[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Az ukranoknak szerintem egy lovesuk van. Ha nem sikerul a kovetkezo tamadassal atuto sikert elerniuk akkor nem biztos hogy moralisan lesz eleg erejuk egy masik tamadasra. Ebbol kifolyolag szerintem megfontoljak es felkeszulnek ra.
Akar egy honap is eltelhet addig.

Amugy a tobb tizezres kozak sereget nem kell rogton elhinni. A kozakok sem vagnak masert harcolni es ha lenne is akkor nem reklamoznak.
Azokat az embereket etetni kell ellatni ami hatalmas teher lenne minden egyes nap.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 572
113
http://www.youtube.com/watch?v=I1hiJKpccag

Ma éjjel 2-kor tortént a fogolycsere 37-37. Amint a videobol is látni, az onvédelmisek táborában civil foglyok is voltak(meg egy no is). Az ukrán diktatúra azokat is elfogja akik másképp gondolkodnak(nem ismerik el a puccsista új hatalmat) A kiszabadult ukrán katonák nyilatkoztak , hogy az onvédelmisek jól bántak veluk, napi 3x étkeztek...stb. A másikoldalon nem nagyon akartak nyilatkozni a bilincsbe vert emberek(onvédelmisek) akik kozott tobb civil is volt(politikai fogoly), mint az egyik mondta verték , kínozták oket az ukránok, még szukségletre se engedték oket....stb.
Még rengeteg politikai fogoly van ukrán bortonokben...

Még egy dolgot megjegyeznék az ukro szimpatizánsoknak. Volt "szerencsém" megismerkedni lvovi ukránokkal még a 90-es évek elején. Már akkor is pénzért eladták volna az anyjukat is, annak aki tobbet ad nekik. Legszivesebben eluldozték vagy likvidálták volna már akkor az osszes magyar lakost is Kárpátaljárol..... Úgyhogy téves az a kovetkeztetés, amit valaki írt korábban, hogy Janukovics alatt jott létre az ukrán nacionalizmus. Az ukrán nacionalizmus már a SZU szétesése után indult fejlodésnek.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 869
113
Tudjátok mit csinálnák az ukránok helyébe !
Vennék a jenkiktől pilótanélküli repcsiket és azzal vágnék oda a szakiknak.
Azok elől már menekülnének.
Mert ezzel a 70 évek szovjetes techinkával nem sokra mennek .
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 572
113
<blockquote rel="krokomach">Én nem is több tízezres Kozák sereget írtam.

Szo volt rola nem toled azt hiszem ) hogy 10-15 kozak mar ott van vagy uton, es ha kell akkor meg 20 000 tartalekban.

Erre irtam hogy ez igy vetites a szeparatistak reszerol.



</blockquote>

Az jóval korábban volt.

Így van ez , ha valaki nem koveti napi szinten az eseményeket.:)
 
D

danielblack

Guest
<blockquote rel="danielblack">Szerintem átütő támadás lesz ukrán részről :-(

Egységes irányítás alá vonták az ukrán egységeket, ha támadnak akkor osszehangolva tobb fronton . </blockquote>

Az eredményre értettem az átütőt. Nem arra, hogy egy ponton vagy ötbb fronton támadnak-e. Amúgy egyet értek. Most Harkovnál gyűjtik a nyugati technikával felszerelt egységeket. Lehet északi irányból söpörnek végig, miközben nyugatról beszorítják őket a jelenleg védekező egységek.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="Python">http://www.youtube.com/watch?v=I1hiJKpccag
téves az a kovetkeztetés, amit valaki írt korábban, hogy Janukovics alatt jott létre az ukrán nacionalizmus. Az ukrán nacionalizmus már a SZU szétesése után indult fejlodésnek.</blockquote>

Hát, tapasztalataim szerint "kissé" annál is régebbi.
Még 1973-ban repgépszerelő-inasként látogatást tehettünk a kiskunlacházi szovjet vadászezrednél. Érkezésünk után a tovaris major (őrgy. et.) bemutatta a kísérőinket, közte egy langalétrát, mint valamilyen Nyikoláj főhadnagyot. Az őrnagy még nem járt három lépésnél messzebb, mikor Ny. lehajolt hozzánk a majd két méteres magasságából, és nem éppen suttogva közölte: "Ja nyet Nyikoláj, ja Mikola, ja nyet ruszkij, ja ukrain!!!" (nem Ny. vagyok, hanem M., én nem orosz vagyok, hanem ukrán). Mondta ezt a szovjet hadsereg főhadnagy elvtársa a mellét döngetve!! Nekem ez minden korábbi (és későbbi) hivatalos vagy tanult szövegnél többet mondott a Szovjetúnióról és az ottani nacionalizmusról (ami szerintem lehet egészséges és elítélendő egyaránt, a kérdést az emberi élethez általa mutatott gyakorlati hozzáállás dönti el számomra).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 572
113
emel
Így van, volt akkor is , de a szovjet ideologia ezt elnyomta vagy igyekezett elnyomni , és nem volt a felszínen, de visszamehetunk akár Banderához is. Én sem azt írtam, hogy akkor keletkezett, hanem akkor kezdett nyíltan kibontakozni-fejlodni.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 198
113
Tudjátok mit csinálnák az ukránok helyébe !
Vennék a jenkiktől pilótanélküli repcsiket és azzal vágnék oda a szakiknak.
Azok elől már menekülnének.
Mert ezzel a 70 évek szovjetes techinkával nem sokra mennek .

