[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="Mackensen">Moldovát és Dobrodzsát, hogyan választod le Romániáról?

Azt majd az oroszok megoldják. Leszedik a Transznyisztrát maguknak és Moldáviához hozzávarják moldovát ahogy eredetileg létezett. Így a moldávok le lesznek kötelezve.

Az a bajom bagoly térképével hogy rajta van Havasalföld és Bulgária. Burgenland meg nincs! Azt mindég elfelejtitek.</blockquote>

Bulgária rajta van (benne van "Hungaroszláviában"), mivel:

1. a bolgárok szeretik a magyarokat,

2. kell a tengerpart a Fekete-tengerre.

Burgenland meg nincs rajta, mert Burgenlandot nem lehet bevenni egész Ausztria nélkül, amit meg nem akarok, indoklását lásd az előző hozzászólásomban.
</blockquote>

Én meg tartok tőle, hogy a bolgárok nemcsak minket szeretnek, hanem az oroszokat is, sőt, azokat a szerbek is szeretik (meg vica versa), így "Hungaroszlávia" valódi fővárosa nem Belgrád hanem inkább Moszkva lenne - főleg ha a külügyeket Belgrád vinné ahogy írtad!!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ráadásul a románok nem is szlávok. És miért nem Slavic - Madarski federacija ha már amúgy is a szlávok vannak többségben?

Románok nem is szlávok:

1. kit érdekel,

2. "Hungaroszláviában" a románok egy elnyomott nép lennének, akiket visszaköltöztetnének a Kárpátokon túlra a Moldva és Moldova egyesítéséből létrejövő "Kis-Romániába",

3. egész "Hungaroszláviának" az a célja, hogy a románokat a szlávok segítségével visszaszorítsa, hogy így kapjuk vissza Erdélyt.

Miért nem Slavic- Madarski federacija:

1. azért mert én magyar vagyok, és a saját népemet helyezném előre.

Ezért nem Szláv-Magyar Államszövetség, hanem Magyar-Szláv Államszövetség. Ráadásul a rövidítése is jobban hangzik: Hungaroszlávia vs. Szlávhungária, HSF vs. SHF, hs vs. sh.

2. emiatt ne te panaszkodj, hanem panaszkodjanak a szlávok.

Gondolom itt felmerül a kérdés, hogy na és a szlávok ebbe miért mennének bele:

nos azért, meg megtenném azt a gesztust, hogy Hungaroszlávia fővárosának BELGRÁD-ot tenném meg, és nem Budapestet (ennek további előnyeiről lásd előző hozzászólásomat).

Ezért cserébe viszont az államszövetség neve lehetne Magyar-Szláv Államszövetség, a Szláv-Magyar Államszövetség helyett.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Horvátország és Bulgária a jo szövetséges számunkra macedonia albánia montenegro es bosznia mint csatlosok johetnek szoba. Szerbia meg hát a szerbeket eggyik se szereti. Aki szetbiával szovetségrelép bucsut mondhat jugoszlávia tobbi ex köztársaságának.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="Mackensen">Moldovát és Dobrodzsát, hogyan választod le Romániáról?

Azt majd az oroszok megoldják. Leszedik a Transznyisztrát maguknak és Moldáviához hozzávarják moldovát ahogy eredetileg létezett. Így a moldávok le lesznek kötelezve.

Az a bajom bagoly térképével hogy rajta van Havasalföld és Bulgária. Burgenland meg nincs! Azt mindég elfelejtitek.</blockquote>

Bulgária rajta van (benne van "Hungaroszláviában"), mivel:

1. a bolgárok szeretik a magyarokat,

2. kell a tengerpart a Fekete-tengerre.

Burgenland meg nincs rajta, mert Burgenlandot nem lehet bevenni egész Ausztria nélkül, amit meg nem akarok, indoklását lásd az előző hozzászólásomban.
</blockquote>

Én meg tartok tőle, hogy a bolgárok nemcsak minket szeretnek, hanem az oroszokat is, sőt, azokat a szerbek is szeretik (meg vica versa), így "Hungaroszlávia" valódi fővárosa nem Belgrád hanem inkább Moszkva lenne - főleg ha a külügyeket Belgrád vinné ahogy írtad!!</blockquote>

<i>"Hungaroszlávia" valódi fővárosa nem Belgrád hanem inkább Moszkva lenne"</i>

Tökéletesen igazad van. Ez így van. Hungaroszlávia az Eurázsiai Unió tagja lenne és Moszkva irányítaná.
Cserébe viszont visszaszereznénk Erdélyt.

