A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 411
84 268
113
gGGgZQuGLFYkQz87xcyIHd6ArXRL8BxNDLX_i0paHdk76YN4Y5SuOrxs7gE34lyxQaediN9iuujTl9mNDk7FwJAi.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 148
58 266
113
Egy állam sem működik kormány nélkül. Van e baj? Persze, hogy van, egy szóval sem mondom, hogy nincs, látom én is. De az sem működik, hogy minden is szar, mert ez sem igaz. Az, hogy a NER lop, az meg olyan dolog, hogy az ellenzék folyamatosan ezt harsogja, de ez sem igaz abban a formában ahogy ezt ők állítják. Az egyszerűen nem igaz, hogy "mert a ner mindent ellop". Ezt már számtalanszor kitárgyaltuk itt is, ha ez igaz lenne, akkor egy buznyákot nem költöttek volna semmire, ez pedig tény szerűen nem igaz.

Az meg sajnos igaz, mert ezt innen látom, hogy sajnos valóban nem szabad megengedni, hogy az a nyugaton oly divatos szellemiség, amit hívhatunk woke-nak is, betegye a lábát az országba. Aki nem érti, hogy nem azzal van a baj, ha a fülöp-szigeteki leellenőrizhető, vendégmunkás fix időre bejön bárhova, hanem azzal ha teljesen ismeretlen, leellenőrizhetetlen, emberek a zöldhatáron át, besétálhatnak, annak az esélye nélkül, hog yutána ki tudod őket rakni. Aki nem látja, hogy ez két különböző eset, és összemossa azzal, hogy "de hát már így is van itt százerez migráns" az hülye, már bocs. Tényleg megnézném, hog ymi történne, ha MP nyerne 2026-ban, mit gondolna, mondjuk egy fél évvel később az a 30% tömeg (persze akkor má rannál is több lenne)? Hogyan lehetne nekik eladni, hogy nem, nem lesz attól pénzügyileg jobb nekik, hogyha valaki nagy arccal kijelenti, hogy ő tudja a megoldást, el kell venni a NER lovagoktól. A baj az, hogy azokat a lépéseiket amiket megtennének, például annak a bizonyos ellenőrizetlen és kirakhatatlan migárnstömegnek a 25%-át átvennék aki ma beözönlik Ny Európába, nem lehetne visszafordítani. Örökre ott maradna a probléma a nyakunkon.

Mellesleg csak egy gondolatkísérlet: Tegyük fel, hogy 2026-ban nyer MP, és másnap letartóztattatja a Mészárost, és elkobozza az összes gazdasági érdekeltségét. Szerinted másnaptól mi történne azokkal az emberekkel akik eddig nála dolgoztak, plusz akik valamilyen formában beszállítottak neki? Tényleg megérné?
Ne gyere itt érveléssel!
Itt minden szar, mindent ellopnak!
Közben itt vagyok Keszthely és Badacsony között: Kávéház, strand, kocsmasor, parkolók tele magyar vendégekkel.
Régebben itt aug 20 után már halotti csend volt.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 300
4 723
113
Ne gyere itt érveléssel!
Itt minden szar, mindent ellopnak!
Közben itt vagyok Keszthely és Badacsony között: Kávéház, strand, kocsmasor, parkolók tele magyar vendégekkel.
Régebben itt aug 20 után már halotti csend volt.
Régebben nem volt jellemző, hogy 2,5 hónapon keresztül, még szeptember 8-án is 30 fok felett legyen a hőmérséklet.
Ezen kívül sokan célzottan a szezon után mennek nyaralni, mert csak erre futja nekik, és még az időjárás, víz hőmérséklet is kedvező.
Egyébként ezt a "tele magyar vendégekkel" dolgot beszéld meg Nagy Mártonnal, mert ő nem így látja, kevesli a fogyasztást!


A lényeg:
Az átlag alatti jövedelemmel rendelkezőknek nincsenek megtakarításaik, náluk a reálbér-emelkedés azonnali fogyasztásként kéne hogy megjelenjen, de egyelőre nem jelenik meg. „Mintha a középréteg és az átlag alatti jövedelműek még óvatosabbá váltak volna.” Az erős „óvatossági motívum” a lakosság félelmét tükrözi, ami érthető a kívülről jövő válságok miatt. Az óvatossági motívum fennmaradása pedig rossz.

