Lengyel haderőfejlesztési program (2032) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 885
113
Vettem a faradsagot es megkerdeztem a velemenyeteket mert raertem epp. Kivancsi voltam, miert nem sikerult a lengyel kulugynek evek hosszu probalkozasa soran meggyozni titeket, hogy maradjatok a NATO oldalan, ne csatlakozzatok a nemetek altal szervezett uj katonai szovetsegehez. Erre kiderult, hogy ti meg csak nem is tudtatok rola, hogy szinte az osszes V4-es talakozon ez volt a fo tema, nem az ami a magyar sajtoban lejott, miszerint megegyeztunk, hogy tovabbra is imadjuk egymast. Erre kaptam par ertekelheto valaszt es rengeted ragalmat, hogy mi csatlosok vagyunk, meg kutyak. Erre felhivtam a figyelmet, hogy talan azert nem tudjatok elkepzelni, hogy 2 orszag valoban szovetseges, mert az utobbi evszazadokban nem igazan volt senki sem aki oszinten szovetsegeskent tekintett volna ratok (nemetek ,oroszok, torokok, tehat mindegyik szovetsegesetek csak irtott titeket). Mentoovet dobtam, adtam egy eselyt hogy megmagyarazzatok, hogy miert tartotok minket csatlosnak, mert mast nem ismertek. Az eredmeny csak tereles, tereles, tereles es meg tobb hamis allitas. Hat en megprobaltam. De kozben mindegy, a nemet projekt megbukott, az USA atvette Nemetorszag iranyitasat.
Tudod itt Magyarországon nem tekintenek messiásként az USA-ra (azt sem értik sokan, hogy a lengyelek miért húznak annyira hozzájuk*). Ha megkérdezed az embereket, hogy ki az ország természetes szövetségese, akkor senki nem fogja az innen majd 8000km-re egy másik kontinensen lévő USA-t mondani. Sokkal inkább fogsz Németországot vagy Oroszországot hallani. Persze azt senki nem tagadja el, hogy az USA jelenleg a szövetségesünk, de ezt senki nem gondolja egy magától értetődő természetes dolognak.


*Na jó a mentségetekre szóljon, hogy eddig ők az egyetlen szövetségesetek az elmút bő 100 évben aki nem baszott át amint valós dolgot is kellett volna tenni értetek a szavakon túl. Bár még nem is kellett semmit tenniük a szavakon túl.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Tudod itt Magyarországon nem tekintenek messiásként az USA-ra (azt sem értik sokan, hogy a lengyelek miért húznak annyira hozzájuk*). Ha megkérdezed az embereket, hogy ki az ország természetes szövetségese, akkor senki nem fogja az innen majd 8000km-re egy másik kontinensen lévő USA-t mondani. Sokkal inkább fogsz Németországot vagy Oroszországot hallani. Persze azt senki nem tagadja el, hogy az USA jelenleg a szövetségesünk, de ezt senki nem gondolja egy magától értetődő természetes dolognak.


*Na jó a mentségetekre szóljon, hogy eddig ők az egyetlen szövetségesetek az elmút bő 100 évben aki nem baszott át amint valós dolgot is kellett volna tenni értetek a szavakon túl. Bár még nem is kellett semmit tenniük a szavakon túl.
