• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 702
25 852
113
Az oroszok kezdték terjeszteni ezt az álhírt - lehet, hogy meg akarták belpolitikailag keseríteni a szerb kormánynak a Rafale-vásárlást

Mondja egy 404isztáni oldal....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 402
33 839
113
Szerb-iráni közeledés
 
  • Hűha
  • Szomorú
Reactions: enzo and megazez

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
427
2 161
93
Azért az nagyon durva lenne, ha pont oroszoktól ajándékba kapott gépeket adnának át az ukránoknak.
Nem túl valószínű.

Amíg a Rafikat legyártják nekik, kiképzik a pilótáikat, a karbantartókat, kiépítik az infrát, letárgyalják a rakéta fegyverzetet és legyártják nekik, illetve a gépekkel elérik a bevethetőséget az hány évükbe fog telni? 8? 10? 12?
Ennyi ideig nem fognak megválni a 29-esektől, mert nem fogják megkockáztatni, hogy légierő nélkül maradjanak. Főleg úgy nem, hogy már szinte mindenre a Harmadik Nagy Csörte árnyéka vetül.

Az ukrán háború már régen lezárt ügy lesz, mire a szerbek a 29-eseket felkínálják eladásra bárkinek is.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 215
8 055
113
Nem túl valószínű.

Amíg a Rafikat legyártják nekik, kiképzik a pilótáikat, a karbantartókat, kiépítik az infrát, letárgyalják a rakéta fegyverzetet és legyártják nekik, illetve a gépekkel elérik a bevethetőséget az hány évükbe fog telni? 8? 10? 12?
Ennyi ideig nem fognak megválni a 29-esektől, mert nem fogják megkockáztatni, hogy légierő nélkül maradjanak. Főleg úgy nem, hogy már szinte mindenre a Harmadik Nagy Csörte árnyéka vetül.

Az ukrán háború már régen lezárt ügy lesz, mire a szerbek a 29-eseket felkínálják eladásra bárkinek is.

A magyar adatokat neztem: a 14 gép 2006 március és 2007 december között érkezett és 2008 decemberben adtak először légvédelmi készültséget. A 29-eseket 2010 elején vonták ki.
Persze voltak akik máshogy csinálták, a szlovákok két évvel hamarabb oda adtak mindent, mielőtt megjőttek volna az F-16-osok.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
427
2 161
93
A magyar adatokat neztem: a 14 gép 2006 március és 2007 december között érkezett és 2008 decemberben adtak először légvédelmi készültséget. A 29-eseket 2010 elején vonták ki.
Persze voltak akik máshogy csinálták, a szlovákok két évvel hamarabb oda adtak mindent, mielőtt megjőttek volna az F-16-osok.
Még egy adalék:

"Szerbia F3-as konfigurációban vásárolja meg a gépeket, 2029-ig leszállítva, és a vételár nem tartalmazza a fegyverzetet, például a rakétákat és a bombákat – közölte a La Tribune francia lap".

Variációk:

1. Ha a magyar párhuzamot alkalmazzuk (ami lehet, hogy fals) akkor 2029+2 év a 29-esek kivonása (2031).
Viszont a 29-es rohamosan veszít az értékéből (az ukrajnai háború + elavulás/amortizáció miatt is). Ha találnak rá vevőt (valami afrikai lepratelep formájában), akkor elképzelhető, hogy a beérkező Rafik ritmusában részletekben megválnak tőlük (én ezt preferálnám).

2. A szerbek dönthetnek úgy, hogy 12 Rafi nem elég és akkor párhuzamos üzemeltetés (12 Rafi+14 Mig 29-es több, mint 12 Rafi).
Nem vetném el ezt a variációt sem, lévén, hogy a horváth Rafikhoz képest dupla áron vették a saját gépeiket. Nem tudom, hogy ez sürgősségi felár volt-e (mert 2035-ig bezárólag háborúra számítanak Európában) vagy csak politikai (a szokásos dörgölőzésük a franciákhoz).
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 807
33 224
113
a horváth Rafikhoz képest dupla áron vették a saját gépeiket. Nem tudom, hogy ez sürgősségi felár volt-e (mert 2035-ig bezárólag háborúra számítanak Európában) vagy csak politikai (a szokásos dörgölőzésük a franciákhoz).
Az is közrejátszik abban, hogy dupla áron vették a horvátok hoz képest, hogy a horvátok használtat vettek
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 679
13 828
113

Witness: drámai ütemben fogy Görögország népessége

Sorra ürülnek ki a falvak Görögország-szerte. A gazdasági problémák évei után sok fiatal görög döntött úgy, hogy külföldre költözik, vagy késlelteti a családalapítást. A népességszám várhatóan bezuhan a következő évtizedekben, az ország nem bír a súlyos demográfiai válsággal.
...

