tekintetben? Valóban reális az uniós állam?

Szergej Lavrov:

- Tudja, hogy az uniós államnak 28 uniós állami programja van, amelyeket tavaly ősszel hagytak jóvá. A dokumentumok keretdokumentumok, amelyek feltételezik a már megkezdett munkát, hogy mind a 28 területet a közvetlen cselekvés konkrét jogi megoldásaival töltsék meg. És mindenekelőtt a gazdaságban, a pénzügyekben, a közlekedésben, a kommunikációban és így tovább. Ezt a munkát az elnökök döntése szerint a következő két-három évben be kell fejezni. És természetesen ez egy lépés az Uniós Állam felé, amely már most sokkal nagyobb hatáskörrel rendelkezik, mint korábban.

Egy nappal azelőtt, hogy elbúcsúztattuk az új fehéroroszországi nagykövetet, Borisz Grizlovot, átadtam neki az elnök által aláírt megbízólevelemet. Az ünnepségen jelen volt Vlagyimir Szemasko, Fehéroroszország oroszországi nagykövete is. Emlékeztettem közös munkánk olyan területére is, mint a polgárok jogainak egyenlősítése. Már sok mindent megtettünk. Úgy gondolom, hogy a jogok 95 százaléka kiegyenlítődött. Vannak azonban még olyan kérdések, amelyeket néhány területen a lehető leghamarabb meg kell oldani. Különösen az egészségügyi szolgáltatások nyújtásának feltételei.

De a kérdésnek, amivel kezdted, semmi köze ahhoz, hogy milyen lesz végül az uniós állam. Mert még ha a büntetőjog teljesen egységes lesz is, nyilvánvalóan akkor is lesznek olyan esetek, amikor oroszokat tartóztatnak le Fehéroroszországban, és fehéroroszokat Oroszországban. Nagykövetségünk rendszeresen figyelemmel kíséri a letartóztatott orosz állampolgárok ügyének alakulását. Nem hallottam még Tsvikevichről. Természetesen érdeklődni fogunk a sorsa felől. Igen, vannak olyan kérdések, amelyek a bűnüldöző szervek szoros együttműködését igénylik. És nagyon fontos, hogy ezeket szövetséges módon oldják meg. Ezt a vonalat folyamatosan követni fogjuk.

A NAVALNY-ÜGYBEN SOK A KÉTÉRTELMŰSÉG
Alekszej Venediktov:

- Megnéztem a szankciók tavalyi listáját. Ezek túlnyomó többsége Alekszej Navalnij nevéhez és nem Ukrajnához kötődik. Oroszország nem indított büntetőeljárást Navalnij megmérgezésének kísérlete miatt, Németország pedig azt mondta: nincs büntetőeljárás - nincs jogsegély.

Szergej Lavrov:

- Ha úgy mutatja be a problémát, ahogyan Ön teszi, akkor a nem túl tájékozott hallgatóság azt a benyomást keltheti, hogy minden igaz. Németországnak a bűnügyi mentességről szóló európai egyezményből eredő kötelezettségei nem függnek attól, hogy valakinek van-e büntetőügye vagy sem. Törvényeink szerint büntetőeljárás akkor indítható, ha vannak tények.

Arra azonban még mindig nem kaptunk választ, hogy ki repült be Alekszej Navalnij helyett. Mert, az objektív adatokból ítélve, a repülőgépet, amely Németországból Omszkba repült neki, a rosszullétét megelőző napon foglalták le.

Miért nem mutatják meg senki senkinek azt az állítólag mérgező anyagok nyomait tartalmazó üveget, amelyet Singers (Navalnij társa - a szerk.) hozott magával. A palack közös vizsgálatára vonatkozó kérésünket elutasítják. Az állítás, hogy Alekszej Navalnij testében tiltott vegyi anyagokat találtak, azután hangzott el, hogy a polgári Charite klinikán nem találtak nála a vegyi anyagokról szóló egyezmény által tiltott anyagokat, de csak három nappal a Bundeswehr klinikáján történt felfedezés előtt.

Néhány évvel korábban, amikor hasonló történet volt a Szkripalok ügyében, és ragaszkodtunk ahhoz, hogy a tények, nem pedig a "hailey bailey" alapján kell eljárnunk, és adatokat közöltünk arról, hogy Amerikában közel 150 szabadalom van erre a hírhedt Novichok-ra, és Európában fejlesztették ki, akkor Németország, Franciaország, Svédország és sokan mások esküdtek, hogy nem rendelkeznek a technológiával. Ezt az anyagot három nap alatt lehetetlen kimutatni az emberi szervezetben a technológia nélkül. Ezt minden kevéssé vagy egyáltalán nem hozzáértő vegyész tudja. Nem kelt gyanút ez az egész történet?

MIRŐL BESZÉLGESSÜNK A "ZONGORISTÁVAL" ZELENSKYVEL?
Vlagyimir Szungorkin:

- Szergej Viktorovics, mégis a fő kérdés ma: Donbassz égni fog?

Szergej Lavrov:

- Ismétlem: Oroszország nem fog háborút indítani! De nem tartom kizártnak, hogy valaki ellenségeskedést szeretne provokálni. Több mint százezer katonát összpontosítanak az érintkezési vonal ukrán oldalán. És a kijevi rezsim nem ellenőrzi ezeknek a fegyvereseknek egy részét. Mindezek az egykori önkéntes zászlóaljak, jelenlegi területvédelmi zászlóaljak, ellenálló egységek... Még MANPAD-okat is kapnak, és arra ösztönzik őket, hogy hozzanak magukkal vadászpuskákat. Ez csak egy militarista pszichózis. És azt sem tudom kizárni, hogy valaki ott elvesztette az önuralmát.

Vlagyimir Szungorkin:

- Miért nem találkozunk Zelenszkijjel? A Komszomol egykori tagja, az Egyes Csatorna tanítványa.

Szergej Lavrov:

- Ő is zongorista.

Vlagyimir Szungorkin:

- Miért nem kommunikálunk vele?

Szergej Lavrov:

- Az elnök erre a kérdésre így válaszolt: ha Zelenszkij tárgyalni akar a kétoldalú kapcsolatok normalizálásáról, amelyek szenvednek a rezsimje intézkedései által okozott károk miatt, mi készen állunk - kérem, jöjjön Moszkvába, Szocsiba, Szentpétervárra, ahová csak akarnak. De ha a Donbasszról akar tárgyalni, akkor menjen a kontaktcsoportba, amelynek közvetlenül a Kijev és Donyeck, Kijev és Luhanszk közötti rendezés minden kérdésével foglalkoznia kell. És amikor azt mondja, hogy nem fog velük beszélni, az rosszat tesz a belső ukrán válságnak.


 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 077
24 942
113
Technikai szak barbár vagy és még nyomod is a hülyeségedet! Egyáltalán tudod, hogy mi a különbség a gyenge és erőáram között?
A transzformátornak különböző védelmi rendszerei vannak, amik a primer és szekunder oldalt is kapcsolják, ha kell. Kapisto?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 794
80 965
113
1. Tudtommal a szovjetunió jogutódja oroszország - Orosz Föderáció (csak hogy ne tudj tovább kötekedni)
2. Gyenge a képzelőerőd.
3. Ezt a maszlagot a fórum többségével ellentétben én nem veszem be.
Szuperhatalom a Szovjetúnió volt nem az OF. Jogutód nemzetközi-jogi értelemben az OF lett, de már 25%-al kevesebb területtel, 50%-al kisebb gazdasággal, és 50%-al kevesebb lakossal.
Amit leírtam tények, az orosz gyülölők mindent maszlagnak tartanak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU