WPB Anders (Lengyelország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Mióta van beküldve az anyagom amit az Andersről csináltam? Esetleg de tényleg nagyon esetleg most már ezen hír apropóján is szerintem érdemes lenne legalább válaszolni. Köszöntem!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 409
113
"Ahogy már írtam, nem értek hozzá, de a légierő mellett ilyen "tankvadászokkal" szerintem meg lehetne "spórolni" az MBT-ket."

 

Sajnos nem.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
alfa74 said
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Lánctalpas könnyű páncélosokat venne Lengyelország
Érdekes, hogy ahol van rá akarat, ott pénz is van.Illetve arra van pénz, amire akarat is van.
Hát Lengyelo. GDP-je 4x annyi, mint a miénk... De amúgy a lengyelek valóban nem sajnálják a pénzt a katonaságra, tényleg teljesen más a hozzáállás is.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
silurusglanis said
Mióta van beküldve az anyagom amit az Andersről csináltam? Esetleg de tényleg nagyon esetleg most már ezen hír apropóján is szerintem érdemes lenne legalább válaszolni. Köszöntem!
Hagy jöjjön az a cikk !!!
sf-wink.gif
 

raeper

New Member
2012. október 3.
16
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Lánctalpas könnyű páncélosokat venne Lengyelország
Amit lengyelül PHO angolul PDH kitol magából az igen szerény. Távolból minden igen szépnek tűnik, de ez a holding egy politikai elfekvő, a szakemberek elpárologtak onnan. Ha javasolhatom, akkor inkább a Huta Stalowa Wola (most 75 éves állami cég) vagy a WB Electronics (magáncég) "termékeit" propagálnám, mert naggyon komolyak :)

És ezeket Igazi Mérnökök és igazi Szakmunkások alkották!

http://www.youtube.com/watch?v=O5ADBkRR1XE

http://www.youtube.com/watch?v=6uSiF5eXpSU
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: WPB Anders
khmmm... ez a könnyűpáncélos nagy ágyúval koncepció..... hmmm....
bár a 45 tonna...nem éppen pehelsúly...

de 32 lőszer?
védelem 25 mm-ig?
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: WPB Anders
Gondolom ezt is fel lehet rácsozni, mint a többit komulatív töltetek ellen. De van hozzá aktív védelem is,ahogy látom. Így azért a 25mm ,már elégnek tűnik!
Ne tévesszük össze a dolgokat! Ez nem tank. Az áttörésekre ott vannak a Leo-2-ek. Ezek lánctalpas PSZH-k, illetve légvédelmi és tűztámogató páncélosok.
A hasonló kategóriát képviselő járművek nagy része ugyan ezt tudja. Az ára azért érdekes lehet ,összehasonlítás képen. A honvédségünkre is rá férne valami hasonló, ha nem is pont ez!
Számomra mondjuk szimpatikus lenne ugyan az az összeállítás ,mint a lengyeleknél ( Rosomak + Anders).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: WPB Anders
Gratulálok, jó volt olvasni:)
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: WPB Anders
Jó a cikk és igen előremutató páncélos. Valahol volt linkelve, hogy az óceán túloldalán is kacérkodnak a "hybrid tank" gondolatával, amit számomra egy az egyben lefedett a cikkben említett típus. Ha jól belegondolunk, lassan nem igazán a páncél vastagsága számít már, inkább az önvédelmi rendszerek.
 

raeper

New Member
2012. október 3.
16
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: WPB Anders
Jó a cikk gratulálok! Bár polákként megjegyzem, hogy a cucc technológiai demonstrátor maradt még a prototípusig sem jutott el. A fejlesztő OBRUM nem konzultált a tervezéskor a lengyel HM-el, aki nem is fog rendelni belőle. De sebaj az építéskor megszerzett tapasztalat nem vész el, csak az új típust (proto) a BAE - val fogja a PHO (benne obrum) elkészíteni. Bár szerintem amihez a PHO hozzányúl....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Amikor megcsináltam a fordításokat, az elérhető infók mind azt állították, hogy a lengyelek rendelnek belőle a jövőben (sajna nem tudok lengyelül, ezért csak az angol nyelvű oldalakra hagyatkozhattam). Tegnap derült ki, hogy másképp lesz :)

Bár úgy gondolom, egy ennyire kiforrott fejlesztés kb. a mostani formájában is át fog menni a tenderen. Izgatottan figyelek, miként alakul ;)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
khmmm..hybrid tankot /GYHJ/ én linkeltem, igazából elméleti szinten még a dolog, de ami megfogott,hogy védettségben /súlyban az új számítások szerint majd nehézpáncélosnyi kell...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Végül is két példány van 120 és 30 mm toronnyal...

Ha tehdemó, akkor sem látok benne akkora rizikót. A fő vátozatnál (IFV) a fegyverrendszer és a motorral/hajtóművel nem lehet gond, mivel mindkettő már évek óta szolgál más platformokon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 861
113
Tényleg jó lett a cikk <a title="Profile" rel="nofollow">silurusglanis</a> írni is akartam emailt miután elolvastam csak jól elfelejtettem!
 

raeper

New Member
2012. október 3.
16
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: WPB Anders
A lengyel HM azért nem fogadta el, mert nem úszóképes a platform, ott meg sok a folyó... ez elég komoly áttervezést igénylő meló, ennek már 1-2 éve. Személy szerint én ebben a lengyel holdingban semmilyen fantáziát nem látok az igazán komoly szakemberek hiánya miatt. De hál Istennek a lengyel hadiipar egy még megmaradt része, amely elkülönült ettől a politikai elfekvő állami-szakszervezeti holdingtól istenesen izmosodik.

Silurusglanis ha érdekel nézd meg a youtube-on: hsw krab, hsw rak, hsw langusta, wb electronics ezek rendszeresített műkődő cuccok, vagy pár hónapon belül rendszeresítik őket.