Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Lehet, hogy veled (talan) erdemes lehetne egy uveg bor mellett leulni es beszelgetni.... De, hat egy forum nem ilyen hely. Keves mondatbol kell egymas allaspontjat megismerni. De, azert az erdekelne, hogy mi neked a human es a muszaki tapasztalatod. En muszaki diplomakkal rendelkezem, de adtam elo, meg egyetemista koromban Vajda Mihallyal, Feher Ferenccel, Heller Agnessel egy konferencian. Nem egyszer, hanem rendszeresen... Sot adtam elo az ELTE-en es az MTA-n is. Sot, a fentebb emlitettekkel van kozos tanulnanykotet is. Tobb tucat szakcikkem jelent meg a szociologia, filozofia es a kornyezet- meg a termeszetvedelem targykoreben.... Az egyetemen a rarsasalontudomanyokat tanito tabarain is utalrak mert en ott adtam eli es publijaltam, ahol onekik nem volt lehetosrguk. Eleg regen, aztan raalttam teljesen a muszaki vonalra. Egyreszt a penz miatt, masreszt meg azert, mert ezt tisztabbbak ereztem. Nem kellett, ha nem akart az ember egy egyetemi tansegedi cimert gazsulalni senkinel... No meg szeretem a mai napig csinalni, amit csinalok es orulok a regi dontesemnek...
Örülök neki.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ha diplomádat nem töltöd ide akkor az nem ér semmit!
Én fel merem tölteni névvel:
s-l1600fff.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
De jó neked van! Nekem nincs! Akkor buta primitív ember vagyok? :( Egyszer indultam egy rajzversenyen és 1. lettem! Azt esetleg gel tudom tölteni!:rolleyes:
Igazából nem dolgoztál meg érte rendesen, de aki megdolgozott érte, az nem értené amúgy sem; Neked meg úgy is kell a papír, hogy ne maradj buta primitív ember.
79o460yans661.jpg
 
K

Kopi2000

Guest
Ha nem csak egy cinikus megjegyzés volt ez az előbb a részedről, akkor kifejthetnéd erre a válaszodat.Az alábbiakban tőled idézek:


"Hát ez a humán-reál dolog is elég érdekes. Mi van, ha valaki reált is végzett, meg humánt is? Vagy több mindennel is foglalkozik?

Én pályaelhagyás előtt is, meg után is volt, amiben egyetértettem, meg volt amiben nem a "kurzussal"; ennek mi köze van hozzá?

Tudod mit változtat meg a jövő? -amennyire látszik. Hogy a liberális ideológia, a genderrel, a mindenki egyenlővel, a kvótákkal, a moralitással, az lmbtq-van, a nagyonzöldséggel totál felülírja a tudományt, a tényszerűséget, a szakmaiságot. Ez a humán pályán már megtörtént. Nem most, nem 20 éve; szépen berágta magát, mint rozsda a fémbe. A műszaki területen ez sokkal újkeletűbb és van egy rossz hírem, ez pont azoknak köszönhető elsősorban, akik mellett láthatóan kiállsz. Ami nem gond, mert mindenki a mellett áll ki, ami, vagy aki mellett akar; csak kicsit visszás, hogy utána másokra vetíted ezt ki."

Azt végképp nem értem, hogy a gender hogyan férkőzik be a műszaki dolgokba? Eddig nem tapasztaltam, hogy egy reakció folyamata megváltozott volna az LMBTQ-tól.... Ma vidéken leszek helyszínelni, így max. csak olvasni tudok, de holnap már írni is...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ha nem csak egy cinikus megjegyzés volt ez az előbb a részedről, akkor kifejthetnéd erre a válaszodat.Az alábbiakban tőled idézek:


"Hát ez a humán-reál dolog is elég érdekes. Mi van, ha valaki reált is végzett, meg humánt is? Vagy több mindennel is foglalkozik?

Én pályaelhagyás előtt is, meg után is volt, amiben egyetértettem, meg volt amiben nem a "kurzussal"; ennek mi köze van hozzá?

Tudod mit változtat meg a jövő? -amennyire látszik. Hogy a liberális ideológia, a genderrel, a mindenki egyenlővel, a kvótákkal, a moralitással, az lmbtq-van, a nagyonzöldséggel totál felülírja a tudományt, a tényszerűséget, a szakmaiságot. Ez a humán pályán már megtörtént. Nem most, nem 20 éve; szépen berágta magát, mint rozsda a fémbe. A műszaki területen ez sokkal újkeletűbb és van egy rossz hírem, ez pont azoknak köszönhető elsősorban, akik mellett láthatóan kiállsz. Ami nem gond, mert mindenki a mellett áll ki, ami, vagy aki mellett akar; csak kicsit visszás, hogy utána másokra vetíted ezt ki."

