Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Én nem tippeltem, hanem a HARCÁSZATI szállítógépre mondtam egy véleményt.

Mert nem ugyanarról a kategóriáról van szó ugyebár...
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Harcászati szállítóképünk szerintem nem lesz.

Elsőnek is túlságosan drágák.

Másodszorra ha mélységi csapatokat vagy azoknak municiot akarna juttatni valaki arra az olcsóbb an-2 esek inkább megfelelnek (árba is és mert alacsonyan hihetetlen jól manővereznek nem hiába használják mezőgazdasági képeknek).

Harmadszor ha misszióról van szó akkor mi úgyis csak akkor küldünk csapatokat és gépeket amikor már a légtér és a légifolyosók biztosítottak. Ha meg egy esetleges támadás érné az országot hát vajuk be hogy akkor a légi szállítás országon belül felesleges (vagy hát nem egészen az de amennyi szállító kapacitás kell ilyen esetben azt a jövendőbeli heliknek ki kell elégítse.)  
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Helyesbítek...SM-75

Ugye erre gondoltál? 
sf-laugh.gif
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 028
6 340
113
Amikor majd kitelepül a 4 Gripen a kb. 100 fős kiszolgáló személyzettel, akkor a kiszolgáló személyzetet, a földi kiszolgáló eszközöket, tartalék alkatrészeket, ... ki kell vinni, majd vissza kell hozni, a négy hónap alatt biztos, hogy minimum havi két út várható (és tudomásom szerint a készültséget adó támaszpont egy volt Szovjet katonai támaszpont, nem túl jó minőségú kifutóval).
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 028
6 340
113
Mármint úgy értettem, hogy amikor majd a Balti Államok légterét védi a 4 Gripen és ehhez kell kicuccolni, meg ezt-azt szállítani.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
<a title="" href="http://htka.hu/forum/szallito-repulogepek/szallitogepek-valtasa-a-mh-nel/page-14/" rel="nofollow">Littlejohn</a> értem a viccet de én meg a Dornierekre gondoltam vagy az Airbusra (amibe még igencsak jelentős a német érdek) uhyan így a Fokker (tisztába vagyok vele hogy papír szerint Holland de a részvények bírtoklása mást mutat.) Tudom hogy sokan sokat nem tudnak a 2. vh utáni német repülőgépgyártásról se arról hogy az egyesítés után is igen csak jelentős gyártás folyt németországba vagy azon kívül német többségi vagy legalábbis nagymértékben németek által bírtokólt cégeknél mint pl a Bombardier amiben sintén csak igen jelentős a német hányad és érdekeltség (amúgy a világ 3-4 legnagyobb gyártója) de ez nem ide tartozik mert ez már gazdaság és nemzetközi stratégia.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Szittya......

Istenbizony nem Rád reagáltam..... Mindössze kb. az SM-75-re volna píz, ráadásul, ha jól tudom, az államközi szerződésben 1940-ben 32 db JU-52-est rendeltünk a németektől, amit "elfelejtettek" leszállítani. Ennyi 
sf-laugh.gif
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 502
72 483
113
szittya88 said
Ha már mindenki tippelget és találgat én is megteszem.

Valamelyik kisebb/közepes német gyártó lesz a befutó.

Valami civil szférában is alkalmazott masinával .)
 

Mire gondolsz? Dornier?
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
szittya88 said
Harcászati szállítóképünk szerintem nem lesz.

Elsőnek is túlságosan drágák.

Másodszorra ha mélységi csapatokat vagy azoknak municiot akarna juttatni valaki arra az olcsóbb an-2 esek inkább megfelelnek (árba is és mert alacsonyan hihetetlen jól manővereznek nem hiába használják mezőgazdasági képeknek).

Harmadszor ha misszióról van szó akkor mi úgyis csak akkor küldünk csapatokat és gépeket amikor már a légtér és a légifolyosók biztosítottak. Ha meg egy esetleges támadás érné az országot hát vajuk be hogy akkor a légi szállítás országon belül felesleges (vagy hát nem egészen az de amennyi szállító kapacitás kell ilyen esetben azt a jövendőbeli heliknek ki kell elégítse.)  
1. - Arra van pénz amire akarják.

   - Ha a cseheknek, románoknak, bolgároknak, letteknek stb tellett rá talán nekünk is...

2. - Ejtőernyős dobáshoz harcászati szállítógép kell. HAHO/HALO ugráshoz meg az An-2-félék igen "soványak"...

   _ Tábori reptéren történő leszálláshoz azért nem jó akármilyen gép.

   - Ha a légtér nem a miénk tökmindegy milyen szállítógépünk van. Ha a földről lövöldöznek pl. a leszálló gépekre akkor viszont nagyon nem. És ez utóbbit eddig sohasem sikerült kiküszöbölni...

