A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Hölgyeim!
Most, hogy már a MN-ben, (mint a kormányhoz IGEN közel álló forrásban) is megjelent ez az információ, hogy duplázni szeretnék MH méretét, így nem gondolom, hogy csak úgy eresszük el ennyivel ezt a "lábtörlőt".
Most már nem csak egy angol nyelvű PR show egyik félreértelmezhető félmondata, hanem egy - szerintem - az érintettet külön kikérdező interjú is megerősíti ezt, akkor szerintem ez az infó kicsit több figyelmet érdemel.

HALLLLLÓÓÓ!
Itt a MH aktív részénem megkétszerezéséről hablatyolnak igen felelős pozícióban ülő személyek.

Tessék már tartani itt nekem egy kis brainstromingot, hogy ez vajon hogy a radai rossebben lesz így megvalósítva?!? Mert az egy dolog, hogy a tervezett 5 új zászlóalj, 5 új helyőrséget jelent, és a ha egyszer már vannak helyben működő zászlóaljak, akkor azok akár ezredekké is fejleszthetők. De ez még mindig nincs a 70-75.000-es számok közelében sem!

Másrészről az is egy érdekes kérdés, hogy milyen HR reformot igényel ez a duplázás?
Ha valaki azt meri mondani, hogy "Fizetésemelés", akkor leülök a sarokba és felváltva ideges nevetést és hisztérikus sírást produkálok!
Mi lómaiak mindig annyi légiót állítottunk ki, amennyi pénzünk és fegyvelünk volt.
Jelen esetben a fegyvelalzenál lendkívül vélszegény, egy lésze csak papílon és a telvezőasztalalon létezik és a kincstál alján kell mál tulkálni. Ennek mi éltelme?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Tessék már tartani itt nekem egy kis brainstromingot, hogy ez vajon hogy a radai rossebben lesz így megvalósítva?!? Mert az egy dolog, hogy a tervezett 5 új zászlóalj, 5 új helyőrséget jelent, és a ha egyszer már vannak helyben működő zászlóaljak, akkor azok akár ezredekké is fejleszthetők. De ez még mindig nincs a 70-75.000-es számok közelében sem!

Másrészről az is egy érdekes kérdés, hogy milyen HR reformot igényel ez a duplázás?
Ha valaki azt meri mondani, hogy "Fizetésemelés", akkor leülök a sarokba és felváltva ideges nevetést és hisztérikus sírást produkálok!
Lehet, pont úgy mint a budapesti centrumkórház(ak), a vakcinagyár meg az új BL4 labor.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
976
2 780
93
Hölgyeim!
Most, hogy már a MN-ben, (mint a kormányhoz IGEN közel álló forrásban) is megjelent ez az információ, hogy duplázni szeretnék MH méretét, így nem gondolom, hogy csak úgy eresszük el ennyivel ezt a "lábtörlőt".
Most már nem csak egy angol nyelvű PR show egyik félreértelmezhető félmondata, hanem egy - szerintem - az érintettet külön kikérdező interjú is megerősíti ezt, akkor szerintem ez az infó kicsit több figyelmet érdemel.

HALLLLLÓÓÓ!
Itt a MH aktív részénem megkétszerezéséről hablatyolnak igen felelős pozícióban ülő személyek.

Tessék már tartani itt nekem egy kis brainstromingot, hogy ez vajon hogy a radai rossebben lesz így megvalósítva?!? Mert az egy dolog, hogy a tervezett 5 új zászlóalj, 5 új helyőrséget jelent, és a ha egyszer már vannak helyben működő zászlóaljak, akkor azok akár ezredekké is fejleszthetők. De ez még mindig nincs a 70-75.000-es számok közelében sem!

Másrészről az is egy érdekes kérdés, hogy milyen HR reformot igényel ez a duplázás?
Ha valaki azt meri mondani, hogy "Fizetésemelés", akkor leülök a sarokba és felváltva ideges nevetést és hisztérikus sírást produkálok!
Szerintem azt akarta mondani hogy a 37.500at kell elérni. Ebből most 13 fő a harcoló a többi a vízfej. A duplázással 26 ra nő a fegyveresek száma. Plusz a Dudi
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
515
1 727
93
Ennek az ipari felhasználása már bevett ipar 4.0-s eszköz. Egy karbantartónak pl. nagyon könnyű dolga van vele, odatartja a kezelőtáblához a telefont/tabletet és a legbonyolultabb folyamaton is végigviszi őt.
Pont ma volt talán a Historyn dokufilm a tengeralatjárók fejlődéséről. A mostaniaknál a szerelők ilyen szemüveggel szerelték össze a tengókat. (Jött a zöld pipa ha rendben volt az adott elem)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Nah hogy legyenek pozitív hullámok is.
Családi összejövetel.
Nah és mi leszel érettségi után kislányom?
Helikopter pilóta a seregben.
Én. Áh, az milyen fasza, jönnek új gépek stb, stb.
Igen, tudom ezért is jelentkezek.
Családja.Nein!!!!! Úgyse veszik fel, négy és félszeres a túljelentkezés.
Én. Elnézést, hogy lelkesedtem. ( Nem akartam közellenség lenni.)
Csajszi. Nem érdekel. Akkor is beadom. Amúgyis kapok havii 350.000-et a suli alatt, nem szorulok majd rátok.

