[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 984
113
Az orosz légierő még nyugat Ukrajnában sem repül mivel még ez a jelenlegi ukrán légvédelem is valós veszélyt jelent rá, szerinted a sokkal fejlettebb Patriotoknál mi lesz a helyzet?
Ugyan ez, mivel jól láthatóan frontlégierőt használnak a saját szárazföldi csapataik légi oltalmazására, támogatására, a stratégiai ritkán elereszt pár kiemelt utánpótlási vonalra/raktárkészletre biztos távolságból pár CM-et, és kb. ennyi. Ami meg pláne időérzékeny célpont, arra az oroszok BM-et, CM-et használnak.

Annyit hogy a nyugat szerint már 2 hónapja el is kellett volna fogyjon nekik, aztán mégis jönnek azok a rohadt Iszkanderek, Kaliberek, Onyxek, H-101-esek, franc se érti hogy van ez. Lehet hogy lézerbomba + TGP helyett ezt részesítette mindig is előnyben az orosz doktrina?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 984
113
Nincs olyan, hogy orosz frontlégierő vannak az orosz légierőben rendszeresített repülőgéptípusok és ennyi.

A cirkálórakéták ,Iskanderek nem helyettesíthetik az orosz repülőgépekről indítható precíziós fegyverzetet.
Ja, akkor jó :).

A Khindzal ami gyakorlatilag egy Mig-31-re (repülő) felmókolt Iszkander, az megfeleltethető repülőgépről indítható precíziós fegyverzetnek, vagy az sem ér?

Én értem hogy mindenáron rá akarja erőltetni a nyugat az oroszokra hogy bele lehessen őket tolni abba a skatulyába ami az USA-nak megfeleltethető, de én meg azt látom hogy messziről és pontosan telibeverik a hátországban is napi szinten a háború 3 hónapjában is a fegyverraktárakat, csapatösszevonásokat, irányítási pontokat, vasúti és egyéb logisztikai csomó és raktárközpontokat.

Ja, az tény, nem TGP + SDB vel csinálják, de attól még mostanra az ukránok alól gyakorlatilag szépen lassan de biztosan kiszedegették pl. az üzemanyagot, és a nagy nyugati segítség jelentékeny része még az előtt elpusztul hogy odaérne a frontra...

Megint jót beszélgettünk!
 
W

Wilson

Guest
Ja, akkor jó :).

A Khindzal ami gyakorlatilag egy Mig-31-re (repülő) felmókolt Iszkander, az megfeleltethető repülőgépről indítható precíziós fegyverzetnek, vagy az sem ér?

Én értem hogy mindenáron rá akarja erőltetni a nyugat az oroszokra hogy bele lehessen őket tolni abba a skatulyába ami az USA-nak megfeleltethető, de én meg azt látom hogy messziről és pontosan telibeverik a hátországban is napi szinten a háború 3 hónapjában is a fegyverraktárakat, csapatösszevonásokat, irányítási pontokat, vasúti és egyéb logisztikai csomó és raktárközpontokat.

Ja, az tény, nem TGP + SDB vel csinálják, de attól még mostanra az ukránok alól gyakorlatilag szépen lassan de biztosan kiszedegették pl. az üzemanyagot, és a nagy nyugati segítség jelentékeny része még az előtt elpusztul hogy odaérne a frontra...

Megint jót beszélgettünk!
Miért tudják még Kalibrozni az oroszok az ukrán hátországot?Mert nincs korszerű légvédelmük az Ukránoknak.

A nyugati segítség jelentékeny részének az elpusztítását, csak az oroszok állítják,érdekes módon mind az M777-k és a lengyel/szlovák T-72-k eljutottak a frontvonalra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 984
113
Miért tudják még Kalibrozni az oroszok az ukrán hátországot?Mert nincs korszerű légvédelmük az Ukránoknak.

A nyugati segítség jelentékeny részének az elpusztítását, csak az oroszok állítják,érdekes módon mind az M777-k és a lengyel/szlovák T-72-k eljutottak a frontvonalra.
Több százat kellett kapjanak, sehol semmi nyomuk! Pedig azt tudják vezetni, saját technika. Te magad mondtad egy héten belül valamikor, hogy jelenleg több harckocsija van Ukrajnának mint a háború kirobbanásának pillanatában, HOL VANNAK? Miért nem szabadították fel Ukrajna legkiválóbb harcosait az Azovstalban? Őket várja két hónapja Prokopenko és az Azov krémje, a rohamdeszant dandárral, tán még tengerészgyalogosok is voltak lent!

Amit én látok az ukránoktól, akiknek állítólag létszámfölénye van, több a harckocsija mint valaha, hogy be tudnak oda vonulni ahol az oroszok átcsoportosítás miatt kivonulnak + védekeznek gerilla módon, halogató harccal, lesállásokkal. Meg megy a sikerpropaganda filmforgatás, a sétáló határjelző oszlopos csipet-csapattal, a folyami átkelésnél való megsemmisített orosz dandárral - milyen kár hogy épp az állított 1500 főnyi orosz veszteségből nem látszik semmi - a trófea videón, csak kb. 10 kilőtt BMP-1, meg 2 MT-LB. Ma reggel már az orosz pártisággal nem vádolható Kiss Benedek József is körberöhögte ezeket egy reggeli műsorban :p !
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Erről sem azonosak akkor az információink. Én azt olvastam napok teltek el. Egy brit légiós lenyilatkozta hogy elsők közt ment be az ukránok oldalán miután az oroszok visszavonultak, nem látott semmit. Utána meg tele volt az utca halottakkal.

Ki hazudik? Én innen megítélni nem tudom, nem voltam ott.

jáj. És az azóta előkerült nem kevés kézifegyer által megölt ember? És ahogy szabadulnak fel az Ukrán városkák? Mert Bucsa véletlenül se az első... és nem is az utolsó ahol az oroszok a civil, polgári lakosságot kb random mészárolták.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 984
113
Hogy egy klasszikust idézzek what?
Azt viszont te tudtad, hogy ha az előretörő ukrán csapatoknak nincs hatékony légvédelme akkor szanaszéjjel bombázza/lövi őket az orosz légierő?
De pont most írtátok többen is, hogy az orosz légierő nulla, NIR meg buta bomba van csak, le kell jöjjenek Manpads magasságba! Ha ez így van a Patriot pont nem fog osztani - szorozni, így is alacsonyan repkednek a butabombás Szu-34-esek, mit fog változtani a Patriot, Stinger kell még és Starstreak, meg Mistral :D !

Vagy hibás a logika valahol :p ?!
 
W

Wilson

Guest
De pont most írtátok többen is, hogy az orosz légierő nulla, NIR meg buta bomba van csak, le kell jöjjenek Manpads magasságba! Ha ez így van a Patriot pont nem fog osztani - szorozni, így is alacsonyan repkednek a butabombás Szu-34-esek, mit fog változtani a Patriot, Stinger kell még és Starstreak, meg Mistral :D !

Vagy hibás a logika valahol :p ?!
Más támadni és más védekezni ...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 984
113
jáj. És az azóta előkerült nem kevés kézifegyer által megölt ember? És ahogy szabadulnak fel az Ukrán városkák? Mert Bucsa véletlenül se az első... és nem is az utolsó ahol az oroszok a civil, polgári lakosságot kb random mészárolták.
Nekem ez a Bucsa név maradt meg valamiért, más ilyen szintű háborús bűn vád most hirtelen nincs meg fejben. Az ukránoknál van még ahol megkötözött oroszokat véreztetnek ki comblövésekkel, de kb. ennyi.
 
W

Wilson

Guest
Alacsonyan repülő harci helik, vadászbombázók ellen szerintem a Patriot sem lesz igazán hatékony, arra pont a Manpad kategóriás fegyver lesz a veszélyesebb, de ezt is meglátjuk majd!

Persze csak ha tényleg kapnak, meg lesz rá emberük is. Egyikben sem vagyok biztos...
Az alacsonyan támadó harcihelik vadászbombázók ellen ahogy te mondtad ott lesz az ukriknak a Manpads illetve a németektől kapott Gepárdok.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Nekem ez a Bucsa név maradt meg valamiért, más ilyen szintű háborús bűn vád most hirtelen nincs meg fejben. Az ukránoknál van még ahol megkötözött oroszokat véreztetnek ki comblövésekkel, de kb. ennyi.


Bucsa csak egy és jogilag még semmi nincs.