Ja meg az USA-ban van lengyel emigráció a maga nem kicsi szavazatával, ami fontos a mindenkori kormányzatnak
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 885
113
Vettem a faradsagot es megkerdeztem a velemenyeteket mert raertem epp. Kivancsi voltam, miert nem sikerult a lengyel kulugynek evek hosszu probalkozasa soran meggyozni titeket, hogy maradjatok a NATO oldalan, ne csatlakozzatok a nemetek altal szervezett uj katonai szovetsegehez. Erre kiderult, hogy ti meg csak nem is tudtatok rola, hogy szinte az osszes V4-es talakozon ez volt a fo tema, nem az ami a magyar sajtoban lejott, miszerint megegyeztunk, hogy tovabbra is imadjuk egymast. Erre kaptam par ertekelheto valaszt es rengeted ragalmat, hogy mi csatlosok vagyunk, meg kutyak. Erre felhivtam a figyelmet, hogy talan azert nem tudjatok elkepzelni, hogy 2 orszag valoban szovetseges, mert az utobbi evszazadokban nem igazan volt senki sem aki oszinten szovetsegeskent tekintett volna ratok (nemetek ,oroszok, torokok, tehat mindegyik szovetsegesetek csak irtott titeket). Mentoovet dobtam, adtam egy eselyt hogy megmagyarazzatok, hogy miert tartotok minket csatlosnak, mert mast nem ismertek. Az eredmeny csak tereles, tereles, tereles es meg tobb hamis allitas. Hat en megprobaltam. De kozben mindegy, a nemet projekt megbukott, az USA atvette Nemetorszag iranyitasat.
Egy kis ideje fogalalkoztat az a kérdés, hogy a lengyelek kit gyűlölnek jobban az oroszokat vagy a németeket? Azért kérdezem mert a NATO-ban és az EU-ban AGAT nevű Sf-el és nagyon erős oroszellenes retorikával kissé skizofrénnek tűni számomra a lengyel néplélek ezen a téren
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Tehát Németország a NATO ellenfele (ellensége), azaz ne vegyünk német fegyvert, zavarjuk el az Audi, Mercédesz és BMW gyárakat. Jut eszembe most, hogy a kinaiak Szlovákiában építenek autógyárat, nekik mit kellene tenniük szerinted?
Baszki te tényleg paranoiás vagy
De sose mondtam, hogy ne mukodjetek egyutt a nemet iparral! Mi is annyi technologiat szerzunk be tolunk amennyit tudunk! Azt meg nem hiszem el, hogy nem latjatok ti is a gazdasagi haborut az USA es a nemetek (EU) kozott! Azt is tudjatok, hogy a nemetek szervezik (szerveztek?) a kozos europai hadsereget, nyilvan a NATO helyett. En csak meg kertelek, hogy segits megerteni a magyar kormany logikajat! Azt ti is tudjatok, ugye, hogy ha szinte csak nemet fegyvert vesztek, akkor az azt jelenti, hogy nemet oldalon fogtok allni, ugye? Megkerdeztem, hogy miert, ennyi tortent. Amikor mar mindegyik odal azt mondja, hogy ez mar a 3. VH kezdete (orosz is, USA is,... ) akkor talan nem paranoia megkerdezni azt aki majd 1000 eve az oldalunkon allt, hogy most miert a masik oldal -csak hogy ertsuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 885
113
De sose mondtam, hogy ne mukodjetek egyutt a nemet iparral! Mi is annyi technologiat szerzunk be tolunk amennyit tudunk! Azt meg nem hiszem el, hogy nem latjatok ti is a gazdasagi haborut az USA es a nemetek (EU) kozott! Azt is tudjatok, hogy a nemetek szervezik (szerveztek?) a kozos europai hadsereget, nyilvan a NATO helyett. En csak meg kertelek, hogy segits megerteni a magyar kormany logikajat! Azt ti is tudjatok, ugye, hogy ha szinte csak nemet fegyvert vesztek, akkor az azt jelenti, hogy nemet oldalon fogtok allni, ugye? Megkerdeztem, hogy miert, ennyi tortent. Amikor mar mindegyik odal azt mondja, hogy ez mar a 3. VH kezdete (orosz is, USA is,... ) akkor talan nem paranoia megkerdezni azt aki majd 1000 eve az oldalunkon allt, hogy most miert a masik oldal -csak hogy ertsuk.