Sokkal gyorsabban potyognának, mint a mostani Szu-25-ök. Még Manpads se kellene feltétlenül hozzá
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 869
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_12/Az-USA-uj-szankciokat-vezet-be-Oroszorszag-ellen-2041/

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_12/Putyin-Ukrajna-kulfoldi-erdekek-tuszava-valt-7923/

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_12/Putyin-hatastalanoknak-nevezi-az-EU-szankciokat-2941/

Elmondása szerint ezek eddig soha nem hozták a várt eredményeket, még a kis országokra vonatkozóan sem, nem is beszélve olyan államról, mint Oroszország.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 490
14 280
113
Jézusom mekkora arca van ennek az embernek a kb. semmire:

<b>Porosenko: a Krím visszatér majd Ukrajnához</b>
http://hu.euronews.com/2014/09/12/porosenko-a-krim-visszater-majd-ukrajnahoz
http://mandiner.hu/cikk/20140912_porosenko_krim_ukrajnahoz_fog_tartozni

"Ukrajna soha nem élvezett ilyen szintű támogatást Európában és a világban. <b>Udvariatlanság lenne, ha nem adnák meg nekünk az EU-tagság lehetőségét</b>"
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 490
14 280
113
Tudjátok mit csinálnák az ukránok helyébe !
<b>Vennék a jenkiktől pilótanélküli repcsiket </b>és azzal vágnék oda a szakiknak.
Azok elől már menekülnének.
Mert ezzel a 70 évek szovjetes techinkával nem sokra mennek .

Oszt miből?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 869
113
Oszt miből?

IMF pénzből

"Porosenko: a Krím visszatér majd Ukrajnához"

Persze csak akkor ha térdre kényszerítik szankciókkal
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Szép estét!
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_12/Az-USA-uj-szankciokat-vezet-be-Oroszorszag-ellen-2041/

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_12/Putyin-Ukrajna-kulfoldi-erdekek-tuszava-valt-7923/

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_12/Putyin-hatastalanoknak-nevezi-az-EU-szankciokat-2941/

Elmondása szerint ezek eddig soha nem hozták a várt eredményeket, még a kis országokra vonatkozóan sem, nem is beszélve olyan államról, mint Oroszország.

Teljesen mindegy mit csinál Oroszország, akkor is szankcionálják.
Csak politikai blöff a szankciók esetleges visszavonásának lebegtetése.
A cél az ország szétzilálása (malyd Kína és Irán), és itt a "demokrácia".
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Megint a magyar médiában történetesen a rádióban hallgattam ma délután 1 szakértő hölgyet. Ő szerint a vesztesek csak az oroszok lehetnek mert például az oroszok már hozzászoktak a nyugati joghurthoz és a finom sertéshúshoz, meg a sok gyümölcshöz ami most ugye nem lesz és a boltok üresek fognak lenni. Na meg hal sem lesz a boltokban stb.. A másik dolog hogy a nyugat meg meg sem fog rezdülni a válaszlépésektől. De ami legjobban tetszett az hogy a szakértő szerint Putyin környezetében lévő " DÚSGAZDAG OLIGARCHÁK" elégedetlenkednek a szankciók miatt és próbálják Putyint a jó útra téríteni.
Nos nekem az a véleményem hogy az az oligarcha aki nem tolja Putyin szekerét az holnap már nem az, a másik pedig az hogy ha tényleg dús gazdagok és nem ostobák akkor felismerik a csodás pillanatot amely az ölükbe hullott hogy a konkurens nyugati cégeket kilövik előlük és zavartalanul ruházhatnak be az érintett szektorba hiszen az eddig ott működő cégek megteremtettek egy fogyasztói réteget és kultúrát,amely továbbra is igényli azt a termékkategóriát. És szerintem a pl. a joghurt nem az a csúcskategória. Másrészt mivel az Oroszországon kívüli bankrendszer nem biztonságos, legjobb azt csak otthon elkölteni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 572
113
"De ami legjobban tetszett az hogy a szakértő szerint Putyin környezetében lévő " DÚSGAZDAG OLIGARCHÁK" elégedetlenkednek a szankciók miatt és próbálják Putyint a jó útra téríteni. "
Az a szakérto nincs képben a dolgokkal. Az oligarchák támogatást kapnak majd az orosz kormánytol. Akik keverik a szart Putyin ellen azok az orosz liberális erok.Ezért is marad Sztrelkov Moszkvában és nem tér vissza a Donbaszba. A tuzszunet a liberálisok befolyásának az eredménye. Sztrelkov mint mondta ,Moszkvában folytatja a harcot. Sok mindenben nem ért egyet Putyinnal, de támogatja ot mint a fegyveres erok legfobb parancsnokát.