[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
Igen, de mi a fenének? És miért 2?? Miért nem legalább 20, vagy 200?
Ukrajnának a wiki szerint van vagy 120 GRAD-ja. Inkább a mennyiséggel van bajom.
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Most szerintem a szakik célja a legjobban felvehető védekezőpozíciók megszerzése kiépítése a frontvonalon. Szerintem nagyon készülnek és számolnak ukrán támadással. Viszont volna egy kérdésem mert erről sehol nem olvasok szinte semmit, mi a helyzet a bekerített ukránokkal? Az orosz határ mentén Djakovónál, Luhanszk mellett, PEtrovszke mellett, Debalcsevó mellett 2 bekerítés is van. Igaz Debalcsevót frissen kerítettek be.

Az utolsót leszámítva hetek óta bekerítésben vannak, honnan van lőszerük élelmük, üzemanyaguk stb.

A szakiknak nem kellene minél gyorsabban felszámolni őket, a megszerezhető fegyverek reményében és, hogy csak a frontvonalra tudjanak figyelni a várható támadásra?

Köszönöm ha bárki hozzá tud tenni bármi infót ezekről az egységekről.
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Most olvasom elkezdődhet némi légierő kiépítés a szakiknál mert szereztek 5 db Yak-52-est bár azt, hogy honnan azt nem tudom.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 470
113
Most szerintem a szakik célja a legjobban felvehető védekezőpozíciók megszerzése kiépítése a frontvonalon. Szerintem nagyon készülnek és számolnak ukrán támadással. Viszont volna egy kérdésem mert erről sehol nem olvasok szinte semmit, <b>mi a helyzet a bekerített ukránokkal?</b> Az orosz határ mentén Djakovónál, Luhanszk mellett, PEtrovszke mellett, Debalcsevó mellett 2 bekerítés is van. Igaz Debalcsevót frissen kerítettek be.

Az utolsót leszámítva hetek óta bekerítésben vannak, honnan van lőszerük élelmük, üzemanyaguk stb.

<b>A szakiknak nem kellene minél gyorsabban felszámolni őket, a megszerezhető fegyverek reményében és, hogy csak a frontvonalra tudjanak figyelni a várható támadásra?</b>

Köszönöm ha bárki hozzá tud tenni bármi infót ezekről az egységekről.

De, viszont ha tényleg nincs élelmük/lőszerük, akkor minél tovább halasztják, annál egyszerűbb lesz.

Amúgy az elejével is egyetértek, simán Kurszk 2 lehet belőle az ukiknak (bár tudom, hogy ott elvileg a németek nyertek/szovjeteké volt a magasabb veszteség, mégis...)
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
<blockquote rel="vadani">Most szerintem a szakik célja a legjobban felvehető védekezőpozíciók megszerzése kiépítése a frontvonalon. Szerintem nagyon készülnek és számolnak ukrán támadással. Viszont volna egy kérdésem mert erről sehol nem olvasok szinte semmit, <b>mi a helyzet a bekerített ukránokkal?</b> Az orosz határ mentén Djakovónál, Luhanszk mellett, PEtrovszke mellett, Debalcsevó mellett 2 bekerítés is van. Igaz Debalcsevót frissen kerítettek be.

Az utolsót leszámítva hetek óta bekerítésben vannak, honnan van lőszerük élelmük, üzemanyaguk stb.

<b>A szakiknak nem kellene minél gyorsabban felszámolni őket, a megszerezhető fegyverek reményében és, hogy csak a frontvonalra tudjanak figyelni a várható támadásra?</b>

Köszönöm ha bárki hozzá tud tenni bármi infót ezekről az egységekről.

De, viszont ha tényleg nincs élelmük/lőszerük, akkor minél tovább halasztják, annál egyszerűbb lesz.

Amúgy az elejével is egyetértek, simán Kurszk 2 lehet belőle az ukiknak (bár tudom, hogy ott elvileg a németek nyertek/szovjeteké volt a magasabb veszteség, mégis...)</blockquote>

<blockquote rel="vadani">Most szerintem a szakik célja a legjobban felvehető védekezőpozíciók megszerzése kiépítése a frontvonalon. Szerintem nagyon készülnek és számolnak ukrán támadással. Viszont volna egy kérdésem mert erről sehol nem olvasok szinte semmit, <b>mi a helyzet a bekerített ukránokkal?</b> Az orosz határ mentén Djakovónál, Luhanszk mellett, PEtrovszke mellett, Debalcsevó mellett 2 bekerítés is van. Igaz Debalcsevót frissen kerítettek be.

Az utolsót leszámítva hetek óta bekerítésben vannak, honnan van lőszerük élelmük, üzemanyaguk stb.

<b>A szakiknak nem kellene minél gyorsabban felszámolni őket, a megszerezhető fegyverek reményében és, hogy csak a frontvonalra tudjanak figyelni a várható támadásra?</b>

Köszönöm ha bárki hozzá tud tenni bármi infót ezekről az egységekről.

De, viszont ha tényleg nincs élelmük/lőszerük, akkor minél tovább halasztják, annál egyszerűbb lesz.

Amúgy az elejével is egyetértek, simán Kurszk 2 lehet belőle az ukiknak (bár tudom, hogy ott elvileg a németek nyertek/szovjeteké volt a magasabb veszteség, mégis...)</blockquote>

Stratégiailag szovjet győzelem volt, a németek teljesen elvesztették a keleti fronton a kezdeményezést. A bekerítésekkel csak az a veszélyes ha mondjuk 1 hét van hátra az ukrán támadásig és addig nem számolják fel őket, vagy állapodnak meg a bekerítettetekkel akkor erőket fognak lekötni. Ez a frontvonal most már nagyon hosszú Luhanszktól az Azovi tengerpartig.

Tudom, hogy jönnek új az újoncok de már az is jó eset ha elérték a 35 ezres számot szemben az ukrán nem tudom mennyivel, van 60 ezer is talán? Nehéz fegyverzetet felhoztam nem régen talán azóta javult egy picirit az arány néhány zsákmány eszköz meg néhány ukrán eszköz azóta is veszteség listára kerülhetett.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 470
113
<b>A NATO-csúcs</b>

Tálas Péter, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóközpont igazgatója és Csiki Tamás, az intézmény kutatója

2014. szeptember 12. 18:00

http://inforadio.hu/podcasting/arena/
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="tarzaan"><b>Udvariatlanság lenne, ha nem adnák meg nekünk az EU-tagság lehetőségét</b>"
Etil ez a jóember,vagy próbálkozik nyomást gyakorolni az EU-ra?
</blockquote>

Ez egyértelműen fenyegetés. Ennyire elvesztették a realitásérzéküket?
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Ma próbaútra kifutott első orosz /???/ Misztrál......rajta 200 orosz tengerész.......Valahol ott van már a "Moszkva" cirkáló is.....:) Ki mire gondol...? csak vicc volt....:)
i90924_image.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Long-Awaited Relief: Russian convoy delivers aid to Lugansk, E. Ukraine
http://www.youtube.com/watch?v=qFMPcwPNO28

Russia: See NEW Russian aid convoy trucks cross into Ukraine
http://www.youtube.com/watch?v=xyn12x9jZRo
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Putyin szerint alaptalanok az újabb szankciók
http://hu.euronews.com/2014/09/13/putyin-szerint-alaptalanok-az-ujabb-szankciok/

Jacenyuk: Putyin egész Ukrajnát akarja
http://hu.euronews.com/2014/09/13/jacenyuk-putyin-egesz-ukrajnat-akarja/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Harkov “Osznova” nevű vasúti teherpályaudvara pokollá változott. Köszönhetően az éjszakai pihenés helyett inkább akciózgató helyi partizánoknak.
http://balrad.wordpress.com/2014/09/13/tuzijatek-harkovnal/

Tart a donbasszi “tűzszünet”
http://balrad.wordpress.com/2014/09/13/tart-a-donbasszi-tuzszunet/
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Német Leopard tankok lépték át a lengyel-ukrán határt, a helyi lakosok szerint 34 Leopard tank vonult konvojban délkelet felé, a konvojt Ternopil-nél is látták

http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201409131418-xjan.htm

2.jpg