Lengyel haderőfejlesztési program (2032) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
én eztet értem miért mondod, csak arra próbáltam mégjobban rávilágítani hogy az hogy harcoltak valamiért még nem feltételezi hogy jutottak is valamire
De hát tudjuk mire jutottak. :rolleyes: Az összes elérhető híranyagot olvasgathatjuk itt összegyűjtve a témában, termék oldalon meg a kis irományomban össze van rakva, mi is van benne, meg a kapcsolódó hadiiparhoz is adtam linket amiből ki lehet indulni.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Az orszagok nekiallnak tankokat epiteni. Ev vegere vegeznek is, az 'A' orszag epitett 10 tankot, o a gyoztes. 'B' orszag epitett 9-et, ok a masodik. 'C' orszag epitett 7-et, ok a harmadik. Magyarorszag epitett felet, Ruanda pedig 0-t.
Ezutan elhangzo beszelgetes:
'B': "Kedves 'A', had gratulaljak, szep eredmeny!"
'C': "En is gratulalalok!"
'A': "Koszi sracok, el kell ismernem, nehez volt titeket legyozni!"
'Magyarorszag': LOL, nezd a noob C-t, csak 7 tankot epitett, mig az igazan profik 10-et!! Hogy lehetnek ilyen nyomorekok??!!! Szanalmasak!!!
'C': ooo.... bocsanat.... de ... de... te felet epitettel....
'Magyaroszag': MICSODA???? TE KUTYA!!!!!!!!!!!!! TE CSATLOS!!!!!!!!! TUDHATNAD, HOGY NEKUNK MILYEN SZEP EREDMENY A FEL, HISZEN AZERT CSAK FEL, MER TI ........... TI......... KUTYAK VAGYTOK!!!!!!!!!!
'A' , 'B' es Ruanda: "Uh, ki kellene oket zarni a kovetkezo versenybol."
'C': "Ne sracok, hagyjatok, igazabol nem ilyenek, vagy nem tudom, .... nem voltak mindig ilyenek..... azt hiszem."
Ha ovis bibibíí szinten látod jónak levezetni egy haderőfejlesztős topikban, hàt egèszsegedre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Az orszagok nekiallnak tankokat epiteni. Ev vegere vegeznek is, az 'A' orszag epitett 10 tankot, o a gyoztes. 'B' orszag epitett 9-et, ok a masodik. 'C' orszag epitett 7-et, ok a harmadik. Magyarorszag epitett felet, Ruanda pedig 0-t.
Ezutan elhangzo beszelgetes:
'B': "Kedves 'A', had gratulaljak, szep eredmeny!"
'C': "En is gratulalalok!"
'A': "Koszi sracok, el kell ismernem, nehez volt titeket legyozni!"
'Magyarorszag': LOL, nezd a noob C-t, csak 7 tankot epitett, mig az igazan profik 10-et!! Hogy lehetnek ilyen nyomorekok??!!! Szanalmasak!!!
'C': ooo.... bocsanat.... de ... de... te felet epitettel....
'Magyaroszag': MICSODA???? TE KUTYA!!!!!!!!!!!!! TE CSATLOS!!!!!!!!! TUDHATNAD, HOGY NEKUNK MILYEN SZEP EREDMENY A FEL, HISZEN AZERT CSAK FEL, MER TI ........... TI......... KUTYAK VAGYTOK!!!!!!!!!!
'A' , 'B' es Ruanda: "Uh, ki kellene oket zarni a kovetkezo versenybol."
'C': "Ne sracok, hagyjatok, igazabol nem ilyenek, vagy nem tudom, .... nem voltak mindig ilyenek..... azt hiszem."
Te miről beszélsz?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Te miről beszélsz?
Megsèrtettem a kis lelkèt mert nem tartom kiválónak az angolszász világot. Ugyan technikailag én foglalkoztam talán a legtöbbet a Leopard programjaikkal és én a lassúsága ellenère elég jónak tartom, annyira megsértődött, hogy akkor csakazértsem lassú. Ők így szállnak le a bicikliről. :D
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Megsèrtettem a kis lelkèt mert nem tartom kiválónak az angolszász világot. Ugyan technikailag én foglalkoztam talán a legtöbbet a Leopard programjaikkal és én a lassúsága ellenère elég jónak tartom, annyira megsértődött, hogy akkor csakazértsem lassú. Ők így szállnak le a bicikliről. :D
Hazudhatsz neki is, de oka van am annak, hogy nem nez be a biztpol topikba, ahol szoba sem jott a leopard program...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
A lengyel Leopard felújítással szerintem sem volt minden rendben, ez látszott és látszik is a tempóján. Értem én, hogy a lengyel kormány igénye a minél nagyobb hazai részvétel volt, csak azt el kellett volna fogadniuk, hogy nem értenek jobban a Leopardhoz mint a németek és a lengyel ipar sincs a német ipar színvonalán.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Hazudhatsz neki is, de oka van am annak, hogy nem nez be a biztpol topikba, ahol szoba sem jott a leopard program...
Te hozod ebbe a topikba a sértettségedet. Senkit nem érdekel itt szerintem, szóval húzodj vissza a mocsárba dünnyögni, aztán ha lengyel haderőfejlesztési mondanivalód van, akkor gyere vissza ide. Szívesen szájtépek veled a biztpolban ahol szajkózhatod a dolgaidat de ne szard összes a technikai részt a sírásoddal légyszíves.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and L.O.B

