A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
Szerintem az is előre lépés hogy kijöttek a nagyjaink igazából ők is láthatták szemtől szemben hogy a mi saját magunk által vásárolt cuccokban vagyunk kénytelenek dolgozni.Mert amugy szerintem meg is döglenénk attól az esővédőtől meg molinótól amit adnak...Másról nem is beszélve.Én már új cuccoknak is tudnék örülni nem hogy új eszközöknek....De máshol az ilyen helikopteres tenderekről rengeteg hír lát napvilágot ha máshonnan nem hát a gyártóktól, itt meg megjelenik hogy minden lehetséges nyúl már benne is van a kalapban már.Konkrétumok meg sehol....Kicsit érdekes...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 373
113
<b>Szerintem az is előre lépés hogy kijöttek a nagyjaink igazából ők is láthatták szemtől szemben hogy a mi saját magunk által vásárolt cuccokban vagyunk kénytelenek dolgozni</b>.Mert amugy szerintem meg is döglenénk attól az esővédőtől meg molinótól amit adnak...Másról nem is beszélve.Én már új cuccoknak is tudnék örülni nem hogy új eszközöknek....De máshol az ilyen helikopteres tenderekről rengeteg hír lát napvilágot ha máshonnan nem hát a gyártóktól, itt meg megjelenik hogy minden lehetséges nyúl már benne is van a kalapban már.Konkrétumok meg sehol....Kicsit érdekes...


Szerintem azt hiszik hogy azok a cuccok hivatalosan rendszeresítve vannak. Ebből azt a következtetést vonják le hogy jól felszereltek a katonák, igaz kicsit sokféle a cucc, de ha ilyen bő a választék akkor nem is kell beszerzés. :) Mert mi az hogy nem a drága kincstárit hordja,az elképzelhetetlen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 373
113
<b>Szerintem az is előre lépés hogy kijöttek a nagyjaink igazából ők is láthatták szemtől szemben hogy a mi saját magunk által vásárolt cuccokban vagyunk kénytelenek dolgozni</b>.Mert amugy szerintem meg is döglenénk attól az esővédőtől meg molinótól amit adnak...Másról nem is beszélve.Én már új cuccoknak is tudnék örülni nem hogy új eszközöknek....De máshol az ilyen helikopteres tenderekről rengeteg hír lát napvilágot ha máshonnan nem hát a gyártóktól, itt meg megjelenik hogy minden lehetséges nyúl már benne is van a kalapban már.Konkrétumok meg sehol....Kicsit érdekes...


Szerintem azt hiszik hogy azok a cuccok hivatalosan rendszeresítve vannak. Ebből azt a következtetést vonják le hogy jól felszereltek a katonák, igaz kicsit sokféle a cucc, de ha ilyen bő a választék akkor nem is kell beszerzés. :) Mert mi az hogy nem a drága kincstárit hordja,az elképzelhetetlen.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Na jó, olyan szinten gondolom, hogy "oké, ezek is nyafognak, hogy nincs pénz semmire"... Meg már az amcsik is nyafognak, hogy ez így szánalmas...
De pl. azzal is, hogy amíg mi vízet tisztítunk, addig a csehek és a horvátok elég jóféle karabélyt gyártanak? Vagy mondjuk majd minden szomszédunk tud gyártani valamilyen APC-t és/vagy harckocsit?
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 786
8 388
113
Dudi: valószinüleg, mert ez tűnik a legenyhébb és legegyszerübb indoknak, hogy miért olyan a helyzet, amilyen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 963
113
Az,hogy olyan a helyzet amilyen annak 70% a pénztelenség számlájára írható!
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
Sok az a 70%. Amikor egy őrnagynak 20 percig kell magyarázni, hogy a BTR nem tud egy helyben megfordulni akkor én nem tudok feltételezni minimális hozzáértést se. Meg az a Böröndi is mekkora egy tulok te jó ég...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"Miért hiszitek,hogy hülyék vagy vakok vagy,hogy nem értenek semmihez?"</i>
Mert a másik lehetőség, hogy direkt ...-ják le, és tartják alacsonyan az ország harci értékét.

<i>"Az,hogy olyan a helyzet amilyen annak 70% a pénztelenség számlájára írható!"</i>
Nem hiszem, hogy csak 30%, hogy az ész nélkül nyúlnak le minden, amit lehet, és az esetek 99%-ban hülyeségre költenek... :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 963
113
zotyek78

Miből vennének bármit is amikor a működésre is csak alig elég a költségvetés?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 963
113
Az a baj,hogy ti nem látjátok,hogy milyen bagatel dolgokra sincs pénz de osztjátok az észt...
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
nah hogy szándékos-e vagy sem kérdés körbe:
1. Szerintem mindenki tisztában a gvozgyika és a d-20 közti különbségekkel, mégis melyiket tartották hadrenben? Ha ez nem volt szándékos akkor semmi sem, mert ez annyira egyértelmű.
Mindig készülnek tanulmányok, mert igen szakértelem az van, csak a döntéshozók figyelmen kívül hagyják. Ezek a tanulmányok pedig tökéletesen szemléltetik a helyzetet.
Tovább inkább nem is folytatom...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Dudi
Akkor bocsi, ...juk le mi is... Nincs pénz semmire.
Nálam sokkal értelmesebb emberek "osztották már itt az észt" nem egyszer, hogy GDP arányosan mire lenne keret, összehasonlítva más országokkal, és köze nincs hozzá a jelenlegi állapotnak.
De ha szerinted itt 25 év alatt mindent megtettek annak érdekében, hogy ne így legyen akkor bocsi, "csak hát a körülmények", akkor bocsi... :S
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 217
119 866
113
Hát az összes lánctalpas technikát kivonták mert sokkal drágább fenntartani mint a kerekest, ez lett a veszte a Gvozgyikának is, hiába rém egyszerű, a bmp-ket is kivonták pedig aztán a BTR-ekhez képest nagyságrendekkel jobb. Az a harmincegynéhány darab T-72 ami van pedig már muszájból maradt meg, hogy a fegyvernem el ne tűnjön.

A Gvozgyikán a bázisjárművet drága fenntartani, annak is főleg a futóművét mert "gyorsan" amortizálódik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 914
113
<b>A pénztelenség is a döntéshozók felelőssége</b>, ez is az ő döntésük.
Amikor nagyrészt felszámolták a HM-nél a korrupciót mit csináltak a fölszabadult forrásokkal?
Megvonták a haderőtől, így lett GDP arányos 1%-ból 0.7%.
Ez is egy döntés amit meghoztak.

Ha igaz amit dudi mond, hogy tényleg tisztában vannak a helyzettel és ezzel együtt így cselekszenek az iszonyatosan nagy felelőtlenség. (vagy még rosszabb)
Szóval szerintem maradjunk annál a jóhiszemű feltételezésnél, hogy csak sík hülyék hozzá és azért ilyen a helyzet. Ez kevésbé hangzik rosszul, kevésbé bántja a fórumozók lelki világát, mint a másik opció.