[HUN] Egyéb használt eszközök beszerzése és/vagy felújítása, átalakítása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 823
117 996
113
Látod a "Terminator-koncepciónak" bármi értelmét, hasznát? Nekem vakvágánynak tűnik...
Gyalogosok "darálására" a Lynx 30-asa sokkal alkalmasabbak tűnik ABM-mel...
Hàt városharcra ostromra inkább a terminátor jó szerintem. Sokkal védettebb gép és pillanat alatt kitakarít egy utcafronti részt egy épületben
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 370
35 211
113
Hàt városharcra ostromra inkább a terminátor jó szerintem. Sokkal védettebb gép és pillanat alatt kitakarít egy utcafronti részt egy épületben
Ha egy Leopard 2 küld be az épületbe pár programozott 120-as repeszt ami belül robban, akkor ugyanott vagyunk. Védettnek védett annyira mint egy Terminator, jobban mint egy Gepárd és "nagyobbat is szól"...erre az egy speciális feladat körre nem rendszeresítenék Gepárdot.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
518
1 002
93
Szép érvelés, gratulálok! ;)
Te sem tudod elmondani értelmesen miért is kellene nekünk Gepárd, akkor minek "brainstormingoljanak" mások ezen?!?
Papírból van hozzá és kétséges, hogy ekkora toronnyal tudod-e érdemben páncélozni. Felejtős. Alvázcsere esetén mint a finneknek leo-2-es alvázon modernizáció után HA! jó áron megoldható. Amúgy felejtős leginkább
Látszik,hogy mi legalább értjük egymást nem véletlenül. ;) Valóban vékony, de egy BTR-hez képest nem. 14.5 mm vs 35mm óriási tűzerő beli különbség. Véleményem szerint elférne közöttük egy kis átalakítással.Nem véletlenül tettem fele a kérdést :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 823
117 996
113
Látszik,hogy mi legalább értjük egymást nem véletlenül. ;) Valóban vékony, de egy BTR-hez képest nem. 14.5 mm vs 35mm óriási tűzerő beli különbség. Véleményem szerint elférne közöttük egy kis átalakítással.Nem véletlenül tettem fele a kérdést :)
Az a baj az A4-esek üzemeltetése is bajos lesz az alkatrészhiány miatt mivel már A4 alkatrészt nem gyártanak csak az újabb verziókhoz. A leo 1-re ez hatványozottan igaz. Nem kell ez a gép.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Az a baj az A4-esek üzemeltetése is bajos lesz az alkatrészhiány miatt mivel már A4 alkatrészt nem gyártanak csak az újabb verziókhoz. A leo 1-re ez hatványozottan igaz. Nem kell ez a gép.
Na azokat kell kiállítani Kecelen és a beugrókból venni még 44 a7-et.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Az a baj az A4-esek üzemeltetése is bajos lesz az alkatrészhiány miatt mivel már A4 alkatrészt nem gyártanak csak az újabb verziókhoz. A leo 1-re ez hatványozottan igaz. Nem kell ez a gép.
Véletlenségből nemlehet hogy akarnak még egy rahedli a4et venni és Győrben upgradelni? Kérdés hogy a semmiből megtudnánk e csinálni!?
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
518
1 002
93
Attól függ mennyibe kerül. De úgy értem hogy leginkább nincs upgradelhető A4 mert javarészt elfogytak.
Alkatrész témában nem értünk egyet,mert ez a nincs alkatrész dolog nem igazán állja meg a helyét A4 tekintetében átmeneti hiány van csak. Abban viszont egyet értek veled értelmes áron feljavítható kevés van a piacon. Rheinmetallnál van raktáron de azt is csak a saját upgrade csomagjukkal lehet boltolni és érdemes is. Ne felejtsd el Debrecenbe is kell láncos technika,majd!
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 823
117 996
113
Alkatrész témában nem értünk egyet,mert ez a nincs alkatrész dolog nem igazán állja meg a helyét A4 tekintetében átmeneti hiány van csak. Abban viszont egyet értek veled értelmes áron feljavítható kevés van a piacon. Rheinmetallnál van raktáron de azt is csak a saját upgrade csomagjukkal lehet boltolni és érdemes is. Ne felejtsd el Debrecenbe is kell láncos technika,majd!
A leoben group nem ért veled egyet. .
Ezeket a köröket megfutottuk itt is bent is százszor

A készlethiány az abból adódik, hogy az A4 beszállítói lánca már javarészt megszűnt.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 370
35 211
113
A leoben group nem ért veled egyet. .
Ezeket a köröket megfutottuk itt is bent is százszor

A készlethiány az abból adódik, hogy az A4 beszállítói lánca már javarészt megszűnt.
látsz igényt/esélyt egy második hk. zászlóaljra ebben az évtizedben?
Elégedettek a "cégnél" ezzel a 44+12 állománnyal?
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
518
1 002
93
A leoben group nem ért veled egyet. .
Ezeket a köröket megfutottuk itt is bent is százszor

A készlethiány az abból adódik, hogy az A4 beszállítói lánca már javarészt megszűnt.
Nézd,ha a Rheinmetall nekem világol akkor én is. Beszállítói lánc a gond, ezt én is tudom. Tudomásom szerint ez helyreáll,majd. Én is az újat pártolom félre ne értsd. Ha emlékeim nem csalnak anno te még BTR-n kezdtél, úgyhogy jobban megértelek, mint bárki.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár