A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 422
113
Szembeszélben, kitartóan, lassaban, viszont a lakosságot kevésbé terhelve, a nemzeti tőkéseket előnybe hozva, a multik legkárosabb részét kiszorítva.
A többi be nem idézett részt sem vitatom.

Amit idéztem tőled azt hívják unortodoxiának.
S ezzel ment el az idő. Értem, h ez egy politikai cél volt(előnyökkel és hátrányokkal jövőre nézve), de tegyük mellé, h később kezdtük ez miatt a kilábalást.
“Káros multit” az “extra profithoz” hasonlóan én nem tudom értelmezni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Stabil magyar növekedésre számítanak, ami persze kevés lenne, de ha az EU átlaga eközben gyorsabban romlik a közelében lehetünk. Elnezve a görög és portugal vonalat, erre lehet esély, ha csatlakozik hozzájuk, Olaszország és Spanyolország....
Be kell venni Ukrajnát az EU-ba, és máris közelebb kerülünk az átlaghoz!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
A többi be nem idézett részt sem vitatom.

Amit idéztem tőled azt hívják unortodoxiának.
S ezzel ment el az idő. Értem, h ez egy politikai cél volt(előnyökkel és hátrányokkal jövőre nézve), de tegyük mellé, h később kezdtük ez miatt a kilábalást.
“Káros multit” az “extra profithoz” hasonlóan én nem tudom értelmezni.
Pedig lehet. Pl. Az a nyugati állami multi, aki a magyar közszolgáltatásokat úgy privatizálta, hogy fiksz iksz profit volt neki aláírva.

Vagy olyan francia Cafeteria szolgáltató cég, aki semmi valós munka mellett a cafeteria iksz százalékát kezeli költség, apró nyereség címen hazatalicskázta. Stb, stb..

A másik fintos szempont, hogy a korábbiaktól eltérően csak közvetve súlxtották a stabilizációs intezkedések a lakosságot, illetve új szektoradókkal, szent teheneket, új cégeket vontak be súlyozottan a közteherviselésbe.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 422
113
új szektoradókkal, szent teheneket, új cégeket vontak be súlyozottan a közteherviselésbe.
csak közben pont ezeknek a cégeknek az outputja építi a GDP növekedést…

De szerintem pro és kontra hallottuk már elégszer egymás érveit.
S ez már mögöttünk van.
Én csak annyit szerettem volna jelezni, h a kilábalásra nem csak a választott út állt rendelkezésre.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
csak közben pont ezeknek a cégeknek az outputja építi a GDP növekedést…

De szerintem pro és kontra hallottuk már elégszer egymás érveit.
S ez már mögöttünk van.
Én csak annyit szerettem volna jelezni, h a kilábalásra nem csak a választott út állt rendelkezésre.
Sztem pont ezek a cégek nem építik, mert a profitot hazatalicskázták és hozzáadott értékük nem volt a magyar gazdasághoz. Inkább élősködtek rajta.

De nem veszem 1 kalap alá a multikat, főleg nem vetem meg, hogy profitmaximalizálásra törekszenek. Az államot kárhoztatom, ha nem szabályozza ezt.

Sztem egész jó egyensúlyt sikerült megtalálni az unortodox rendrakás után. Persze van hova fejlődni. Úgy latom ez Lázár és Nagy feladata lesz. Sztem jó emberekre bízták.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Sztem egész jó egyensúlyt sikerült megtalálni az unortodox rendrakás után. Persze van hova fejlődni. Úgy latom ez Lázár és Nagy feladata lesz. Sztem jó emberekre bízták.
Szóval azt mondod, hogy már megtanulta a leckét és jó dolgot nem csinálhat, csak azt amit szabad? De persze vehetjük úgy is, hogy ez nem bukta volt neki, hanem csak egy nagyobb a füstje mint a lángja performansz, szóval látszatpolitikus. Melyik a jobb?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Szóval azt mondod, hogy már megtanulta a leckét és jó dolgot nem csinálhat, csak azt amit szabad? De persze vehetjük úgy is, hogy ez nem bukta volt neki, hanem csak egy nagyobb a füstje mint a lángja performansz, szóval látszatpolitikus. Melyik a jobb?
Lézerjani most rendbe teszi a vidéki alacsonyabb rendű utakat (úgy értelmeztem azok is hozzá kerültek most), meg a fontosabb építkezéseket nagyjából észszerűen tartja, akkor simán lehet még miniszterelnök is utána. Az utak látványosak, mindenki azonnal érti, látja, érzi őket, és a minőségi javulást, és jó benyomást tesz az egyszerű emberre is: ezt is megcsinálta rendesen, amit évtizedekig senki nem tudott (akart). Persze az autópályák is fontosak, de a kis utak rettenetes állapotban vannak. Ráadásul eléggé alacsonyan függő alma, Nógrád rendberakásával már lehetne haknizni, ahogy a csernobili állapotból európaivá válik.

Megcsinálná az oktatást? Évtized(ek) múlva derül ki, hogy tényleg jó lett-e. Egy úton azonnal látja a választó, hogy nem kátyús. Ez már lehet, hogy az utódlás felépítése szerintem Viktor számára.

Az okmányirodásdit is ő rázta gatyába emlékeim szerint. Képessége van dolgokat jó menedzselni. Csak legyen akarata kamatoztatni is.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 422
113

“ Nagyon erős a bérnyomás a magyar gazdaságban a KSH friss adatai alapján. Mind a bruttó átlagkereset, mind a rendszeres keresetek gyorsuló ütemben nőnek. Ez az első komoly jele annak, hogy Magyarország az ár-bér spirál kapujában van.”
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 422
113
Ide teszem nem belpolba:


“ Szerdán kormányülés zajlik a Karmelita-kolostorban és Orbán Viktor egy erről készült fotóval jelezte: hamarosan fontos döntések születhetnek.”

A forint árfolyam jól fogadta a tegnapi bejelentést….Ja, úgy tűnik még sem.

Akkor várjuk a bejelentéseket.
Hátha utána “okosabbak” leszünk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Ide teszem nem belpolba:


“ Szerdán kormányülés zajlik a Karmelita-kolostorban és Orbán Viktor egy erről készült fotóval jelezte: hamarosan fontos döntések születhetnek.”

A forint árfolyam jól fogadta a tegnapi bejelentést….Ja, úgy tűnik még sem.

Akkor várjuk a bejelentéseket.
Hátha utána “okosabbak” leszünk.
A bankadónak a pénzpiac sosem szokott örülni, de majd megnyugszik.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 422
113
A bankadónak a pénzpiac sosem szokott örülni, de majd megnyugszik.

Szűken vett technikai kép vegyes és ez a mai -eddigi- rally-val sem változott.
Csak most néztem rá milyen reakció volt a semmire(még nincs konkrét hír).

Későbbre várok szinttöréseket.szvsz.

Ez persze változhat ha “sikerül” valami olyat bejelenteni.

A forint sérülékeny. S az ilyen pletykák és az MNB bejelentése ezen csak ront.
De úgy látom a monetáris stabilitás megint csak hátrább van a sorban.Ahogy az elmúlt 10 évben.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 422
113
Hol, milyen reál GDP növekedés várható az IMF szerint. Ők minket mindig nagyon szeretnek.


Mo. jobban teljesít! :cool:

Ugyanazon a héten(április)jelent meg mikor a PM féle konvergencia program.
Hivatkozva is lett itt cikkszerűen összehasonlítva PM és MNB előrejelzéssel, csak akkor nem érte el senki ingerküszöbét. Lehet csinos térképpel többet ért volna(IMF oldaláról).

IMF 3,7% vs. PM 4,9%
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 531
6 599
113
A benzinkút működik, de a külföldi tőke kivonul, leállt több gyár és a háború nagyon költséges, elvonja a pénzt a beruházások elől. Az infláció 20% körül van, ezt nem tudja követni a növekedés.
Ok, azt elfogadom, hogy a beruházás visszaesik, bár az önnellátás miatt erre is rá kell kapcsolniuk. De a GDP-t a háború is pörgeti nem? Le kell gyártani a rengeteg lőszert, bombát, rakétát. Pár napja -10-et mondtak most -8,5. Kiváncsi leszek a tényleges számra.