[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Még annyit nekem senki nem adott magyar állampolgárságot. Én soha nem mondtam le a magyar nemzethez valü tartozás jogáról. Magyar voltam, annak születtem, és remélem magyarként fogok megdögleni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 965
113
<blockquote rel="blogen">Ez a lenézés nem függ össze azzal, hogy lépten nyomon összekeverik őket a cigányok mélyebb rétegeivel?
Ők is lenézik a magyarokat. Nem itt alakul ki. Már így jönnek.
</blockquote>

Ahha, akkor megvan hogy az az indiai ork képű TMK mérnököcske vagy mi miért nem köszönt vissza soha nekem.
Megpályázott indiából egy állást hozzánk anno, leányvállalat aleányvállalathoz. Itt van kb 4 éve a cégemnél. Csak angol megy, magyar nuku. De ez nem is érdekes mert ez legyen a kollegái gondja. Viszont kb egy jó évig próbálkoztam vele anno köszönés terén, illedelmes előre köszönve ,magyarul. Semmi reakció nem volt vissza, még egy büff se, aztán meguntam, azóta ha szembe jön velem inkább vágok egy fintort, olyan jézusmáriamilyengibbonfajzatez félét. Most már kicsit megszeppenve skubizik ha meglát. :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Szerintem egy durva ötlet.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/munkaugy/nincs_tobb_munkaskez_gyorben.236023.html

Én még mindig nem értem, hogy miért nem tudnak -legalább részben- elszakadni Győrtől és attól a keskeny nyugati sávtól. Jobban megéri Borsodból vinni embert, 3 hónapig tanítani, majd fél év múlva újra ugyan ezt eljátszani, mint Borsodba (vagy más országrészbe) telepíteni a termelés egy részét?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Infrastruktúra. Integrált ipari termelési rendszer. Egy audiba kell egy kormány, akkor a szomszédos Thyssen-Krupp gyár 1.5 órával az igény utan kell szallitsa azt a szomszéd gyárba. Raktározás minimális. Mindent just in time.

Amúgy pl. Pont a Thyssen a Jászságba is telepit gyárat, nagyon rendes hazafias emberek vannak a felső vezetésben az itteni leányban, és a német helytartók is korrektek. Komoly lobbi volt azért a cégben, hogy ne Győr melle telepuljon az új gyaruk.

(Korábban dolgoztam már veluk.)
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 245
113
Még annyit nekem senki nem adott magyar állampolgárságot. Én soha nem mondtam le a magyar nemzethez valü tartozás jogáról. Magyar voltam, annak születtem, és remélem magyarként fogok megdögleni.

Nyugi! Szerintem nem csak én tartalak többre titeket h.túli magyarokat mint néhány mo-i balost...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
@rumcajsz egyet értünk , remélem hamarosan a fejekben itt is rend lesz. Lehet van jó pár jelenlegi Magyarországterültén született magyar államporgásággal rendelkező ember ,de kevésbé magyar mint a határon tuliak, ott magyarnak lenni mindennapos küzdelem , nem ingyen adják.
"turbo magyar"-nak lenni már szégyen ? Na ez a szégyen ! ! Én sokat voltam külföldön a sport miatt válogatottal is , nehogy már na..........
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="Veér István">Minden bizonyos életkort betöltött büntetlen előéletű magyar állampolgár szavazhasson, ha a regisztrációs díját befizeti.

Így nem szól bele, aki szarik az egészre, mert úgyis mindegy, ez egy vagyoni és intelligencia szerinti cenzus is, és könnyű szabályozni, nyilvántartani, ellenőrizni. Csak a díj értékének megállapítása a nehéz kérdés.

Mellesleg a határon túliakra fúni a legpondróbb dolgok egyike, és ha nem érted miért, az külön szomorú.
Ez sem jó. Más is kifizetheti a pénzt :(</blockquote>

Ráadásul akkor ténylegesen megvalósulhat a pénzért bárkire szavazó "öntudatos" honpolgár - törvényesen!!</blockquote>

Ezért írtam, hogy az összeg megválasztása a nehéz probléma.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Elég nagy probléma hogy idegenek döntenek a magyarországiak sorsa felől. Inkább hiszek egy magyar roma hűségében Magyarország iránt, hisz ami itt folyik az ő bőrére, az ő családja kárára folyik az ő háza dől romba, mint egy határontúli akárki esetében aki miután beleköpött a Magyarországiak közé hazamehet Romániába vagy Szlovákiába és elterülhet a kanapéján.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Elég nagy probléma hogy idegenek döntenek a magyarországiak sorsa felől. Inkább hiszek egy magyar roma hűségében Magyarország iránt, hisz ami itt folyik az ő bőrére, az ő családja kárára folyik az ő háza dől romba, mint egy határontúli akárki esetében aki miután beleköpött a Magyarországiak közé hazamehet Romániába vagy Szlovákiába és elterülhet a kanapéján.

Ilyenek után lehet csodálkozni a kedves balliberális, liberális, baloldali vagy bánom is én minek nevezett társaiddal együtt, hogy az ország jókora része leúsztatna a nagy folyón...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Elég nagy probléma hogy idegenek döntenek a magyarországiak sorsa felől. Inkább hiszek egy magyar roma hűségében Magyarország iránt, hisz ami itt folyik az ő bőrére, az ő családja kárára folyik az ő háza dől romba, mint egy határontúli akárki esetében aki miután beleköpött a Magyarországiak közé hazamehet Romániába vagy Szlovákiába és elterülhet a kanapéján.

Nem hazudtoltad meg magad.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
<blockquote rel="panoz">Elég nagy probléma hogy idegenek döntenek a magyarországiak sorsa felől. Inkább hiszek egy magyar roma hűségében Magyarország iránt, hisz ami itt folyik az ő bőrére, az ő családja kárára folyik az ő háza dől romba, mint egy határontúli akárki esetében aki miután beleköpött a Magyarországiak közé hazamehet Romániába vagy Szlovákiába és elterülhet a kanapéján.

Ilyenek után lehet csodálkozni a kedves balliberális, liberális, baloldali vagy bánom is én minek nevezett társaiddal együtt, hogy az ország jókora része leúsztatna a nagy folyón...</blockquote>

Na, az ilyen baromságai miatt tettem őt a trolltartóba.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Elég nagy probléma hogy idegenek döntenek a magyarországiak sorsa felől. Inkább hiszek egy magyar roma hűségében Magyarország iránt, hisz ami itt folyik az ő bőrére, az ő családja kárára folyik az ő háza dől romba, mint egy határontúli akárki esetében aki miután beleköpött a Magyarországiak közé hazamehet Romániába vagy Szlovákiába és elterülhet a kanapéján.

Magyarország jó vagy rossz sora a határon túlit is éppúgy érinti mint a határon belülit. Ha jólmegy az ország szekere akkor kedves lakóhelyünk politikusai se fognak hepciáskodni, mert látják, hogy nem egészséges szítani a tüzet. Ezen kívül nem kell úgy tekinteni a határontúliakra, mint holmi ingyenélőkre akik csak a segélyt meg a támogatást várják. Hidd el hozzáteszik ők a magukét (láttál már Magyarországon dolgozó erdélyi mezőgazdasági munkást vagy kárpátaljai kőművest?)
ahhoz, hogy Magyarország prosperáljon. Lehet, hogy nem olyan mértékben szolgálják a magyar államot munkájukkal, befizetett járulékaikkal mint mondjuk a közmunkás Lakatos-Kolompár Dezső a gyöngyösi Durindából, de azért igyekeznek. Az én falumból pl legalább 150 munkabíró férfi húzza az igát a határ túloldalán. Ha nem lenne a kettősállampolgárság intézménye ezek most a NAV elől spurizó fekete munkások lennének. Most bejelentett adófizető magyarok és ez a Te érdekeidet is szolgálja, noha állandó lakhelyük nem Magyarország. Ezek az emberek és hozzátartozóik barátaik biztos, hogy megfontolják a népszavazási kérdéseket és választásokat mert a játék az ő saját bőrükre és a keservesen eltartott családjukéra is megy. Ha Magyarország gazdagodik, stabilan áll a lábán nekik az kétszer olyan jó mint a született magyarországi nemzettestvérnek, mert amit nehezen kapsz meg arra sokkal jobban vigyázol.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
Elég nagy probléma hogy idegenek döntenek a magyarországiak sorsa felől. Inkább hiszek egy magyar roma hűségében Magyarország iránt, hisz ami itt folyik az ő bőrére, az ő családja kárára folyik az ő háza dől romba, mint egy határontúli akárki esetében aki miután beleköpött a Magyarországiak közé hazamehet Romániába vagy Szlovákiába és elterülhet a kanapéján.

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
A sógorok nagyon vissza akarnak nyomni pár zozót...

http://www.origo.hu/nagyvilag/20160815-osztrak-kancellar-szuksegallapot-menekultek.html