Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Na akkor most segítsen nekem valaki. Annyira nem értem, hogy ezeket a cikkeket miért, kik és kinek írják, hogy biztos bennem van a hiba. Sportok, amelyeket csak rengeteg pénz elköltésével űzhetünk illetve 5+1 kiegészítő, amely minden férfi megjelenést elegánssá tesz Egy ismerős mondta, hogy soha az életben ne nézzek bele a Velvet című index mellékletbe, mert súlyos következményekkel járhat. Hát igaza lett. Ki a fene a célközönsége ennek a szarnak? Ír egy "cikket" arról, hogy az öv, meg az óra divatos. Meg arról, hogy az F1-ben sok pénz kell. Ha már drága sportokról akart írni, akkor golf, de a tenisz? Mert a PROFI ütő mennyibe kerül? Hát hülyék ezek? (Igen...) Miért nem írnak cikket mondjuk arról, hogy a fű zöld, az ég meg kék. Ennyi, egy sor és kész a cikk. Ezek ilyen gyakornokok akarnak lenni? Józsikám, ez itt az asztalod, és most írj egy cikket akármiről. Józsika meg a kisegítő első B-ből ír egy cikket és megsimogatják a buksiját, mert sikerült kiszenvednie magából egy teljes sort. Vagy nem értem.

Azt értem, hogy (fél)meztelen nőket beraknak, mert gimis Pistike arra veri ki, meg a két síkhülye alkoholista mutogatja egymásnak, hogy mennyire meg...ná ezt a bigét. Na de ezeket a cikkeket mégis kinek?
Ezek az oldalak a reklámokból élnek. Minél több kattintás érkezik a felületükre, annál jobb árat kapnak a reklámhelyeikért, tehát működésük alapelve a clickbait. Ezért a cikkeik a legritkább esetben bírnak érdemi információs értékkel, hiszen nincs is rá szükségük, onnantól kezdve, hogy megtörtént a rájuk kattintás, teljesítették a küldetésüket. Tulajdonképpen nem cikkek ezek, csak CÍMEK, amiknek az átlag proli nehezen tud ellenállni:
  • Szenzációs felfedezés arról, hogy...
  • El sem hinné, mi van itt...
  • Az öt legdurvább akármi...
  • A tíz kötelező valami...
  • Döbbenetes meglepetés a...
  • Amiről feltétlenül tudnia kell, ha...

A kattintás után persze kell valami tartalom is, de annak már nincs érdemi szerepe. 30% közhely, 30% felszínes infó mondjuk a Wikiről, 30% "újságírói" blablabla (keltsen félelmet vagy vágyat), 3% hatásfokozó jelző (szenzációs, szörnyűséges, lenyűgöző, sokkoló, stb.), 3% kulcsszó a keresőrobotoknak, 3% hivatkozás hasonló, épületes címekre, 1% meg szimplán helyesírási hiba, mert ezeknek a "cikkeknek" annyi becsületük sincs, hogy egyszer átolvassa őket bárki is a közzététel előtt.

Közben persze futnak "komolyabb" cikkek is, amik nagy része szimplán idegen nyelvű hírportálokról magyarított, vagy az MTI-től kopipésztelt szövegek újraközlései. Itt sem a minőség, hanem a mennyiség a lényeg. Ha nagy ritkán feltűnik egy igényesen megírt tanulmány, vagy vérbő véleménycikk is - akkor kész a piacvezető online sajtótermék.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 892
113
Ezek az oldalak a reklámokból élnek. Minél több kattintás érkezik a felületükre, annál jobb árat kapnak a reklámhelyeikért, tehát működésük alapelve a clickbait. Ezért a cikkeik a legritkább esetben bírnak érdemi információs értékkel, hiszen nincs is rá szükségük, onnantól kezdve, hogy megtörtént a rájuk kattintás, teljesítették a küldetésüket. Tulajdonképpen nem cikkek ezek, csak CÍMEK, amiknek az átlag proli nehezen tud ellenállni:
  • Szenzációs felfedezés arról, hogy...
  • El sem hinné, mi van itt...
  • Az öt legdurvább akármi...
  • A tíz kötelező valami...
  • Döbbenetes meglepetés a...
  • Amiről feltétlenül tudnia kell, ha...

A kattintás után persze kell valami tartalom is, de annak már nincs érdemi szerepe. 30% közhely, 30% felszínes infó mondjuk a Wikiről, 30% "újságírói" blablabla (keltsen félelmet vagy vágyat), 3% hatásfokozó jelző (szenzációs, szörnyűséges, lenyűgöző, sokkoló, stb.), 3% kulcsszó a keresőrobotoknak, 3% hivatkozás hasonló, épületes címekre, 1% meg szimplán helyesírási hiba, mert ezeknek a "cikkeknek" annyi becsületük sincs, hogy egyszer átolvassa őket bárki is a közzététel előtt.

Közben persze futnak "komolyabb" cikkek is, amik nagy része szimplán idegen nyelvű hírportálokról magyarított, vagy az MTI-től kopipésztelt szövegek újraközlései. Itt sem a minőség, hanem a mennyiség a lényeg. Ha nagy ritkán feltűnik egy igényesen megírt tanulmány, vagy vérbő véleménycikk is - akkor kész a piacvezető online sajtótermék.

A hozzászólásod elolvasását és lényegének leírását, füzetbe, 50-100 közötti számban-- kötelezővé tenném minden évfolyamban 7-12- osztályig minden félévben! :hadonaszos:

Kötelezően sugározandó állami közleményként le kellene adni napi 3-5x véletlenszerűen bevágva a reklám-blokkokba, mint az állam által ingyenes tájékoztatásként kötelezően a médiában közlendő információ!!!


TÖKÉLETES !!!


.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 450
17 688
113
Aki tud az tankoljon, mert ez tényleg igaz. Ma a "lábamat is lejártam" mire találtam kutat ahol volt 95-ös!

 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Aki tud az tankoljon, mert ez tényleg igaz. Ma a "lábamat is lejártam" mire találtam kutat ahol volt 95-ös!

Lassan jöhet a holtankoljak.hu-ra a kiegészítés a ár mellé, hol van készlet...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 697
28 093
113
@Flexus kolléga megidézlek, mert ez a cikk olyan okádék, hogy még a belem is elkezdett hangosan csikarni tőle :hadonaszos:

Szóval az alapfeltevés az lenne, hogy az oroszok viszik a Tornado-Sz rendszert Ukrajnába, ami még oké, bár már megint jön az a klisé, hogy az ukrán civileket támadják vele. De a kötelező nyálas politikai máztól most ettől tekintsünk el. Viszont a retardált gyakornok (szóhasználat alapján arra tippelek) mindebből arra a következtetésre jutott, hogy ez atomfegyverrel ér fel, mert a NATO a hidegháború alatt rakétatüzérség helyett a taktikai atomot fejlesztette.
A NATO-ban viszont úgy gondolták, hogy nincs szükség ilyen harceszközökre, hiszen amire ezek képesek, arra megfelelnek a hadszíntéri nukleáris fegyverek is. Inkább azokat fejlesztették és állították hadrendbe a nyugati katonai szövetség hadseregeiben
CAS? Légifölény? SEAD/DEAD doktrína? Egyáltalán a légierőre alapuló amerikai doktrína? Nah, a faszt, a kolléga megmondta a rakétatüzérség nyugati párja a taktikai atom. Ja, hogy abból Grísának van amúgy több? Ja meg, hogy amúgy van ám nyugati rakétatüzérség is, amit pár hónapja épp istenítettek? Öööö izé, nem baj, lesz ez még rosszabb.

Kb 2 bekezdésen belül:
Méghozzá – állítólag – nagyon pontosan. Ez eddig egyáltalán nem volt jellemző az orosz rakéta-sorozatvetőkre. Az irányítás nélküli rakéták meglehetősen nagy területen szóródtak szét. A második világháborús őseik például öt és fél kilométernyi száguldást követően másfél kilométeres körzetben értek földet.
Ezzel szemben az amerikai HIMARS rakéták rendkívül pontosak.
Ha ilyen, szinte már általános iskolai szintű fogalmazást használnék, Stier úgy baszna ki engem, mint macskát szarni. Másrészt korábban a rakétatüzérség felhasználása pont terület és pontcélok ellen volt és van és csak az elmúlt 2-3 évtizedben jelent meg a pontcélok elleni alkalmazás. Avagy röviden összefoglalva a rakétatüzérség mögötti eredeti elgondolás, hogy azon az egy hektáros területen akkor szétkapunk mindent és mindenkit, a mennyiség nem pedig a pontosság számít.
A korábbi, csak "területtűzre" képes röppentyűkhöz képest viszont már ez is hatalmas előrelépés.
Röppentyű baszdmeg, röppentyű! Nem rakéta, nem tüzérségi lőszer, nem akármi más, legalább minimálisan is szakmainak tűnő megfogalmazás, hanem röppentyű. Így lesz a BTR-ből tank, a gépágyúból golyó, a hajtóműből motor plusz a tüzérségi lövegből óriáságyú.

Faszért kell minden idiótát odaengedni a legjobb esetben is minimális szakmaiságot igénylő cikkekhez? Legalább azt a rohadt Wikipédiát nézte volna meg vagy ha angol szöveget fordított akkor rakja be deeplbe, még az is értelmesebbet hoz ki. Viszont pont ezek járulnak hozzá ahhoz, hogy a tévképzetek mint fos a libában úgy terjedjenek. Nem is csodálom, hogy az anyag név nélkül jelent meg, mert az én pofám már leolvadt volna ha ilyet rakok ki.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 450
17 688
113
Lassan jöhet a holtankoljak.hu-ra a kiegészítés a ár mellé, hol van készlet...
Sajnos igen... Óhatatlan lesz, hogy feljebb vigyék az ársapkát mert ezen a szinten egyszerűen nem lesz benya. Bár ha meg belemegyünk mi is az EU-s ársapkába akkor még drága pénzért sem fogunk tudni tankolni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
Legalább 750-800 Ft ra kellene maximálni az ársapkat nincs mese sajnos ezt az árt be kell nyelni.

Bulgáriában 560 Ft a 95-ös benya, az olájoknál 606 Ft. Szóval elég lenne szerintem 580 Ft-ra emelni a sapkát, illetve már rég meg kellett volna tenni. Csak Orbán a végsőkig ragaszkodik a 480-hoz úgy látszik.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 881
82 405
113
Aki tud az tankoljon, mert ez tényleg igaz. Ma a "lábamat is lejártam" mire találtam kutat ahol volt 95-ös!

Első kútra bementem ma és volt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 058
113
Aki tud az tankoljon, mert ez tényleg igaz. Ma a "lábamat is lejártam" mire találtam kutat ahol volt 95-ös!

Lassan jöhet a holtankoljak.hu-ra a kiegészítés a ár mellé, hol van készlet...
Rutintalanok vagytok velem egyutt...
En tavasz ota mindig telenyomtam ha beesik haromnegyed ala. Most ez az 5literes mizeria kicsit cumis volt mert mult heten naponta jartam a kozeli AVIA kutra, a gyerekek miatt tobbe kerult mintha teleraktam volna 100-asbol a ket kocsit...
Ugyhogy penteken szabadnapos leszek es atmegyek a Molra, sokkal messzebb az sincs, batankolok es veszek 40l 100-ast, elall egy darabig, es van ha kell.