Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113



Ha ezt komoly gondolta ez bóhoc, akkor annál is hülyébb, mint gondoltam...

  1. Bármit megtekintők csekély %-a lájkol bármit is. Elég csak az átlag YT videót megnézni, de ez twitterre is igaz. Főleg, ha accountja sincs az illetőnek, akkor nem is tudja.
  2. Érdeklődési kör. Kurvára nem releváns, hogy valami népszerű, mert egy csak tech területet olvasó soha nem fog egy egy beauty oldalt megnézni, nemhogy lájkolni.

Kicsit összetettebb ennél, pár hete kibukott, hogy pl. Biden lájkolóinak 50+%-a bot...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Ennek az égvilágon semmi köze az érvelési hibához.
Mert pl. ha igaz is, amit írsz, akkor abból nem követekzik, hogy pl. az nálam is ez van.

Egyszerűen a cikk egy nagy kupac kaka (mondjuk nem meglepő mivel index).

Musk-nak azzal van baja, hogy "hivatalosan" 5% a bot accountok aránya a twitteren, csak időközben kibukott, hogy ez lényegesen magasabb is lehet és manipulálják a számokat, ebből adódik, hogy a valós emberi felhasználók száma lényegesen alacsonyabb, mint amit elismernek.

Ez egyúttal azt is jelenti, hogy az egész cég egy légvár ami a valóságban pont annyit ér, mint a cikk amit linkeltek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Egyszerűen a cikk egy nagy kupac kaka (mondjuk nem meglepő mivel index).

Musk-nak azzal van baja, hogy "hivatalosan" 5% a bot accountok aránya a twitteren, csak időközben kibukott, hogy ez lényegesen magasabb is lehet és manipulálják a számokat, ebből adódik, hogy a valós emberi felhasználók száma lényegesen alacsonyabb, mint amit elismernek.
OK, és erre benyögni egy alap nélküli számot? Ej...
Akkor mondhatom, hogy az infláció 30%, mert a számokra fontos dolgok ennyit drágultak a többit meg fosom le?
Ez egyúttal azt is jelenti, hogy az egész cég egy légvár ami a valóságban pont annyit ér, mint a cikk amit linkeltek.
Cseréld ki a cég nevét Teslára... :)
 
M

molnibalage

Guest
Vagy Meta-ra és társaira, gyakorlatilag az egész amerikai "ipar" egy légvár.
Juj, azért túltolni nem kéne.
Azért a Boeing, ami a fejed felett repül GE vagy PW hajtóművel, az nem légvár.
Vagy a Honeywell ipari műszeres cuccok és n+1 más dolog.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Juj, azért túltolni nem kéne.
Azért a Boeing, ami a fejed felett repül GE vagy PW hajtóművel, az nem légvár.
Vagy a Honeywell ipari műszeres cuccok és n+1 más dolog.
De ezek régi cégek amik kézzel fogható dolgokat gyártanak a mai napig, meg is látszik a részvényeiken, nem szárnyal úgy, mint az új csodáké, amik csak ígérnek.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 254
2 384
113
A kisebbség képviselőjének volt, ez pedig jelen értelmezés szerint az ellenzék.
"Az intercessiót, azaz a vétó intézményét a Kr. e. 6. században vezette be a római köztársaság, hogy a tribunusok ennek segítségével védhessék a plebs, azaz a köznép érdekeit a szenátust ellenőrző patríciusi osztály esetleges túlkapásaival szemben. A tribunusi vétó azt nem tudta megakadályozni, hogy a szenátus megszavazzon egy törvényt, de azt igen, hogy a jogszabály életbe is lépjen. A tribunusok arra is használhatták a vétójogot, hogy egy törvényjavaslat ne kerülhessen a plebeius gyűlés (Concilium Plebis) elé. A consuloknak szintén volt vétójoguk, és a döntésekhez általában mindkét consul hozzájárulására szükség volt. Az intercessio jogával bármelyikük élhetett, ha nem értettek egyet. A vétó alapvető része volt annak a római köztársasági felfogásnak, hogy a hatalomnak vinnie kell az államügyeket, ugyanakkor korlátozni kell a főhivatalnokok és intézmények hatalmát."
Spitzer, Robert J.. The presidential veto: touchstone of the American presidency. SUNY Press, 1–2. o. (1988).
Csak hogy nálunk OV a néptribunus… szerep felfogása szerint.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 254
2 384
113
OK, és erre benyögni egy alap nélküli számot? Ej...
Akkor mondhatom, hogy az infláció 30%, mert a számokra fontos dolgok ennyit drágultak a többit meg fosom le?

Cseréld ki a cég nevét Teslára... :)


Nem molnibalage nak csak a témához …
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Csak hogy nálunk OV a néptribunus… szerep felfogása szerint.
Nem, ő a szenátus (v.ö.: országgyűlés) vezetője. Annyi a különbség, hogy most (még ) ez is választott tisztség, de szerintem a lényeg itt van: "A vétó alapvető része volt annak a római köztársasági felfogásnak, hogy a hatalomnak vinnie kell az államügyeket, ugyanakkor korlátozni kell a főhivatalnokok és intézmények hatalmát."
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 254
2 384
113
Nem, ő a szenátus (v.ö.: országgyűlés) vezetője. Annyi a különbség, hogy most (még ) ez is választott tisztség, de szerintem a lényeg itt van: "A vétó alapvető része volt annak a római köztársasági felfogásnak, hogy a hatalomnak vinnie kell az államügyeket, ugyanakkor korlátozni kell a főhivatalnokok és intézmények hatalmát."
Köszönöm. Vannak arra nézve tanulmányaim hogyan működött a római köztársaság államrendszere.
S nem abban megfeleltetni akartam OV-t.

Én OV szerepálmáról beszéltem.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and migfun

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Vagy Meta-ra és társaira, gyakorlatilag az egész amerikai "ipar" egy légvár.
A Meta és tsai üzleti ereje sztem nem légvár, hanem épp a pszichopolitikai hatalom alapja. Még csírázó állapotban vannak, de a művelt világ lakossága hatalmas részének elméjét (idejét, alkotóerejét, figyelmét stb.) máris sikerült gyarmatosítaniuk. (Byung-Chul Han német filozófus műveit többen ajánlgatjuk itt a fórumon, a Meta-jelenség megértéséhez alapvető, csak javasolni tudom. Korunk egyik legnagyobb gondolkodója, magyarul is elérhető.)
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
A korrupt liberális állam mitől nem diktatúra?
Hát, ha nincs meg a különbség, akkor nehéz lesz elmagyarázni bármit...
De a definicíód szerint mindenhol diktatúra van, mert én nem ismerek nem korrupt államot. Az emberek mégis érzik a különbséget, különben nem mászkálnának egyik országból a másikba.
Olyan ez, mint amikor a nők azt mondják, felháborodva egy illetlennek érzett közeledés-kísérleten, hogy minden férfi egyforma. Én azt szoktam kérdezni, hogy akkor miért válogatnak annyit?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
1999 óta van hivatalosan munkaviszonyom, 2002-ben végeztem mint építőmérnök. A Linkedin-en ez ki van írva. Ehhez képest pár hetente kapok ilyen levelet:
"A szakmai tapasztalata alapján szeretném felhívni a figyelmét egy álláslehetőségre. Új munkatársat keresek STATIKUS SZERKESZTŐ pozícióba." Szegedre- teszem azt hozzá.
Egyrészt ugye oda van írva hogy mihez értek, nem vagyok statikus.
Másrészt bazmeg, 20év feletti tapasztalatom van, még ha nem is vagyok a szakmám paganinije, de azért van néhány nagy tervezési projketem amin túl vagyok.
Harmadrészt meg Budapesten élek, oda van írva.

Junior Hr-eseknél elvárás a szefosság?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
1999 óta van hivatalosan munkaviszonyom, 2002-ben végeztem mint építőmérnök. A Linkedin-en ez ki van írva. Ehhez képest pár hetente kapok ilyen levelet:
"A szakmai tapasztalata alapján szeretném felhívni a figyelmét egy álláslehetőségre. Új munkatársat keresek STATIKUS SZERKESZTŐ pozícióba." Szegedre- teszem azt hozzá.
Egyrészt ugye oda van írva hogy mihez értek, nem vagyok statikus.
Másrészt bazmeg, 20év feletti tapasztalatom van, még ha nem is vagyok a szakmám paganinije, de azért van néhány nagy tervezési projketem amin túl vagyok.
Harmadrészt meg Budapesten élek, oda van írva.

Junior Hr-eseknél elvárás a szefosság?
Nem csak juniornál.
 
M

molnibalage

Guest
1999 óta van hivatalosan munkaviszonyom, 2002-ben végeztem mint építőmérnök. A Linkedin-en ez ki van írva. Ehhez képest pár hetente kapok ilyen levelet:
"A szakmai tapasztalata alapján szeretném felhívni a figyelmét egy álláslehetőségre. Új munkatársat keresek STATIKUS SZERKESZTŐ pozícióba." Szegedre- teszem azt hozzá.
Egyrészt ugye oda van írva hogy mihez értek, nem vagyok statikus.
Másrészt bazmeg, 20év feletti tapasztalatom van, még ha nem is vagyok a szakmám paganinije, de azért van néhány nagy tervezési projketem amin túl vagyok.
Harmadrészt meg Budapesten élek, oda van írva.

Junior Hr-eseknél elvárás a szefosság?
Ne tudd meg hány autóipari mérnök meg gyártástámogató / összeszerlő mérnök ajánlattal kerestek meg úgy, hogy 0 tapasztalatom van és process eng. vagyok. Csak a HR-esnek sokszor fingja nincs mi az a process eng. A process szót talán érti.