Ezt vesd össze az EU-val, ahol a népességünk meredeken csökken, és fiataljaink nyugatra vándorolnak, az ország kihal. Vesd össze azzal is, hogy az USA-nak a NATO-ban a kedvence Románia.
Annak minden Magyaro.-ra vonatkozó (kedvezőtlen) következményével együtt.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.hidfo.ru/2016/08/uj-jobboldali-szervezet-tiltakozik-az-eroszakos-lakossagcsere-ellen/
"Szombaton a német identitárius mozgalom kilenc tagja mászott fel a Brandenburgi kapura, hogy figyelemfelhívó akcióval tiltakozzanak a nem-európai népcsoportok betelepítése, és a hatóságok látványos tétlensége ellen. A Tagesspiegel beszámolója alapján rekord sebességgel igazoltatták őket, és “faji gyűlöletkeltés” miatt indul eljárás ellenük..."


"Alakul" Németországban..
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 756
113
Ő srácok, mi lenne ha Magyarországot Budapestről irányítanák? Csak, úgy halkan megjegyzem. És szláv nyelveket sincs kedvem megtanulni... (<i>Pedig RÁC származású vagyok</i>)
Szerintem legyünk/maradjunk Magyarok ;-)
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Én nem egyesitésrolegyesitésrol beszéltem hanem szovetségrol. Egy egyesulést szerintem minden ország elvetne az ex jugok meg abszolo
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Úgy néz ki elbukott a TTIP

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/ttip-trade-deal-agreement-failed-brexit-latest-news-eu-us-germany-vice-chancellor-a7213876.html
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ő srácok, mi lenne ha Magyarországot Budapestről irányítanák? Csak, úgy halkan megjegyzem. És szláv nyelveket sincs kedvem megtanulni... (<i>Pedig RÁC származású vagyok</i>)
Szerintem legyünk/maradjunk Magyarok ;-)

Miért, most Magyarországot Budapestről irányítják?

Miért, az én javaslatomban Hungaroszlávián belül Magyarországot (sőt +Erdélyt, +Kárpátalját) nem Budapestről irányítanák?

Ki mondta, hogy ne maradjunk magyarok?

Nem arról beszéltem, hogyan duplázzuk meg Magyarország területét?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 756
113
haubagoi

Te arról beszéltél eddig, hogy Moszkvából irányítanának minket Belgrádon keresztül...
Nekem legalábbis ez jött le belőle.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
haubagoi

Te arról beszéltél eddig, hogy Moszkvából irányítanának minket Belgrádon keresztül...
Nekem legalábbis ez jött le belőle.

Igen, mert ez is az igazsághoz tartozik. Ennek oka, hogy a nyugati hatalmak soha nem hoznák létre ezt az államalakulatot.
De olvasd vissza az összes mai/tegnapi írásom, hogy teljesebb képet kapj.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="Mackensen">Moldovát és Dobrodzsát, hogyan választod le Romániáról?

Azt majd az oroszok megoldják. Leszedik a Transznyisztrát maguknak és Moldáviához hozzávarják moldovát ahogy eredetileg létezett. Így a moldávok le lesznek kötelezve.

Az a bajom bagoly térképével hogy rajta van Havasalföld és Bulgária. Burgenland meg nincs! Azt mindég elfelejtitek.</blockquote>

Bulgária rajta van (benne van "Hungaroszláviában"), mivel:

1. a bolgárok szeretik a magyarokat,

2. kell a tengerpart a Fekete-tengerre.

Burgenland meg nincs rajta, mert Burgenlandot nem lehet bevenni egész Ausztria nélkül, amit meg nem akarok, indoklását lásd az előző hozzászólásomban.
</blockquote>

Én meg tartok tőle, hogy a bolgárok nemcsak minket szeretnek, hanem az oroszokat is, sőt, azokat a szerbek is szeretik (meg vica versa), így "Hungaroszlávia" valódi fővárosa nem Belgrád hanem inkább Moszkva lenne - főleg ha a külügyeket Belgrád vinné ahogy írtad!!</blockquote>

<i>"Hungaroszlávia" valódi fővárosa nem Belgrád hanem inkább Moszkva lenne"</i>

Tökéletesen igazad van. Ez így van. Hungaroszlávia az Eurázsiai Unió tagja lenne és Moszkva irányítaná.
Cserébe viszont visszaszereznénk Erdélyt.

Ezt vesd össze az EU-val, ahol a népességünk meredeken csökken, és fiataljaink nyugatra vándorolnak, az ország kihal. Vesd össze azzal is, hogy az USA-nak a NATO-ban a kedvence Románia.
Annak minden Magyaro.-ra vonatkozó (kedvezőtlen) következményével együtt.
</blockquote>

Moszkvának lett volna 45 éve hogy visszaadja nekünk Erdélyt, mégse tette, pedig Ceau már nekik se volt a kedvencük.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Vajon a törökök, meg az öbölmenti államok mit szólnának, ha bárki elkezdene kavarászni az ő hátsó kertjükben, a Balkánon?
 
Status
Not open for further replies.