Igen. Nem akarok közbotrányt okozni de a pénz is vonz a seregbe.(tudom majd kinövi)
Az adómentes 3,5 kiló 18 évesen vonzó. Még az új gépek.Tököm tudja hol hallotta.De tetszik neki, főleg, hogy a szülőknek nem.:D
Ilyen is van.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113

A sok politika mellett, ami ide érdekes.

A Bundeswehrt jelenleg heves kritikák érik – többek között a felszerelések hiánya miatt. Mi a véleménye a német és a magyar fegyveres erők együttműködéséről?

Szalay-Bobrovnicky: Csak azt tudom mondani, hogy az együttműködés példaértékű és kiemelkedő. Közös katonai kiképzésünk van. Magyarország sok fegyvert vásárol Németországban. Még a berlini védelmi minisztériumban is van összekötő irodánk.

Magyarország fokozza az együttműködést az európai fegyverkezési vállalatokkal. Miért?

Szalay-Bobrovnicky: A düsseldorfi Rheinmetall fegyvergyártó cég a legerősebb jelenléte Magyarországon. Az első Lynx gyalogsági járművek legkésőbb júniusig egy új üzemben gördülnek le a futószalagról. Emellett a Rheinmetall-lal közösen új lőszergyárat építünk Magyarországon. Az Airbus pedig helikoptereket (
azt még azért nem...)gyárt. A fegyverkezési együttműködést a jövőben tovább kívánjuk bővíteni
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Tudom ez az interjú nem teljesen ideillik, de sztem igen a magyar haderőfejlesztés jövője szempontjából.( @Terminator ha nem gond hagyjuk itt)

Egy igen részletes és őszinte interjú a KMW vezetőjével.


Első olvasásra, ami nekem megmaradt

1. A BW fejlesztése továbbra is döcög. Nem az ígért fejlesztések és pénzek lesznek jövőre.

2. Feszkó az új közös európai tankprojekt körül. Érzi a KMW az európai pozícióvesztés. Lengyelország, talán Norvégia stb....

3. Még nagyobb feszkó az RM-el.

4. A legnagyobb feszkó a müncheni városvezetéssel. Akár költözne is a gyártás.( vmi nagyon tisztessègtelen ajánlattal, akár le is akaszthatnánk vmit!!!)

Részletekben bedobom az interjút, mert sztem arra érdemes.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Tudom ez az interjú nem teljesen ideillik, de sztem igen a magyar haderőfejlesztés jövője szempontjából.( @Terminator ha nem gond hagyjuk itt)

Egy igen részletes és őszinte interjú a KMW vezetőjével.


Első olvasásra, ami nekem megmaradt

1. A BW fejlesztése továbbra is döcög. Nem az ígért fejlesztések és pénzek lesznek jövőre.

2. Feszkó az új közös európai tankprojekt körül. Érzi a KMW az európai pozícióvesztés. Lengyelország, talán Norvégia stb....

3. Még nagyobb feszkó az RM-el.

4. A legnagyobb feszkó a müncheni városvezetéssel. Akár költözne is a gyártás.( vmi nagyon tisztessègtelen ajánlattal, akár le is akaszthatnánk vmit!!!)

Részletekben bedobom az interjút, mert sztem arra érdemes.
A német védelmi politika fordulópontja még sokáig várat magára. "Még nem kaptunk megrendeléseket" - mondja Ralf Ketzel, a müncheni harckocsigyártó Krauss-Maffei Wegmann vezetője.

München – A müncheni harckocsigyártó Krauss-Maffei Wegmann (KMW) jelentős létszámbővítést ígért főüzemében. Ez azonban azt feltételezi, hogy az ellentmondásos tanktesztpálya a müncheni-allachi gyártelepen megmarad - tette világossá Ralf Ketzel vezérigazgató a Merkur.de-nek adott interjújában .

A Leopard 2 utódjának tervezett fejlesztését szem előtt tartva Ketzel keményen csapott le hosszú távú partnerére, Rheinmetallra. Aki egy konzorcium tagja a leendő európai harckocsi fejlesztésére, és most a KF51-gyel „egyedül” saját harckocsit is fejleszt, az már nem lehet partner ebben a konzorciumban – mondta Ketzel.

Ketzel úr, tekintettel az ukrajnai háborúra, Olaf Scholz szövetségi kancellár februárban fordulópontot hirdetett, és 100 milliárdos csomagot jelentett be a Bundeswehr általános szerkezetátalakítására. A Bundestag és a Bundesrat erre júniusban zöld utat adott. Közben elérte a fordulópont?

Azóta különféle megbeszéléseket folytattunk a programokról. Egyelőre nem voltak konkrét, a századfordulóhoz rendelhető megrendeléseink .

Századvégi beszédében a kancellár azt is megígérte, hogy a NATO-n belüli megállapodás szerint a védelmi költségvetést a német gazdasági teljesítmény két százalékára kell emelni. 2023-ra azonban a szövetségi védelmi minisztérium szokásos költségvetése ismét 1,6 százalékra csökken. Mennyire vagy csalódott?

nem vagyok frusztrált. De ez nem jó jelzés a Bundeswehr és szövetségeseink számára.

A következő évben összesen 10,6 milliárd euró beszerzést terveznek. Ezen kívül van még 8,4 milliárd a speciális alapból. Összesen 19 milliárd eurót tesz ki. mi hasznod van belőle?

Őszintén szólva csalódottak vagyunk. Természetesen a Puma páncélozott szállítókocsink is benne van a költségvetésben , de csak 50 darabbal. Valójában, amikor a rendszert eredetileg tervezték, több 100 egység volt a célspecifikáció. De határozottan feltételezzük, hogy a bejelentett megrendelések a következő években megérkeznek.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 694
35 858
113
3. Még nagyobb feszkó az RM-el.

4. A legnagyobb feszkó a müncheni városvezetéssel. Akár költözne is a gyártás.( vmi nagyon tisztessègtelen ajánlattal, akár le is akaszthatnánk vmit!!!)
RM biztos nagyon nem örülne, ha gyártelepet, együttműködést ajánlanánk a KMW-nek. Amúgyis az RM hosszútávon jobb partinak tűnik: terjeszkedik, sok lábon áll... Nem kizárt hogy lesz még egyszer KMW az RM leányvállalat - pláne ha nem jön be a német-francia hk projekt...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 021
11 863
113
Hölgyeim!
Most, hogy már a MN-ben, (mint a kormányhoz IGEN közel álló forrásban) is megjelent ez az információ, hogy duplázni szeretnék MH méretét, így nem gondolom, hogy csak úgy eresszük el ennyivel ezt a "lábtörlőt".
Most már nem csak egy angol nyelvű PR show egyik félreértelmezhető félmondata, hanem egy - szerintem - az érintettet külön kikérdező interjú is megerősíti ezt, akkor szerintem ez az infó kicsit több figyelmet érdemel.

HALLLLLÓÓÓ!
Itt a MH aktív részénem megkétszerezéséről hablatyolnak igen felelős pozícióban ülő személyek.

Tessék már tartani itt nekem egy kis brainstromingot, hogy ez vajon hogy a radai rossebben lesz így megvalósítva?!? Mert az egy dolog, hogy a tervezett 5 új zászlóalj, 5 új helyőrséget jelent, és a ha egyszer már vannak helyben működő zászlóaljak, akkor azok akár ezredekké is fejleszthetők. De ez még mindig nincs a 70-75.000-es számok közelében sem!

Másrészről az is egy érdekes kérdés, hogy milyen HR reformot igényel ez a duplázás?
Ha valaki azt meri mondani, hogy "Fizetésemelés", akkor leülök a sarokba és felváltva ideges nevetést és hisztérikus sírást produkálok!
Ezt reálisan kizárólag sorozással tudják megvalósítani.
Önkéntes alapon még nagy béremeléssel SEM.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
A német védelmi politika fordulópontja még sokáig várat magára. "Még nem kaptunk megrendeléseket" - mondja Ralf Ketzel, a müncheni harckocsigyártó Krauss-Maffei Wegmann vezetője.

München – A müncheni harckocsigyártó Krauss-Maffei Wegmann (KMW) jelentős létszámbővítést ígért főüzemében. Ez azonban azt feltételezi, hogy az ellentmondásos tanktesztpálya a müncheni-allachi gyártelepen megmarad - tette világossá Ralf Ketzel vezérigazgató a Merkur.de-nek adott interjújában .

A Leopard 2 utódjának tervezett fejlesztését szem előtt tartva Ketzel keményen csapott le hosszú távú partnerére, Rheinmetallra. Aki egy konzorcium tagja a leendő európai harckocsi fejlesztésére, és most a KF51-gyel „egyedül” saját harckocsit is fejleszt, az már nem lehet partner ebben a konzorciumban – mondta Ketzel.

Ketzel úr, tekintettel az ukrajnai háborúra, Olaf Scholz szövetségi kancellár februárban fordulópontot hirdetett, és 100 milliárdos csomagot jelentett be a Bundeswehr általános szerkezetátalakítására. A Bundestag és a Bundesrat erre júniusban zöld utat adott. Közben elérte a fordulópont?

Azóta különféle megbeszéléseket folytattunk a programokról. Egyelőre nem voltak konkrét, a századfordulóhoz rendelhető megrendeléseink .

Századvégi beszédében a kancellár azt is megígérte, hogy a NATO-n belüli megállapodás szerint a védelmi költségvetést a német gazdasági teljesítmény két százalékára kell emelni. 2023-ra azonban a szövetségi védelmi minisztérium szokásos költségvetése ismét 1,6 százalékra csökken. Mennyire vagy csalódott?

nem vagyok frusztrált. De ez nem jó jelzés a Bundeswehr és szövetségeseink számára.

A következő évben összesen 10,6 milliárd euró beszerzést terveznek. Ezen kívül van még 8,4 milliárd a speciális alapból. Összesen 19 milliárd eurót tesz ki. mi hasznod van belőle?

Őszintén szólva csalódottak vagyunk. Természetesen a Puma páncélozott szállítókocsink is benne van a költségvetésben , de csak 50 darabbal. Valójában, amikor a rendszert eredetileg tervezték, több 100 egység volt a célspecifikáció. De határozottan feltételezzük, hogy a bejelentett megrendelések a következő években megérkeznek.
A kritikusok amúgy is kirakatrendezésnek tartják az úgynevezett speciális alapot, mert az infláció, az adók vagy a kamatfizetések még mindig zajlanak. A tényleges mennyiség tehát megközelíti a 65 milliárd eurót. Osztja ezt a számlát?

Azt is feltételezzük, hogy ez a nagyságrend.

Vajon a Bundeswehr képes lesz egyáltalán növelni a befolyását?

A Bundeswehrnek mindenekelőtt sürgős, stratégiai vásárlásokhoz van szüksége a speciális alapra. Olyan témákról szól, mint a digitalizálás, a nukleáris részvétel vagy az új helikopterek. A Bundeswehr modernebbé tételéhez azonban szükségünk van arra a két százalékra, amelyet a NATO-nak ígértünk. Csak így tudjuk megteremteni az alapot a folyamatos beszerzés biztosításához, az áremelkedések és az infláció kompenzálásához. Ezt a problémát mindenesetre nem oldják meg a különalap milliárdjaiból.

A tervezett következő generációs francia-német vadászrepülőgép előkészítő munkálatai most tették meg a következő lépést. A második tervezett európai projektben, a fő harckocsiban (MGCS) Ön a francia holdingtársával, a Nexterrel és a Rheinmetallal van a fedélzeten. De a fejlődés nagyon lassú. hol a probléma?

A két program egymáshoz kapcsolódik. Ez lelassította az MGCS-t. Ennek a projektnek nem csupán egy új tank építése a célja. Ezt gyorsabban megtehetjük. Egy teljesen új technológiáról, hálózatépítésről, drónok és legénységgel vagy anélkül üzemeltethető rendszerek használatáról van szó.

Franciaország és Németország valójában meg akarja osztani az ipari vezető szerepet a két nagy európai fegyverkezési projektben. Franciaországnak a következő generációs sugárhajtású géppel, a KMW-nek pedig a tankprojekttel kell az élen járnia. Megvan a vezetés?

Ebben a projektben van egy partnerünk Franciaországban, a Nexter, német részről pedig a Rheinmetall és a KMW, két cég. Ez nagymértékben megnövekedett komplexitáshoz vezet, és gyengíti a vezetést. Mert egyrészt egyértelmű álláspont van, másrészt megbeszélések. (itt arra utal, hogy a francia álláspont tiszta, 1 cég döntése, míg a német nem, itt előbb az RM-el kell egyeztetni)

Tehát az MGCS kiválasztott vezetési struktúrája nem igazán boldog?

A KMW évtizedek óta a nehéz harckocsik, például a Leopard 1 és a Leopard 2 , valamint a tüzérség vezető európai rendszerháza. Ennek ellenére Németországban döntöttek úgy, hogy a Rheinmetallt is bevonják a fedélzetre. Ezzel szemben Franciaországban a Nexter az egyetlen partner, amely minden szempontból támogatja a francia hadsereget. Egy francia-német közös projektben a természetes híd a Nexter és a KMW lett volna. Ezért számomra nem egyértelmű a Rheinmetall érintettsége.

A projekt a jövőben sem lesz könnyebb – éppen ellenkezőleg. Az Ön partnere, a Rheinmetall most az Ön versenytársa a tankpiacon. A düsseldorfi cég júniusban mutatta be a KF 51 Panther fő harckocsit. hogy látod?

Ezt nagyon kritikusan szemléljük. A Rheinmetall olyan területen indul, ahol tulajdonképpen egy francia-német együttműködést terveztünk. Az elképzelés az volt, hogy a nehézharcrendszerek következő generációja Németországból és Franciaországból származna. Most a három partner közül az egyik saját megoldással áll elő. Gazdasági szempontból ennek van értelme. De ha megsérti a partnerséget egy ilyen konzorciumban - és ez egy partner küszöbén is -, akkor már nem lehet partner abban a konzorciumban. Ennek ellenére a KF 51 lényegében egy hagyományos harckocsi koncepció, amely egy 130 mm-es, Leopard 2 törzsű löveg köré épül. Ez nem újdonság.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
A kritikusok amúgy is kirakatrendezésnek tartják az úgynevezett speciális alapot, mert az infláció, az adók vagy a kamatfizetések még mindig zajlanak. A tényleges mennyiség tehát megközelíti a 65 milliárd eurót. Osztja ezt a számlát?

Azt is feltételezzük, hogy ez a nagyságrend.

Vajon a Bundeswehr képes lesz egyáltalán növelni a befolyását?

A Bundeswehrnek mindenekelőtt sürgős, stratégiai vásárlásokhoz van szüksége a speciális alapra. Olyan témákról szól, mint a digitalizálás, a nukleáris részvétel vagy az új helikopterek. A Bundeswehr modernebbé tételéhez azonban szükségünk van arra a két százalékra, amelyet a NATO-nak ígértünk. Csak így tudjuk megteremteni az alapot a folyamatos beszerzés biztosításához, az áremelkedések és az infláció kompenzálásához. Ezt a problémát mindenesetre nem oldják meg a különalap milliárdjaiból.

A tervezett következő generációs francia-német vadászrepülőgép előkészítő munkálatai most tették meg a következő lépést. A második tervezett európai projektben, a fő harckocsiban (MGCS) Ön a francia holdingtársával, a Nexterrel és a Rheinmetallal van a fedélzeten. De a fejlődés nagyon lassú. hol a probléma?

A két program egymáshoz kapcsolódik. Ez lelassította az MGCS-t. Ennek a projektnek nem csupán egy új tank építése a célja. Ezt gyorsabban megtehetjük. Egy teljesen új technológiáról, hálózatépítésről, drónok és legénységgel vagy anélkül üzemeltethető rendszerek használatáról van szó.

Franciaország és Németország valójában meg akarja osztani az ipari vezető szerepet a két nagy európai fegyverkezési projektben. Franciaországnak a következő generációs sugárhajtású géppel, a KMW-nek pedig a tankprojekttel kell az élen járnia. Megvan a vezetés?

Ebben a projektben van egy partnerünk Franciaországban, a Nexter, német részről pedig a Rheinmetall és a KMW, két cég. Ez nagymértékben megnövekedett komplexitáshoz vezet, és gyengíti a vezetést. Mert egyrészt egyértelmű álláspont van, másrészt megbeszélések. (itt arra utal, hogy a francia álláspont tiszta, 1 cég döntése, míg a német nem, itt előbb az RM-el kell egyeztetni)

Tehát az MGCS kiválasztott vezetési struktúrája nem igazán boldog?

A KMW évtizedek óta a nehéz harckocsik, például a Leopard 1 és a Leopard 2 , valamint a tüzérség vezető európai rendszerháza. Ennek ellenére Németországban döntöttek úgy, hogy a Rheinmetallt is bevonják a fedélzetre. Ezzel szemben Franciaországban a Nexter az egyetlen partner, amely minden szempontból támogatja a francia hadsereget. Egy francia-német közös projektben a természetes híd a Nexter és a KMW lett volna. Ezért számomra nem egyértelmű a Rheinmetall érintettsége.

A projekt a jövőben sem lesz könnyebb – éppen ellenkezőleg. Az Ön partnere, a Rheinmetall most az Ön versenytársa a tankpiacon. A düsseldorfi cég júniusban mutatta be a KF 51 Panther fő harckocsit. hogy látod?

Ezt nagyon kritikusan szemléljük. A Rheinmetall olyan területen indul, ahol tulajdonképpen egy francia-német együttműködést terveztünk. Az elképzelés az volt, hogy a nehézharcrendszerek következő generációja Németországból és Franciaországból származna. Most a három partner közül az egyik saját megoldással áll elő. Gazdasági szempontból ennek van értelme. De ha megsérti a partnerséget egy ilyen konzorciumban - és ez egy partner küszöbén is -, akkor már nem lehet partner abban a konzorciumban. Ennek ellenére a KF 51 lényegében egy hagyományos harckocsi koncepció, amely egy 130 mm-es, Leopard 2 törzsű löveg köré épül. Ez nem újdonság.
Hogyan magyarázza a Rheinmetall közötti küzdelmeket?

Ezt már tapasztaltuk a Pumánál. Amikor a koncepció nemzetközileg piacképessé vált, megjelent a Lynx. Ez megnehezíti a nemzeti szintű együttműködés képességét. Sokáig az volt a tervünk, hogy a Boxert és a Pumát a két ház közösen forgalmazhatja. Aztán Rheinmetall egyedül ment.

Úgy hangzik, mintha a Rheinmetall-lal való kapcsolatod egy kicsit megmérgeződött?

Az MGCS-nél valóban nagyon kritikusak vagyunk ezzel kapcsolatban. A projekt politikailag érzékeny. Németországban évtizedek óta egyértelmű a szereposztás a nehéz harcrendszerekben, gondoljunk csak a Leopárdra vagy az önjáró tarackra. Finoman szólva is nagyon sajnálatosnak tartjuk, hogy a Rheinmetall most előrenyomul.

A
KF51 azonban 51 tonnával lényegesen könnyebb, mint a Leo 2 és erősebben felfegyverzett, és 15 millió eurós egységárával lényegesen olcsóbb is, mint a 19 milliós egységárú Leo 2. A hadsereg felügyelője már nyilvánosan méltatta a KF 51 súlyelőnyeit.

A Leopard a belátható jövőben is a legmodernebb, és az is marad. Arra számítunk, hogy a Leopárd sok hadsereg szárazföldi haderejének gerince marad az elkövetkező évtizedekben. A KF 51 viszont inkább egy 3D PowerPoint projekt. Súlynak vagy árnak nincs megbízható alapja. Végül a döntő kérdés az lesz: fel akarunk-e adni a 14 európai nemzet működőképes együttműködéséről, amelyben a Leopard használatban van, egy olyan új jármű helyett, amely egyáltalán nem nyújtja a tervezett mennyiségi ugrást?

De a Leopard 2 európai egységes utódjának jövőképe már most is ingatag?

Igaz: Lengyelország most választotta a dél-koreai K2 fő harckocsit. Norvégiában még tart a kiválasztás. Reméljük, a norvégok nem követik el ugyanezt a hibát. De ha most Európában ismét diverzifikálunk a legfontosabb fegyverkezési kérdésekben, nem csodálkozhatunk azon, hogy a jövőben Korea, Ausztrália vagy az USA uralja ezeket a kérdéseket, és ezen a területen már nem engedhetjük meg magunknak az európai ipart. Aztán hasonló a helyzetünk, mint a vadászgépeknél, ahol az F35 továbbra is teret hódít.

Ha Európa komolyan gondolja azt az elképzelést, hogy emancipálja magát az Egyesült Államoktól, nem engedhetjük meg magunknak, hogy egyedül menjünk?

Jobb. Egységes koncepcióra van szükségünk az európai páncélos flotta modernizálásához. Eddig jól ment, mert van itt egy normál tankunk. De most meg kell építenünk a hidat az MGCS-hez. Egy olyan tank, mint a KF51, nem illik ide.

A Rheinmetall mára nagyon kiterjedt. A cég néhány napja vette át a spanyol Expal Systems lőszergyártót. A raktárak nagyrészt üresek Európa-szerte. A lőszer ezért az ipar egyik fő növekedési piacának számít. Nem kell itt is megerősítened magad?

Partnerünk, a Nexter harckocsikhoz és tarackokhoz is készít lőszert. Ha az európai fejleményekre gondolunk, akkor a jövőben az együttműködés fontosabbá válik. A múltban a Nexter és a Rheinmetall között is volt együttműködés. Ebből azonban nem alakult ki egységes szabvány, inkább nemzeti vonalak Németországban vagy Franciaországban. A nagy kihívás itt a lőszer további szabványosítása Németország és Franciaország között – mind a tankok, mind a tüzérség esetében, ideális esetben a NATO-n belül is.

A védelmi szektorban folytatódik a konszolidáció. Megfigyelők hosszú évek óta spekulálnak a Rheinmetall és a KMW esetleges egyesüléséről. A Rheinmetall főnöke, Pappberger junior partnerként látna téged. Mennyire lenne hasznos egy ilyen összevonás?

A Rheinmetall globálisnak tekinti magát. A KNDS és a KMW Európát szolgálja ki. A KMW és a Rheinmetall kombinációja ezért inkább nemzeti konszolidáció lenne, és nincs válasz arra a kérdésre, hogy a fegyverkezés globális, nemzeti vagy európai.

Tehát inkább az országhatárokon átívelő konszolidáció lenne?

A konszolidációnak csak akkor van értelme, ha nemzetköziséget teremtünk, és hidakat építünk a nagy határokon át. Gondolj az Airbusra. De a kérdés az: ez politikailag megtisztelő? Eddig nem volt különösebben kifejezett az a hajlandóság, hogy többet fektessenek be az európai partnerségekbe, mint a nemzeti megoldásokba. Ez azonban a franciák számára azt jelenti, bármilyen kényelmetlen is: Németország a vezető nemzet Európában a KMW-vel és a Leopard 2-vel a tanktechnológiában.

De a KNDS tulajdonosi szerkezete egyrészt a Nexterrel és a KMW-vel, másrészt a Rheinmetallal nem könnyíti meg a feladatot?

Jobb. A KNDS egyrészt a francia állam tulajdona, másrészt német családi tulajdonban van. A Rheinmetall negyedévre orientált részvénytársaság. A közös tulajdonosi struktúra megtalálása nagy kihívás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Hogyan magyarázza a Rheinmetall közötti küzdelmeket?

Ezt már tapasztaltuk a Pumánál. Amikor a koncepció nemzetközileg piacképessé vált, megjelent a Lynx. Ez megnehezíti a nemzeti szintű együttműködés képességét. Sokáig az volt a tervünk, hogy a Boxert és a Pumát a két ház közösen forgalmazhatja. Aztán Rheinmetall egyedül ment.

Úgy hangzik, mintha a Rheinmetall-lal való kapcsolatod egy kicsit megmérgeződött?

Az MGCS-nél valóban nagyon kritikusak vagyunk ezzel kapcsolatban. A projekt politikailag érzékeny. Németországban évtizedek óta egyértelmű a szereposztás a nehéz harcrendszerekben, gondoljunk csak a Leopárdra vagy az önjáró tarackra. Finoman szólva is nagyon sajnálatosnak tartjuk, hogy a Rheinmetall most előrenyomul.

A
KF51 azonban 51 tonnával lényegesen könnyebb, mint a Leo 2 és erősebben felfegyverzett, és 15 millió eurós egységárával lényegesen olcsóbb is, mint a 19 milliós egységárú Leo 2. A hadsereg felügyelője már nyilvánosan méltatta a KF 51 súlyelőnyeit.

A Leopard a belátható jövőben is a legmodernebb, és az is marad. Arra számítunk, hogy a Leopárd sok hadsereg szárazföldi haderejének gerince marad az elkövetkező évtizedekben. A KF 51 viszont inkább egy 3D PowerPoint projekt. Súlynak vagy árnak nincs megbízható alapja. Végül a döntő kérdés az lesz: fel akarunk-e adni a 14 európai nemzet működőképes együttműködéséről, amelyben a Leopard használatban van, egy olyan új jármű helyett, amely egyáltalán nem nyújtja a tervezett mennyiségi ugrást?

De a Leopard 2 európai egységes utódjának jövőképe már most is ingatag?

Igaz: Lengyelország most választotta a dél-koreai K2 fő harckocsit. Norvégiában még tart a kiválasztás. Reméljük, a norvégok nem követik el ugyanezt a hibát. De ha most Európában ismét diverzifikálunk a legfontosabb fegyverkezési kérdésekben, nem csodálkozhatunk azon, hogy a jövőben Korea, Ausztrália vagy az USA uralja ezeket a kérdéseket, és ezen a területen már nem engedhetjük meg magunknak az európai ipart. Aztán hasonló a helyzetünk, mint a vadászgépeknél, ahol az F35 továbbra is teret hódít.

Ha Európa komolyan gondolja azt az elképzelést, hogy emancipálja magát az Egyesült Államoktól, nem engedhetjük meg magunknak, hogy egyedül menjünk?

Jobb. Egységes koncepcióra van szükségünk az európai páncélos flotta modernizálásához. Eddig jól ment, mert van itt egy normál tankunk. De most meg kell építenünk a hidat az MGCS-hez. Egy olyan tank, mint a KF51, nem illik ide.

A Rheinmetall mára nagyon kiterjedt. A cég néhány napja vette át a spanyol Expal Systems lőszergyártót. A raktárak nagyrészt üresek Európa-szerte. A lőszer ezért az ipar egyik fő növekedési piacának számít. Nem kell itt is megerősítened magad?

Partnerünk, a Nexter harckocsikhoz és tarackokhoz is készít lőszert. Ha az európai fejleményekre gondolunk, akkor a jövőben az együttműködés fontosabbá válik. A múltban a Nexter és a Rheinmetall között is volt együttműködés. Ebből azonban nem alakult ki egységes szabvány, inkább nemzeti vonalak Németországban vagy Franciaországban. A nagy kihívás itt a lőszer további szabványosítása Németország és Franciaország között – mind a tankok, mind a tüzérség esetében, ideális esetben a NATO-n belül is.

A védelmi szektorban folytatódik a konszolidáció. Megfigyelők hosszú évek óta spekulálnak a Rheinmetall és a KMW esetleges egyesüléséről. A Rheinmetall főnöke, Pappberger junior partnerként látna téged. Mennyire lenne hasznos egy ilyen összevonás?

A Rheinmetall globálisnak tekinti magát. A KNDS és a KMW Európát szolgálja ki. A KMW és a Rheinmetall kombinációja ezért inkább nemzeti konszolidáció lenne, és nincs válasz arra a kérdésre, hogy a fegyverkezés globális, nemzeti vagy európai.

Tehát inkább az országhatárokon átívelő konszolidáció lenne?

A konszolidációnak csak akkor van értelme, ha nemzetköziséget teremtünk, és hidakat építünk a nagy határokon át. Gondolj az Airbusra. De a kérdés az: ez politikailag megtisztelő? Eddig nem volt különösebben kifejezett az a hajlandóság, hogy többet fektessenek be az európai partnerségekbe, mint a nemzeti megoldásokba. Ez azonban a franciák számára azt jelenti, bármilyen kényelmetlen is: Németország a vezető nemzet Európában a KMW-vel és a Leopard 2-vel a tanktechnológiában.

De a KNDS tulajdonosi szerkezete egyrészt a Nexterrel és a KMW-vel, másrészt a Rheinmetallal nem könnyíti meg a feladatot?

Jobb. A KNDS egyrészt a francia állam tulajdona, másrészt német családi tulajdonban van. A Rheinmetall negyedévre orientált részvénytársaság. A közös tulajdonosi struktúra megtalálása nagy kihívás.
Nézzünk újra egy helyi témát: Jelenleg sok gondja van a müncheni Allach üzemben lévő tank tesztpályájával. A helyi lakosok pert indítottak. Ön szerint az 1964 óta létező tesztpálya illegálisan épült. A felperesek tagadják a nagyapái létet is. München város Környezetvédelmi Ügynöksége is hasonló állásponton van. Az ügy most a müncheni közigazgatási bíróság előtt van. Milyennek látja a kilátásokat, hogy a polgári kezdeményezés túljut az ön perével?

Nemrég benyújtottuk München városának az összes építési engedélyhez szükséges dokumentumot. A mi szempontunkból az összes formai szempontot kiküszöböltük, amit a polgári kezdeményezés kritizált. Augusztusban a város megerősítette, hogy a dokumentumok teljesek. Feltételezem, hogy megkapjuk a megfelelő jóváhagyást.

Mikorra?

Reméljük a jövő tavaszt. Azonban mindenki szabadon megteheti a jogi lépéseket. Szóval ez csak egy nagyon durva menetrend
. De fontos számunkra, hogy az allachi tesztpályán olyan kulcskompetenciánk legyen, amelyet nem szabad megkérdőjeleznünk.

És ha még mindig betiltják a tesztpályát?

Ennek messzemenő következményei lesznek


Ugyanis?

Rövid távon ekkor már nem tudnánk teljesíteni a Leopard 2 vagy a Puma meglévő szállítási kötelezettségeit. A Bundeswehr kezdetben csak késéssel fogadná ezeket a járműveket. Középtávon az is kérdés lenne, hogyan tudjuk itt megőrizni a kompetenciánkat. Nem mozgathatjuk csak úgy az összeszerelő munkásokat. Ezek itt, Münchenben szakemberek. Nem fognak mozdulni. Fejlesztőkre és mérnökökre is lényegesen kevesebb szükségünk lenne. Valószínűleg ezeket a pozíciókat sem tudnánk hosszú távon megtartani. Ez gyorsan csökkentené a helyszín jelentőségét. A lényeg körülbelül 500 munkahely. Ez a telephelyen dolgozó munkaerő közel egyharmada lenne. Ehhez kapcsolódna a páncélozott technológiai kompetenciaközpont jövőjének alapvető kérdése is.

Akkor teljesen át kellene helyeznie a kompetenciákat, esetleg Franciaországba?

Akkor fel kell tennünk magunknak ezt a kérdést.

Ha a tesztpályát már nem lehet üzemeltetni, akkor Münchenben fel kell adniuk?

Igen, a munkaerő jelentős részének.


Mi lesz a maradék 1000 alkalmazottal?

Láttuk az Airbusnál, hogy sok munkahely költözött az Airbus toulouse-i központjába. Szeretnénk megakadályozni egy hasonló fejleményt.

Akkor mi marad Allachnak?

Esetleg a német szerződésfeldolgozás, azaz a Bundeswehr és a menedzsment központi átvételi pontja.

És ha marad a tank tesztpálya?

Akkor itt tovább növelnénk a létszámot.

Milyen léptékben?

Jelenleg 1700 főt foglalkoztatunk itt. A következő öt évben lehetőség szerint évi 50-100 alkalmazottat tervezünk
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 021
11 863
113
akkor viszont nem lesz, mert nagyon népszerűtlen lenne és politikailag ezért nem vállalható, enélkül is van elégedetlenség bőven...
Attól függ...
Anno az én javadalmazásom a minimálbér tizede volt, így biztod, hogy nem fog nagy népszerűségre szert tenni. De ha megkapják a minimálbért (+ teljes ellátás), akkor szerintem életképes lehet a dolog és nem fog nagy ellenállásba ütközni.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 048
113
Hölgyeim!
Most, hogy már a MN-ben, (mint a kormányhoz IGEN közel álló forrásban) is megjelent ez az információ, hogy duplázni szeretnék MH méretét, így nem gondolom, hogy csak úgy eresszük el ennyivel ezt a "lábtörlőt".
Most már nem csak egy angol nyelvű PR show egyik félreértelmezhető félmondata, hanem egy - szerintem - az érintettet külön kikérdező interjú is megerősíti ezt, akkor szerintem ez az infó kicsit több figyelmet érdemel.

HALLLLLÓÓÓ!
Itt a MH aktív részénem megkétszerezéséről hablatyolnak igen felelős pozícióban ülő személyek.

Tessék már tartani itt nekem egy kis brainstromingot, hogy ez vajon hogy a radai rossebben lesz így megvalósítva?!? Mert az egy dolog, hogy a tervezett 5 új zászlóalj, 5 új helyőrséget jelent, és a ha egyszer már vannak helyben működő zászlóaljak, akkor azok akár ezredekké is fejleszthetők. De ez még mindig nincs a 70-75.000-es számok közelében sem!

Másrészről az is egy érdekes kérdés, hogy milyen HR reformot igényel ez a duplázás?
Ha valaki azt meri mondani, hogy "Fizetésemelés", akkor leülök a sarokba és felváltva ideges nevetést és hisztérikus sírást produkálok!
Most mé, a határvadászok is vannak 2200-an, és azt fejlesztik fel 4000-re :D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 048
113
Attól függ...
Anno az én javadalmazásom a minimálbér tizede volt, így biztod, hogy nem fog nagy népszerűségre szert tenni. De ha megkapják a minimálbért (+ teljes ellátás), akkor szerintem életképes lehet a dolog és nem fog nagy ellenállásba ütközni.
Nettó 250-260-280-ért nem találnak embert a határra. Mondjuk szórták is ki őket piszkosul. Ez van, szerintem se lehet ekkorát önkéntes alapon ugrani.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár