UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 859
113
2182 fognak ide érni?

Ha minden jól halad akkor az Eurázsiai birodalom a mars-ra telepített légvédelme elintézi:DD
Ha szarul alakulnak a dolgok akkor leszállnak de csak majmok fognak ellenük harcolni botokkal és kövekkel.
Értsétek jól mire célzok :(Demográfiai helyzet miatt)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Ez a történet így elég sovány, de azért berakom:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140811-egyelore-megmagyarazhatatlan-esemenyeket-tapasztalnak-az-ural-hegysegben.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Egy kanadai stáb véletlenül lefilmezett egy UFO-t.
http://www.huffingtonpost.com/2014/08/17/ufos-videotaped-canadian-wildfire_n_5685252.html?ncid=txtlnkusaolp00000592
 

ben921114

Member
2013. február 11.
71
0
6
ez érdekes, mert ilyet láttunk tegnap este 10 óra körül alacsonyan itt Kalocsán,egy pillanatra feltűnt majd kialudt a fénye, nagy ablakméretű, tojás alakú, nagyon fényes, eddig csak fehéret, narancssárgát meg pirosat láttam, ez a zöld új :)) biztos LMP szimpatizánsok :D
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Egy kanadai stáb véletlenül lefilmezett egy UFO-t.
http://www.huffingtonpost.com/2014/08/17/ufos-videotaped-canadian-wildfire_n_5685252.html?ncid=txtlnkusaolp00000592

Szerintem tűzgömb (meteor).

A youtube videó egyik hozzászólása: "If that's a UFO then my dick is a lightning rod. " :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
jani2

Igazából az UFO pont azért UFO, mert csak olyan távolságból készülnek róla felvételek ami alapján nem lehet azonosítani :-(
Ha közelről lenne egy jó minőségű felvétel róla akkor idegen űrhajónak/járműnek vagy meteornak hívnánk. Így marad az azonosítatlan repülő tárgy...
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
... Így marad az azonosítatlan repülő tárgy...
Nekem nem UFO. :)

Egy rendes idegen űrhajótól, azért ennél többet várok. :)

Csíkhúzás = jelentős anyagvesztés. Ja, persze, kényszerleszállást hajtott végre. :)
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
ez érdekes, mert ilyet láttunk tegnap este 10 óra körül alacsonyan itt Kalocsán,egy pillanatra feltűnt majd kialudt a fénye, nagy ablakméretű, tojás alakú, nagyon fényes, eddig csak fehéret, narancssárgát meg pirosat láttam, ez a zöld új :)) biztos LMP szimpatizánsok :D
Megnéztem az idokep.hu oldalról elérhető 2 kalocsai webkamera tegnapi gyorsított egész napos felvételét, sajnos nem látszik semmi. :(

Pedig biztos szép lehetett. Én is láttam már efféléket, régen még a Népszabadság is lehozta az "észlelésemet" . Az le is esett valahol Szlovákiában. :)

Viszont UFO kedvelőknek holnap, hétfőn hajnalban Vénusz és Jupiter együttállás.
http://www.idokep.hu/hirek/latvanyos-bolygoegyuttallas-a-hajnali-egen
 

ben921114

Member
2013. február 11.
71
0
6
nagyon sajnálom jani2,hogy te nem láttad a gyorsított felvételen azt,amit mi igen :) amúgy is azon a gyors felvételen nem is lehet látni,mivel írtam,hogy egy PILLANATRA tűnt csak fel. De nem is adtál rossz ötletet ezzel az időképpel ,mivel másodpercenként meg lehet nézni a felvételt, akit érdekel az nézze meg este 9 és 11 között a képeket. http://cam.idokep.hu/kamerazongora.php?user=flaiszg
 

ben921114

Member
2013. február 11.
71
0
6
dudi
nem ez nem májusi tréfa topic, ez az UFO topic :)

"fip7
2013. január itt: Kantin FeljelentIdéz
UFO-k, avagy az azonosítatlan repülő tárgyak. Mindenki tud a létezésükről, mégsem tudja bizonyítani senki. Korunk egyik nagy kérdése: Vajon mi van ott a levegőben?
Erre próbál választ találni a kis topikunk..."
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Miért gondoljátok,hogy egy olyan faj ami át tudja utazni a világűrt és rejtve akar maradni előttünk azt mi bármi módon képesek vagyunk észlelni?
 

ben921114

Member
2013. február 11.
71
0
6
és te miért feltételezed, hogy idegenekre gondolunk? az UFO nem egyenlő az idegen fajjal, hanem olyan repülő objektum, melyet nem azonosítottak. Elég sok történetet hallottam rokonoktól, akik itt Kalocsán a LÉRAKnál dolgoztak, és elég sok megmagyarázhatatlan objektumot láttak kezdve egészen a szivar alakútól a csészealjig. Én speciel abban hiszek,hogy ember készítette gépekről van szó. Nem akarok agymenést írni, meg meggyőzni se szeretnélek ,mindenki azt hisz el amit akar. Ha van egy szabad estéd akkor dugd ki a fejed az ablakon vagy ha van udvar akkor ülj ki egy félórára, ha szerencséd van akkor látsz is UFO-t :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
dudi

Gondolom te sem tudsz megmagyarázni mindent amit látsz. Ez a topik pedig erről szól. Ha valaki talál valami érdekeset, ide beteheti.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
fip7

Az ősember nem tudott nagyon sok mindent megmagyarázni(olyan dolgokat amiket ma általános iskolában tanítanak)ezért kitalálta a szellemvilágot...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
dudi

Magyarán ha valamiről nem tudjuk, hogy micsoda, akkor ne adjunk neki nevet, és ne is foglalkozzunk vele. Tegyünk úgy mintha nem is létezne, aki szól róla azt meg nevessük ki! És még véletlenül se próbáljuk megmagyarázni, magyarázatot találni az adott jelenségre.
Hát dudi, nem ez a mentalitás vitte előre az emberiséget, szerencsére vannak olyan emberek akik válaszokat keresnek arra amit nem értenek. Ez viszi előrébb a világot. Szerintem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
fip7

Csak ne gondoljunk róluk 100% -os bizonyossággal,hogy tudjuk mik azok.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 859
113
https://www.youtube.com/watch?v=kgREBbJsMts

Nem vagyok híve az ufok-nak nem is leszek de ez felkeltette figyelmem