A gazdasági válság még mindig érezteti a hatását​

Görögországban hivatalosan vége a mentőcsomagok korszakának, melyet kemény megszorító intézkedések és társadalmi felháborodás jellemzett. De a válság hatásai ma is érezhetőek. A munkanélküliségi ráta 11 százalék körül van. A fiatalok körében pedig a duplája ennek. A lakosság negyedét a szegénység fenyegeti, a jövedelemkülönbségek pedig a legnagyobbak között vannak az eurózónában.
...

Miniszteri szinten próbálják megállítani a népességfogyást Görögországban​

2023-ban a görög kormány minisztert nevezett ki a demográfiai válság kezelésére. Szofia Zaharaki azt mondta, hogy jelenleg ez a legnagyobb kihívás Görögország előtt. Az új minisztérium több intézkedést hozott, adójóváírásokat, és magasabb állami támogatást az újszülöttek után. A miniszter szerint azonban a pénzügyi ösztönzőket másféle támogatással kell kiegészíteni, például megfizethető lakhatással és jó gyerekellátó rendszerrel.
...

„Szeretem Görögországot, de már sohasem megyek vissza"​

Vissza Híoszba. Anasztázia étteremtulajdonos, és tisztában van a helyi közösségeket elpusztító problémákkal. 20 éve költözött a falujába, azóta a helyiek közel fele elment. Már csak négy gyerek van itt, az ő három gyereke és egy másik lány. Anasztázia így foglalta össze, hogy milyen helyzetben vannak a falvakban maradt utolsó gyerekek:

Egy gyereknek nagyon nehéz olyan helyen élni, ahol nincsenek barátai. Magányosnak, szomorúnak érzik magukat, és unatkoznak. Egyértelmű, hogy a gyerekek az iskola befejezése után el akarnak menni. Nincs számukra semmi érdekes a faluban. Tanulni akarnak, valahol máshol. Szülőként pedig helyes dolog ezt támogatni.
A kivándorlás volt a megoldás Anasztázia két vendégének, Nikosznak és Mariának. Híoszon születtek, de Baltimore-ba költöztek két évvel ezelőtt. A gazdasági válság vége és a kormány családtámogatási programja ellenére úgy érzik, hogy nincs jövőjük a hazájukban.

„Nehéz volt itt, reggeltől estik dolgoztunk, és alig jöttünk ki a pénzből. Most Amerikában élünk, és jobb, mint amilyennek képzeltük. Egy jobb jövőért dolgozunk, és sokkal jobban is alakul, mint reméltük. Szeretem Görögországot, ez a hazám. De akkor sem megyek vissza, ha megváltoznak a körülmények. Már sohasem megyek vissza" - mesélte Nikosz, felesége pedig így foglalta össze a tapasztalatait:


„Bár volt diplomám, nagyon sokáig voltam munkanélküli. Nem találtam munkát, aztán pincérnőként, pultosként kellett dolgoznom. Ezek is jó munkák, de nem ezért tanultam, és nem ilyen jövőben bírtam. Ha az ember 10-12 órát dolgozik, és nem keres elég pénzt, hogyan tud lakást venni és családot alapítani? Sehogyan."
...
"
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
823
2 286
93
A görögök akkora demográfiai zakóban vannak (a többi balkáni állammal együtt) , hogy kész csoda lesz ha túlélik a következő 20 évet háború nélkül a túlnépesedő szomszédos Törökország mellett. Személy szerint azt gondolom, hogy 1-2 évtized és a török ismét beteszi a lábát a balkán mélyére. Az egyetlen hadsereg ami az útjába áll jelenleg a görög. A többi egy forintot nem ér.
A görögöknél olyan egykor ezer fős falvak vannak tömegével amik az elmúlt 10 évbe vagy teljesen kiürültek vagy maradt ott 1-2 nénike. A városokban sem jobb sokkal...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 459
10 444
113

Witness: drámai ütemben fogy Görögország népessége

Sorra ürülnek ki a falvak Görögország-szerte. A gazdasági problémák évei után sok fiatal görög döntött úgy, hogy külföldre költözik, vagy késlelteti a családalapítást. A népességszám várhatóan bezuhan a következő évtizedekben, az ország nem bír a súlyos demográfiai válsággal.
...

A gazdasági válság még mindig érezteti a hatását​

Görögországban hivatalosan vége a mentőcsomagok korszakának, melyet kemény megszorító intézkedések és társadalmi felháborodás jellemzett. De a válság hatásai ma is érezhetőek. A munkanélküliségi ráta 11 százalék körül van. A fiatalok körében pedig a duplája ennek. A lakosság negyedét a szegénység fenyegeti, a jövedelemkülönbségek pedig a legnagyobbak között vannak az eurózónában.
...

Miniszteri szinten próbálják megállítani a népességfogyást Görögországban​

2023-ban a görög kormány minisztert nevezett ki a demográfiai válság kezelésére. Szofia Zaharaki azt mondta, hogy jelenleg ez a legnagyobb kihívás Görögország előtt. Az új minisztérium több intézkedést hozott, adójóváírásokat, és magasabb állami támogatást az újszülöttek után. A miniszter szerint azonban a pénzügyi ösztönzőket másféle támogatással kell kiegészíteni, például megfizethető lakhatással és jó gyerekellátó rendszerrel.
...

„Szeretem Görögországot, de már sohasem megyek vissza"​

Vissza Híoszba. Anasztázia étteremtulajdonos, és tisztában van a helyi közösségeket elpusztító problémákkal. 20 éve költözött a falujába, azóta a helyiek közel fele elment. Már csak négy gyerek van itt, az ő három gyereke és egy másik lány. Anasztázia így foglalta össze, hogy milyen helyzetben vannak a falvakban maradt utolsó gyerekek:


A kivándorlás volt a megoldás Anasztázia két vendégének, Nikosznak és Mariának. Híoszon születtek, de Baltimore-ba költöztek két évvel ezelőtt. A gazdasági válság vége és a kormány családtámogatási programja ellenére úgy érzik, hogy nincs jövőjük a hazájukban.

„Nehéz volt itt, reggeltől estik dolgoztunk, és alig jöttünk ki a pénzből. Most Amerikában élünk, és jobb, mint amilyennek képzeltük. Egy jobb jövőért dolgozunk, és sokkal jobban is alakul, mint reméltük. Szeretem Görögországot, ez a hazám. De akkor sem megyek vissza, ha megváltoznak a körülmények. Már sohasem megyek vissza" - mesélte Nikosz, felesége pedig így foglalta össze a tapasztalatait:


„Bár volt diplomám, nagyon sokáig voltam munkanélküli. Nem találtam munkát, aztán pincérnőként, pultosként kellett dolgoznom. Ezek is jó munkák, de nem ezért tanultam, és nem ilyen jövőben bírtam. Ha az ember 10-12 órát dolgozik, és nem keres elég pénzt, hogyan tud lakást venni és családot alapítani? Sehogyan."
...
"
Szomoru sztori ez, de ertheto. Ahogy mar sokszor irtam, a modern Gorogorszag ~190 evebol csaknem a felet csodben toltotte - nem csoda, ha a globalizacio bekoszontevel mindenki elmenekul. Az evszados oligarchareteg es a politikusmaffiajuk ott is tonkretette az orszagot. Nagy orszagok el tudnak uzemelni ugy, mert van eleg oszthato vagyon, nem mennek allandoan csodbe stb. Kicsik ezt nem tehetik meg, mert mennek a levesbe a vegen... kivancsi lennek, lesz-e es ha igen, mekkora lesz Gorogorszag mondjuk 50-100 ev mulva.
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
885
3 923
113
1726933325-1000006622.jpg

instagram-2024-09-21-baleset.jpg

https://n1info.rs/vesti/pet-ljudi-poginulo-u-nesreci-kod-kraljeva-ima-i-povredjenih/
https://pannonrtv.com/rovatok/kekfe...lesetben-kraljevo-mellett-koztuk-harom-gyerek

A szokásos "most kiküldjük a katonaságot a koszovói határra, hogy lássák milyen komolyak vagyunk" most szörnyű árat követelt. Lemondani a nagyf@szok közül persze senki sem fog ezúttal sem, mert a fotel melege fontosabb a felelősségnél.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 402
33 839
113
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 489
21 454
113
Magyarul - Albánia
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 402
33 839
113
  • Tetszik
Reactions: Ramzana and megazez

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 905
13 760
113
hát, lítium bányát nyitnak, azzal megvettek minden európai partnerséget.
Légtérrendészetre 12 darab legolcsóbb, szuperszonikus bármilyen kínai gép jó lett volna nekik, szerintem sokkal olcsóbban kijöttek volna. Koszóvó-i albánt kergetni meg jobb a török drón, sokkal.

A Lítium-nyereséget be is szedték ezennel "a Francba", és még a horvátoknak is elpasszoltak egy tucat használtat(csalinak ? ), amiből meg megépítik a saját újakat.
Tanulnunk kéne --üzletileg-- a francúzoktól, a magyar helyzethez illesztve!

A svédek így --is-- alapozták meg a(z éppen szertefoszló) jóléti társadalmukat a II. V-h alatti semlegességükkel!
A honvédelemre akkor költött pénzük és társadalmi erőforrásuk 100-szorosár aratták le a következő fél évszázadban!
Ez --a történelmi lehetőség-- marad ki nekünk éppen a most elszalasztott 14(+) év alatt!!! :(

.