[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 577
82 390
113
Egyértelmű szarkazmus. A hozzáértőknek, önkénteseknek tele van a hócipője azzal ami történik, de a lázadás óta óvatosabban fogalmaznak.
De miért? Oroszország az itteniek szerint olyan csudi jó hely, miért kell óvatosan fogalmazni?

(Oroszul nem tudok, így nem tudom az eredeti orosz bejegyzés szarkazmusát észrevenni, bokiból meg ennyire kritikus szarkazmust az itteni ténykedése alapján kinézni nagyfokú önbecsapás).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 412
84 277
113
De miért? Oroszország az itteniek szerint olyan csudi jó hely, miért kell óvatosan fogalmazni?

(Oroszul nem tudok, így nem tudom az eredeti orosz bejegyzés szarkazmusát észrevenni, bokiból meg ennyire kritikus szarkazmust az itteni ténykedése alapján kinézni nagyfokú önbecsapás).
Pedig direkt kiraktam a szmájlit, hogy érthetőbb legyen. :)
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 512
4 779
113
Akkor hogy ne csak nagyjából legyél tisztában vele: ezek a tömegpusztító fegyverek. ABV: atom, biológiai, vegyi, vagy ahogy Pogány is írta, NBC - nuclear, biological or chemical.

Amiből a biológiai és vegyi fegyverek bevetése és birtoklása ugye nemzetközi egyezmények alapján tiltott. Szóóóval azon véleményed hogy minden országnak ezekre lenne szüksége akinek nincs hááát na, izé....
Jol van ott a pont akkor nincs ABC fegyver.

Annyit irtam hogy fontosak a nagy hatotavolsagu fegyverek hagyomanyos toltettel olyan orszagoknak akik nem fenyegethetnek nuklearis fegyverekkel.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 542
16 981
113
Norvég politológus: Oroszország alábecsülése veszélyes hiba

Glenn Diesen szerint épp a háborúpártiak kicsinylik le Oroszországot. Mindenki más meg „oroszbarát”.

Volt német kancellár: Oroszország katonailag legyőzhetetlen, békére van szükség

Gerhardt Schröder a világ jelenlegi állásáról fejtette ki a véleményét.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 412
84 277
113
Vojennaka Prijomkama reggeli adása:

Votkinsz, Az orosz rakétagyártás központja


Votkinszk egy kis város Udmurtiában, ahol egy nagy ország nukleáris pajzsát kovácsolják. Évtizedek óta gyártanak itt interkontinentális ballisztikus és hadműveleti taktikai rakétákat. Az üzem története azonban jóval a rakéták gyártása előtt kezdődött. 265 évvel ezelőtt az Urál melletti erdőkben Shuvalov gróf erőfeszítései révén megjelent egy vasmű, amelytovább fejlődött és ma is Oroszországot szolgálja, továbbra is az ország vezető rakétagyártója.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 848
29 660
113
Én nem engedném be a sok alvó ügynököt a kamu családjukkal
Gondolom ahogy az ukránokat Seremetyevón, úgy őket is azért előzetesen megszűrik. Plusz ismerve az orosz bürokráciát, csak egy dolog, hogy te a költözés mellett döntesz, de mire minden papírt, engedélyt meg egyebet megkapsz, addigra lehet még az asszony is megkopaszodik :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 412
84 277
113
Gondolom ahogy az ukránokat Seremetyevón, úgy őket is azért előzetesen megszűrik. Plusz ismerve az orosz bürokráciát, csak egy dolog, hogy te a költözés mellett döntesz, de mire minden papírt, engedélyt meg egyebet megkapsz, addigra lehet még az asszony is megkopaszodik :D
Múltkor(néhány hete) panaszkodottt egy ukrán nő, hogy nem engedték be mert Kirill Bugyanov volt kitetoválva a vállán. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 957
56 185
113
Én nem engedném be a sok alvó ügynököt a kamu családjukkal


Hát,manapság már nem olyan egyszerű ügynöknek lenni,szerintem az Orosz szolgálatoknak gyerekjáték benézni a nyugati, illetve bármilyen ország eü,tb, fogàszat,mittomén oktatás,könyvtár,autóklub,gym,gfb,stb nyilvántartásaiba,pár kattintással kiderül, hogy gyerekkorától hová járt suliba,ki volt az orvosa,milyen kocsijai voltak,hol dolgozott,stb,nem hinném,hogy a hivatalos,állami átvilágításon sokan átcsúsznak,főleg nagy családosok,akik hegesztőnek,vájárnak,autőszerelőnek,stb mennek ki.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 306
11 166
113
Hát,manapság már nem olyan egyszerű ügynöknek lenni,szerintem az Orosz szolgálatoknak gyerekjáték benézni a nyugati, illetve bármilyen ország eü,tb, fogàszat,mittomén oktatás,könyvtár,autóklub,gym,gfb,stb nyilvántartásaiba,pár kattintással kiderül, hogy gyerekkorától hová járt suliba,ki volt az orvosa,milyen kocsijai voltak,hol dolgozott,stb,nem hinném,hogy a hivatalos,állami átvilágításon sokan átcsúsznak,főleg nagy családosok,akik hegesztőnek,vájárnak,autőszerelőnek,stb mennek ki.
Ha nem viszik túlzásba az akadékoskodást, packázást, akkor a betelepülők további családokat húzhatnak magukkal.
Kiürül Skócia....
:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 412
84 277
113
Múltkor(néhány hete) panaszkodottt egy ukrán nő, hogy nem engedték be mert Kirill Bugyanov volt kitetoválva a vállán. :)
Seremetyovo- filtrációs központ.
photo_2024-08-28-3.54.08-pm.jpeg
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 795
15 818
113
Tokiót napalmmal szórták meg, és az önmagában pusztítóbb volt bármelyik atomtámadásnál, és majdnem olyan pusztító volt, mint a Hirosimára és Nagaszakira ledobott atombombák együttvéve.
Germánok Budapesti termitezései is a feledés jótékony homályába vesznek...
Ivánra dobálták, de előtte a lakosságot bezárták. Csak " cigányok".
Bécset, Prágát,stb már nem romboltatták le, vajon miért?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 916
35 132
113
Germánok Budapesti termitezései is a feledés jótékony homályába vesznek...
Ivánra dobálták, de előtte a lakosságot bezárták. Csak " cigányok".
Bécset, Prágát,stb már nem romboltatták le, vajon miért?

Nem tudom, erről nem hallottam eddig, mármint termitről meg bezárt lakosokról. Az tény, hogy Bp-ből csináltatott a Führer Festungot, nem pedig Bécsből.