Amíg tele van a világ atomfegyverekkel addig nem lesz III. vh. Egész egyszerűen senki nem kezd olyan háborúban amit nem nyerhet meg. Itthon az látszik, hogy az USA az EU (és benne Lengyelország) péniszével veri a csalánt.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Egy kis ideje fogalalkoztat az a kérdés, hogy a lengyelek kit gyűlölnek jobban az oroszokat vagy a németeket? Azért kérdezem mert a NATO-ban és az EU-ban AGAT nevű Sf-el és nagyon erős oroszellenes retorikával kissé skizofrénnek tűni számomra a lengyel néplélek ezen a téren
Egyszeru. Minden ember (nem csak lengyel) azt gyuloli akitol fel. Ketto generacioval ezelott, amikor Nemetorszag gazdag, Lengyelorszag meg szegeny orszag volt, akkor logikus, hogy Nemetorszag veszelyt jelentett szamunkra, tehat az emberek a nemeteket utaltak. De a mai generacio azt latja, hogy mi is gazdagok vagyunk, allamunk sokkal stabilabb mint a nemet, seregunk sokkal erosebb mint a jelenlegi nemet (csak a hadiiparuk eros nekik) tehat nem felunk toluk, igy nem is utaljuk. Ez a valtas egy-ket generacio alatt megtortent. Mar csak egy ellenfelunk van, aki erosebb mint mi, ezek az oroszok, tehat toluk van okunk felni, tehat oket utaljak az emberek. De ez is csak alacsony langon ment, igazabol inkabb csak megszokas volt, attol meg barki szivesen hallgatott itt Czajkowskijt, stb... amig lett Majdan meg Krim. Onnantol kezdve langolt fel az orosz ellenesseg, de ezzel egyutt a kormanyunk ellen is egyre erosebb az ellenszenv, mert az emberek szerint nem jol kezelik a helyzetet.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Amíg tele van a világ atomfegyverekkel addig nem lesz III. vh. Egész egyszerűen senki nem kezd olyan háborúban amit nem nyerhet meg. Itthon az látszik, hogy az USA az EU (és benne Lengyelország) péniszével veri a csalánt.
Errol irtam korabban: mi forditva latjuk, hiszen mi 1000 eve harcolunk az oroszokkal, mig az USA max. 300 eves. Tehat mi csak elfogadjuk amikor eppen be akar szallni egy kis orosz ellenes harcba. Ertem en a te nezopontodat is, de hianyzik belole az, amiben mi elunk: a permanens orosz -ellenesseg. Tehat nem az tortent, hogy mi bekesen eldegelunk az oroszok mellett, majd jott az USA egy uj otlettel, hogy a ti peniszetekkel ussuk a csalant, hanem az mar jo melyen a csalanban volt, mire megjott az USA. (mas kerdes, hogy en nem orulok neki, de ez van)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 079
113
De sose mondtam, hogy ne mukodjetek egyutt a nemet iparral! Mi is annyi technologiat szerzunk be tolunk amennyit tudunk! Azt meg nem hiszem el, hogy nem latjatok ti is a gazdasagi haborut az USA es a nemetek (EU) kozott! Azt is tudjatok, hogy a nemetek szervezik (szerveztek?) a kozos europai hadsereget, nyilvan a NATO helyett. En csak meg kertelek, hogy segits megerteni a magyar kormany logikajat! Azt ti is tudjatok, ugye, hogy ha szinte csak nemet fegyvert vesztek, akkor az azt jelenti, hogy nemet oldalon fogtok allni, ugye? Megkerdeztem, hogy miert, ennyi tortent. Amikor mar mindegyik odal azt mondja, hogy ez mar a 3. VH kezdete (orosz is, USA is,... ) akkor talan nem paranoia megkerdezni azt aki majd 1000 eve az oldalunkon allt, hogy most miert a masik oldal -csak hogy ertsuk.
De, tegnap gyakorlatilag ezzel kezdted amig rá nem mutattam, hogy olyan dologgal baszogatsz minket amit sokkal korábban kezdtetek ti nagy tételben.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Szóval, hamarosan kitör a III. világháború, amiben Németország és szövetségese Magyarország háborúzik az USA és szövetségese Lengyelországgal. Kérdés hova állnak az Oroszok?
Ez a humor topic, vagy valakinek elment az esze :)
Nezd, orulok, ha optimista vagy es ugy tunik neked lesz igazad, mert a Nemeteket kozben nekiallta kezivezerelni az USA, szoval a gazdasagi haboru megmarad gazdasagi haborunak. De attol szerintem meg ertheto volt a kerdesem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 885
113
Egyszeru. Minden ember (nem csak lengyel) azt gyuloli akitol fel. Ketto generacioval ezelott, amikor Nemetorszag gazdag, Lengyelorszag meg szegeny orszag volt, akkor logikus, hogy Nemetorszag veszelyt jelentett szamunkra, tehat az emberek a nemeteket utaltak. De a mai generacio azt latja, hogy mi is gazdagok vagyunk, allamunk sokkal stabilabb mint a nemet, seregunk sokkal erosebb mint a jelenlegi nemet (csak a hadiiparuk eros nekik) tehat nem felunk toluk, igy nem is utaljuk. Ez a valtas egy-ket generacio alatt megtortent. Mar csak egy ellenfelunk van, aki erosebb mint mi, ezek az oroszok, tehat toluk van okunk felni, tehat oket utaljak az emberek. De ez is csak alacsony langon ment, igazabol inkabb csak megszokas volt, attol meg barki szivesen hallgatott itt Czajkowskijt, stb... amig lett Majdan meg Krim. Onnantol kezdve langolt fel az orosz ellenesseg, de ezzel egyutt a kormanyunk ellen is egyre erosebb az ellenszenv, mert az emberek szerint nem jol kezelik a helyzetet.
Azt azért tudjátok, hogy a jelenlegi német haderő erej pusztán döntés kérdése. A németek úgy döntöttek, hogy ennyi elég, nem pedig ennyit tudnak kisajtolni magukból. Nagyon jól jellemzi ezt a helyzetet az, hogy egyik napróla másikra 100 milliárd EUR-t toltak a német fegyveres erőkbe. Lengyelország igencsak meggebedne, ha ugyanezt meg kéne tennie.

Nekem az ami nálatok folyik az ukrán-orosz konfliktus egészével kapcsolatban inkább tűnik hisztériának. Teljesen világos gazdasági és demográfiai okai vannak az orosz támadásnak. Ez nem eszetlen orosz imperializmus, csupán érdek. Érdek megdobni Oroszország lakosságát majd 8-9 millió oroszzal és úgy általában vagy 15 millió emberrel. Érdek világviszonylatban is jelentős ipari és mezőgazdasági területeket megszerezni. Ennyiről szól az egész nem másról.
 
H

Hummen23

Guest
Tehat ha allatnak neveznek egy nepet, meg csatlosnak, akkor az nem szamit gyulolkodonek Magyaroszagon? Mondjuk az igaz, hogy kicsit forrobb a veretek mint a toletek eszakabbra eloknek, de azert vannak kozos emberi normak, amit emlekeim szerint ti is ismertek.
Nem. Senkitől sem elfogadható az ilyen megnyílvánulás.
Az utánam szólóknál nem tudnám jobban leírni az észérveket a kérdéseddel kapcsolatban.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Azt azért tudjátok, hogy a jelenlegi német haderő erej pusztán döntés kérdése. A németek úgy döntöttek, hogy ennyi elég, nem pedig ennyit tudnak kisajtolni magukból. Nagyon jól jellemzi ezt a helyzetet az, hogy egyik napróla másikra 100 milliárd EUR-t toltak a német fegyveres erőkbe. Lengyelország igencsak meggebedne, ha ugyanezt meg kéne tennie.

Nekem az ami nálatok folyik az ukrán-orosz konfliktus egészével kapcsolatban inkább tűnik hisztériának. Teljesen világos gazdasági és demográfiai okai vannak az orosz támadásnak. Ez nem eszetlen orosz imperializmus, csupán érdek. Érdek megdobni Oroszország lakosságát majd 8-9 millió oroszzal és úgy általában vagy 15 millió emberrel. Érdek világviszonylatban is jelentős ipari és mezőgazdasági területeket megszerezni. Ennyiről szól az egész nem másról.
Valoszinuleg igy van ahogy irod.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 694
35 855
113
Érdek megdobni Oroszország lakosságát majd 8-9 millió oroszzal és úgy általában vagy 15 millió emberrel. Érdek világviszonylatban is jelentős ipari és mezőgazdasági területeket megszerezni. Ennyiről szól az egész nem másról.
Azért Februárban inkább + 40-44 millió emberrel számoltak... :p
Amúgy az általuk elfoglalt területek jelentősen elnéptelenedtek és rommá lettek lőve szóval erősen kérdéses a demográfiai és gazdasági haszna ennek a hódításnak.
Ha jelenős sikerként könyvelnék el az oroszok ezt hódítást, akkor az további akciókra sarkallja őket, ami még több háborút jelent. Ez senkinek nem érdeke Európában, ezért fontos Ukrajna támogatása.
A Donbast szinte biztos bukják az ukránok, Dnyepertől keletre kérdés mi lesz, Dnyepertől nyugatra szerintem megmarad Ukrajna.
Öszintén szólva már ez is tekinthető győzelemnek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 885
113
Azért Februárban inkább + 40-44 millió emberrel számoltak... :p
Amúgy az általuk elfoglalt területek jelentősen elnéptelenedtek és rommá lettek lőve szóval erősen kérdéses a demográfiai és gazdasági haszna ennek a hódításnak.
Ha jelenős sikerként könyvelnék el az oroszok ezt hódítást, akkor az további akciókra sarkallja őket, ami még több háborút jelent. Ez senkinek nem érdeke Európában, ezért fontos Ukrajna támogatása.
A Donbast szinte biztos bukják az ukránok, Dnyepertől keletre kérdés mi lesz, Dnyepertől nyugatra szerintem megmarad Ukrajna.
Öszintén szólva már ez is tekinthető győzelemnek...
A potenciál megvan a még a területekben, nem vitték el a termőföldet, nem vitték ela bányákat. Lerombolták a gyárakat? Hát igen, majd lesz új, mert gyárat könnyebb építeni, mint nyersanyagot szerezni a gyárhoz.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Azért Februárban inkább + 40-44 millió emberrel számoltak... :p
Amúgy az általuk elfoglalt területek jelentősen elnéptelenedtek és rommá lettek lőve szóval erősen kérdéses a demográfiai és gazdasági haszna ennek a hódításnak.
Ha jelenős sikerként könyvelnék el az oroszok ezt hódítást, akkor az további akciókra sarkallja őket, ami még több háborút jelent. Ez senkinek nem érdeke Európában, ezért fontos Ukrajna támogatása.
A Donbast szinte biztos bukják az ukránok, Dnyepertől keletre kérdés mi lesz, Dnyepertől nyugatra szerintem megmarad Ukrajna.
Öszintén szólva már ez is tekinthető győzelemnek...
En nem tudom mi lesz, mert nincs eleg adatunk, szoval csak tippelni tudok: szerintem Transnistria-ig elmennek, Odessa ovek lesz, nyugat ukrajna viszont megmarad. Egeszen egyszeruen azert, mert szeretnek hogy hamarabb megnyugodjon a nemzetkozi hangulat mielott a sved es finn NATO csatlakozas megtortenhetne. Ha a Donbas eleste utan par nap alatt el tudnak foglalni nyugatukrajnat (amit nem hiszek) akkor persze gyorsan megtennek azt is, es meg mindig lenne kb. 1 evuk, mire vegleges lenne a finn-sved NATO csatlakozas. Mert a skandinav NATO csatlakozas azert nem 1-2 nap lesz, hanem inkabb egy ev, ha lesz.