[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
"Te eddig úgy nézted a tévét, hogy háttal ültél neki? Úgy tűnik, kimaradt nálad ez-az az eseményekből..."

Nem igazán nézek tvt és kvázi te is elismerted, hogy az első ászát az Orosz vezetés elszurta.

"Hülyeséget hogyan kell felfogni? Taníts, Mester!"

Én egy felvetésre válaszoltam ami hülyeség volt. Te meg ezt nem bírod megérteni. Na nem megy. Nem baj.

"Vannak szituk, amikor egy adott célt bármi áron el kell érni: veszteség nem számít. "

Nem hinném, hogy mondjuk a Krím de akár egész Ukrajna ezek között az bármi áron között lenne.

"Csak volt már annak a nemnek valami előzménye..."

és? Emlékszel még az eredeti felvetésedre? Nem baj ha nem itt vissza lehet keresni. Tudod mit segítek: "Sem az EU-nak, sem a NATO-nak nem kell valójában Ukrajna..."
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 754
113
Hát ez az ügyész verős videó nagyon alja...
Mivel nem vagyok tisztában a videón látható helyzettel így lehetséges, hogy az ügyész "sáros" pár dologban, de a nagy "csecsen háborús harcos" csávó egy igazi szánalom. Az igazi kisebbségi komplexusos tuskó baromnak a mintapéldánya, aki attól érzi magát nyeregben, hogy vesztes helyzetben lévő embereket bánthat. Nagyon utálom az ilyet...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
emel: Nem tudom mi ez a bolt fétis de jelenleg is van Metro, Spar, Vopak, Billa, Praktiker... Ukrajnában. Sött durvát mondok: Oroszoban is.
Ez nem EU tagság fügvénye még ha te ezt is hiszed róla.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
ag: Na de a kolléga nem az ellen/mellett ágált.

Amit írsz az még persze kontexusban igaz is lehet. Nem a világ egyik legdrágább munkaerejű EU gazdaságát hanem az egyik legolcsobb Ukrajna iparát "féltik" tartják versenyképtelennek.
Na de hát Lengyelo... ban is mi lett 20év alatt.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 311
4 599
113
Nem igazán nézek tvt és kvázi te is elismerted, hogy az első ászát az Orosz vezetés elszurta.
Nem ők cseszték el valójában, de eredményét tekintve első körben nem nyertek (másként fogalmazva vesztettek, csak ez azért nem stimmel, mert még marhára nincs vége a meccsnek. De kétlem, hogy értenéd az ilyen apró különbségeket. :)

Én egy felvetésre válaszoltam ami hülyeség volt. Te meg ezt nem bírod megérteni. Na nem megy. Nem baj.
Egy hülyeségre írsz egy még nagyobb hülyeséget, de én vagyok a hülye. Gratulálok. :D

Nem hinném, hogy mondjuk a Krím de akár egész Ukrajna ezek között az bármi áron között lenne.
Ezt nem mi döntjük el, orosz fejjel meg nem tudsz gondolkodni, az már kiderült párszor.

és? Emlékszel még az eredeti felvetésedre? Nem baj ha nem itt vissza lehet keresni. Tudod mit segítek: "Sem az EU-nak, sem a NATO-nak nem kell valójában Ukrajna..."
<b>VALÓJÁBAN</b>. Ha ezt nem érted... Másrészt meg ne terelj: tudod, hogy mi volt az előzmény? :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Úgy néz ki megszállták a krími repteret is valamilyen fegyveresek, de ettől függetlenül a reptér normálisan működik. Úgy látszik ez az a fajta megászlló, ami a parlamentet is ellepte, a békefenntartó féle.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 568
113
Úgy néz ki megszállták a krími repteret is valamilyen fegyveresek, de ettől függetlenül a reptér normálisan működik. Úgy látszik ez az a fajta megászlló, ami a parlamentet is ellepte, a békefenntartó féle.

Nem szállták meg csak ellenorizték, mivel olan hírek terjedtek, hogy az ukrán Szpecnaz alakulatai érkeztek a reptérre. De mindent" rendben "találtak és késobb elhagyták a repteret.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
És ha ők érkeztek volna? Akkor az orosz és ukrán Specnaz tagjai egymást lőtték volna halomra?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 568
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_02_28/Puskov-torvenytelen-a-Verhovna-Rada-dontese-Janukovics-levaltasarol-7127/

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_02_28/A-Kr-mnek-jogaban-all-hogy-maga-dontson-sorsarol-2635/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 568
113
Friss hírek:

Janukovics megérkezett Rosztov-ba.

A Krími onvédelmi erok ellenorzik Szevasztopol repterét.

Az egyetlen komolyabb ukrán hadihajo a Getman Szagajdacsnij fregatt befejezte szolgálatát az Adeni-obolben és parancsot kapott a minnél gyorsabb hazatérésre-Szevasztopolba.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Érdekes (valós?) álláspontok...

http://ultrasliberi.hu/megint-ferdit-az-index-az-ukran-helyzettel-kapcsolatosan/

Ezért nem tudok megbízni a mainstreamben...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 568
113
pela3
Én errol(kik irányítják, pénzelik...stb. a radikálisokat) még január elején írtam, :)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
boki: Ez rendben van, csak sokan szélsőségesnek tekinthetik. Erre egy kicsit jobban rámutat talán a cikk, amit ha elolvasnak, utána pár képet megnézve: "Ja..hoppá!!!"

Amúgy várom Janukovics beszédét,nagyon érdekel. Meg az is,hogy szakad-e Ukrajna.

Ezen felül még mindig érdekel,hogy hogyan fognak írni erről az egészről a történelem könyvekben? Lehet csinosítva,mint 56ról,mostanában, de lehet,hogy erősebben torzítva,mint a 70-es évek körül... bár ugye amennyire beszélhettek róla...
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
Mivel nem vagyok jártas a tőlünk keletre fekvők egyenruha "divat"jában, ezért kérdem:
http://kep.index.hu/1/0/560/5604/56045/5604592_09dbb07778a96f955f52213684e9b993_wm.jpg
Ez kikre jellemző, milyen hacuka? A fegyvereket felismerem.

Amúgy a bácsika feje király. Mint akinek nem esik le, hogy megnyerte az 5-ös lottót :DDDDD
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Hans: Nem tudom, én láttam hasonlót már ukrán vezetőn és ruszki katonákon is.

A bácsi meg :DDDDD
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Orosz gyakorló:
http://combatgear.blog.hu/2011/10/12/title_1641701

http://combatgear.blog.hu/2011/10/16/uj_orosz_egyenruha_nadrag?token=f826f277dfe9c7508247a524fc422e0b

Szóval az egyenruhát, felszerelést, és a kevlár rohamsapkát nézve sanszos, hogy orosz tengerészgyalogosok v. GRU -sok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Szóval az egyenruhát, felszerelést, és a kevlár rohamsapkát nézve sanszos, hogy orosz tengerészgyalogosok v. GRU -sok.
Akkor rájuk nagy eséllyel nem vonatkozik az az új ukrán kormányhatározat, hogy ha a rendvédelmisekre rálőnek a tüntetők akkor azok nem lőhetnek vissza.
 
Status
Not open for further replies.