• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Mindkettő ugyanaz. Csak az egyik páncélozottabb, mint a másik.

1576672801_nurol-makina-yoruk-moduler-zirh.jpg
Nem akarok senki megakasztani de az egyik a platós a másik meg a sima...!Ez a különbség!
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 885
7 114
113
Nem akarok senki megakasztani de az egyik a platós a másik meg a sima...!Ez a különbség!
Nem látok jelentős különbséget az extra páncélon és a nagyobb légcsatornán kívül, amely valószínűleg a páncélozottabb változat extra motorteljesítményének szükségessége miatt található. Az elülső rács is könnyen cserélhető. A jármű magassága már egy pillanatra változhat.

Nem minden egyszerű változás megköveteli, hogy a járművet más verzióként hirdessék. Nem egy 6. generációs vadászgépet építesz.

2021%2F08%2Fyoruk5.jpg
1901_3.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 153
113
Igen de ha azt vesszük akkor elvileg a platósnak kellene az újjabb verziónak lennie...!Hiszen az jött ki később!
Nem egészen.
Az egyenes hűtőmaszkos a régebbi. Az a verzió (nem a pontos darab!) volt itt 2 éve Budaörsön. Kecskemétre már a "lekerekített" hűtőmaszkos jött.
Is. De a verzió különbség valós.
Ha jól gondolom, hozzányúltak a futóműhöz is, ugyanis az újabb gép mintha nagyobb és különösen vastagabb gumikat kapott.
Ha jól sejtem, a mi saját igényünk (más egyelőre nem fog egyszerre Gidránt, és Nomádot egyszerre üzemeltetni) alapján történt meg a változtatás. Az a tippem, hogy az új Nomad már a Gidrán gumiján fut.
Ez nem csak a terepjáró képességre hathat pozitívan, de egy azonos logisztikai alapot is jelent a Gidránnal.
Mi több, talán nem is álltak meg csak a gumiméret módosításán, de esetleg a futómű komplette is átkerülhetett a Gidránból. :rolleyes:
A kis szemét anyagias magyaroktól minden kitelik. Lehet hogy tanult a Honvédség a BTR-rel lehúzott lassan 30 év sz0pásaiból?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 153
113
Hja és érdemes megnézni, hogy szerintem az újabb dobozos Nomad már a mi saját pédányunk. Ugyanis azon már a lokalizált üzemeltetési feliratok is magyarok voltak:
Az meg csak olyan esetben kerül fel, ha elvégezték a lokalizációs munkákat. Egy demó példányra tök felesleges lenne azt felírni, hogy "csörlő kézi vezérlő csatlakozó"!
Szóval lehet örülni azoknak, akik már nagyon várták az első valódi saját példányt.
Furcsaság, hogy nincs lézervágott névre utaló saját design elem.

Hja meg ugye a színe! Én azért láttamoztattam volna először @Hummen23 kartárssal - mint a fórum házi színfelelősével. :rolleyes: :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 153
113
M12 aknavető vontató?
A platóra mehet a lőszer - nyilt térben ha berobban nem kapja szét a járgányt...talán
Legfeljebb oldalról kaphat még némi páncélt...

Az önjáró 120-as volt a sztár, de azért Hirtenberger is ott volt - valamivel vontatni kell ezeket az aknavetőket is...

M12-mortar.jpg
Ehhez elég egy Hilux - bőven.
Ott is elfér a platón olyan 30-40db gránát akár ládában, akár speciális függőleges csöves tárolókban.
Maga az utánfutó egy szándékosan könnyű megoldásnak tűnik.
 
H

Hummen23

Guest
Hja és érdemes megnézni, hogy szerintem az újabb dobozos Nomad már a mi saját pédányunk. Ugyanis azon már a lokalizált üzemeltetési feliratok is magyarok voltak:
Az meg csak olyan esetben kerül fel, ha elvégezték a lokalizációs munkákat. Egy demó példányra tök felesleges lenne azt felírni, hogy "csörlő kézi vezérlő csatlakozó"!
Szóval lehet örülni azoknak, akik már nagyon várták az első valódi saját példányt.
Furcsaság, hogy nincs lézervágott névre utaló saját design elem.

Hja meg ugye a színe! Én azért láttamoztattam volna először @Hummen23 kartárssal - mint a fórum házi színfelelősével. :rolleyes: :D
Nekem nagyon tetszik, de az egyetlen fontos dolog ezzel kapcsolatban, hogy sokkal jobban rejt az adott környezetben.
Hova kerülhetett a Nomád? A Vitéz Bertalanhoz?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 153
113
Levan az festve.
De ha nem a magyar honvèdsègé hanem esetleg cégtulajdon miért lenne magyarra festve.
De egy tesztjarmunel nem mindegy?
Annyiban érdekes lehet a dolog, hogy maga az árbóc az már szerintem a Pro Patria rendszere, szóval vagy könnyen átszerelhető, vagy már az is a mi járművünk. De teszteléshez semmiképp nem életbevágó a rejtő szín.
Maga a homogén szín meg nekem a rejtő szín zöldjének tűnik. Tehát utólag a foltokat ráfesteni nem lesz nagy kunszt.
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 885
7 114
113
Kell egy ilyen a birtokra,orvadászokat távoltartani.
Van ennek civil verziója?
Bárcsak az lenne, de szerintem túl drága. Nagyon drágán értékesítették őket, mert nem jöttek le a teljesen automatikus gyártósorról, mint a soros autók.