[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 531
113
Hallgattam a r castelt és volt egy érdekes mondata a törökökről. Megvétózhatják az 5. cikkelyt (ez ugye a közös védelem) Tényleg mindenkinek el kell ezt fogadnia ez nem autómatikusan beálló helyzet? ki lehet ebből maradni is ha valaki akar? (de jure értem!) tudom hogy igen technikailag el lehet szabotálni)
el. mégpedig úgy hogy nem harcoló csapatokkal támogatod a szövetségesedet csupán anyagi eszközökkel. amiknek még csak az ellenség pusztítására sem kell hogy alkalmas legyen. lehet pl táborikórházakat kaját sátrakat víztisztítókat fehér zászlókat küldeni...

az 5. cikkely alapján a segítségnyűjtás a kötelező annak módjai között nem csak a fegyveres csapatok küldése opció szerepel. valamit küldeni kell az opciós listáról de nincs megadva hogy bármelyiket is kötelező lenne vagy több opciót kellene rólla választani...
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
@Pelger Kb olyan beszólás vólt mintha egy 4.8 as érettségi végeredményesnek azt mondanád még csak nyár eleje van. kemény hogy egyetemi felvételről álmodozól.
Nagyon nem egy intézmény. Vannak munkakörök amik okkal vannak feltételhez kötve. Vez. zászlósnak nem egy nulláról induló embert kell betenni. Kéne tapasztalat, iskolai végzettség stb. Nem egy olyan embert aki még a megfelel iskolai végzettséggel sem rendelkezik. Ez a rendszer ellen szól és nem ellened. Ismerek olyan embert aki szintén tartalékos vez. zászlós. Van érettségije meg egy alap kiképzése és ennyi. Egy ilyen ember mit vezényel és hogyan? Raj szintű harcászat nagyon alapjaival rendelkezik, mert ennyit oktattak részére. Emberileg egy rendes srác, de szakmailag nagyon nincs a toppon, ezt tudja ő is, de ez van. Ez a rendszer hibája és nem az emberé. Kérdezz meg egy hivatásos zászlóst hány év tapasztalat van mögötte.
Persze lehet neked már megvan a altiszt és vez. zászló képzésed is akkor értem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 531
113
Nagyon nem egy intézmény. Vannak munkakörök amik okkal vannak feltételhez kötve. Vez. zászlósnak nem egy nulláról induló embert kell betenni. Kéne tapasztalat, iskolai végzettség stb. Nem egy olyan embert aki még a megfelel iskolai végzettséggel sem rendelkezik. Ez a rendszer ellen szól és nem ellened. Ismerek olyan embert aki szintén tartalékos vez. zászlós. Van érettségije meg egy alap kiképzése és ennyi. Egy ilyen ember mit vezényel és hogyan? Raj szintű harcászat nagyon alapjaival rendelkezik, mert ennyit oktattak részére. Emberileg egy rendes srác, de szakmailag nagyon nincs a toppon, ezt tudja ő is, de ez van. Ez a rendszer hibája és nem az emberé. Kérdezz meg egy hivatásos zászlóst hány év tapasztalat van mögötte.
Persze lehet neked már megvan a altiszt és vez. zászló képzésed is akkor értem.
mint írtam törzsmunkát végeztem az utobbi évekbe. a harcolót a lövészt harckocsizót hátrahagytam... igaz egy tüzér szakirányt szereték elvégezni hogy teljes legyen a kép...Van törzs ben végzett munkatapasztalatom. Logisztikai (raktárvezető)végzettségem. Műszaki (építőipari) végzettségem bányászati tanfolyamom sőt még postai képesítésem is van (ami szintén egy hasznos dolog ). dánul németűl angolul beszélek olaszt tanultam ha újra elővenném 3 hónap alatt az alapfokú nyelvizsgát ott is letudnám tenni. Vóltam lövész vóltam harckocsizó. csapatszólálattal rendelkezem. Külföldi kiképzéssel is rendelkezem.
Dán népfőiskolai végzettségem van (amit itthon érettségi hiányába ugye nem tudnak elfogadni... nem teljesértékű okmány de elfogadható.) aminek a kereskedelem és a logisztika egyébként szintén része. (ugye innét is főleg a logisztika ami fontos a közuti vasuti tengeri légi szállítmányozási (tengeri nállunk nem túl jelentős de misszióba bármi előfordúlhat)

nem tervezek vez zászlósként különösebben lövész alegységet vezetni. mínt említettem elég sok magasabbszíntű munkában vettem részt és vezsek részt a mai napig.