 

üdv
 

Testudo

Member
2011. február 25.
45
0
6
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: A Magyar Honvédség szállítógépek beszerzésére készül
Littlejohn:

Igazad van:) Izrael is kap nyomott áron tengeralattjárókat a németektől.
Minket is megszálltak a háború végén és még a Ju-52-eseket se szállították le! Botrányos!
Szerintem vádoljuk meg antihungarizmussal Angela Merkelt, vonjuk felelőségre a németeket a dédapjaik bűneiért, akik felrobbantották a Duna hidakat és csikarjunk ki belőlűk ingyen szállítógépeket! :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 502
72 483
113
Egyébként a RAF a harctéren belüli szállításokra használja a BAe-146 gépeket Afganisztánban és nem az UK és Afganisztán közötti szállításra. A ~ 3000 km max hatótáv ehhez kevés.
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Terminator said
Egyébként a RAF a harctéren belüli szállításokra használja a BAe-146 gépeket Afganisztánban és nem az UK és Afganisztán közötti szállításra. A ~ 3000 km max hatótáv ehhez kevés.
- Harctéren belüli szállításra nem biztos, hogy a legalkalmasabb gép. Nincs teherrámpája, illetve kérdés, hogy mennyire bírja a tábori reptereket. 

- a 3000 km nem olyan kevés a távolsági szállításhoz. Sok ország mindenképpen beiktat egy leszállást út közben...
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Azért az a 3000 km, teljes tüzelőanyag töltésnél van, nézzük meg mennyi is az teljes terhelésnél. Egyből lecsökken 1600-2100 km közé, változattól függően:

http://www.regional-services.com/Content/Page/prod_b146

http://www.airliners.net/aircraft-data/stats.main?id=45

 

íAz RJ széria egy paraszthajszállal jobb:

http://www.regional-services.com/Files/pdf/Avro_RJ_technical_data_at_a_glance_2.pdf

 

Ez kb tényleg a Budapest Brüsszel, Párizs, London, Berlin útvonalra jó. Madrid és Moszkva már necces.

 

TG
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
552
1 246
93
Úgy tűnik pont került az engedélyeztetés végére, sajnos nem jó értelemben. Azután, hogy az előadást a szállítószázadnál átnézték, rábólintottak, és az elkészült cikket jóváhagyta a helyi kommunikációs tiszt, valamint a század (és akkor ideiglenesen bázis)parancsnok, majd tovább lett küldve, kedden késő este ez a levél érkezett az email-címemre:

 

<div>Tisztelt Liszkai Úr!
Tájékoztatom hogy a HM nem járult hozzá a "Perspektivikus teherszállító repülőgépek a Magyar Honvédségnek" című írásának megjelentetéséhez, így az említett cikk semmilyen formában sehol nem jelenhet meg.

</div>
 

Tisztelettel:

......
 

Sajnos arra nem hajlandóak választ adni, hogy a teljesen nyilvános adatokból építkező, azokat egy egésszé összegyúró, semmilyen bizalmas adatot ki nem szivárogtató írás miért esik ilyen szigorú korlátozás alá, hogy még módosítással sem jelenhet meg, nem voltak hajlandóak válaszolni. (Egyik felettesem szerint azért, mert a tender futása miatt HM-es vagy honvédségi alkalmazottnak valószínűleg semmilyen formában semmiről sem lehet nyilatkozni a témával kapcsolatban, még akkor sem, ha mondjuk már az origo-s cikk felfedte a lehetőségeket /és még többet is/, és még akkor sem, ha a cikkem az origo-shoz hasonlóan elemző, összehasonlító, csak szakmaibb szemmel közelíti meg a dolgokat. Más szerint meg azért, mert bizonyos érdekeket sértene a megjelenése...)

 

Most folyik az egyeztetés, de nem hiszem, hogy bármilyen megoldás is születne most már. Mint eddig mindenki említette, ha valamit írásban fent kijelentettek odafent, akkor azt nem fogják csak úgy megváltoztatni, így ne nagyon reménykedjek. Azért próba, cseresznye, de nem ígérek semmit.
 
M

molnibalage

Guest
Sajnos arra nem hajlandóak választ adni, hogy a teljesen nyilvános adatokból építkező, azokat egy egésszé összegyúró, semmilyen bizalmas adatot ki nem szivárogtató írás miért esik ilyen szigorú korlátozás alá, hogy még módosítással sem jelenhet meg, nem voltak hajlandóak válaszolni.
Tehát akkor a cikket bárki megírhatta volna. Akkor nem értem, hogy kit és miről kellene megkérdezni... Ez olyan, mintha az USAF beleszólt volna abba, hogy mit írok az F-15 vagy bármelyik cikkemben. Már elnézést, de mi a fasz köze van bárkinek arról, hogy te vagy én mit írok a public adatokból dolgozol? Véleményen szerint az égvilágon semmi. Ha teszem fel én írtam volna a témában, akkor beleszólhatnának? Oszt mégis hogyan...? Akkor nálad miért tehetik? Ha romantikus szonettet írnál abba is belepofáznának?

Nem értem az egészet. Szerinte semmi közük hozzá, hogy saját és más örömére mit írsz. Persze a baj az, hogy mivel ők a feletteseid érhet retorzió. Jogász sem vagyok, de én abszolút nem látok semmit, ami megtiltaná, hogy magánemberként azt írj, ami jólesik...