Véleményem szerint pedig az óvatosság nem véletlen.
Az elinflált megtakarításokat most próbálják az emberek visszatölteni. És persze az óvatossági motívum sem elsősorban kívülről jön. Lehet még jópár új adónem a tarsolyban, a költségvetési lyukakat betömködni, amikre nem árt felkészülni.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 795
15 813
113
#per
Ettől nem esnék el - anno az olaj bezuhanasa utan (8-10 éve?) az akkori es, ement ($400B?) orosz devizatartalek par ev alatt a fele ala zuhant, annyiba került a rub

el megtamasztasa. A másik, hogy mivel alig jut dollarhoz, a rubelt megtamasztani csak MASBAN tartva lehet, ugyi. ;)
Szia.
Infóra lenne szükségem.
  • Gilbert Keith Chesterton.
  • Julius Evola.
  • Martin Heidegger.
, mennyire elismert szerzők feléd?

( No offense! Only info.)
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 456
10 436
113
#per



Szia.
Infóra lenne szükségem.
  • Gilbert Keith Chesterton.
  • Julius Evola.
  • Martin Heidegger.
, mennyire elismert szerzők feléd?

( No offense! Only info.)
Az elsőről hallottam többször katolikus témában, de nem olvastam konkrétan. Heidegger szerintem mindenhol tananyag filozofiabol. A középsőt nem ismerem, a név talán mintha ismerosen hangozna...? :oops:
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 795
15 813
113
Az elsőről hallottam többször katolikus témában, de nem olvastam konkrétan. Heidegger szerintem mindenhol tananyag filozofiabol. A középsőt nem ismerem, a név talán mintha ismerosen hangozna...? :oops:
Köszönöm.
Azért kérdeztem mert ezen szerzők érdekes dolgokat is feszegetnek, csak nem tudom mennyire lehet komolyan venni őket.
Pl az usa szerepe a szovjet nehézipar létrehozásában, stb
De akkor nem kóklerek a szerzők.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 349
30 662
113
A középsőt nem ismerem
A legismertebb gondolkodó, filozófus író tradicionalista és talán a metafizikai terén. Heidegger meg egy igen jelentős teológus-filozófus.
Pl az usa szerepe a szovjet nehézipar létrehozásában, stb
Erre jó kiindulási pont [de több cikk is található a témában]:
https://books.openedition.org/irhis/1916
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 795
15 813
113
A legismertebb gondolkodó, filozófus író tradicionalista és talán a metafizikai terén. Heidegger meg egy igen jelentős teológus-filozófus.

Erre jó kiindulási pont [de több cikk is található a témában]:
https://books.openedition.org/irhis/1916
Igen ezekben túrkálok.
Érdekes dolgok ám, nagyon érdekesek!
A második vh-s HK alublokk mellbetaposott rendesen.
Lényeg hogy nem zugfirkászok irományai.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 863
16 122
113
Jól érzem, hogy ezek szerint jövőre Matolcsy miniszter lesz?


"Egy ilyen gazdasági akciótervnek előfeltétele az összehangolt gazdaságirányítás.
Minél többet hallgatjuk a jegybankelnök urat, annál inkább az az érzésünk, mintha ezzel ellentétes irányba haladnánk, de ez csak a látszat. Valójában jó ütemben haladunk egy összehangolt gazdaságirányítási rendszer felé.

Kell egy Erhard, aki korábban Matolcsy György volt, amíg el nem ment jegybankelnöknek, aki a gazdasági- és a költségvetési eszközöket egyszerre kézben tartó gazdasági csúcsminiszter, és ezt a cselekvési programot le tudja vezényelni. Ennek az embernek a személye összefügg azzal, hogy a március 1-jén sajnálatos módon bekövetkező jegybankelnöki szék megürülése milyen döntésekre sarkallja a kormányt. Nyilvánvaló, hogy aki odamegy, az nem lehet ez a csúcsminiszter, hogy egyenesen beszéljek. Az egyik gazdasági csúcsminiszter, a másik pedig jegybankelnök lesz."
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 795
15 813
113
Nem csak VH előtt. Nézz utána, hogy milyen szerszámgépekkel szerelték fel annak idején a frissen alapított kamaz autógyárat :rolleyes:
Most ott járok hogy nagyipari minőségi alugyártás, megmunkálás, 20k+ US vendégszakmunkás.
Anthony Ciryl Sutton.
Military aid to the Sovietunion.
"Gorkij" gyár.
Sztálingrádi "Dzserzinszkij" gyár.
Stb...
Kemény.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 456
10 436
113
A legismertebb gondolkodó, filozófus író tradicionalista és talán a metafizikai terén.
Na az biztosan nem Evola.
Rakerestem es egy lelkes fasisztat latok, az olasz faji torvenyek lelkes hirdetojet, aki mellesleg a nemet SD ugynoke volt. Igy mar ertem, miert volt mindossze halvanyan ismeros a neve... Thanks but no, thanks.

Heidegger meg egy igen jelentős teológus-filozófus.
Ahogyan irtam, szerintem mindenhol tanitjak. Ami erdekes lehet sokaknak manapsag tole, az a bizonyos autentikus letezes versus a tarsadalmi nyomas-elvarasok szerinti eletmodok kozti kulonbseg.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 740
113
Most ott járok hogy nagyipari minőségi alugyártás, megmunkálás, 20k+ US vendégszakmunkás.
Anthony Ciryl Sutton.
Military aid to the Sovietunion.
"Gorkij" gyár.
Sztálingrádi "Dzserzinszkij" gyár.
Stb...
Kemény.

Lehet, hogy így volt lehet, hogy nem.
Azért én a nyugati, főleg filozófus forrásokat erős fenntartásokkal kezelném.
Annyi biztos, hogy a németek megvadulása után sok féle USA segítséget kaptak. De alapvetően a nehéz jármű és lőszer gyártásban pont nem voltak rájuk szorulva lényegében semmilyen szinten.
Ennek meg pont az volt az oka, hogy már a háború előtt korszerű nyugati gépeket szereztek be a szovjet nehézipar megteremtéséhez.
De ennek semmi köze ennek a topiknak a témájához :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 373
33 804
113
Ne gyere itt érveléssel!
Itt minden szar, mindent ellopnak!
Közben itt vagyok Keszthely és Badacsony között: Kávéház, strand, kocsmasor, parkolók tele magyar vendégekkel.
Régebben itt aug 20 után már halotti csend volt.
A múlt hétvégen képzeld el, tele NERelték a Dunakanyart, motorcsónakok lepték el a vizet, vizisíeltek, autókkal közlekedtek a zemberek...szerintem csúnya dolgok jönnek, mindeki elővette a párnacihából a megtakarításait, hétvégére vett egy motorcsónakot meg vizisícuccot, kajakot, meg kenut, majd jó nagy bukóval eladják, vagy elviszi a bank...gyanítom ez valami "haláltánc" lehet mint a dunavirágzás, vagy szimpa #úgyismeghalunmindenszar hozzáállás...ilyet utoljára a Dekameronban olvastam....meg brit tudósoktól...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 028
95 572
113
Jól érzem, hogy ezek szerint jövőre Matolcsy miniszter lesz?


"Egy ilyen gazdasági akciótervnek előfeltétele az összehangolt gazdaságirányítás.
Minél többet hallgatjuk a jegybankelnök urat, annál inkább az az érzésünk, mintha ezzel ellentétes irányba haladnánk, de ez csak a látszat. Valójában jó ütemben haladunk egy összehangolt gazdaságirányítási rendszer felé.

Kell egy Erhard, aki korábban Matolcsy György volt, amíg el nem ment jegybankelnöknek, aki a gazdasági- és a költségvetési eszközöket egyszerre kézben tartó gazdasági csúcsminiszter, és ezt a cselekvési programot le tudja vezényelni. Ennek az embernek a személye összefügg azzal, hogy a március 1-jén sajnálatos módon bekövetkező jegybankelnöki szék megürülése milyen döntésekre sarkallja a kormányt. Nyilvánvaló, hogy aki odamegy, az nem lehet ez a csúcsminiszter, hogy egyenesen beszéljek. Az egyik gazdasági csúcsminiszter, a másik pedig jegybankelnök lesz."
Nagyon rosszul érzed,

Varga és Nagy miniszteriumát összevonják, Az egyik csucsminiszter lesz, a másik jegybankelnök.

Matolcsy mind a kettővel összeférhetetlen. Anno miniszterként Vargával sem tudott együttdolgozni, ezért volt Varga anno kancelláriaminiszter, a viták miatt le kellett venni a pénzügyi vonalról. Nagy egy ideig tudott az MNB-ben Matolcsynak dolgozni, de annak is még ott végeszakadt.