Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ööö ...

"Az egyik népszerű komáromi diszkontáruházban a Fókusz is megpróbált háromnál több étolajat venni, a pénztárnál azonban nem engedték. Mindezt rejtett kamerával rögzítettük."

Fake news és saját maguk döntik meg? Majd conteoval rákontráznak. Hogy Mufurc Malac akkor is így száll le a bringáról.
Részben igazad van. De simán működhet. Beülnek 5-en az autóba, végig járnak több boltot; mindenhol megveszik amennyit lehet. Mondjuk 3 litert, az boltonként 15 liter. Öt boltot végigjárnak az 75 liter. És miért ne csinálnák meg minden nap. Napi 15-20 ezer. És azért 5 bolt nem sok, simán többet is végigjárhatnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Tényleg alig lehet olajat kapni, 5 literes mission impossible, 1 literesekből is többnyire a flancosabb 1000+ ft-osok vannak csak, 2 literes kb. az egyetlen ami szokott lenni, mert ugyanúgy 1-et lehet venni, mint az 5 literesből (inkább visz bolttól függően 3-5 1 literest).
Erdekes, szerintem nem is lattam napraforgo olajat itt 25+ eve... legalabbis a normalis kiszerelesuek kozott biztosan nincs sehol.
(En a megszokott extra virgin olive melle hosszu evek ota canolat - repcet - veszek, de azt is kizarolag csak olajban suteshez hsznalom, amikor nem air fryerben sutok.)
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
Bementek öten, mindenki kihozza a limitet ki a kocsiba berakod. Bemész újra, mindenki a limitet, kijössz be a kocsiba és újra. Amin kiürül a bolt mész a kövibe. Nem bonyolult és nálunk is van aki ezt csinálja.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Erdekes, szerintem nem is lattam napraforgo olajat itt 25+ eve... legalabbis a normalis kiszerelesuek kozott biztosan nincs sehol.
(En a megszokott extra virgin olive melle hosszu evek ota canolat - repcet - veszek, de azt is kizarolag csak olajban suteshez hsznalom, amikor nem air fryerben sutok.)

Gondolom helyi/kulturális dolog is, pl. nálunk gyakorlatilag nincs repceolaj, kint osztrákoknál/németeknél meg szinte csak azt láttam a polcon, olaszoknál oliva olivával...
Szlávok hagyományosan nagy szotyikedvelők, onnan van a napraforgóolaj dömping is kelet-Európában.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 982
32 289
113
Gondolom helyi/kulturális dolog is, pl. nálunk gyakorlatilag nincs repceolaj, kint osztrákoknál/németeknél meg szinte csak azt láttam a polcon, olaszoknál oliva olivával...
Szlávok hagyományosan nagy szotyikedvelők, onnan van a napraforgóolaj dömping is kelet-Európában.

Átkosban volt még repceolaj, de az lenézett helyettesítő volt, mint a margarin vaj helyett.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Hát belőlem biztosan nem élnek meg az olajjal mutyizók, kb. 2 évente használok el 1 litert... Amit lehet sütőben sütök, plusz zsiradék nélkül.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 700
28 124
113
Amúgy saját tapasztalat, de mióta Mutter átállt a disznó és libazsírra kb csak a rántott hús esetében vetemedünk olaj közelébe (bár a karaj esetében megint a zsír az igazi). Mellesleg szerintem sokkal jobban átjönnek meg intenzívebbek az ízek zsírral
 
M

molnibalage

Guest
Én sem értem ezt a féktelen olaj használatot. Sütést, amikor kell egy nagyon kevés olaj, akkor az olívával tolom. Ha zsír kell, akkor is libazsír, évek óta nem vettem disznózsírt. Ebből is kb. évente veszek, ha 3-at talán. De még, ha éppen sülkrumplit sütök, akkor is nagyon kevés olaj elég, csak forgatni kell a cuccot és fedő alatt serpenyőben sütni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát belőlem biztosan nem élnek meg az olajjal mutyizók, kb. 2 évente használok el 1 litert... Amit lehet sütőben sütök, plusz zsiradék nélkül.

Most is posztolta egy ismerős facebook-on, hogy szlovák párocska 2-esével hordja kifele az 5 literes olajat a lidl-ből, már lassan tele a kisbuszuk...

Ma reggel a Sparban így nézett ki:
e1wd3OH.jpg



Ezért meg 4 évvel ezelőtt 13 ft-ot fizettem Ungváron (bár inkább a tálas verziót vettem 38ft-ért mivel abba csak meleg vizet kellett önteni)...
lvCGBQq.jpg
 
  • Hűha
Reactions: BJani

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 410
5 005
113

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 863
27 387
113
Én sem értem ezt a féktelen olaj használatot. Sütést, amikor kell egy nagyon kevés olaj, akkor az olívával tolom. Ha zsír kell, akkor is libazsír, évek óta nem vettem disznózsírt. Ebből is kb. évente veszek, ha 3-at talán. De még, ha éppen sülkrumplit sütök, akkor is nagyon kevés olaj elég, csak forgatni kell a cuccot és fedő alatt serpenyőben sütni.
Disznózsír! :hadonaszos: Mangalicazsír meg kenyérre, snidlinggel. Vagy lilahagymával.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 939
19 224
113
Tegnap este kb. 21.15 körűl délről a Balaton felöl, Badacsonytól kicsit nyugatra elég alacsonyan egy meteorit féle(?) repült Sümeg irányába, ahol lezuhant(?). Sárga volt, pulzáló fénycsóva félével. Hangja semmi.
Halott valaki róla?
Nem, nem ittam sokat (csak a szokásos számú kisfröccsöket...) többen voltunk, mind láttuk.
Amíg repül meteor, ha már leesett meteorit a kődarab neve.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: kamm and LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Ez érdekes lesz.
Meg szvsz egyébként is nagyon aktuális lenne az egész drogpolicy-t újragondolni.

