Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Mondjuk bízom benne, hogy az új fórummotor a moderálást valamilyen szinten automatizálni fogja. Szószűrés, figyelmeztetések, aztán x darab után automatikus tiltás, stb.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Mondjuk bízom benne, hogy az új fórummotor a moderálást valamilyen szinten automatizálni fogja. Szószűrés, figyelmeztetések, aztán x darab után automatikus tiltás, stb.

Aztán öntudatra ébred és a gépek átveszik a hatalmat :D
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
<blockquote rel="GrGLy">Mondjuk bízom benne, hogy az új fórummotor a moderálást valamilyen szinten automatizálni fogja. Szószűrés, figyelmeztetések, aztán x darab után automatikus tiltás, stb.

Aztán öntudatra ébred és a gépek átveszik a hatalmat :D</blockquote>

Mert a rendszer tökéletes :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 138
113
- erősen gondolkodom azon, hogy javaslatot teszek a fórum biztpol részének szanálására. Vagy legalábbis korlátozottan elérhetővé tételére (az ukrán topiknál már voltak ilyen tervek). Én egy kezelhetetlen, kotvány témakörnek tartom, ami elég távol van az oldal fő témájától. A néha az oldalra tévedő renitens hülyék sem jellemzően a haditechnikai topikokban tűnnek fel.

Szerintem jobb, ha a biztpol topikokban élik(éljük) ki magu(n)kat. Ha megszűnnének, akkor áttevődne a ht topikokba az, ami eddig ott ment (az emberi természet...) és akkor vagy a fele társaságot kirúghatod, vagy törölgethetsz majd utánu(n)k folyamatosan...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
<i>Valójában Tcat-et is kitiltottam már egy éve, pedig ő elvileg a főnököm itt...</i>
Epic! :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 626
55 110
113
A biztpol és a renitens hülyék nèlkül a forumon gyorsan elunnàtok magatokat :)
Javaslom egy " ( KANTIN) Visszajelzések és javaslatok" topik nyitàsàt.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nekem kicsit megkésve esett le megint, hogy Molni és zsolti szabira mentek, visszaolvastam az ominózus párbeszédet, értem.

Sajnálom, hogy így alakul a dolog, nekem hiányozni fog a biztpol, ha majd kivégzitek, de tudomásul veszem – voltaképpen mi mást tehetnék?
Hiába ígérné meg itt mindenki, hogy majd holnaptól jól viselkedik, ez a témakör rövid időn belül így is úgy is erős indulatokat generál és mindig lesz valaki, akinek idő előtt elgurul majd a gyógyszere. Lehet, hogy tényleg célszerű egy kis időre befagyasztani az összes biztpol topikot, aztán majd meglátjátok.

Egyébként nem kötelező senkinek sem ide járni, még kevésbé nem kötelező írogatnia hozzászólásokat, aki viszont ezt bevállalja, akkor ezzel azt is felvállalta, hogy adott esetben jól meg fogják kritizálni.
Aki kesztyűt dob, az ne csodálkozzon, ha mások felveszik oszt kap egyet visszafelé is – aki ezt nem bírja, az meg ne pofozkodjon.
Mivel én is szoktam adni és kapni, így bizton kijelenthetem, hogy itt a fórumban érezhető csak igazán: sokkal jobb adni, mint kapni! :D

Azért akad itt évek óta jó néhány olyan hozzászóló is, akiknek érdekes módon sosincs ilyen problémájuk – nah, vajon miért?
Lehet ám korrektül és visszafogottan is írogatni - de lássuk be, hogy sok esetben nem kimondottan ez a fő erényünk.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 079
24 952
113
GrGly
Tudomásul vettem, igazad van. Nem véletlenül hoztam létre anno egy olyan topicot a kantinban, ahol lehet személyeskedni, levezetni az indulatokat, anyázni, aki akar. De ott és nem a fő topicokat szétcseszni. Úgy látszik ezt még tanulni kell.

Engem is le analfabétázott a "nagy tudású" hajószakács popeye, ráadásul másokat is befolyásolni akart! Lehetett volna nagy cirkuszt csinálni, de nem érdemes, gyorsan befejeztük. Ez nem jelenti hogy én találtam fel a spanyol viaszt, nem vagyok senkinél sem jobb, de rosszabb sem és még vannak jó páran a hozzászólók
közül. Vegyünk példát a hölgyektől!

