A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Akkor sem egy tizenkilós csak egyes lövés leadására alkalmas kis tárkapacitású(a 10 is kevés)öntöltő puska lesz a megoldás.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
dudi

<i>"Teljesen hülyeség az ilyen felhasználási mód."</i>

Ezzel én nem értek egyet. A legtöbb mai DMR a Level IV-s páncélt csak speckó lőszerrel lövi át. Mindenképpen növelni kellene a tűzerőt a DMR fegyverek terén.

Én szerintem a Gepárd úgy lenne hasznos, ha a 12.7 mm-s lőszerek helyet a .338-s Lapua Magnumot használná.
Abból simán elférne 10-is egy tárban és a fegyver tömege is alacsonyabb lenne.
A tűzereje is megfelelő lenne, hiszen a sima "mezei" .338-s Lapua Magnum 1000 méterről is átlövi a NATO Level IV-s testpáncélt. Ez azért nem mindegy szerintem....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
A lőszer méreteket hasonlítsátok össze:
keppeler-ks-v-sniper-rifle-in-338-lapua-magnum.jpg

Link: https://americancommondefencereview.files.wordpress.com/2011/01/keppeler-ks-v-sniper-rifle-in-338-lapua-magnum.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Jah csak a .338 Lapua Magnumot pocséklás nem precíziós puskából kilőni olyan mintha nem réz hanem arany köpenyesek lennének a lövedékek.A Hiúz ezen kívül nem DMR fegyver.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
dudi

Amit állítasz az jelenleg igaz, mert:
1. A .338 Lapua Magnum-ot kifejezetten csak precíziós lövéshez gyártják. <b>Jelenleg</b>. Ennek megfelelő az ára is.
De biztos vagyok benne, hogy lehet belőle kevésbé precíz, olcsó változatot is készíteni és nagy sorozatban gyártani.
(Lásd. 12.7 mm-s géppuska lőszer vs. mesterlövész lőszer. Ugyan az a kaliber teljesen más ár.)
2. Jelenleg a HIÚZ nem DMR fegyver.
De ha kalibert váltanának az súlycsökkenéssel járna, és nőne a szállítható lőszertömeg is. Így lenne belőle DMR fegyver.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Őszintén én harctéri internettel látnám el elsőként a csapatokat.
De ha már kézifegyverekről álmodozunk, miért nem egy OICW? Európában, sőt a NATO-ban mi lennénk az elsők:))
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Azért ez a kézifegyvergyártás nem egy olyan bonyolult dolog simán meg tudnánk csinálni. Csak egy nagyobb összeszerelő műhely kell (150-200 fő). A speciális forgácsolás és öntési ...stb munkákra bérmunkában kis és közepes vállalkozások simán elvégzi.

Kel-Tec Factory Tour (April 2016)

https://www.youtube.com/watch?v=qFjVBzC2er0

Én egy alföldi kis városban élek, az elmúlt hetekben kelet számomra az otthoni műhelyembe egy két speciális alkatrészt, szétnéztem nálunk a városban és elcsodálkoztam hogy milyen gépparkkal rendelkezdő üzemek vannak . Lézeres lemezvágó gépből hármat is találtam.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113

pus 16 hüvelykes csővel, 30 lőszeres tárral, mechanikus irányzékkal, félautomata (civil) (a kivételekhez lábjegyzetes magyarázat) Ár USD-ban (amerikai kiskereskedelmi)
FN SCAR-L 2498,89 a
MR556 (HK416) 2948 a
ACR 1699,99a
Sig 516 1570-1619 a
ARX-100 (ARX-160) 1950 c
Cz 805 Bren S1[29] 1878,49 a
FN-15 (M4) 1028,29 a
Colt LE6920 (M4) 999 b
Sig M400 (M4) 1079,89-1149,99 a
Norinco CQ-A (M4) 699 CAD d [30]

Az AMMSZ meg gyakorlatilag a nullához közelít árban. Annyira viszont nem rossz fegyver. Ha a sok terroristának megfelel akkor ár/érték arányban talán nekünk is. Főleg hogy ki tudja meddig lesz nato, megvesszük a drága fegyót aztán 10 év és konyec. Nekem mint mozgósítható ágyútölteléknek meg sehogy se áll majd kézre az M-16 , vagy a többi műanyag puska.
Nem 5-10000 fegyvert kell venni ha vesznek hanem 60-80000-et lásd a horvátokat anno. Ők a lakossághoz képest mennyit is vettek konkrétan?
Azért ez a kézifegyvergyártás nem egy olyan bonyolult dolog simán meg tudnánk csinálni. Csak egy nagyobb összeszerelő műhely kell (150-200 fő). A speciális forgácsolás és öntési ...stb munkákra bérmunkában kis és közepes vállalkozások simán elvégzi.

Kel-Tec Factory Tour (April 2016)

https://www.youtube.com/watch?v=qFjVBzC2er0

Én egy alföldi kis városban élek, az elmúlt hetekben kelet számomra az otthoni műhelyembe egy két speciális alkatrészt, szétnéztem nálunk a városban és elcsodálkoztam hogy milyen gépparkkal rendelkezdő üzemek vannak . Lézeres lemezvágó gépből hármat is találtam.

Az öreg Überhel pár éve még szerkesztett meg hatástalanított ha jól emlékszem fegyvereket. Amúgy is nagy fegyvermániások, de inkább a feketelőporos lövészet, vadászat terén.
ceginfo.hu/ceg/fal-szolgaltato-gyarto-es-kereskedelmi-kft-2042972.html
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Ma láttatok az M1 híradóját?Benkő Tibor, és Kövér László Brazília Társaikkal beszélgettek.

Remélem nem csak az Olimpia miatt volt kint Benkő hanem ,hogy megnézzen egy két érdekes Brazil terméket esetleg árajánlatot kérjen rájuk.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 885
113
Embraer lesz az szerintem, de félek, hogy nem katonai hanem VIP kormányzati szállító gép lenne, ha lenne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy semleges országoktól veszünk haditechnikát. Abban látom a problémát, hogy nem veszünk eleget.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113
Embraer KC-390 korunk legjobb választása lenne, ráadásul részben V4 termék lesz!

Egy hónapja itt volt a gép Farnboroughban. Utána európai körútra indult, majd átugrott Afrikába is. Felkereste a lehetséges vevőket. Magyarországon nem járt. Gondolom, nem véletlenül. Pedig Csehországból csak egy ugrás lett volna.