 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 410
5 005
113
Ez érdekes lesz.
Meg szvsz egyébként is nagyon aktuális lenne az egész drogpolicy-t újragondolni.

Már értem. Te folyamatosan repülsz. Akkor már érthető amiket ide írsz néha. :)
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 410
5 005
113
EZ A 7 LEGRETTENETESEBB ÉTEL AZ AGYAD SZEMPONTJÁBÓL – TE HÁNYAT ESZEL BELŐLÜK RENDSZERESEN? (A mellékelt cikk a Díványon jelent meg, mindenki csak saját felelősségére olvassa el. Súlyosan agykárosító hatású. Nem a kaja, hanem a cikk.)

Most azt hagyjuk, hogy olyan szösszenetek vannak benne, mint: "magasan feldolgozott gabonák" (ez bizonyára mexikói eredetű gabona lehet, 2000 m felett feldolgozva"), azonban azt nem lehet szó nélkül hagyni, hogy a kedves szerző (SZABÓ ESZTER) még véletlenül sem említette meg, hogy mely amerikai magazinokból ollózta a cikket. Legközelebb a fordításnál legalább arra figyeljen oda, hogy a tükörfordításoknak nézzen egy kicsit utána, hátha van magyar megfelelője is. Magyarországon a várandós nők körében amúgy igen magas a "cápát, a kardhalat, a tonhalat, a narancssárga nagyhalat vagy makrélát." fogyasztók aránya. (A narancssárga nagyhal minden bizonnyal az orange roughy akart lenni, bár ki tudja.) Mondjuk a Dívány amúgy is semmi mást nem csinál, mint amerikai (miért pont az?) magazinokból összeollóz cikkeket, amik abszolút relevánsak Magyarországon. Vagy nem.
 
M

molnibalage

Guest
Amikor azt hiszed, hogy nincs lentebb a magyar államigazgatásban.
De.
Van.


Engem csak a COVID közepén rángattak be lakcímkártyát cserélni, mert valami hivatalos szarság miatt változott meg az a cím, amit 3 éve használtam, hogy felkerült kb. 1 karakter. Ez ennek a nyolcadig hatványa.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Számomra az atlétika és a legtöbb "csapatsport" is rég elvesztette sport értékét. Annyira specializált alkat+ gyerekkortól arra tréningezés +legális/illegális dopping kell a sikerhez. Az egész mára a szórakoztató ipar része lett.

Én simán engedélyezném a doppingot is, így-úgyis 'lövik' magukat, (tisztelet a kivételnek) és akkor tényleg kiderülne mi az emberi teljesítőképesség határa...
Így van. Lassan országos szint sincs komoly cuccolás nélkül. EPO, teszto, akármi beszerzhető. Akit elkapnak, azt okkal kapják el vagy nagyon amatőr módon tolta.

Testépítés, erősportok, atlétika, bringa, minden. Szánalmas ez a képmutatás meg álnaívkodás. Nincs titkos edzésterv meg speciális étrend. Olyan van, hogy rengeteg edzés, spéci kaja meg cucc és orvosi háttér - van különbség, hogy pult alól kapsz metiltesztót vagy orvosi minőségű cuccot kapsz és orvosi felügyelet mellett (minimális heresorvadás, nem nyomja meg a májat, nem észnélkül szurkálod magad plusz nem kell hónapokig hormonvisszaállítót szedni).

Ezt elkezdik elég korán, jobb helyeken finom ciklusokkal, nem feltűnően, mivel egy serdülőről van szó (nesze neked marker igazolvány). Nem fura, hogy mennyi férfi sportoló kopaszodik? Ez a tesztó egyik mellékhatása.

Vagy a crossfit-es csajok. Mehet az anavar meg az oxy, aztán 3-4 hónap alatt ott a bulking. Senki sem kérdez utána, hogy mitől lettél ilyen gnóm. Vagy MMA, mindenki naturál, persze, tiszta szerencse, hogy van SARMs és társai...

Vagy engedélyezzék, szabad a vásár (így is benyomják) ÉS abbahagyjuk, hogy versenysport = egészség. Rohadtul nem. Ugyanígy abbahagyjuk a "testépítő vagyok, ki vagyok baszva a Kutyafasz35-től", majd felrakjuk egy olyan fényképpel, ami a verseny előtt 2 nappal ábrázolja az embert - ahol 2 hete 50gr szénhidrát/vízhajtó kombón él, egy hete beállt a napi 500ml vízre és most kezdte a 2napig nem eszem/iszom, amíg nincs vége a versenynek" képekkel.

De mondhatom a hálívúdi filmeket, ahol "van az a háttér, ahol a szerepre lesz 4 hét alatt 12kg izom és meg fog maradni a napi 12 órás forgatás majd bulizás alatt, de még addig kitart, amíg mehetsz valami ótvar cicafiúcska magazin címlapjára"

Szánalmas.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 878
93
Tegnap este kb. 21.15 körűl délről a Balaton felöl, Badacsonytól kicsit nyugatra elég alacsonyan egy meteorit féle(?) repült Sümeg irányába, ahol lezuhant(?). Sárga volt, pulzáló fénycsóva félével. Hangja semmi.
Halott valaki róla?
Nem, nem ittam sokat (csak a szokásos számú kisfröccsöket...) többen voltunk, mind láttuk.
Neked akartam írni. Hogy szerintem mi is láttuk. De azt nem gondoltam , hogy ennyire közel lett volna. Sümegtől északra kb 30 km-re lakom.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000