Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 020
69 663
113
Az államalapítást is ünnepeljük augusztus 20-án, ezért 1024 éves.
A nyugatos birodalmi függés kezdetét ünneplitek. Az állam csökkenését, a mai (is) nyugati módi szerinti az idegen kedvéért űzött saját lakosság elleni harc kezdetét a nyugat elleni hadjáratok helyett, a mai ausztria területének feladását, a határvédelem lerombolását.

Az állam, köszöni, előtte megalapult. Álmos, Árpád, Előd, Ond, Kond, Tas, Huba, Töhötöm, Kurszán, Kál, Bulcsú, Lehel, Levente, Zolta, Tétény, Botond...
Mintha valamit csináltak volna ezek a srácok anno. :rolleyes:
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 475
10 489
113
A nyugatos birodalmi függés kezdetét ünneplitek. Az állam csökkenését, a mai (is) nyugati módi szerinti az idegen kedvéért űzött saját lakosság elleni harc kezdetét a nyugat elleni hadjáratok helyett, a mai ausztria területének feladását, a határvédelem lerombolását.

Az állam, köszöni, előtte megalapult. Álmos, Árpád, Előd, Ond, Kond, Tas, Huba, Töhötöm, Kurszán, Kál, Bulcsú, Lehel, Levente, Zolta, Tétény, Botond...
Mintha valamit csináltak volna ezek a srácok anno. :rolleyes:
Az államalapítást is ünnepeljük augusztus 20-án, ezért 1024 éves.
Egyik sem igaz teljesen. :)
Az allam, a maga torzsszovetsegi alapjain valoban joval korabbi, raadasul csaknem 1100+ eve ugyanott, ez nem is kerdes, viszont a Magyar Kiralysag valoban 1000-tol szamolando, ami viszont az elso allando allamforma, amely utana egeszen a kommunistakig megmaradt.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 496
21 485
113
Van valami online stream a tuzijatekrol, vagy utolag rakjak majd fel? Kisebbik nezne...
Itt megvan jó minőségben (akár 3 Mbit/sec).
Nem 21 órakor volt, az időjárás miatt 22 órakor kezdtek.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 434
33 947
113
Én a felénél felbeszakitom hogy o.k ennyi elég lesz.
Én kimegyek "füvetnyírni", vagy megkérdezem, hogy hol a söröm...
Baszki tegnap teged savaztak és én lemaradtam?
Mikor kerülsz újra sorra beszallnek én is!
Te turbómagyar :hadonaszos: :D
Van egy ilyen kézről kézre járó lista ki be kötünk bele? Ha igen dobjatok már át készülnek rá kovire :rolleyes:
Önként jelentkezem... ;) ez lehet enyhítő körülmény?
Igazi veszteség.
Már ha manapság érdekel ilyen bárkit is, amikor Fásy-kat tüntetnek ki :/
A fásik...

Magyar Ezüst Érdemkereszt​

2024. augusztus 16​

  • Pataki Beatrix orvosdiagnosztikai képalkotó analitikus, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Orvosi Képalkotó Klinikájának ápolásszakmai igazgatóhelyettese,
  • Dr. Poór Péter, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara Biológia Intézetének egyetemi docense,
  • Riba András László történész, a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Levéltár levéltár és szakmafejlesztési igazgatója,
  • Rónyai László, a Nemzeti Művelődési Intézet Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Igazgatóságának igazgatója,
  • Stock Johanna kulturális szervező, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének irodavezetője, a Mesterségek Ünnepe Fesztivál szakmai szervezője,
  • Stubendek Katalin, a Pécsi Nemzeti Színház színművésze,
  • Szabó Andrásné, a Szolnoki Szakképzési Centrum Baross Gábor Műszaki Technikum és Szakképző Iskola nyugalmazott igazgatója,
  • Tálas Ágnes Judit népi gyermekjáték- és néptáncoktató, óvodapedagógus,
  • Tavasziné Tüske Katalin, a Csurgói Gondozási Központ volt vezetője,
  • Toldi István mesemondó, a népművészet mestere,
  • Tóth Antal, a Nemzeti Énekkar énekkari menedzsere,
  • Tóth Csilla Mónika, a Széchenyi István Egyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár igazgatója, az Egyetemi Könyvtárigazgatók Kollégiumának elnökhelyettese.
Milyen táborra gondolsz ?
Móka?:eek::D
Minket kihagytál...
Annyi siralom folyt le itt, minek tengerbe könnyeket....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
265
1 498
93
Úgy látom itt van némi félreértés, hogy mit ünneplünk és mikortól ünnepeljük augusztus 20.-át. Eredetileg I. Szent István királyunk 1083. augusztus 20.-i szentté avatását ünnepeltük. A kommunista Rákosi diktatúra ezt átnevezte a Magyar Népköztársaság Alkotmányának ünnepére.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 434
33 947
113
bocs, valami miatt lemaradt a teljes "fásis" névsor....

Magyar Ezüst Érdemkereszt​

2024. augusztus 16.​

    • 2024. augusztus 16.[1]

      szerkesztés
      • Ádám J. Lászlóné artistaművész, az Utazó Budapest Nagycirkusz alapítója, nyugalmazott igazgatója,
      • Adorjánné Krakkai Mária, a miskolci Fáy András Görögkatolikus Technikum és Szakgimnázium nyugalmazott tanára,
      • Albert Sándor Szilárd hegedűművész, népzenész, a Nyíregyházi Egyetem Zenei Intézetének oktatója, a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium népi hegedű tanára, a Miskolci Szimfonikus Zenekar művésze,
      • Ament Éva bútorfestő, népi iparművész, az Iharos Népművészeti Egyesület elnöke, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének alelnöke,
      • Bakonyi István táncpedagógus, koreográfus,
      • Balogh Tibor dramaturg, színházi szakíró, a Kisvárdai Várszínház és Művelődési Központ művészeti tanácsadója,
      • Bedők Julianna, a Magyar Művészeti Akadémia főtitkárhelyettese,
      • Bella Rózsa grafikusművész, rézkarckészítő, nyugalmazott pedagógus,
      • Benedek Krisztina néprajzkutató, a Hagyományok Háza Népi kézművesség és népi iparművészet szakcsoportjának vezetője,
      • Berzsenyi László néptáncpedagógus, a Rajkó Művészegyüttes koreográfusa, a Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum Pesterzsébeti Technikumának oktatója,
      • Bíró Anikó közgazdász, a HUN-REN Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont tudományos főmunkatársa,
      • Dr. Bodnár Ildikó, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara Környezetmérnöki Tanszékének főiskolai tanára,
      • Brickner Szabolcs klarinét- és énekművész, a Magyar Állami Operaház kamaraénekese,
      • Busai Norbert Péter néptáncpedagógus, a Hagyományok Háza Néptánc szakcsoportjának vezetője,
      • Czechmeister László, a Győri Nemzeti Színház

    • Csere Zoltán, a Magyar Táncművészeti Egyetem művésztanára, a Kulcsár Noémi Tellabor Társulat táncművésze,
    • Dériné Érsek Ágnes csipkekészítő, a Hegyaljai Mesterek Népművészeti Egyesületének elnöke,
    • Dorkó Edina balettművész, a Magyar Táncművészeti Egyetem mesteroktatója,
    • Dömsödy Andrea, a Könyvtárostanárok Egyesületének alelnöke,
    • Dvorák Zsuzsa zenei rendező,
    • Fekete István János jazztrombitaművész, jazz-zeneszerző, a Premier Művészeti Szakgimnázium, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola Budapesti Tagintézményének zenetanára,
    • Filepné Deák Éva, a soproni Szent Benedek Idősek Háza nyugalmazott igazgatója
    • Dr. Geretovszky Zsolt, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Fizikai Intézetének egyetemi docense,
    • Ifj. Iván Szilárd festőművész,
    • Jakab Attila, a Maros Művészegyüttes prímása,
    • Jankovics Anna, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház színművésze,
    • Kácsik Jenő harsonaművész, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar címzetes szólamvezetője,
    • Kárász Eszter drámapedagógus, énekes, bohócdoktor, a Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány tagja,
    • Kirejko Dmitrij Taraszovics balettművész, a Magyar Nemzeti Balett tánckari művésze, a Magyar Nemzeti Balettintézet balettmestere,
    • Kocsisné Dőri Julianna nyugalmazott óvodapedagógus,
    • Kovács Gábor, a Tatabányai Szakképzési Centrum Kereskedelmi, Vendéglátó és Idegenforgalmi Technikum és Szakképző Iskola szakoktatója,
    • Dr. Medvegy tibor, a Pannon Egyetem Mérnöki Karának egyetemi adjunktusa,
    • Molnár Éva, a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus igazgatója, művészeti vezetője és karnagya,
    • Násztorné Réczey Éva, a Magyar Táncművészeti Egyetem Nádasi Ferenc Gimnáziuma és Kollégiumának tanára,
    • Oláh Gábor, a Baptista Központi Énekkar karnagya,
    • Ötvös Éva színművész
  • Papp Melinda bábszínész, a pécsi Bóbita Bábszínház igazgatóhelyettese,
  • Pataki Beatrix orvosdiagnosztikai képalkotó analitikus, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Orvosi Képalkotó Klinikájának ápolásszakmai igazgatóhelyettese,
  • Dr. Poór Péter, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara Biológia Intézetének egyetemi docense,
  • Riba András László történész, a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Levéltár levéltár és szakmafejlesztési igazgatója,
  • Rónyai László, a Nemzeti Művelődési Intézet Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Igazgatóságának igazgatója,
  • Stock Johanna kulturális szervező, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének irodavezetője, a Mesterségek Ünnepe Fesztivál szakmai szervezője,
  • Stubendek Katalin, a Pécsi Nemzeti Színház színművésze,
  • Szabó Andrásné, a Szolnoki Szakképzési Centrum Baross Gábor Műszaki Technikum és Szakképző Iskola nyugalmazott igazgatója,
  • Tálas Ágnes Judit népi gyermekjáték- és néptáncoktató, óvodapedagógus,
  • Tavasziné Tüske Katalin, a Csurgói Gondozási Központ volt vezetője,
  • Toldi István mesemondó, a népművészet mestere,
  • Tóth Antal, a Nemzeti Énekkar énekkari menedzsere,
  • Tóth Csilla Mónika, a Széchenyi István Egyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár igazgatója, az Egyetemi Könyvtárigazgatók Kollégiumának elnökhelyettese.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 557
17 007
113
8 éves a felvétel, de még mindig aktuális, nagyon....


Emlékszem rá, hogy az a sz*házi Balogh visszakérte tőle a díjat. Benne volt annyi becsület, hogy visszaadja, ne okozzon kellemetlenséget a "tábornak", Baloghban nincs/nem volt ennyi becsület. Szaniszló azóta jól el is tűnt/tüntették a közéletből.

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 434
33 947
113
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: fip7 and Pogány