Azt végképp nem értem, hogy a gender hogyan férkőzik be a műszaki dolgokba? Eddig nem tapasztaltam, hogy egy reakció folyamata megváltozott volna az LMBTQ-tól.... Ma vidéken leszek helyszínelni, így max. csak olvasni tudok, de holnap már írni is...
Nem volt cinikus. Habár úgy gondolom, hogy igazából a fórum közössége a fórumon véghez vitt tevékenysége alapján értékeli, ítéli meg a nicknevet (és nem feltétlen a mögötte levő embert, hanem annak csak egy kissebb-nagyobb szeletét); ilyettén viszont teljesen irreleváns, hogy kinek milyen tevékenysége van a 'való világban'. Másrészt szerencsére elég sok jól képzett, tanult, világlátott és normális ember van itt -a tévedés elkerülése végett: egyáltalán nem magamra értem- és igazából nem is nagyon különleges dolog, hogy milyen katedrán, vagy milyen kötetben kivel jelent meg.

A reakció folyamatát lehet, hogy nem befolyásolja, de a szakmaiságot igen. Miben? Abban, hogy mindenféle morális értékeket előrébb helyez, mint pl. a tudományos racionalitás; vagy a tudás mértékét felülírja, hogy bizonyos kvótáknak meg kell felelni (Ozy hozott példát, hogy ő nem mehetett tanulmányútra spórolásból, de a kvótabarnát csak egy csoportkép végett simán többet utaztatták -ha jól emlékszem a történetre). De például már azt is kitalálták, hogy a matematika rasszista:

(Kell még valamit kifejtenem, kíváncsi vagy még valamire? Mert igazából nem nagyon értettem, hogy mit kéne kifejtenem; de mindegy, hogy borsó, bab, vagy vélemény kifejtek én mindent. :) )
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Jé, már nekünk is vannak ilyen hülyéink, nem csak az USA-nak.
Ilyenek már évek óta vannak itthon. Az az alap feltevésük, hogy "Mo. egy USA-ban bejegyzett cég, amelyet a zsidó háttérhatalom irányít. És van valamilyen egyezmény, ami alapján a magyar törvények érvénytelenek, senkit sem lehet ezek alapján elítélni."
Vagy valami ilyesmi... elmerokkantak mindig voltak, vannak és lesznek is. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and DTheo
T

Törölt tag 1711

Guest
Ilyenek már évek óta vannak itthon. Az az alap feltevésük, hogy "Mo. egy USA-ban bejegyzett cég, amelyet a zsidó háttérhatalom irányít. És van valamilyen egyezmény, ami alapján a magyar törvények érvénytelenek, senkit sem lehet ezek alapján elítélni."
Vagy valami ilyesmi... elmerokkantak mindig voltak, vannak és lesznek is. :D

Igazából szinte az összes ország egy USA-ban bejegyzett cég (is), ezt a trükköt még az ausztrálok találták ki, mivel sürgősen hitelre volt szükségük, de kereskedelmi bankoktól csak cég kaphat, állam nem...
 
K

Kopi2000

Guest
Nem volt cinikus. Habár úgy gondolom, hogy igazából a fórum közössége a fórumon véghez vitt tevékenysége alapján értékeli, ítéli meg a nicknevet (és nem feltétlen a mögötte levő embert, hanem annak csak egy kissebb-nagyobb szeletét); ilyettén viszont teljesen irreleváns, hogy kinek milyen tevékenysége van a 'való világban'. Másrészt szerencsére elég sok jól képzett, tanult, világlátott és normális ember van itt -a tévedés elkerülése végett: egyáltalán nem magamra értem- és igazából nem is nagyon különleges dolog, hogy milyen katedrán, vagy milyen kötetben kivel jelent meg.

A reakció folyamatát lehet, hogy nem befolyásolja, de a szakmaiságot igen. Miben? Abban, hogy mindenféle morális értékeket előrébb helyez, mint pl. a tudományos racionalitás; vagy a tudás mértékét felülírja, hogy bizonyos kvótáknak meg kell felelni (Ozy hozott példát, hogy ő nem mehetett tanulmányútra spórolásból, de a kvótabarnát csak egy csoportkép végett simán többet utaztatták -ha jól emlékszem a történetre). De például már azt is kitalálták, hogy a matematika rasszista:

(Kell még valamit kifejtenem, kíváncsi vagy még valamire? Mert igazából nem nagyon értettem, hogy mit kéne kifejtenem; de mindegy, hogy borsó, bab, vagy vélemény kifejtek én mindent. :) )
Tul vagyok egy nehez napon. Tobb balesetet is lattam, de valahogy a buzi temaval ma is csak itt, ezen az oldalon talalkoztam... Szerintem ez az egesz dolog egy kicseszett nagy tereles, hogy ne a valos problemakkal foglalkozzunk.

De, majd kitoltitek a legujabb nemzeti konzultaciot is ugy, ahogy a kormanyotok elvarja toletek. Ahol ma voltam, nyilvan nem fidesz szimpatizansok, de azt mondtak, "ebben az orszagba nem homo sapiensekre, hanem csak majmokra van szukseg...."

Szerintem eb is, meg masok is, even ota mondtuk, hogy meg kellene szuntetni az energia pazarlast, de a kormsnyzat, ami tehetett volna ezert, a szabalyozok atalakitasaval inkabb az ipari, kozuleti energiapazarlast tamogatta. Mert akkor az tunt celravezetonek a tamogatok megnyerese oldalan. Most meg neznek, mint egy sulthal. Azt hiszik, ha ma tervezek, holnaputan mar geotermikaval fognak futeni. Csak ma a gepeszeti berendezesekre ertheto okbol, akar 2-6 honapot is kell varni...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 199
113
Ez kb. a Szantai, meg a tarsai tortenelem szemleleti szintje. Az, hogy ma magyarul irunk egymasnak, az koszonheto a lenezett nyugatnak, ami oriasi penzugyi es katonai srgitsrget adott a torok elleneben. Persze, nem onzetlenul, de a degitsrg merteke akkor is teny... Enelkul, konnyen a bosnyakok sorsara juthattunk volna es ma teged is a muezzin hivna imara. Szar volt, hogy a torok birodalom lett a szomszedunk de az akkori nyugati tamogatas nelkul mar nem is leteznenk...

Ui.: sose becsuld le se a nyugat anyagi, se az erkolcsi erejet, illetve a megujulasi kepesseget. Ne most valaszolj erre, hanem tavasszal, a tel utan...
Azért te valamit elnéztél. Ugyanis a Császári Magyar Királyság területén az elnémetesítés folyamatosan napirenden volt, a rekatolicizáció is. A magyar adókból is szerelték fel a nyugati hadseregeket. Míg a törököt nem érdekelte ki mit gondol, amíg az adót rendesen fizette. A magyarság megmaradása pedig az Erdély fejedelemség érdeme, akik laza török szövetségesként menedéket nyújtottak a Habsburgok elől. Erdély volt az a nemzeti entitás amelyik Bocskai révén majdnem az egész Magyar Királyságot visszaszerezte. 15 éves háború rémlik?
 
K

Kopi2000

Guest
Azért te valamit elnéztél. Ugyanis a Császári Magyar Királyság területén az elnémetesítés folyamatosan napirenden volt, a rekatolicizáció is. A magyar adókból is szerelték fel a nyugati hadseregeket. Míg a törököt nem érdekelte ki mit gondol, amíg az adót rendesen fizette. A magyarság megmaradása pedig az Erdély fejedelemség érdeme, akik laza török szövetségesként menedéket nyújtottak a Habsburgok elől. Erdély volt az a nemzeti entitás amelyik Bocskai révén majdnem az egész Magyar Királyságot visszaszerezte. 15 éves háború rémlik?
Szerintem tul sok volt neked a marxista (vagy az alterbativ) tortenetirasbol. Ha Bocskai mindent visszafoglalt a "nagyatsav szamara" 1605-ig, akkor mit kerestek itt a torokok a XVII. Sz. Vegeig?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 179
113
Eszembe nem jutna, hogy egy idegen országban, ahol nem is lakom, amihez semilyen kötödésem sincs, aminek nem vagyok állampolgâra, aminek nyelvét nem beszélem, pénzért katonáskodni menjek.
Akkor mehetne "zenésznek " is. Mert ott is van action és a fizetès is jó.
A végére lesz köződésed, a nyelvet is beszélni fogod. Nem vagyunk egyformák.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby