[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 383
8 581
113
Példa a mellélövésre: például: "Oroszország önerejéből,tudásából még középhatalom se lenne"

Oroszország mind anyagilag, mind technológiailag függ a nyugattól. Még így is csak közepes szintet tud összehozni.

Akkor hasonlítsuk már össze a szintén még középhatalom se Magyarországgal. Mivel is rendelkezünk ezekből? Jaa, semmivel...

Mindig is furcsának tartottam az olyan magyarokat, akikkel ha vitatkozok egy országról akkor érveik között előszeretettel fikázzák szét a saját hazájukat.

Egy másik hatalmas tévedésed:
"az USA az egyetlen nagyhatalom a világon és az egyetlen olyan nagyhatalom aminek fontosak az emberi értékek. Kína és Oroszország nem"

Az USA-ban fontosak az emberi értékek, még ha van hova fejlődnie is. Oroszországban és Kínában nem törődnek ezzel annyira. Az hogy az USA a külpolitikájában ez nem mindig jelenik meg az azért van, mert nagyhatalmi státusza miatt muszáj kezelnie bizonyos helyzeteket, de a lehetőségei korlátozottak, így időnként kompromisszumokra kényszerül. Az hogy Oroszországot jobban megszólják az emberi jogok miatt az épp annak a jele, hogy belőle kinézik, hogy érvényesüljenek az emberi jogok, míg Szaud-Arábiából nem.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 108
113
Helyet a nap alatt!
Ebből már lett világháború.

"Elkészült Németország új biztonságpolitikai stratégiája, a szerdán Berlinben bemutatott tervek szerint Németország készen áll arra, hogy nagyobb felelősséget vállaljon a globális biztonságpolitikai folyamatok alakításában."
http://www.bumm.sk/kulfold/2016/07/13/elkeszult-nemetorszag-uj-biztonsagpolitikai-strategiaja
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python">Ja, és semmi FSZB, meg SZVR..., meg CIA, meg Alkotmányvédelmi Hivatal, stb.

Magyarországon van vagy egy tucat olyan névtelen honlap, ami egyértelműen orosz propagandát folytat. Ezt nehéz megmagyarázni a véletlennel.</blockquote>

Egy szóval sem mondtam, hogy nincs v. egy tucat ilyen oldal. De ugyan ennyi, sőt több USA propagandát folytató oldal is üzemel.

De ez már csak egy ilyen popszakma ami fölöttünk áll...!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Csak egy kérdésem maradt (hozzászólni értelmetlen):
Kikkel kell egyet értenem/szimpatizálnom ahhoz, hogy például ne legyek egy szélsőnemzeti orosz fasiszta szekértoló?
Remélem valaki választ ad.



Velem.


:)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Én csak azt nem értem, hogy nem csak itt, de máshol is... Aki annyira menne a mainstream oroszellenesség után, akár ilyen okból... Az ok, rendben van, de ménem gondolkodik legalább egy bocinyit?

Az olyannyira gyűlölt oroszok/szovjetek, tökmindegy, ott csücsülnek egy rakás atomtöltettel rendelkező ballisztikus rakétán.. (Meg egyebeken.). Úgyhogy oké, hogy rühelli őket valaki, de miért kell felcsapni a szemellenzőt, és éljenezni, ha cibálják a maci bajszát, meg egyből rávágni, hogy "deőkkezdték", meg "különbenisszovjet" elnyomok... Annyira poén volna egy atomrobbanás kellős közepén mosolyogva azt kiáltani, hogy "ugyemgmondtam"?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 984
113
Én csak azt nem értem, hogy nem csak itt, de máshol is... Aki annyira menne a mainstream oroszellenesség után, akár ilyen okból... Az ok, rendben van, de ménem gondolkodik legalább egy bocinyit?

Az olyannyira gyűlölt oroszok/szovjetek, tökmindegy, ott csücsülnek egy rakás atomtöltettel rendelkező ballisztikus rakétán.. (Meg egyebeken.). Úgyhogy oké, hogy rühelli őket valaki, de miért kell felcsapni a szemellenzőt, és éljenezni, ha cibálják a maci bajszát, meg egyből rávágni, hogy "deőkkezdték", meg "különbenisszovjet" elnyomok... Annyira poén volna egy atomrobbanás kellős közepén mosolyogva azt kiáltani, hogy "ugyemgmondtam"?

Erről van szó! 100%ban osztom a véleményed!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 460
17 770
113
Helyet a nap alatt!
Ebből már lett világháború.

"Elkészült Németország új biztonságpolitikai stratégiája, a szerdán Berlinben bemutatott tervek szerint Németország készen áll arra, hogy nagyobb felelősséget vállaljon a globális biztonságpolitikai folyamatok alakításában."
http://www.bumm.sk/kulfold/2016/07/13/elkeszult-nemetorszag-uj-biztonsagpolitikai-strategiaja

Azért ez a kijelentés elég érdekes: " a katonai pályát megnyitják a nem német uniós állampolgárok előtt." Mi van? Akkor ez azt jelenti, hogy akár foghatom magamat és jelentkezhetek a Kriegsmarine-be, hogy kérem szépen én szeretnék valamelyik U-bootra jelentkezni matróznak?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Eddig úgy tudtam, hogy a demokráciában egy csomó ember legálisan nem ért egyet egy csomó másik ember véleményével.

Eddig azt is úgy tudtam, hogy a fasiszták - általában és jó esetben - nemzetiség/származás alapján és a véleményüktől függetlenül óhajtottak népségeket eltávolítani az élők sorából, amihez mindenképpen szükséges volt adott népség elvakult gyűlölete.

Mivel nagyon szeretnék megfelelni az elvárásoknak, így kérném, hogy segítsetek jól látni a látnivalókat és a gondolkodásomat a helyes irányba korrigálni.
Nem kizárt ugyanis, hogy alapvető fogalmi zavarban szenvedek a demokrácia vagy a fasizmus lényegét illetően és voltaképpen egy tévedés áldozata vagyok.

Voltaképpen nagyon jó lenne ha csak egy tévedés áldozata lennél.
Ennél a baj sokkal nagyobb. Egy századok óta folyó manipuláció áldozata vagy. És sajnos nem csak te.
A fasizmusnak semmi köze nincs és soha nem is volt a népirtásokhoz. A nácizmusnak nevezett rendszernek igen,de annak sincs köze az eredeti nemzetszocializmushoz amelynek a nevét ráaggatták pont a nemzetszocializmus lejáratása céljából.
A fasizmus a társadalom különböző csoportjai közötti, korporációs, szerződéses államszervezési alapelv.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
@Montezuma
Nem értem, hogy mit értetlenkedsz... Ez eléggé egyszerű.
A mostani "nyugat" vagy legalábbis nagy része a liberális utópiában tobzódik... Más kérdés, hogy ez teljesen független attól, amit te liberalizmus címszó alatt találsz az értelmező szótárakban, de ez legalább megmagyarázza, hogy aki nem ebben lubickolva sodródik, az természetesen nem demokrata, plusz náci... Illetve nem is érdemes belegondolnod, ezzel még további járulékos előnyök is járnak (Pl. a melegeket is utálod, valamint Putyin imádó vagy.)
Üdv a való vilában! ^^
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Majd elfelejtettem... Szar a helyesírásod is, mivel "turbómagyar" vagy... (Nem szükséges hozzá ellenőrizni.)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>papajoe</b>
Köszönet a kimerítő és részletes válaszért, ezt azért még többször át kell olvasnom és kicsit még rágódnom rajta. :D

<b>melampo</b>
Igaziból a lényegét akartam csak megfogni a dolognak, ha a demokráciában ellenvéleményed van, akkor meghallgatják, a fasizmusban meg elhallgattatják, általában.
Egyébként minimum a születésem óta mindenki non-stop manipulál, csak ezt eleinte nevelésnek álcázták, utána oktatásnak nevezték majd még később – a részben programozott kognitív szükségleteknek megfelelően – olvasásnak és művelődésnek neveztem igaz jó <del>tanítvány</del> manipulált módjára. Mivel néha még dolgozom is és ráadásul permanensen egy családom is van, így a manipulációk tökéletesen sikeredett egyik példánya lettem mostanra.

<b>zotyek45</b>
Turbómagyar is? Ez hogyan?
Mi a baj a hejesírásommal?

<b>desertfox</b>
Isten ments, csak próbáltam a korábbi „definíciókat” szó szerint értelmezni, ami alapján most nem tudom eldönteni…
Lehet, hogy nekem tűnik csak úgy, hogy lassan de biztosan megkattan ez a bolygó, miközben minden tök normális és a lehető legnagyobb rendben van, abszolúte a jó irányban haladunk, mindössze annyi van, hogy a magamfajta szefósok ebből semmit sem fognak fel.

<i>OFF-olnék is egy kicsit a Sakktáblán, csak így lábjegyzetként, hátha valakit érdekel, bocs érte:</i>
http://www.168ora.hu/globusz/lapszemle-brexit-putyin-europai-unio-147259.html
http://biztonsagpiac.hu/a-francia-es-a-belga-lapok-a-varsoi-nato-csucsertekezletrol
http://nepszava.hu/cikk/1099900-szorosabb-egyuttmukodes-a-vedelmi-politikaban/
http://www.hirado.hu/2016/07/13/a-nemetek-katonai-vezeto-szerepre-keszulnek/
http://888.hu/article-osszeborulhat-torokorszag-sziria-es-irak?source=hirstart
http://meteon.org/2016/07/13/hullanak-a-fejek-oroszorszagban-oriasi-tisztogatasba-kezdett-putyin/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 815
81 121
113
Ezt pontosítanám,mivel nagyon ferdít az ATV
http://meteon.org/2016/07/13/hullanak-a-fejek-oroszorszagban-oriasi-tisztogatasba-kezdett-putyin/

Nem Putyin váltotta le a Balti-flotta vezetését, hanem Szergej Sojgu védelmi miniszter. (az o hatáskore)
A leváltás oka pedig a kiképzésben, ellátásban , katonai infrastruktúra építésében felmerulo hibák, téves lépések.
A konfrontációhoz semmi koze, sot Putyin utasítására az orosz vadász és szállító gépeket el kell látni transponderrel, hogy biztonságosabb legyen a Balti-térség légiforgalma. Ugyanis az orosz gépeken nincs. Hiába hazudja a nyugati propaganda, hogy kikapcsolt transponderral repulnek az orosz gépek.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
<b>melampo</b>
Igaziból a lényegét akartam csak megfogni a dolognak, ha a demokráciában ellenvéleményed van, akkor meghallgatják, a fasizmusban meg elhallgattatják, általában.
Egyébként minimum a születésem óta mindenki non-stop manipulál, csak ezt eleinte nevelésnek álcázták, utána oktatásnak nevezték majd még később – a részben programozott kognitív szükségleteknek megfelelően – olvasásnak és művelődésnek neveztem igaz jó <del>tanítvány</del> manipulált módjára. Mivel néha még dolgozom is és ráadásul permanensen egy családom is van, így a manipulációk tökéletesen sikeredett egyik példánya lettem mostanra.

Engem csak ez a fajta szóhasználat irritál. Nincs és nem is volt "kubai rakétaválság".
Nem a Szovjetunió fenyegette közvetlenül az USA-t.
"Török rakétaválság" volt. A kubai incidens ennek a következménye volt.
Nincs "fasiszta diktatúra". A fasizmus nem diktatúra.
Ez a fajta mágiája a szavaknak a legszörnyűbb tudattorzító eszköz.
Kezdetben vala az ige. És az ige testé lőn.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>melampo</b>
Így igaz, sokan elfelejtik az akkor már bőven letelepített Jupiter rakétákat Törökországban, amelyekre a szovjet válasz volt a Kubába szállított rakétatechnika.
Pongyolán írok sok kérdésben és nem véletlenül - egyébként minden mondat után külön fél oldalnyi magyarázat kellene egy csomó témakörben, erre időm és kedvem semmi.
Szómágia és tudatmanipuláció - naná, nagyon jól működik.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>boki</b>
Pár hete volt két jobbára agyonhallgatott incidens az oroszoknál, amelyekben amerikai hírszerzők is érintettek voltak. Az egyik esetben olyan konkrét személyeket érintő adatokhoz jutottak az oroszok, ami után Putyin azonnal seggbe rúgta a Balti Flotta vezérdíszpintyeit.

<b>xfotel</b>
Kenik a fekáliát majd a szaúdiakra ezerrel de mélyen és bölcsen hallgatnak majd a saját szerepükről.
 
Status
Not open for further replies.