Tudom hogy itt le vagyok nézve és tudom hogy merrt nincs érettségim el vagyok ítélve. (de nem azért nem fejeztem be mert nem tudtam vólna) csak ameddig mások tanultak én addig pénzt kerestem házakat földeket sportkocsit vettem. letettem az alapokat és nem sűrített paradicsomos tésztát ettem... Most hogy az életem anyagilag stabíl lábakon áll megengedhetem magamnak hogy tanúljak...

vezettem én már rajt a seregbe és vólt civílbe 40 emberem...

ez azért nem olyan rossz szerintem (mások szerint sem)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 531
113
@Pelger adminisztrációval sincs gondom. egyrészt a végzettségeimből fakadóan evidens hogy nem vak fólt más részről vóltam őstermelő vállalkozó is korábban könyvelést kelett vezetnem. persze a seregbe más de ennyi idő után korábbi tapasztalat nélkül is el kellene hogy boldogúljon az ember... Hidd el minden képességem kompetenciám megvan... és mint írtam nem véletlen lett megelőlegezve az a fránya bizonyítvány... (elárulom nem túl gyakori az ilyen És hidd el hogy akik meghozták a döntést és kitalpalták nem azért tették ezt hogy egy ballaszt legyek a rendszerbe...) nem vagyok jó csaj de még jó pasinak sem mondanám magamkinézetre nemvagyok egy nagy szám alacsony vékony ember vagyok.

most hogy kicsit többet beszéltem magamról talán te is belátod hogy nem az a hiba hogy előmegyek. Hanem az az érdekes hogy eddig nem mentem...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 531
113
elfogult vagyok a magam irányába (minden szent keze...szitu) de a rendszer akkor lenne hibás ha hagyna úgymod kárbaveszni. idézek "1 rohadt papír miatt"
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 983
113
@Pelger adminisztrációval sincs gondom. egyrészt a végzettségeimből fakadóan evidens hogy nem vak fólt más részről vóltam őstermelő vállalkozó is korábban könyvelést kelett vezetnem. persze a seregbe más de ennyi idő után korábbi tapasztalat nélkül is el kellene hogy boldogúljon az ember... Hidd el minden képességem kompetenciám megvan... és mint írtam nem véletlen lett megelőlegezve az a fránya bizonyítvány... (elárulom nem túl gyakori az ilyen És hidd el hogy akik meghozták a döntést és kitalpalták nem azért tették ezt hogy egy ballaszt legyek a rendszerbe...) nem vagyok jó csaj de még jó pasinak sem mondanám magamkinézetre nemvagyok egy nagy szám alacsony vékony ember vagyok.

most hogy kicsit többet beszéltem magamról talán te is belátod hogy nem az a hiba hogy előmegyek. Hanem az az érdekes hogy eddig nem mentem...
Le ne írd, hogy még kancsal és lúdtalpas is vagy bammeg, mert mind kiábrándulunk belőled.
Nehogy komolyan vedd, csak arra céloztam, hogy talán túl sokat kiadsz magadból. Persze ez a te dolgod,
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 612
5 315
113
igen.
85%+ al megtehetem
ezzel a kompetenciával vezzászlósin nem szakaszaltisztit fognak feldobni. persze még nincs vége de még csak most jön amitbe amúgy jó vagyok... (pláne hogy nem szakaszaltisztin vagyok) az sem rossz ne értsd félre az is egy nagyon felelőségteljes beosztás.
Van min. alapfokú nyelv vizsgád? (Zászlósnak kell...)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 531
113
Van min. alapfokú nyelv vizsgád? (Zászlósnak kell...)
mint íram van angol német és hivatalos dán állami (amivel még állampolgárságot is szerezhetnék népfőiskolára jártam besorolásszerint felsőfok ha honosítom) nem akarok beszólni de nem melegedni jártam oda és nem a résztvételért adták a "diplomát")
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 612
5 315
113
mint íram van angol német és hivatalos dán állami (amivel még állampolgárságot is szerezhetnék népfőiskolára jártam besorolásszerint felsőfok ha honosítom) nem akarok beszólni de nem melegedni jártam oda és nem a résztvételért adták a "diplomát")
Ok. Akkor sry...fura stílusod miatt talán félre ismertünk.
 
  • Tetszik
Reactions: nani1980

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 531
113
Ok. Akkor sry...fura stílusod miatt talán félre ismertünk.
nem biztos. (miért egy tudatlan fasznak tartottál?) azért kevés olyan téma van itt amihez ne tudnák értelmesen hozzászólni... Az hogy előítéletből nyélből elvetik eggyesek vagy átsiklanak felette az engem nem tud zavarni nem spanolni járok ide...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 531
113
Le ne írd, hogy még kancsal és lúdtalpas is vagy bammeg, mert mind kiábrándulunk belőled.
Nehogy komolyan vedd, csak arra céloztam, hogy talán túl sokat kiadsz magadból. Persze ez a te dolgod,
csak arra céloztam hogy nem azért csináltatják velem amit mert egy jó csaj lennék vagy jó pasi...

Ok. Akkor sry...fura stílusod miatt talán félre ismertünk.
egyébként nem szoktam dicsekedni de időközönként kihozzák belőllem és talán már te is olvastad. Nem vagyok csóró több házam van tanyáim jó kocsim megtakarításaim érdekeltségeim különböző vállalkozásokba... nincs anyagi problémám (igazából dolgoznom se kellene ahhoz hogy ne haljak éhen úgymond) nem megélhetési katona vagyok annyira nem hogy még útiköltség térítést sem kérek pedig közel 50 km re járna bejelentett lakcímem szerint napi bejárásra... nem vagyok én hülye igaz kimaradt az életemből a kolesz kaja meg a kannás bor a szobatársakkal... amég mások ezt nyomták és csóróskodtak én házat tanyát és sportkocsit vettem önerőből... annyira mégsem lehetek hülye. (csak nem a megszokott sorrendbe csináltam a dolgokat... gyerekem is elöbb született mint hogy házasságot kössek.)
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Az olaszok. Igen benne van a pakliban, hogy 1 év múlva bukta. De ez precedens is lesz. Európa harmadik legnagyobb gazdaságában lesz Európa legjobboldalibb kormánya. Meglátjuk, hogy a tél után trend lesz vagy kisiklás. Viszont rövid távon lekerül rólunk a fókusz. És aki időt nyer, életet nyer, főleg ha a nyugati mainstream zsákutcába vezet.
Úgy néz ki a balkán is robban. Ha a szerbek bemennek koszovóba minden borul. Az utolsó biztonságos gázszállítási útvonal is veszélybe kerül. Azok az emberek akiknek az a munkája, hogy ezeket a dolgokat előre jelezzék a hírszerzésen belül ezt teljesen benézték. Orbán 2030-ra készült és arra volt felépítve a stratégia. Erre az előre jelzett háborúk kitörnek 2022-be. Haderő sehol. Választási osztogatás után lóvé meg nyista. Erre jön a gazdasági visszaesés na meg a teljes külpolitikai elszigetelődés. 180 fokos fordulatot várok. Be lesznek dobva kutyacsontok amin itt majd a nép elrágódhat, de most bármit kér az EU az meg lesz szavazva 2/3-al. Tudják ezt ők is… Ursula pedig nem lesz szégyenlős sokat fog kérni.

Lengyelek. Nekik az angol szászok a fő szövetségesek. Mi viszont az EU pénzekre hajtunk. Azt meg a németek osztogatják.
 
  • Vicces
Reactions: svajcibeka

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Úgy néz ki a balkán is robban. Ha a szerbek bemennek koszovóba minden borul. Az utolsó biztonságos gázszállítási útvonal is veszélybe kerül. Azok az emberek akiknek az a munkája, hogy ezeket a dolgokat előre jelezzék a hírszerzésen belül ezt teljesen benézték. Orbán 2030-ra készült és arra volt felépítve a stratégia. Erre az előre jelzett háborúk kitörnek 2022-be. Haderő sehol. Választási osztogatás után lóvé meg nyista. Erre jön a gazdasági visszaesés na meg a teljes külpolitikai elszigetelődés. 180 fokos fordulatot várok. Be lesznek dobva kutyacsontok amin itt majd a nép elrágódhat, de most bármit kér az EU az meg lesz szavazva 2/3-al. Tudják ezt ők is… Ursula pedig nem lesz szégyenlős sokat fog kérni.

Lengyelek. Nekik az angol szászok a fő szövetségesek. Mi viszont az EU pénzekre hajtunk. Azt meg a németek osztogatják.
Nem csak mi, egesz Europa, de még az ukrik is benézték. Csak az USA és London várt háborút. Várták, hát ez nagyon naiv megfogalmazás. Szervezték!!!
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 878
93
mint írtam törzsmunkát végeztem az utobbi évekbe. a harcolót a lövészt harckocsizót hátrahagytam... igaz egy tüzér szakirányt szereték elvégezni hogy teljes legyen a kép...Van törzs ben végzett munkatapasztalatom. Logisztikai (raktárvezető)végzettségem. Műszaki (építőipari) végzettségem bányászati tanfolyamom sőt még postai képesítésem is van (ami szintén egy hasznos dolog ). dánul németűl angolul beszélek olaszt tanultam ha újra elővenném 3 hónap alatt az alapfokú nyelvizsgát ott is letudnám tenni. Vóltam lövész vóltam harckocsizó. csapatszólálattal rendelkezem. Külföldi kiképzéssel is rendelkezem.
Dán népfőiskolai végzettségem van (amit itthon érettségi hiányába ugye nem tudnak elfogadni... nem teljesértékű okmány de elfogadható.) aminek a kereskedelem és a logisztika egyébként szintén része. (ugye innét is főleg a logisztika ami fontos a közuti vasuti tengeri légi szállítmányozási (tengeri nállunk nem túl jelentős de misszióba bármi előfordúlhat)

nem tervezek vez zászlósként különösebben lövész alegységet vezetni. mínt említettem elég sok magasabbszíntű munkában vettem részt és vezsek részt a mai napig.

Tudom hogy itt le vagyok nézve és tudom hogy merrt nincs érettségim el vagyok ítélve. (de nem azért nem fejeztem be mert nem tudtam vólna) csak ameddig mások tanultak én addig pénzt kerestem házakat földeket sportkocsit vettem. letettem az alapokat és nem sűrített paradicsomos tésztát ettem... Most hogy az életem anyagilag stabíl lábakon áll megengedhetem magamnak hogy tanúljak...

vezettem én már rajt a seregbe és vólt civílbe 40 emberem...

ez azért nem olyan rossz szerintem (mások szerint sem)
Hosszú èvek óta olvasom a kommentjeidet. És meg ha sokszor kötöd is az ebet (tankvontatókötéllel) a karróhoz, a tartalmakból minden értelmes ember látja, hogy nem
az iskolai papírjaid szintjén van a tudásod! Nekem mérték, és értékadóak a hozzászólásaid. Talán ha fèl tucat ilyen ember van mèg itt a foromon ilyen. Az ukrán háború óta pedig mosogatólévé higult a fórum. Ezert is figyelem nagyon azt a feltucat embert aknek a hozzászólásai értékesek számomra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 531
113
Hosszú èvek óta olvasom a kommentjeidet. És meg ha sokszor kötöd is az ebet (tankvontatókötéllel) a karróhoz, a tartalmakból minden értelmes ember látja, hogy nem
az iskolai papírjaid szintjén van a tudásod! Nekem mérték, és értékadóak a hozzászólásaid. Talán ha fèl tucat ilyen ember van mèg itt a foromon ilyen. Az ukrán háború óta pedig mosogatólévé higult a fórum. Ezert is figyelem nagyon azt a feltucat embert aknek a hozzászólásai értékesek számomra.
ez is egy vélemény.