Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Kérj rájuk testi fenyítést is,hamár!

078d6df02da485652a2ecb1d81ba9ae6.gif


Persze jobb vigyázni a pofozkodással, jól bírjuk :D

 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ezt a katyvaszt képtelenség átolvasni és nem fogom elfecsérelni az időmet ennyi agymenés végigolvasására.

Számomra megfejthetetlen, hogy munkaidőben hogyan van erre lehetőség és idő, hetek óta. Feljövök és ugyanaz a szellemi homokozó megy.

Érdekes amúgy, hogy ha van ennyi idő erre, akkor miért nem láttam a tolongást a haditechnikai témát/cikkek esetében? Nem a szólászszabadságot kérem számon, hanem a döntés szeretném megérteni.

Amikor valami anyagtudományos dologról írok, akkor azt többször átgondolom, néha az itteni írásokat is elsütöm a mérnökképzésben. Vagyis nekem emiatt van egy haszon is.

De mi haszon keletkezik az n+1 alkalommal elcsépelt/belinkelt/autóskártyás bezzeg akkor ez vagy az szövegelésből!? Mi a haszna annak, hogy az ember a legdrágább tulajdonát erre használnja - mondhatni céltalanul!?

Segítsetek ezt megérteni, mert ez nekem magas és egyre többször látom ezt, hogy értelmetlen időtöltésre ennyi energia fordítódik - a világra gyakorolt hatása nulla - szemben az értelmes és teremtő dolgokra egyre kevesebb!?

Tudom, nem idetartozó és hangulatkeltő írás, viszont messze ebben a topikban a legnagyobb forgalom és a legtöbb ilyen eset. A saját pedagógiai ismereteim tágítása végett kérdezem. Szerintem adtam már cserébe némi anyagtudományt a válaszért :)

Köszönöm
tessék mérnök úr, helyére tettem magának.
 
W

Wilson

Guest
Felénk ezt úgy nevezik, amit itt néhányan végeznek, hogy szellemi fa..verés. Lufihámozás, ködszurkálás. Érdemi hozzászólás nincs, csak álságos én milyen okos vagyok, a 2022-es év egyik legjelentősebb történéséhez én is hozzá tudok szólni. Itt az átka, hogy mindenkinek van hozzászólási jogosultsága mindenhez is.

Elnézést, de ez nem azoknak a keveseknek szól, akik érdemben, tényeket tudnak hozzáfűzni a topik témájához.
És szerinted, hogyan kellene korlátozni egy fórumon a hozzászólásod jogot?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 923
19 162
113
És szerinted, hogyan kellene korlátozni egy fórumon a hozzászólásod jogot?
Szerintem fizetőssé kéne tenni a kommentelést! Egy hozzászólás 50 Ft. Hoppá, az ukrajna topik a hétvégén 100 oldallal gyarapodott, oldalanként 25 hsz, az 2500 * 50 = 125000 Ft lenne az oldal üzemeltetésére! Valószínűleg kicsit csökkenne a hozzászólási kedv, de az akinek olyan fontos, hogy elmondja a magáét, biztos tudja egy kis aprót nélkülözni ;)

Tudom, most ódzkodtok a gondolattól, de utólag Yódákat zengtek majd a nevemről!
 
W

Wilson

Guest
Szerintem fizetőssé kéne tenni a kommentelést! Egy hozzászólás 50 Ft. Hoppá, az ukrajna topik a hétvégén 100 oldallal gyarapodott, oldalanként 25 hsz, az 2500 * 50 = 125000 Ft lenne az oldal üzemeltetésére! Valószínűleg kicsit csökkenne a hozzászólási kedv, de az akinek olyan fontos, hogy elmondja a magáét, biztos tudja egy kis aprót nélkülözni ;)

Tudom, most ódzkodtok a gondolattól, de utólag Yódákat zengtek majd a nevemről!
50 Ft/hozzászólás tarifa mellett , biztos, hogy nagyot csökkene a hozzászólási kedv......:)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
És szerinted, hogyan kellene korlátozni egy fórumon a hozzászólásod jogot?
Csak tényeket lehessen közölni. Hogy mi a tény, azt meg egy tényellenőrző bizottságnak kellene minősítenie. De hát ez szájenszfiksön és a szólásszabadság súlyos korlátozásának lenne tere; a világon senki nem csinálna ilyet.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 617
55 075
113
Szerintem fizetőssé kéne tenni a kommentelést! Egy hozzászólás 50 Ft. Hoppá, az ukrajna topik a hétvégén 100 oldallal gyarapodott, oldalanként 25 hsz, az 2500 * 50 = 125000 Ft lenne az oldal üzemeltetésére! Valószínűleg kicsit csökkenne a hozzászólási kedv, de az akinek olyan fontos, hogy elmondja a magáét, biztos tudja egy kis aprót nélkülözni ;)

Tudom, most ódzkodtok a gondolattól, de utólag Yódákat zengtek majd a nevemről!
Benne vagyok! Tartalom hozása ingyen maradhat. Propiért, poénkodásért fizzetni kell. :)
 
W

Wilson

Guest
Csak tényeket lehessen közölni. Hogy mi a tény, azt meg egy tényellenőrző bizottságnak kellene minősítenie. De hát ez szájenszfiksön és a szólásszabadság súlyos korlátozásának lenne tere; a világon senki nem csinálna ilyet.
A tényellenorzo bizottság pedig ha lelkiismeretesen végezne a munkáját sokszor csak hónapok múlva engedélyezne egy hozzászólást , mivel akkora lehetne leeelenőrizni pl egy háborús hír valóságtartalmát...:)
 
  • Vicces
Reactions: phaidros
W

Wilson

Guest
Nekem megér ennyit az itteni jelenlét. :)
Az meg, hogy mi a propaganda azt a propaganda ellenőrző bizottság döntené el, amely gyakran együtt űlésezne a tényellenörző bizottsággal , és amelyek működését a propaganda elleörző és a tényellenörző bizottságot ellenőrző bizottság ellenőrizné....:)
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: omae and Catles

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 990
53 869
113
Szerintem fizetőssé kéne tenni a kommentelést! Egy hozzászólás 50 Ft. Hoppá, az ukrajna topik a hétvégén 100 oldallal gyarapodott, oldalanként 25 hsz, az 2500 * 50 = 125000 Ft lenne az oldal üzemeltetésére! Valószínűleg kicsit csökkenne a hozzászólási kedv, de az akinek olyan fontos, hogy elmondja a magáét, biztos tudja egy kis aprót nélkülözni ;)

Tudom, most ódzkodtok a gondolattól, de utólag Yódákat zengtek majd a nevemről!



A having 1000-3000ft tagdíjat támogatom,autós fórumon is bevált.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 923
19 162
113
Egy igazságosabb világban le lehetne vonni az adóalapból a htka alapítványnak küldött összeget.
Mondjuk rajtam inkább az segítene, ha konkrétan az adótartozásból lehetne leírni. :)
Kiemelten közhasznú alapítványoknál mintha lehetne. Következő podcast felvételénél Maróth urat meg kéne kérdezni, hogy soron kívül intéz-e ilyet a HTKA-nak!
 
Status
Not open for further replies.