Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
A rádiós témához.

Talán csak a retro-t találtam hallgathatónak, mert azokon több 80as,90es évek sláger megy.

A többi kanálison ilyen new age féle rötyögés,nyávogás megy egyfolytában és most nem a tuc-tucra és a rap-re gondolok,amiket élből elutasítok,hanem a sima popra.

Ti nem figyeltétek meg ?
Nyávog a női énekes a dalban, utána jön a másik zeneszám,abban meg a férfi énekes kezd el nyávogni és ez a kibaszott nyávogás megy 10 zeneszámból mondjuk 8ban a Radio 1en... Irritáló nagyon.

Úgyhogy már aztcsinálom,hogy egy kis pendrive-ra kimentettem a yt-ről letöltött kedvenc zenéimet aztán azokat hallgatom a kocsiban.
Csak autóban hallgatok rádiót. Mondjuk ott Radio Garden appon át bt mobilról. Aki ott nem talál reklám nélküli minőségi zenét! Ha célzottan, akkor ott pl. KEXP, tele ismeretlen indy zenével. Meg ilyenek. Mellé egy 64GBs usb is tele van zenével, ha mondjuk olyan helyre mennék, ahol nincs net. Magyar rádióktól pedig agyfa..t kapok, főleg a humorosnak szánt reggeli műsoroktól.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
1cgApGF.jpg
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
Csak, hogy értsd mire gondoltam.
Pl. Meghallgatok egy új zenét a youtube-n, utána letöltöm és soha többé nem hallgatom meg a youtube-n.
Vs. helyi kisgyerek az általános iskolából kakaó genxterrepper rajongó, de fingja nincs ezekről, így napi 10-szer meghallgatja a youtube-n a kis kedvenc zenéjét.
Szerintem ez jórészt a streaming szolgáltatók elterjedésének köszönhető, avagy az emberek egyszerűen lusták kikeresni a youtube downloadert és inkább fizetnek a havonta Spotify-nak vagy a YT prémiumért, minthogy saját maguknak leszedjék. Meg aztán van aki alapból ezzel szocializálódik. Plusz ott van mellette a kényelmi funkciók meg ajánlások rendszere is (mert naná, hogy lusták az autoplayert kikapcsolni még reklám mellett is) és könnyű megszokni ezt. Plusz most az év vége közeledtével persze mindenkinek szinte kötelező lesz kipakolnia Instára az éves Spotify összegzését, hogy éppen milyen seggmeleg alteros szart hallgatott indokolatlanul sok órában.

Amúgy lassan már én érzem magam boomernek ezek mellett, pedig hát mint tudjuk idén járt csak le az SZJA mentességem :D Emlékszem hogy kis szarosként még infrával meg bluetooth-al küldözgettük egymásnak a frissen kijött kalóz Rammsteint általánosban, erre ha most feldobnám ezt mint opciót hülyének néznének. Amúgy személy szerint én vegyes formátumban akciózok, avagy van egy nagyobb saját könyvtáram is meg melléje pár lejátszási listám tartalékba. Mondjuk cserébe olyan shitposter jugó turbofolk listákat raktam össze, amitől Bosznia önmagát bombázza le és rendre reggelenként meg hajnalban szoktam vele terrorizálni a népeket :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 757
113
Amúgy lassan már én érzem magam boomernek ezek mellett, pedig hát mint tudjuk idén járt csak le az SZJA mentességem :D Emlékszem hogy kis szarosként még infrával meg bluetooth-al küldözgettük egymásnak a frissen kijött kalóz Rammsteint általánosban, erre ha most feldobnám ezt mint opciót hülyének néznének.

Én se vagyok sokkal öregebb, sima középkorú emberke vagyok. Mégis nagyon bosszant az utánam lévő generációk életképtelensége. (Van azért kivétel...)
Igaz az az mondás, a jólét elpuhítja és életképtelenné teszi az embereket. :(
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Rádió és zene: egy évtizedet dolgoztam kereskedemi rádióban, a képlet igen egyszerű. A műfaji kínálatnak az a feladata a kereskedelmi rádióban, hogy hallgatót szerezzen. Azaz tematikusan hozza be a "mai sláger", "retró", "rock" stb. közönséget. Ez drága dolog, hirdetni kell, rendezvényeket, roadshow-kat szervezni. A zenei szerkesztés feladata viszont az, hogy a rádió ne veszítse el a megszerzett hallgatót. Ha olyan zene megy, amitől elkapcsol a júzer (mert idegesítő, túl karakteres, megosztó stb.), akkor az nagy baj. Általában átkapcsol valami más adóra, ottragad és nagyon-nagyon drága és nehéz dolog visszaszerezni. Ezért a rádiók nem a jó zenéket játsszák, hanem azokat, amik nem zavarják a hallgatókat. A kutatások alkalmával nem csak azt nézik, hogy mit szeretnek az emberek, hanem azt is, hogy mit tűrnek el, mit utálnak. Nincs kísérletezés, nincs kockázatvállalás. A rádió drága játék, a frekvencia, a sugárzási díjak és a marketing őrült költségesek, a hirdetési bevétel csökken. Így áll fel az adott rádió műfaji keretein belül a langyos középfos zenei kínálat. Egyszerű üzleti óvatosság. Egy "forradalmi" zenei szerkesztés szinte garantált bukást jelent.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Rádió és zene: egy évtizedet dolgoztam kereskedemi rádióban, a képlet igen egyszerű. A műfaji kínálatnak az a feladata a kereskedelmi rádióban, hogy hallgatót szerezzen. Azaz tematikusan hozza be a "mai sláger", "retró", "rock" stb. közönséget. Ez drága dolog, hirdetni kell, rendezvényeket, roadshow-kat szervezni. A zenei szerkesztés feladata viszont az, hogy a rádió ne veszítse el a megszerzett hallgatót. Ha olyan zene megy, amitől elkapcsol a júzer (mert idegesítő, túl karakteres, megosztó stb.), akkor az nagy baj. Általában átkapcsol valami más adóra, ottragad és nagyon-nagyon drága és nehéz dolog visszaszerezni. Ezért a rádiók nem a jó zenéket játsszák, hanem azokat, amik nem zavarják a hallgatókat. A kutatások alkalmával nem csak azt nézik, hogy mit szeretnek az emberek, hanem azt is, hogy mit tűrnek el, mit utálnak. Nincs kísérletezés, nincs kockázatvállalás. A rádió drága játék, a frekvencia, a sugárzási díjak és a marketing őrült költségesek, a hirdetési bevétel csökken. Így áll fel az adott rádió műfaji keretein belül a langyos középfos zenei kínálat. Egyszerű üzleti óvatosság. Egy "forradalmi" zenei szerkesztés szinte garantált bukást jelent.
De nem erre voltak "válaszok", hogy a kevésbé eladható idősávokban legalább volt valami kevésbé középszerű nem zavaró háttérzörejek?
És emellett a sok rádiós majomkodás, amit reggelente lenyomnak, az nem épp olyan megosztó?
Ami meg nem megosztó, az lehet, hogy nem is figyelemfelkeltő? A langyosokat kiköpi az Isten.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 313
16 104
113
Rádió és zene: egy évtizedet dolgoztam kereskedemi rádióban, a képlet igen egyszerű. A műfaji kínálatnak az a feladata a kereskedelmi rádióban, hogy hallgatót szerezzen. Azaz tematikusan hozza be a "mai sláger", "retró", "rock" stb. közönséget. Ez drága dolog, hirdetni kell, rendezvényeket, roadshow-kat szervezni. A zenei szerkesztés feladata viszont az, hogy a rádió ne veszítse el a megszerzett hallgatót. Ha olyan zene megy, amitől elkapcsol a júzer (mert idegesítő, túl karakteres, megosztó stb.), akkor az nagy baj. Általában átkapcsol valami más adóra, ottragad és nagyon-nagyon drága és nehéz dolog visszaszerezni. Ezért a rádiók nem a jó zenéket játsszák, hanem azokat, amik nem zavarják a hallgatókat. A kutatások alkalmával nem csak azt nézik, hogy mit szeretnek az emberek, hanem azt is, hogy mit tűrnek el, mit utálnak. Nincs kísérletezés, nincs kockázatvállalás. A rádió drága játék, a frekvencia, a sugárzási díjak és a marketing őrült költségesek, a hirdetési bevétel csökken. Így áll fel az adott rádió műfaji keretein belül a langyos középfos zenei kínálat. Egyszerű üzleti óvatosság. Egy "forradalmi" zenei szerkesztés szinte garantált bukást jelent.
Pedig egy jó Archívum,vagy Titkolt Ellenállás felrázná a hallgatóságot :D
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
De nem erre voltak "válaszok", hogy a kevésbé eladható idősávokban legalább volt valami kevésbé középszerű nem zavaró háttérzörejek?
És emellett a sok rádiós majomkodás, amit reggelente lenyomnak, az nem épp olyan megosztó?
Ami meg nem megosztó, az lehet, hogy nem is figyelemfelkeltő? A langyosokat kiköpi az Isten.
Anno az Est FM meg később a radiocafé 98.6 voltak idősáv szerint úgy kialakítva, hogy "rétegebb" zenék is elférjenek, akár egész szélsőséges, kísérletező kínálattal. Nagyjából működött is, de az este 7 utáni idősáv annyira értéktelen már, hogy ott meg csak hobbiból lehet rádiózni, bevétel vagy fizetés reménye nélkül. A Tilos részben ma is így működik, de ebben a felállásban meg mindig a "lét a tét", üzletileg is működő rádiót építeni kábé reménytelen.

És igazad van, a reggeli műsorkínálat sok helyen katasztrófa. Ebben a Boros-Bochkor páros és bűntársaik a felelősek, még a Sláger korából. Ők kísérletezték ki és vitték tökélyre ezt a tahó formátumot, ami aztán meghatározó és követendő lett. Rendkívül ellenszenves, szerintem sokat ártott az országnak.

Itt megint az jön képbe, hogy kiszolgálsz, vagy népnevelsz. Kádár alatt a népnevelés volt a cél, és például a könnyűzenében ez részben jól sült el, mert a mainsream pop-rock szakmailag relatív magas minőséget képviselt. Ennek az ára a szabadság hiánya volt, sok izgalmas produkciót szétcsesztek politikai okokból. Most meg az ízléskiszolgálás szabadságát éljük a zenében és a rádiózásban is, ami egy fura ellentmondás, és látjuk, hová vezet.

De ezek már múlt századi dilemmák, ahogy a rádiózás maga is az. Én negyven alatt nem ismerek senkit, aki kerrádiót "fogyasztana", vagy pláne olyat, aki direkt a könnyűzene kedvéért hallgatna rádiót.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
"Senkit nem hagyunk az út szélén", avagy egy újabb szintlépés a fizetős egészségügy felé:

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
"Senkit nem hagyunk az út szélén", avagy egy újabb szintlépés a fizetős egészségügy felé:


Keresztény kormány....
 
Status
Not open for further replies.