Most pedig javaslom mindenkinek, hogy amikor megírja valaki a hsz.-t, akkor vegyen egy nagy lélegzetet, gondolja át még vagy háromszor, utána küldje, vagy ne küldje el. Első felindulásból nem érdemes válaszolni, nemcsak a fórumon, de a szerelemben sem!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 698
28 094
113
Véleményem szerint nem kéne kigyalulni a biztpol topikokat a fórumból, mert számos olyan infot lehet ott egy helyen megtalálni amit csak sok utánajárással lehetne elérni, és arra velem együtt a fórumozók jelentős részének nincs ideje. Továbbá a topikok témája (természetesen, ha nem offolják szét és nem kezdik el egymást szapulni a kedves fórumtársak véleménykülönbségük miatt) nincs annyira elrugaszkodva az oldal haditechnikai jellegétől, sőt kiegészíti azt. Azt elismerem, hogy a hozzászólóknak kicsit nagyobb önuralmat kéne tanúsítani és nem személyeskedő comment háborúkba belemenni. A legutóbbi comment háborút illetően szerintem a Magyarországgal foglalkozó biztpol topikot szanálni kellene, mivel az elmúlt időszakban leginkább ott szakadt el a gépszíj a kommnetelőknél. A topik feladatait átvehetnék a már meglévő magyar helyzettel foglalkozóak és az egyéb biztpol topikok.

Üdv: Nyugger
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 626
55 110
113
Persze mièrt lenne màs a Magyarorszàg topik, mint a magyar tàrsadalom? De megpróbàlhatjuk....
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 079
24 952
113
Az a legnagyobb baj, hogy Mo. is rettenetesen megosztott, sőt néha véresen komolyan, még családokon belül is. Én csak azon csodálkoznék, ha ebben a fórumban ez másképp lenne. Mondjuk nem kéne vérre menni, mert egyszerűen nem éri meg.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
OFF

-nekem tetszettek a biztpol topicok. Véleményem szerint a haditechnika összefügg a politikával ami meg ugyebár a gazdasággal. A haditechnikára véleményem szerint e kettő kiemelt hatással van. Ha jobban belegondolunk, az egyik gyakran hangoztatott vélemény szerint a SzU bukása is gazdasági okokra vezethető vissza. Na most, ebből is látszik, hogy nem elhanyagolható - szerintem ez a téma. Persze, most lehet mondani, hogy hazabeszélek, mivel főként ezeket a vetületeket jártam körbe. Ezt nem is vitatom. Ami a Magyarország topikban volt, abban én is sáros vagyok... Képviseltem/képviselek én is egy oldalt - elég markánsan. De legyünk őszinték, ez a mai közbeszéd tárgya. Ez véleményem szerint az egyetlen (egyik?) olyan topik, ahol a jelenlévők hatással vannak az alakulására, mivel itt élünk. Nem hinném, hogy kialakulna (?) egy ilyen anyázás mondjuk az Észak-Korea témában. Ez érthető, mivel nincs hozzájuk kötődésünk, de Magyarországhoz van. Fontos, hogy mi lesz itt...

Csak néhány elméleti kérdés:

- nem lehetne egy kérdőívet kitölteni, hogy kit mi érdekel, és csak oda írhatna, a többit maximum olvashatná? Nagyjából tudjuk, hogy kik azok, akik konyítanak a légiharchoz (szerénységem jómagam nem :) ). Vannak, akik belinkelnek dolgokat, amit a többiek kiveséznek. Ebből egy csomót lehet tanulni.

- lehetne-e esetleg egy olyan opció, hogy a regisztrációtól számított pl. 3 hónapig csak olvashat, de nem írhat? (ezzel jó eséllyel ki lehet szűrni mondjuk a bértollnokokat - ha esetleg vannak ilyenek

- lenne-e esetleg lehetőség értékelni a hozzászólást - pl. ha elér valaki -10-et akkor a hozzászólása láthatatlanná válik.. Ha az adott topikban elér 3 ilyen hozzászólást, akkor 1 hónapra nem írhat a topikba..

- topik exportálása pdf-be? Annyi - tényleg :) annyi jó dolgot írtatok a légiharcról meg néhány témáról, hogy egy hideg téli estén kinyomtatva ezeket szívesen olvasgatnám, hogy mi mire jó? Ez a lehetőség mondjuk csak bizonyos itt eltöltött idő után lenne lehetséges...

Köszönöm :)

T.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
769
1 909
93
- régen minden figyelmeztetésre, ideiglenes és végleges kitiltásra szépen megírtam az e-mailt, szerintem korrekt módon. Jöttek is a válaszok: kurva anyád, megbaszhatjátok az oldalatokat, ebben éled ki magad, hülyék vagytok mind. Meg volt aki fenyegetett, aki az életemre akart törni, meg aki fel akart jelenteni.

Jézusom!!
Hát az ilyen IQ betyárok nem is hiányoznak innen!
Hívhatjuk akár természetes "intelligencia alapú" szelekciónak is az eltávolításukat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Mondjuk én sajnálnám azt ha megszűnne a biztpol rész. Nagyon sok hasznos link van ott okosan csoportosítva.
Viszont ha megszűnik akkor vissza áll a régi rendszer ahol a hadtech-es topikokat szétoffoltuk biztpol témákkal.
Igazából jó ez a mostani rendszer, csak a fórumozóknak meg kellene tanulnia, hogy melyik téma hova illik, szerintem :)
 
Status
Not open for further replies.