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
A lengyel Leopard felújítással szerintem sem volt minden rendben, ez látszott és látszik is a tempóján. Értem én, hogy a lengyel kormány igénye a minél nagyobb hazai részvétel volt, csak azt el kellett volna fogadniuk, hogy nem értenek jobban a Leopardhoz mint a németek és a lengyel ipar sincs a német ipar színvonalán.
Khúztad a gyufát. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime
H

Hummen23

Guest
Az orszagok nekiallnak tankokat epiteni. Ev vegere vegeznek is, az 'A' orszag epitett 10 tankot, o a gyoztes. 'B' orszag epitett 9-et, ok a masodik. 'C' orszag epitett 7-et, ok a harmadik. Magyarorszag epitett felet, Ruanda pedig 0-t.
Ezutan elhangzo beszelgetes:
'B': "Kedves 'A', had gratulaljak, szep eredmeny!"
'C': "En is gratulalalok!"
'A': "Koszi sracok, el kell ismernem, nehez volt titeket legyozni!"
'Magyarorszag': LOL, nezd a noob C-t, csak 7 tankot epitett, mig az igazan profik 10-et!! Hogy lehetnek ilyen nyomorekok??!!! Szanalmasak!!!
'C': ooo.... bocsanat.... de ... de... te felet epitettel....
'Magyaroszag': MICSODA???? TE KUTYA!!!!!!!!!!!!! TE CSATLOS!!!!!!!!! TUDHATNAD, HOGY NEKUNK MILYEN SZEP EREDMENY A FEL, HISZEN AZERT CSAK FEL, MER TI ........... TI......... KUTYAK VAGYTOK!!!!!!!!!!
'A' , 'B' es Ruanda: "Uh, ki kellene oket zarni a kovetkezo versenybol."
'C': "Ne sracok, hagyjatok, igazabol nem ilyenek, vagy nem tudom, .... nem voltak mindig ilyenek..... azt hiszem."
Már unalmas a folytonos kioktató hangnemű, leereszkedő stílusú okoskodásod, hogy hogyan is kellene egy országot vezetni keresztül a történelem viharain.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
A lengyel Leopard felújítással szerintem sem volt minden rendben, ez látszott és látszik is a tempóján. Értem én, hogy a lengyel kormány igénye a minél nagyobb hazai részvétel volt, csak azt el kellett volna fogadniuk, hogy nem értenek jobban a Leopardhoz mint a németek és a lengyel ipar sincs a német ipar színvonalán.
Na ez egy korrekt komment! Ossze sem hasonlithato a fajgyulolo ragalmakkal amikkel a pogany felek orjongenek a biztpolban.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Már unalmas a folytonos kioktató hangnemű, leereszkedő stílusú okoskodásod, hogy hogyan is kellene egy országot vezetni keresztül a történelem viharain.
Oooo bagoly mondja? En annyit csinaltam, hogy meg kerdeztem a hetvegen, hogy mi a magyar kormany celja, miert a nemetek oldalara alltatok. Erre erkezett informativ valasz kb. 2 embertol, es tobb szaz gyulolkodo, kioktato , es par kifejezetten fajgyulolo valasz.... nyilvan nem kerdezek tobbet.
 
H

Hummen23

Guest
Gyűlőlködő, fajgyűl
Oooo bagoly mondja? En annyit csinaltam, hogy meg kerdeztem a hetvegen, hogy mi a magyar kormany celja, miert a nemetek oldalara alltatok. Erre erkezett informativ valasz kb. 2 embertol, es tobb szaz gyulolkodo, kioktato , es par kifejezetten fajgyulolo valasz.... nyilvan nem kerdezek tobbet.
Bagoly, gyűlőlködő, fajgyűlölő? Miről beszélsz?
Te osztod az igét a magas lóról.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Oooo bagoly mondja? En annyit csinaltam, hogy meg kerdeztem a hetvegen, hogy mi a magyar kormany celja, miert a nemetek oldalara alltatok. Erre erkezett informativ valasz kb. 2 embertol, es tobb szaz gyulolkodo, kioktato , es par kifejezetten fajgyulolo valasz.... nyilvan nem kerdezek tobbet.
Talán mert a kérdésed is provokatív (finoman fogalmazva) volt. Az EU és a NATO tagja vagyunk Németországgal egyetemben, szerinted a németekkel gazdaságilag együttműködni árulás? Ne már, mintha paranoiás lennél kicsit.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Gyűlőlködő, fajgyűl

Bagoly, gyűlőlködő, fajgyűlölő? Miről beszélsz?
Te osztod az igét a magas lóról.
Tehat ha allatnak neveznek egy nepet, meg csatlosnak, akkor az nem szamit gyulolkodonek Magyaroszagon? Mondjuk az igaz, hogy kicsit forrobb a veretek mint a toletek eszakabbra eloknek, de azert vannak kozos emberi normak, amit emlekeim szerint ti is ismertek.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Talán mert a kérdésed is provokatív (finoman fogalmazva) volt. Az EU és a NATO tagja vagyunk Németországgal egyetemben, szerinted a németekkel gazdaságilag együttműködni árulás? Ne már, mintha paranoiás lennél kicsit.
Vettem a faradsagot es megkerdeztem a velemenyeteket mert raertem epp. Kivancsi voltam, miert nem sikerult a lengyel kulugynek evek hosszu probalkozasa soran meggyozni titeket, hogy maradjatok a NATO oldalan, ne csatlakozzatok a nemetek altal szervezett uj katonai szovetsegehez. Erre kiderult, hogy ti meg csak nem is tudtatok rola, hogy szinte az osszes V4-es talakozon ez volt a fo tema, nem az ami a magyar sajtoban lejott, miszerint megegyeztunk, hogy tovabbra is imadjuk egymast. Erre kaptam par ertekelheto valaszt es rengeted ragalmat, hogy mi csatlosok vagyunk, meg kutyak. Erre felhivtam a figyelmet, hogy talan azert nem tudjatok elkepzelni, hogy 2 orszag valoban szovetseges, mert az utobbi evszazadokban nem igazan volt senki sem aki oszinten szovetsegeskent tekintett volna ratok (nemetek ,oroszok, torokok, tehat mindegyik szovetsegesetek csak irtott titeket). Mentoovet dobtam, adtam egy eselyt hogy megmagyarazzatok, hogy miert tartotok minket csatlosnak, mert mast nem ismertek. Az eredmeny csak tereles, tereles, tereles es meg tobb hamis allitas. Hat en megprobaltam. De kozben mindegy, a nemet projekt megbukott, az USA atvette Nemetorszag iranyitasat.
 
  • Vicces
Reactions: megazez and L.O.B

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Vettem a faradsagot es megkerdeztem a velemenyeteket mert raertem epp. Kivancsi voltam, miert nem sikerult a lengyel kulugynek evek hosszu probalkozasa soran meggyozni titeket, hogy maradjatok a NATO oldalan, ne csatlakozzatok a nemetek altal szervezett uj katonai szovetsegehez. Erre kiderult, hogy ti meg csak nem is tudtatok rola, hogy szinte az osszes V4-es talakozon ez volt a fo tema, nem az ami a magyar sajtoban lejott, miszerint megegyeztunk, hogy tovabbra is imadjuk egymast. Erre kaptam par ertekelheto valaszt es rengeted ragalmat, hogy mi csatlosok vagyunk, meg kutyak. Erre felhivtam a figyelmet, hogy talan azert nem tudjatok elkepzelni, hogy 2 orszag valoban szovetseges, mert az utobbi evszazadokban nem igazan volt senki sem aki oszinten szovetsegeskent tekintett volna ratok (nemetek ,oroszok, torokok, tehat mindegyik szovetsegesetek csak irtott titeket). Mentoovet dobtam, adtam egy eselyt hogy megmagyarazzatok, hogy miert tartotok minket csatlosnak, mert mast nem ismertek. Az eredmeny csak tereles, tereles, tereles es meg tobb hamis allitas. Hat en megprobaltam. De kozben mindegy, a nemet projekt megbukott, az USA atvette Nemetorszag iranyitasat.
Tehát Németország a NATO ellenfele (ellensége), azaz ne vegyünk német fegyvert, zavarjuk el az Audi, Mercédesz és BMW gyárakat. Jut eszembe most, hogy a kinaiak Szlovákiában építenek autógyárat, nekik mit kellene tenniük szerinted?
Baszki te tényleg paranoiás vagy